Alfa a Omega

• USA Alpha and Omega (více)

Co nemůže postrádat správné dobrodružství na cestě? Stopování, naskakování do rozjetých náklaďáků, rozzlobené medvědy, píchavé dikobrazy nebo setkání s husou golfistkou a kačerem coby nosičem holí. Jen se zeptejte Kate a Humphrey! Jsou to dva vlci z jedné smečky. Ovšem s pořádnými rozdíly. Kate je z rodu Alfa a její otec je jeden z vůdců smečky, takže se mladá vlčí dáma musí chovat podle toho – vznešeně a odpovědně vůči osudu celé rodiny (trochu připomíná bojovnici Laru Croft). Humphrey je Omega vlk, to znamená, že stojí na nejnižší příčce hierarchie. To mu umožňuje být absolutně svobodný - tráví celé dny s kamarády, baví se a paří. Aby zajistil klid ve smečce, otec Kate se rozhodne zasnoubit svou dceru se synem konkurenčního Alfa samce. Nicméně, čáru přes rozpočet všem plánům udělají lidé. Při lovu zasáhnou Kate a Humphreyho uspávající střelou. Oba mladí vlci pak procitnou daleko od domova v přírodním parku v Idahu, kde by podle lidí měli založit rodinu. Oni se ale rozhodnou jinak – vypraví se napříč kontinentem zpět domů, do Jasperova národního parku v Kanadě. Jak to ale dát dohromady, když Humphreyho heslo je „Ať se všichni baví!“, zatímco Kate prosazuje „Já jsem vůdkyně“? Při své dobrodružné cestě se naučí spolupracovat jako tým a – jak jistě brzy uhodnete – se do sebe zamilují. Jak je ale přivítá rozhádaná smečka? Podaří se jim zachránit vlčí rod? (oficiální text distributora)

Ilhan

Druhý pól ke komentáři k Megamindovi. Dlouho jsem se rozhodoval, jaké hodnocení tomuto animáku dám. Přestože děj není nic objevného a občasné scény jsou občas až moc dětinské, nijak zvláštní problém jsem s tím filmem po celou dobu neměl. Ale zatímco Megamind měl vyrovnanější děj a lepší scénář, emocionálně mě úplně minul, tak Alpha and Omega se sice nemohl pyšnit tak dobrým scénářem, měl však ke konci pár silných scén, které se mi líbili a zadřeli se trochu pod kůži. Hodnocení u obou stejné, 70 % a tři hvězdy. ()

dopita

Není to zas takovej průšvih, jak by člověk podle prachbídnej animace čekal. Jenomže s tak malým rozpočtem to asi ani jinak animovat nešlo. Co se filmových kvalit týká, tak je to pohádka cílená především pro děti a jako taková svůj účel víceméně plní. ()

Darik

Celkově to nebylo špatný ale čekal jsem od toho trochu víc. Děj je dobrý, sem tam se tam objeví dobrý vtípek, ale přišlo mi to jaksi trochu okopírované ze Lvího krále (losy v údolí, Lili+Garth = Kiara+Kovu apod.). Ale i tak jsem se pobavil a když to bude v TV tak se na to klidně znova kouknu. Pěkných 50% ()

Prochy38

Alfa a Omega je přesně ten typ animáku, který nebude mít nikdy velký úspěch, ale zároveň neurazí, tedy animák pro mladší generaci diváků. Jednoducšší animace, hodně nereálné dění, za každou cenu být co nejvíc vtipný, což přerůstá v trapnost, skupinka až dvě, které jsou jen od toho, aby bavily (ptáci a parta omega). Škoda. Asi. Malým dětem se to jistě musí líbit a mě to určitě nijak neurazilo. Ale fakt hodně mi vadilo to vytí - zpívání = debilní, trapné, nepovedené, degradující celý film... ()

lucijelucije

Příjemný animovaný film. Trochu roztržitý, a pohádkově nesrovnatelný s novodobými animovanými snímky, ale nevadil mi. Nebyl teda zrovna akurátní, ale něco v něm mi sympatizovalo. 2,5* ()

