Historický velkofilm o legendárním ninjovi. Japonsko na konci 16. století je zmítáno nepokoji a boji o moc v nejvyšších kruzích. Obyčejní lidé trpí, dokud nepřijde ninja Goemon, který trestá nepravosti a nezalekne se ani šlechty. Vydává se proto na cestu pomsty, která má přinést mír. Svým počínám se ale neodvolatelně sám zaplétá do vysoké hry a jeho cesta ven bude dlouhá a krvavá... (oficiální text distributora)

Xmilden

V Cinemě jsem četl že Goemon je japonská odpověď na Pána Prstenů. Není to lidi samozřejmě pravda, vizuální stránka ze začátku sice úžasná, ale po čase mi začla dost vadit. Bojové scény jsou prostě čirá animace. Hudební doprovod je zajímavý, nicméně Barbar Conan je o několik úrovní výše a pokud hodnotit děj. Tak v tom jsem se neskutečně ztrácel. Je s podivem jak mi Krvavé pobřeží, přišlo naprosto přehledné zatímco Goemon totálně chaotický. A netuším co měly znamenat ty skoky do nebes. PS: Jednoznačný souhlas s kolegou predators. Ty postavy opravdu chtělo vypsat a pokud možno dokreslit kdo s kým jak a kde. ()

darkrobyk

V očekávání jsem si tenhle film opravdu užil. Skvělé souboje, létající bojovníci ( až do oblak!), intriky, krvavé řežby, temné obrazy, líbivé obrazy, kýčovité obrazy...prostě paráda. Jen mi vadí, že při vší té fantazii jsou některé záběry naprosto dokonalé, ale jiné vypadly z nejstarších počítačových her... Zatraceně, rok vzniku 2009! Japonci přece nemůžou mít mizernější software než Američani nebo novozélandská WETA Digital! Některé scenérie berou dech - krajina s vodopády a světluškami či boje v paláci, ale být trikově propracovanější, tak se u toho divák udusí... Je vidět, jak si s obrazem tvůrci vyhráli. Akce jde až na hranu, často nabírá podobu comicsu. Karnevalový průvod v úvodu připomene prvního Batmana od T.Burtona, zato mnohé další křiklavě barevné obrazy spíše Batmany od J.Schumachera. Na rozdíl od nich mě ale tohle fakt bavilo. Jen to umírání berou Japonci zřejmě jinak....jeden aby nestačil ždímat kapesník. ()

Madsbender

Megalomanská, zámerne preexponovaná dych vyrážajúca gýčová vizualizácia, ktorá v sebe snúbi ázijskú trikovú školu, monsterdigitalizáciu, špinavý realistický look a účelnú brutalitu púchovského mäsokombinátu. Pseudohistorický príbeh stavia na historických reáliách, postavách a udalostiach, od ktorých rozvíja veľkolepú, do posledného detailu vyštylizovanú fabulu o ceste za pomstou lemovanou mocou, zvodnými ženami, exotikou, bohatstvom... a stovkami mŕtvol. I keď často digitálnych, ale je to takmer dokonalé. Navyše je tu prítomná jasná parodizácia ako západného filmu a tendencie v rovine efektov a ďalších počítačových vymožeností, tak aj nadhľad, s akým je miestami príbeh podávaný, rozprávkovosť striedajúca sa s krutoprísnym masakrom, desiatky zvratov, občasný kawaii-look, hrdinovia štýlový a hrdinovia prehrávajúci... Ultimátny opus magnum Kazuaki Kirija, ktorý si nesmiete nechať ujsť! A sakra dobre to funguje - či už ako guilty pleasure, jatka, temný a komplikovane konštruovaný dramatický príbeh (plný mien, postáv a parádnych flashbackov) s množstvom silných momentov, film s posolstvom, paródia na všetko alebo len ázijská anti-formálna extáza. Najlacnejší nákladný veľkovýpravný film ever. 90% ()

