Historický velkofilm o legendárním ninjovi. Japonsko na konci 16. století je zmítáno nepokoji a boji o moc v nejvyšších kruzích. Obyčejní lidé trpí, dokud nepřijde ninja Goemon, který trestá nepravosti a nezalekne se ani šlechty. Vydává se proto na cestu pomsty, která má přinést mír. Svým počínám se ale neodvolatelně sám zaplétá do vysoké hry a jeho cesta ven bude dlouhá a krvavá... (oficiální text distributora)

KitFisto

Zajímavé dílko u kterého jsem musel hodně dlouho přemýšlet kdo je kdo a proč. Je to takový japonský Robin Hood nebo mi ještě připomínal Zora. Tahle japonská řežba se mi hodně líbila. V hodně směrech je to povedené, ale kazí to zbytečně časté nepovedené počítačové animace. Nemůžu si pomoct, ale čiší to dojmem intra ke hře. ()

Trustme

Velmi obtížně hodnotitelný film. Mám rád všechnu tu japonskou úžasnost, historii a mytologii, ale zároveň evropsky nikdy nepochopím zbytečnou složitost vyprávění těhle asijských příběhů. Nebýt toho, že jsem se kdysi o japonské dějiny letmo zajímal, tak se zde nechytám. Tzv. éra Sengoku je oblíbeným a vděčným stádiem pro japonské filmaře, neboť odtud pocházejí všichni ti legendární hrdinové s meči. Goemon má zásadní problém - je na půl historickým dramatem, ale též comicsovou fantasy. Dalo by se říci takové Snyderovo 300. A tak se tu mísí úžasné scény ze tmy vystupujícíh bojovníků shinobi, spektakulární souboje na desítkách kilometrů prostoru, nejhlubší hlasy zlořádů nádherně v sekavé japonštině oznamující smrt nepříteli či zradu. A já pláču radostí. Pak se však musí řešit politicko-vládní intriky a já s tužkou a papírem nestíhám načrtávat schéma, kdo koho vlastně zabil, kdo je komu přítel a je-li to přítomnost děje či jen zase vzpomínka. Vizuál filmu je fantastický a zcela přesný k tomu co se v danou chvíli právě odehrává. Opravdu už dlouho jsem nebojoval s oznámkováním filmu, ale musím zůstat u průměru i když závěr Goemona je na 6 hvězd. ()

NoFiction

Pohádka nejen pro dospělé. Bohužel film má spoustu chyb, ale u mě to nemění nic, protože jsem si to dal na plazmě ve fullhd a 120minut jsem se jenom kochal. ()

mirec88

Nádherný, smutný, akčný, sem-tam vtipný film s vynikajúcimi súbojmi a s dosť zle použitými počítačovými efektami. Keby tam boli tie efekty, bolo by to za 5. Úžasný príbeh o legendárnom ninjovi, ktorý nenechá jedno oko suché, chce len aby sa prestalo bojovať a urobí preto všetko... ()

Luksa

Kazuaki Kiriya mě ohromil i svým druhým filmem. Pecka, epický příběh ošacený do poutavého a výtvarně nesmírně zajímavého vizuálního kabátu, často jsem jen seděl a ani nedýchal, i po dějové a emocionální stránce nádhera. Po Casshern jsem byl připraven na mírný kvalitativní pokles (ten je pro mně osobně srdcová záležitost jak poleno), který se naštěstí nedostavil, a tak mohu jen doporučit. 100% ()

Josefin

Tohle je první filmová lahůdka, jež jsem zatím měla možnost od režiséra Kazuaki Kiriya zhlédnout. Vizuální pastva pro oči, počítačové triky, animé, výprava, exteriéry úžasné. Dějově příběh není až tak silný, ale ani průměrný. Ztotožňuji se s tím, že to je akční, fantasy pohádka pro dospělé. Jako Goemon skvělý Yosuke Eguchi. Snímek, který všechny své možnosti rozbalí na velkém plátně. Přez různé chybičky, jsem dlouho takový film neviděla. Při závěrečných titulcích nádherný song Rosa, upevnil třešničku na dortu! Líbilo se mi to a moc. ()

