Historický velkofilm o legendárním ninjovi. Japonsko na konci 16. století je zmítáno nepokoji a boji o moc v nejvyšších kruzích. Obyčejní lidé trpí, dokud nepřijde ninja Goemon, který trestá nepravosti a nezalekne se ani šlechty. Vydává se proto na cestu pomsty, která má přinést mír. Svým počínám se ale neodvolatelně sám zaplétá do vysoké hry a jeho cesta ven bude dlouhá a krvavá... (oficiální text distributora)

Corpsegrinder

Kdysi mě tenhle film příjemně překvapil protože je dost zvláštně pojatej. Tváří se vážně ale prostředí je předigitalizovaný a Japonsko občas až neuvěřitelně moderní. Při bitkách se lítá stovky metrů vzduchem a nechybí ani 1vs1000000 souboj. ()

Smejky87

Výborný film, chvilku trvá než se člověk zorientuje, ale po nějaké době všechno začne zapadat. Určitě stojí za to vyzdvihnout výtvarnou stránku celého díla. Ze začátku mi vadilo že chvílemi je film hraný a chvílemi animovaný, ale spíš protože jsem nic podobného neviděl, ke konci už jsem to bral jako samozřejmost a moc hezkou! Doporučuji. ()

The_Second

Goemon mi přišel víc animovanej než Polární expres a Shreck dohromady. Vizuálně dokonalý film, a i když příliš počítačových triků ve filmu nemam moc rád, tak Goemon se mi opravdu líbil. Místy mi trochu připomínal Final fantasy. ()

Zombi

Tradiční ale celkem zajímavej příběh z historického japonska, říznutý manga akcí a obrovskou porcí digitálních triků různé kvality. Výborná hudba, sympatické herecké obsazení, žádné asijské pitvoření a zajímavá kamera. Suma sumárum, máte-li rádi přepálené akční scény jak vystřižené z mangy nebo anime, kterých ale zase není nějak výrazně moc, nevadí vám digitální pozadí a další trikové vychytávky skoro v každé scéně, jděte do toho. ()

Ricky_CZ

Podařený epos, jehož jediným neduhem budiž opravdu zpáteční počítačová animace v některých scénách. ALE, k mému příjemnému překvapení si na styl za nějakou chvíli zvyknete a přijde vám to svým způsobem i jako přijatelná záležitost. Samotnému ději není co vytknout. Žádnému národu s takovou historií nechybí inspirace, tudíž je opravdu na co koukat. 80% ()

Say

[+]: Převedení historických faktů (svrhnutí císaře a nastolení Tokugawowa shogunátu na počátku 17. století, který dokázal Japonsko uchránit před válkou po víc než 250 let) do námětu celého snímku obohaceného prvky fantasy. [+]: Ztvárnění charakteru Tokugawy Ieyasu hercem Masatō Ibu a jeho samuraje Hanzó Hattori výborným Susumu Terajima. [+]: Architektura. Velmi zajímavé propojení Japonských hradů s gotickými prvky (rozety, fiály, reliéfy). [+]: Kulisy. Velkolepé, propracované, až téměř pohádkové. [:]: Vizuál netradiční. Někdy zaujme originalitou, ale jindy spadne do laciného kýče. Ovšem i to byl účel, protože... [:]: Snaha o zfilmování mangy. Nejsem si jist, jestli tohle vůbec nějakou původní manga předlohu má. [-]: Střih. Velmi rychlý a utnutý v téměř klíčových situacích. [-]: Nedodělané akční scény. Mohly být ztvárněny trochu inteligentněji, zejména v závěru. [-]: Digitalizaci a práci v ateliérech chybí značný kus práce. [-]: Ryoko Hirosue mi opět vadila. Nemůžu jí prostě přijít na kloub. [♪]: ** [♫]: *** V konečných titulcích opět popovka, ovšem v angličtině. Proč? [=]: Přestože zde hrají samurajové vedlejší roli, jedná se o přepracování výše zmiňovaných historických faktů úzce spjatými se shogunátem, tudíž zařazuji do SEZNAMU SAMURAJSKÝCH FILMŮ. ()