Ketri

Tak tohle je film přesně podle mého gusta. Děj zasazený do reálného historického základu okořeněný špetkou fantasy. Asiaté opět nezklamali ve vizuální rovině. Nenápadnou formou Japonci předvedli historický fakt, kdy za šogunátu začalo Japonsko poodhalovat svá tajemství "západnímu světu". Megalomanské paláce východního stylu doplněné gotickými okny a místnosti zdobené barokními obrazy vládců, obrovské armády a barevné pozadí jakoby chtěly v divákovi navodit představu kreslené mangy či komiksu. Tak, hoši, děkujeme. ()

misterz

Obrazová, efektová bomba. Výprava a celková vizualizácia mi veľmi pripomínala 300 (2006), ale v tomto prípade to bolo ešte veľkolepejšie. Technická vec bola zvládnutá na jednotku. Menej sa mi už páčili hrozne, gýčovito preexponované bojové scény, ktorých tu teda bolo neúrekom. Miestami som mal dojem, že hlavní hrdinovia pod šatami ukrývajú krídla a že ich za chvíľu rozprestrú a niekam odletia. Tiež nie som zvlášť predpojatý k historickým hlúpostiam, ale guľomet v 16. storočí? A vraj to Japonci dostali zo západu :) Vizuálny orgazmus a pekný megalomanský hrdinský príbeh o ceste za pomstou a spravodlivosťou však všetko prevažujú a mne neostáva nič iné, iba túto pastvu pre oči všetkým odporučiť. 80/100 ()

Vavča

Kazuaki Kiriya přichází po několika letech se svým dalším filmem. Vizuálně je to opět bomba, byť při některých sekvencích si říkám, mohli se občas použít reálné exteriéry a hlavně skutečné koně. Soundtrack je povedený podtrhuje atmosféru celého velkofilmu, který se ze začátku tváří, jako pouhá akční zábava kombinovaná s těmi nejlepším vizuálními hody na světě a velkolepostí, za kterou by se nestyděl ani Zhang, Bay nebo Ridley Scott. Kiriya je navíc vynikající kameraman, takže nejen zběsilé souboje, občas vypadlé jak z pc hry si patřičně užijete, umí výtečně komponovat různé scenérie, které jsou dech beroucí. Navíc, prostinký příběh začne košatět, postavy se začnou více vybarvovat a opět jsou z diváka vydolovány silné emoce, jako kdysi u Casshernu. Doufám, že od toho nikdo nečeká historicky přesný velkofilm, tohle je fikce, která si vzala inspiraci v historii a některých jejích postavách. Mohl bych se tu ještě rozepisovat dlouho o vizuální stránce, ale to nemá cenu, Vezmu to ve zkratce, Kiriya celý film některými proprietami lehce westernizoval a celé je to velmi stylizované a cool. Ovšem ta hra na uchvácení diváka funguje a to tak, že tento spektakulární opus budu chtít vidět víckrát, stejně jako kdysi Casshern. Věřím, že síla tohoto snímku nevyprchá po pár podíváních.Jsem zvědav s čím hodlá přijít mistr režisér příště. Ještě telegraficky k hereckému obsazení Yosuke Eguchi je výborný jako Goemon, velký sympaťák, Erika Toda tu má malou roličku, Ryoko Hirosue si zahrála hlavní ženskou roli a i při malém prostoru, zanechala dobrý dojem. Eiji Okuda je jako Hideyoshi patřičně ďábelský, Takao Osawa jako shinobi je vynikající a Jun Kaname jako Ishida také odvedl dobrý výkon. ()