Pecival

Režisér nakomponoval záběry, natočil scény a při první projekci si uvědomil, že vlastně chtěl dělat anime. Jinak si neumím vysvětlit použití všech těch postupů, záběrů a technik (obzvláště v akčních scénách), které by se spíše hodili do kreslené podoby. Ale abych nebyl škarohlíd, nevypadá to špatně. Jenom toho digitálu je tam fakt moc, vlastně se člověk v nudnějších pasážích může bavit hrou: najdi záběr bez modrého pozadí. Příběh je docela koukatelnej, sympatičtí herci a když si člověk zvykne na vizuál, docela si to užije. Bohužel je to přepálený délkou a v druhé půli tomu dochází dech. Navíc za některé scény jako jsou ty bludičky bych vraždil :) ()

Fony

Na první pohled vypadá Goemon jako laciný, kýčovitý ohňostroj, ale po chvíli jsem téhle barevné show přišel na chuť a pořádně si ji užíval (snad jenom ona zmiňovaná tráva mohla vypadat líp). Příběh je klasický, o mocenských bojích v Japonsku, ne nepodobný např. filmu Hero. Nemůže tedy chybět ani závěrečný souboj hrdiny a jeho pár přátel proti zlým hordám. Z choreografie akčních scén (jeden proti tisícům) jsem byl naprosto unešený, běhal mi mráz po zádech. Dokonce mě napadlo, že by se zde i Neo něco nového přiučil... Suma sumárum, forma o chlup vítězí nad (standardním) obsahem, což ale není v tomhle případě nějak zvlášť na škodu. ()

Ploutev

Nic takového jsem vlastně ještě neviděl. Takový Speed Racer po Japonsku. Obrazová stránka se mi velice líbila, ikdyž právě tato část filmu může být zároveň terčem největší kritiky. A to proto, že aspoň půlka filmu je udělána počítačově, a jde to opravdu vidět, vypadá to velice nedokonale, mám ale pocit, že to byl režisérův záměr a mě se to moc líbilo. Herci byli opět vynikající, dobře napsané a vývojově skvěle vypracované postavy a krásná hudba. Oproti Casshern je film srozumitelnější a velice dobře se na něj kouká. Škoda že tento film nemůžu vidět v kině, to by byl zážitek.... ()

ZkuKol

Než začnete koukat na japonský film, je třeba si uvědomit, že je !japonský! a u japonské akční fantasy si to musíte uvědomit alespoň třikrát za sebou. Kazuaki Kiria je to totiž zcela zjevně člověk, co v mládí spadl do kotlíku, kde míchali extasi s LSD. Casshern byl takřka na cestu do blázince, Goemon má rozhodně přehlednější příběh, jenž by se dal popsat jako klasický středověký rytířský epos v přehypeovaném balení. Kiria používá stejný postup jako Snyder, takže ze zeleného pozadí se prostě nedostanete. Naprosto nezná mezí a co chce, to si natočí - že na triky nejsou peníze, ho nezajímá - takže máte občas pocit, že koukáte na intro tak deset let staré hry - ale dobré intro. Opět jsou tu kouzelné momenty, opět se dočkáme až komiksové akce, nově se dostavil povedený soundtrack a citace se symbolismem našli na rozumnou míru. Bohužel, při tomto posunu vynikne slabota scénáře, který přetýká čitelnými zvraty, až parodickými dialogy a ze začátku i lehkou nepřehledností. V tom tempu, v jakém se vám do zorniček nese vyprávění, by se dalo dost přehlédnout, ale tvůrce (mistr si dělá skoro všechno sám) tak nějak neví, jakým tónem to hrát a tak zkouší všechno: patos, humor, kýčovitá romance, shakespearovské intriky na dvoře, veseké dobrodružství i osudový hon za pomstou. Do toho všeho jste neustále bombardováni protiválečným poselstvím a utopickými touhami, aby "všichni byli šťastní," mezi čímž se zabíjí s takovým přehledem, že by se kat Mydlář zastyděl. No, není to lehké sousto, ale neudusíte se a někteří si možná i pochutnají. Goemon je nejlepší zloděj široko-daleko a užívá si to do té doby, dokud neukradne krabičku plnou nepříjemností. Jeho svoboda je pryč a on musí napravid křivdy minulosti i svoje... 60% ()