Magika82

Dle oficiálního textu anotace k tomuto snímku, se má jednat o historický velkofilm... Přesto nese výrazné prvky fantasy. Digitální/animační provedení scén je na známku Dostatečná. Což u velkofilmu je poněkud zarážející... Historický snímek, se musí - chtě nechtě - držet i kostýmu a architektury doby a místa, kde se jeho děj odehrává. Ale zde opět narážíme velmi silně - zvláště u kostýmů a architektury, na prvky fantasy. Zcela se tedy vizuální stránka odklání od historie, na níž film odkazuje... Co nám film představuje jako Japonsko 16.století, je patrně snovou fantazií jeho tvůrců. Nikoli skutečností té doby. Viz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Obdob%C3%AD_Edo , a dále reálná architektura období Edo, zde: https://www.google.cz/search?q=Obr%C3%A1zky+Architektura+obdob%C3%AD+Edo&biw=1366&bih=653&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi0_-b3yL7OAhULtBQKHdYwDBcQsAQIGg , je tak zřejmé, proč po vizuální stránce nejde o historický velkofilm, nýbrž snímek tvořený z velké části nezdařilou animací a triky, a z celkového pohledu o fantasy... Jedinou hvězdu, kterou snímku přiděluji a hodnotím jej jako horší Dostatečnou, tedy 4- , je snaha o vytvoření dojmu velkoleposti. ()

maty39

Některé scény jsou spíše jako z animovaného filmu (a není jich málo). Když k tomu přidáte nezajímavé (opět "animované") akční scény, tak už vám z Goemona zůstane jen příběhová linie, která je to jediné, co udrželo mou pozornost až do konce. Goemona nehodnotím jako ztrátu času, ale ani jako něco, co bych někomu vřele doporučil. ()

KoleckoR

Celý film o japonském Jánošíkovi mě připadal velmi přehnaný a vytržený z historických reálií. Hodně často jsou východní bojová umění ve filmech přehnaná, ale co je moc, to je moc. Jestli se film odehrává někdy v 16.st., tak kde se tam vzali ty kulomety? Ty prostě nebyly ani v Evropě. Co ty gejšy v minisukních a kozačkách? Vypadají jak z japonského pornofilmu. A pak ta nedokonalá, nebo dokonce záměrná grafika. Místy mě to připomělo Pokémona. Námět filmu by byl dobrý, kdyby to někdo tak nepokazil. Hudba dobrá. Ale něco ten film do sebe měl, nutilo mě to, dodívat se. ()

KOZEL84

Pár statických obrazů je hezkých,ale jinak se tady umělou přestylizovaností,nepovedlo vykouzlit velkolepou výpravu a ani akci.Jakmile se to rozpohybuje,je to prostě jen comp.Vedle tohodle vypadají přirozeně i kozy (no vlastně celá) Dolly Buster.A příběh?Rozvrácené království napokraji války...prostě jako vždycky tam vzadu. ()

warrenur

Sklamanie. Po vizualnej stranke zo zaciatku zaujimave, neskor otravne a nedotiahnute. Celkovo mi prislo, ze film je prepaleny a pridlhy zlepenec vsetkeho mozneho. Slabota a nevyuzity potencial. ()

bery71

Tak jako asi každý, kdo se Goemona kouknul, mám nesmírně rád Japonskou kultura a hlavně její kinematografii. A Goemon už asi Japonštější být nemůže. Což ale pro všechny nemusí být úplně dobře. Někdy se totiž ve filmu vyskytnou jisté extrémy, typické pro tuto oblast, například neustálé vkládání jednotvárného (často blankytně modrého pozadí), špatně zpracované trikové scény nebo jen specifický humor. Já si všechny tyto aspekty užívám, skutečně, včetně animovaných koní. Dalšími již nespornými klady Goemona jsou hudba, výprava, scénář a skvěle napsané postavy. Jakožto velký fanoušek předchozího filmu pana Kazuaki Kiriya Cassherna jsem trochu zklamán, protože jsem čekal něco víc, ale to je moje chyba. ()