AppleCore

Šílená zhovadělost s nejdivnějšíma efektama, který jsem kdy ve filmu viděl (nejsou špatný, nejsou ani dobrý, prostě se tam hodí). Grafiku to mělo jak nejnovější díl prince z Persie (vlastně tak působí nejen efekty, ale i celej film), akce byla šílená a v několika momentech strhující (např. bitva na lodi), děj nepřehlednej (ale ne v tom smyslu, že by se příběh nedal pochopit) a hudba v pár situacích nesnesitelná. Spousta kladů a stejně tak záporů, ale film je to určitě nadprůměrnej, ale větší dojem na mě dělal krátkej trailer, než film jako celek. ()

predators

Japonská řezanice, která je mixem anime a počítačové hry. Neexistuje zde záběr, který by nebyl více či méně doladěn nějakou animací. A že v mnoha případech spíše připomíná nějaké to herní intro. :-) Jak je již u tohoto typu zvykem, důležitou roli hraje příběh, který je obsáhlý jak na postavy a jejich jména, která doporučuju si někde poznamenat :-), tak na spoustu citových výlevů jednoho nebo více válečníků... :-) Bohužel se jedná o ten případ, kdy všeho moc škodí a tady je všeho opravdu hodně! Vlastně počkat, soubojů je hodně málo... :-) 50% ()

PetrPan

Vymazlená filmová atrakce s patetickým poselstvím o míru mezi lidmi, ale to vyznění je mi zas jednou jedno, Goemon je prostě superzábavná podívaná. ()

iamek

Čekal jsem klasický snímek, ale dočkal jsem se 120ti minutové digitální orgie. Vizuálně snímek nemá slabinu, ale děj mi příliš neseděl jak se neustále vracel v čase a snažil se divákovi vysvětlit minulost hlavních hrdinů. Boužel díky tomu jsem se hodně ztrácel v ději a proto mě snímek tolik nezaujal. ()

ainny

Na film jsem se těšila, protože japonské dějiny můžu. Ovšem tohle mělo být co? Jediné co se mi líbilo bylo retro, kdy byli Goemon a Saizō ve službách Nobunagy . Tedy kromě příběhu. Ten si zasloužil mnohem lepší provedení. Trikové scény mi připomínaly westerny padesátých let. Nemám moc ráda v historických věcech modernu a té tady bylo taky dost. Některé kostýmy, tance, zbraně. No a taky mě překvapila ... pandořina skříňka, kterou Goemon nic netuše otevře. Bojové scény byly přehnané až moc, ani sebelepší ninja by nedokázal proběhnout deštěm kulek z "kulometu" a to není jediný příklad jeho nadpozemských schopností. Vydržela jsem do konce, ale po druhé už tenhle film vidět nemusím. P.S. V kotli s horkou vodou měl skutečně skončit Goemon a jeho syn... ()

honajz

Co chvíli jsem měl pocit, že koukám na anime nebo "final fantasy anime style motion". Skutečně mi to hodně připomínalo ty nablblé seriály z Nickleodeonu jako Power Rangers nebo Bakugan. Japonský Zorro 16. století bohatým bere a chudým dává, a přitom se mu dostane do ruky artefakt, který asi raději měl rovnou odevzdat ve Skladišti 13. Pak se tam občas skáče, všechno vybuchuje, až je to nuda, a v té nudě si všimnete, že animovali i ty koně, ale zapomněli jim správně postavit zadní nohy, takže koníčci brzděj zadníma naráz. Nebo ty stovky vodopádů okopírované minimálně z nových Hvězdných válek. Nebo ta tráva, jak se vlnila do rytmu hudby... A podobný blbiny. Navíc pár nelogičností a časově některé scény také nesedí. To modré pozadí a počítačem dotvořené scény navíc působí značně ploše, obraz nejde do hloubky. (O světluškách a celkové kýčovitosti ani nemluvím.) Mizerný film, který se snatží vypadat navíc svým laděním jako komiks, a jehož humor nechápu, neb mi přijde zabržděný ve vývoji (možná jako Japonci sami?). Řeknu vám, po zhlédnutí podobných filmů se divím, že v Japonsku vůbec ještě někdo žije. A jestli žije, že třeba je i spokojený a šťastný. Přijde mi to neuvěřitelné. ()

