Politická střelnice (TV pořad)

Komedie / Talk-show

Česko, 2009, 30 min

Politická satira podle Jablonského. Možná je v Česku až příliš přepolitizováno a není už taková nálada smát se donekonečna forům a narážkám na politické dění u nás. Petr Jablonský si zvolil imitátorství jako svoji profesi a jde mu to náramně dobře. Postupně představil celou řadu známých osobností, a to nejen z politického spektra, a dovedně se jim přizpůsobil stylizovaně legračním namaskováním vzhledu, charakteristickými posunky, gesty a vadou řeči, pokud jí ten či onen trpí. Řada předvedených osobností pobavila nebo překvapila (John, Filip Troška), některé už měl "zmáklé" natolik dokonale, že jim dával až příliš velký prostor (Zeman, Klaus), u některých dokonce uměl nasadit i jejich nesympatický výraz lépe než jejich hlas (Kalousek, Topolánek). Jablonský postupně zastínil svými vystoupeními i svoji kolegyni a ostřílenou moderátorku na politické dění Zuzanu Bubílkovou. Dlouhou dobu pořad fungoval na Tv Barrandov a pak ze dne na den skončil. Když se politická satira může dělat, tak najednou není na tv obrazovkách, ale jak už jsem naznačil v úvodu, český divák je přesycen politikou a záleží jen na vysoké sledovanosti, která zábavný pořad udrží při životě. Pořad začal stagnovat a i dobrý politik, stejně jako dobrý imitátor, by měl vědět, kdy má odejít. Mělo by to být pokud možno včas. Jinak totiž hrozí přesčas a tím i otravnost. Mé hodnocení: 60%(1.11.2013)

• Colonist

Řekněte už prosím někdo paní Bubílkové, že neumí být vtipná...(21.4.2011)

• Karlos80

Že jsou politici na zastřelení to ví každej ale Zuzano tohle opravdu ne! Bez Šimka si jako ryba bez vody..Bejt tebou tak bych si sbalil ty své fidlátka a jednou pro vždy bych své působení v ČR ukončil a jel třeba za tou svou legendární tetičkou...Humor pro koho? Nevkusné, trapné, otravné. TV Barrandov nato snad časem přijde že to nebude to pravé ořechové:-) Jednoznačně odpad!(25.1.2009)

Teda ta Bubílková si dělá ale pěkně z politiků srandu na úkor jejích výrokům. Bravo, to jím patří, komikům (chudákům). 60%(21.6.2012)

• Spinosaurus

Nejtrapnější talk-show všech dob. Když pominu tendenci zvát si do studia pouze komunistické politiky, tak samotný projev Bubílkové je k smíchu. Na světlo jsou zde vytahovány kauzy, které jsou známé už asi 10 let (Paroubek a Únor 1948) nebo hrubě překroucené (Topolánek a Židé). Tu máš odpad!(30.10.2009)