RakeW

Ano uznávám, ten film má nemálo much. Ale koho to zajímá, když je to takový nářez! Člověk má skoro pocit, že všechny ty problémové momenty tam prostě patří a byl to tvůrčí záměr! Ať už se jedná o spoustu klišé, často nevhodnou (ale často zase velmi vhodnou) hudbu, nějakou tu zbytečnou příběhovou odbočku, nebo o občas fakt hrozné CGI. Bez debat nejlepší "videohra" na plátně. Takhle měl vypadat Princ z Persie (s přihlédnutím k vyššímu rozpočtu pana Bruckheimera). ()

hEROic

no je to brutalni omalovanka o tom zadna :) ale k tomuhle japonskymu stylu se to tak nejak hodi... stylem to pripomina konzolovy hry stylu Devil may cry a podobne, ale zasazeny do japonske historie... skoda prvni pulky, ktera byla dost nuda, ale druha pulka to byl mazec bez litosti... kdo nema rad tyhle asijsky akcni pohadky tak ruce pryc... za me 70% ()

Hapretor

Krásná ukázka japonské kýčovitosti a nedostatku smyslu pro vytvoření "normálního" díla. Absolutně nechápu, jaký záměr tvůrci tohoto díla měli, ale chápu, že mi to přišlo úplně nemožné. Děj sám o sobě špatný nebyl, ale ta animace? - dělaj si srandu? Myslej to vážně? Nevím. Vím, že takovou parádu pro oči jsem viděl poprvé - ten styl animace je opravdu nevídaný - a doufám, že také naposled. Goemon je sympatická postava, občas vtipně zahláškuje, ostatní postavy jsou také zajímavé, ale filmu velmi škodí naprosto nejasná stylizace, či jak to nazvat. Jsme skoro v 17. století, ale připadá mi to spíš jako "malinko" vzdálená budoucnost, akční scény se střídají s romantickými a komediálními takovým tempem, že nevím, jaký vlastně žánr to je, skoky bojovníků až do nebes nepobírám už vůbec. Kdyby aspoň byly lépe provedené. Myslím, že zrovna Japonsko, země techniky, by měla v tomto ohledu i ve filmu vynikat, a svým způsobem reprezentovat svůj hi-tech rozvoj. Tady to vypadá na velký výsměch. Jako u předchozího díla - "Casshern", jsem byl unuděn, zpruzen a oblbnut do obrovské míry. Avšak toto je o kapánek lepší. Takže za jednu *. Pane Kazuaki, už to nefetujte! Analogicky podle filmů, co točíte, musíte si píchat něco zvlášť silného. ()

Al44...

Vynikající a krásné zpracování, nádherné barvy - po vizuální stránce není filmu co vytknout. Bohužel, podobně jako u filmu CASSHERN je veškerý děj značně roztříštěný, místy hodně zkratkovitý, někdy naopak upadá do levného patosu. Postav se nám tu mihne opravdu dost, ale jejich potenciál není vůbec využit, veskrze se o nich moc nedovíme. Celkově je to tedy krásná podívaná, která však ve mě nevzbudila téměř žádné větší emoce. ()

Haide

Neuvěřitelná kombinace japonské historie a fantazie tvůrců. Příběh, který je plný jak ideálů, tak krutosti reality. Příběh je prostě skvělý a jedinečný. Co se týče zpracování, občas mi (docela dost) vadily trikové sekvence, které si mohli klidně odpustit, protože především na začátku vypadali trochu lacině. Možná trochu více práce "v terénu" a mohlo to být ještě o stupeň lepší. Naopak úžasná je hudba. Kombinuje moderní i klasický styl s nebývalou lehkostí a neuvěřitelně podporuje celý film. Pokud bych to měla shrnout, tak jde o krásný příběh, kterému lehce podráží nohy efekty, ale naopak je velmi podpořen hudbou. Rozhodně i na víc než jedno zhlédnutí. ()