Beastmaster4

Tak asijský skákačky nejsou zrovna můj šálek kávy, ale pro jednou jsem zas udělal výjimku a na další si udělal čas. A jak to dopadlo? Z celého filmu mám rozporuplné pocity. Vizuální stránka (v některých momentech) naprosto dokonalá, sice je obraz překolorovaný a přesycený jak blázen, ale v určitých záběrech je to trefně úžasné. Problémem je, že vizuální stránka má tady 2 strany a tou druhou je naprosto nepochopitelná demence trikařů a grafiků. Digitální koně, jejichž běh je tak nepřirozený, až je k smíchu - skákání jak z animáku Gumítci - viditelné hranice mezi herci a pozadím - nepovedená animace prachu a kdoví, čeho dalšího....Naprostá hrůza, kterou v r. 2009 mohl pustit do oběhu jen absolutní šílenec. Některé scény vypadají podobně, jak počítačové hry před několika lety. Celý úsek, kde Goemon utíká před pronásledovateli po střechách, až po útěk na koni, boj v lese a na louce je ten nejhorší filmový zážitek posledních měsíců a možná i let. Příběh, herci, to vše je minimálně na průměrné úrovni a spíše i víc, ale triky, to je sebevražda téhle japonské řežby. Kdybych měl hodnotit jen film, bez těch hrůzných pokusů o senzaci, dal bych 3, bohužel to nejde, každý film by se měl hodnotit jako celek a proto 2 hvězdy a myslím, že nakonec je to z mé strany ještě až moc. ()

prome

Opravdu zajímavý počin, který vyniká celkovým audiovizuálním pojetím. Stylizace a celková atmosféra je totiž téměř dokonalá. Hlavním kamenem úrazu je často zmiňované CGI. Někdy je použito zbytečně(například souboj na zelené louce), v některých scénách působí komicky a jinde zase příliš levně. Kdyby tam takových scén bylo méně, tak by mé hodnocení bylo snad i vyšší. Mimochodem, Ryoko Hirosue je zase půvabná jako vždy. Jí to snad sluší ve všem :-). ()

Morholt

Líbilo. A moc. Ze začátku mi sice vadila ta digitální nedokonalost, ale co se zprvu zdálo handicapem se posléze stalo předností, což byl pravděpodobně rešisérův záměr. Film bych rozdělil na dvě části. Ta první v sobě míchala oba tulipány, Fanfána i Černého, Robina Hooda či Zora, ale jakkoliv se to jeví slepencem, tak ten japonský kabát tomu slušel. Ta druhá už byla tou správnou a temnou epickou tragédií se vším, co k ní patří a posunula Goemona do úplně jiné roviny, než se zpočátku zdálo. 85% ()

ScarPoul

Opulentná, vizuálne úchvatná epopeja. To je Goemon. Príbeh, ktorý je vizuálne dokonalý. Príbehovo dojemný a heroický. Každá postava má v príbehu miesto a opodstatnenie. Rovnako ako aj každý záber. Nič tam nie je na viac a ničoho tam nie je menej. Režisér dokázal, že dokáže natočiť silný príbeh, na ktorý sa dobre pozerá už svojim predchádzajúcim opusom Casshern. Goemon je o niečom inom. Je presne o tom o čom je V ako Vendeta alebo 1984. Je to o sile ľudí a o ľuďoch, ktorý majú moc o akým sa vysoko postaveným politikom ani nesnívalo. Jediné čo na to treba je jednotlivec. Katalizátor. Spúšťač ich hrdinstva. Ale aj keď má príbeh z týmito dvoma filmami veľa spoločného, jeho hlavnou myšlienkou je niečo iné. Je to boj o slobodu. A je to o odvahe tú slobodu dosiahnuť. Rovnako ako Casshern aj Goemon sa zameriava na myšlienku hodnú filmov Walta Disneyho o dobre a zle, pričom ale využíva podstatne viacej krvi a zábavy pre dospelých. Tancujúce ženy, sporo odetí muži, lietajúce končatiny, romantická krajina. Je jedno že je to všetko natočené pred zeleným plátnom. Príbeh vizuál diela dokonale dotvára. Bez neho by bol film rovnako nepozerateľný ako Avatar, bez trikov. Na rozdiel od Avatara je tento film ale menej silený. Je to skôr zábava. Neskutočne dobre natočená a zahraná. Hodná druhého pozretia, ale hlavne hodná zapamätania. Pretože ako som písal v prípade režisérovej prvotiny, je to film, ktorý využíva všetky možné a nemožné filmové prvky a pritom je stále sám sebou. Čo sa tak často dnes nevidí. ()