killjezor

Co říct a neurazit? Ne, mi se to prostě líbilo. Proti Cashernu jsem se v příběhu skoro neztrácel, pouze někdy mne zmátly jména. Po chvilce se ale dostanete zpět na kolej a přesně víte o co komu jde. Ikdyž pravé důvody zjidtíte později. Příběh je tak pro evropana zvláštní. Prakticky se chcete jen bavit, ale to nejde. Trochu pozor dávat musíte, ale celkově Vás to stejně strhne a vy prostě jen koukáte. Vizuální stráka už sice není tak šílená jako v předchozím režiserově snímku, ale i tady je velice povedená. Trochu mi vadila inspirace Evropou. Jako příklad uvedu okno v paláci, které vypadalo jako vitráže z nějakého kostela. ()

Seti

Kiriyaův filmový rukopis nastolený v Casshernovi je definující také pro Goemona - rozmáchlý příběh, hodně emocí a větší než malé množství CGI. Tentokrát na mě ovšem Kiriyaova počítačově-hraná podívaná nezapůsobila tolik jako v předchozím případě. Stále se však jedná o nadmíru zajímavý filmový zážitek a pro ty, kteří hledají "něco jiného" (především po estetické stránce) je Goemon interesantní volba. ()

Chmur

Obsahově je Goemon skvělý film, ve kterém se rozehrává takřka Shakespearovské drama. Postavy jsou bravurně napsané a nepostrádají charisma. Navíc Japonci jdou občas za hranu, kam si většina evropských a amerických tvůrců netroufne. Děj, postavy, hudba - to vše funguje na jedničku. Velkým problémem je však vizuál, který našinec těžko skousne. Přeci jen Goemon vypadá jako levná počítačová hra. Pak je zde ta asijská potřeba přehánět. Goemon nestojí proti desítkám nepřátel, on porazí celé stovky. Chápu, že pro cílové japonské publikum to není problém, ale střízlivější Evropan leckdy nechápavě kroutí hlavou. Škoda. Trochu méně by bylo více. Goemon je jinak parádní jízda. ()

cab

Tezky orisek k objektivnimu hodnoceni. Vizualni narez skryje nektere zbytecne lacine a prehnane stylizovane triky a pribeh take neni k zahozeni, ale stoji jenom v pozadi, protoze divakovi je podan ocividne az na druhem miste. Priste vice konzistence a mensi porce fetisticke hracickovitosti. 60% ()

Plasticine

mám ráda vystylovaný badass filmy, ale tohle mě docela zklamalo. námět a zpracování jsou zájímavé, ale narativní styl už moc ne-e. navíc mě dost vadila ta béčková CGI animace. slabší *** ()

XdanteX

To je hrdina podle mého gusta! Člověk si co z paměti počítám v tomhle zažije cca 3finále během dvou hodin. Každopádně nejlepší ninjovská akce co pamatuju....kostýmy a vykreslené prostředí jen podtrhujou roztomilou úžasnost celku a co mě mile překvapilo tak to celé má i morální filozofickou podprahovku...tu už si ale každý najděte sami:) S čerstvými dojmy a čistým svědomím dávám za sebe jasně plný počet :)) ()

Krabak

Škoda za to vizuální zpracování. Kdyby se dotáhlo do konce, mohl to být jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Příběh na to byl, celkové zpracování filmu také. Nejvíce se mi na tomto filmu líbilo, že během příběhu se měnil žánr. Ze začátku to na mě působilo jako komedie, ke konci už jako pochmurné akční drama. A myslím, že je to zpracované na takové úrovni, že to nikomu nebude vadit a nálada se bude měnit tak, jak chce film, aniž by jste nad tím přemýšleli. Japonci jsou mi sympatický v tom, že jejich hrdost a celkově kultura brání tomu, aby se v jejich filmech objevovaly zbytečné, zdlouhavé a stupidní romantické scény, provázané líbajícími se dvojičkami se zblázněnou kamerou. A co víc, nemívají ten "pravý happy-end", v kterém všichni přežijí a žijí šťastně až do smrti. V tomto filmu ani jedno z toho není, což mi filmovou podívanou ještě znásobilo. Strhávám tomu procenta za to, co jsem zmínil již na začátku. A to vizuální efekty, které se rovnají kvalitě filmů, které byly točeny řekněme 5 let před vznikem toho díla.--->85% ()