Z0oMb3E

Slováci majú Jánošika, Angličania Robina Hooda, Švajčiari Williama Tella a japonci Goemona. Už z prvej vety je jasné o čom film je. O romanticky vykreslenom zlodejovi samozrejme s typickými japonskými prvkami. Katany, hviezdice, ninjovia, assassini, lietanie a ruky rýchlejšie ako zvuk. Toto všetko zasadené do až prehnane digitálneho prostredia. Takže celý film vyzerá ako zostrihaný zo sekvencií, ktoré dopĺňajú dej nejakej počítačovej hry. Ako to býva u väčšiny japonských filmov, tak ani tu dlho človek nevie kto je kto a o čo mu ide. Naštastie sa to postupom času pokrája a vypitve, čiže ku koncu tomu už človek začne chápať. Čo vo filme funguje? Jednoznačne Japonky síce odeté ďaleko od časového obdobia v ktorom sa dej nachádza, ale keď už preháňať, tak už vo všetkom. Funguje tu samotná čistá agresivita. Oddelené končatiny, podrezané hrdlá, sťaté hlavy. Na podobné ázijské veci sa pozerám rád. A tak isto funguje hudba. Koniec. Herci, triky, dej, a celkové spracovanie je zlé, zlé, zlé. A to by malo byť pri fantasy filmoch asi to najdôležitejšie. Sledujte dve hodiny radšej rozmŕzanie kurčaťa, ako na toto. Umelecký zážitok budete mať približne rovnaký. ()

MartinezZ

Proboha, co to bylo za zmalovaný pokémony? Japonská popkulturní napomádovaná a nalíčená ohavnost v rádoby historicko-akčním kabátku, navíc ve dvakrát tak dlouhé, než koukatelné, délce. Tyhle nafintěné pipinky sice možná dokáží zabít, ale rozhodně nebudete umírat s nenávistí nebo pokorou vůči nim, uchechtáte se při pohledu na ně k smrti. Navíc scény působí uboze levně, ačkoliv všechno svítí, září a bliká... CGI ku škodě. Tedy vlastně ne, ku škodě by bylo u filmu, tohle bylo něco... poněkud... chachachachachacháááá... (uchechtal se k smrti) ~~~ PS: Jenže ono to nebylo myšleno jako komedie, ehm. ()

Naslund

Pro ty, kteří se na film chystají, musím připomenout pár historických událostí, bez kterých se divák musí rychle ztratit. V šestnáctém století Oda Nobunaga z menší provincie postupně dobil většinu Japonska za pomoci jeho poddaného Hašibi Hidejošiho a spojence Iejasu Tokugawy. Jenže potom se zbláznil jeho vazal Micuhide a Vyvraždil celý jeho rod. Zrádce byl potrestán a Impérium si rozdělili Hidejoši a Tokugawa. Bez tohohle se podle mě ve filmu moc neobejdete. Samotný film je extrémně stylizovaný, podobně jako Casshern. Takže pokud jste viděli Cassherna, víte na čem jste. Každopádně tohle mi bylo daleko více k chuti, protože postavy a drobnosti kolem nich se mi hezky připomněli... jakože Nobunaga chodil ve výstředních bílých šatech atd. Jen mě mrzelo, že z mého oblíbence opičáka Hidejoshiho, udělali takového lumpa. ()