Magnetto

Tento kousek jsem zhlédl, protože doslova žeru animáče. Ale tenhle film by opravdu neměl mít datum výroby 2010, ale tak aspon o 8 let nižší, a to možná ještě přehánim, aby byl aspon trochu konkurenceschopný. Místy nepřirozené pohyby vlků, karibu, dalších zvířat a strnulá fyzika některých předmětů, nepříliš dokonalé vyrenderování povrchů materiálů...rád bych přivřel oči, mohlo se to nějak dohnat dějem. Ale bohužel se nestalo. ()

Pavelos

Tento animák by snesl trochu lepší hodnocení pouze v případě, že by byl uveden na plátna tak před 15 lety.. A k příběhu se ani není třeba vyjadřovat.. Tu jednu hvězdu jsem dal jenom proto, že jsem u toho úplně neusnul a vydržel to dokoukat až do konce.. Škoda peněz a času na takovéto pokusy.. ()

Illuminare

Po dlouhém flámu a spánku trvající 3hodiny mi Alfa a Omega pomohl od kocoviny. Dal bych i 5 hvězd ale to by mě musel film zbavit žízně....................... ()

Olík

Zapomeňte na celorodinný animák Pixarovského střihu. Alfa a Omega je i přes veškerou snahu o současný look, pomocí hrstky vtípků nebo několika cool postaviček, čistě dětská záležitost a jako takovou jí musím ohodnotit jako spíše podprůměrnou. Děj samotný okrajově připomínající Lvího krále není zase tak úplně špatný a jeho poslání shledávám pro děti více než vhodné, ale ztvárnění samotné je bohužel krokem zpět nemluvě o na dnešní dobu nedostačující animaci. ps: vhodné od dvou do šesti let. ()

radaza

Děj je sice jednoduchý a plný klišé, ale dětem se líbil a všichni jsme se i zasmáli. Co je neuvěřitelné, je vizuální stránka, s dětmi jsem se dohadoval, jestli vlci vypadají víc jako lišky nebo jako pudli. Výtek by se našlo víc- vytí jako zpívání, zbytečné přírodopisnénesmysly ad. Ale lepší než předchozí animák o želvách. ()

Incantator

V tohtoročnej konkurencii animovaných filmov je ťažké obstáť akémukoľvek príbehu, a preto sa Alfa a Omega zdá byť horším filmom, než akým v skutočnosti je. Samozrejme, nemôže dosiahnuť kvality takých animovaných hitov, ako sú Ako si vycvičiť draka či Legenda o sovích strážcoch, ktoré majú vynikajúcu knižnú predlohu. Pod nižšiu kvalitu tohto príbehu sa podpísalo i materské štúdio Lionsgate, ktoré nemá dostatočné skúsenosti s týmto žánrom, a bezpochyby i nižší rozpočet. Na druhej strane, ak hodnotenie priblížime priemernej kvalite animovaných filmov, Alfa a Omega túto úroveň dosahuje. Príbeh je vcelku prepracovaný, cesta hlavnej dvojice domov v sebe skrýva vtipné i citlivé momenty. Starší i mladší vlci sú sympatickí a príbeh názorne ukazuje, že spoločenské rozdiely pri najdôležitejších okamihoch nezavážia, dôležité sú iba činy. Najväčším nedostatkom je animácia, ktorá nie je dostatočne prepracovaná a nesiaha ani po kolená vyššie spomenutým filmom. Film bol videný v 2D, kvalitu priestorového obrazu pri hodnotení tak neberiem do úvahy. Vcelku kvalitný príbeh i hudba vyrovná nedostatky v animácii a efektoch, a tak je trojhviezdičkové hodnotenie podľa môjho názoru namieste. (19.12.2010) ()

kwaicheng

Docela hezká pohádka. Má jednu chybu, je z ní cítit pokřivená emancipace. Jinak ok, konečně něco, kde je o trochu míň násilí a je to pro děti. ()

Ceberus

Dějová linka filmu se až podezřele hodně podobá dvojce Lvího krále, takže se nelze ubránit nabízejícímu se srovnání. V tom samozřejmě Lví král naprosto válcuje Alfu a Omegu - tento film by se měl hodně co učit od svého staršího vzoru. Mimochodem, je to jenom mnou nebo mají autoři animáků vždycky tendenci vymýšlet směšné dvojsmysly pro dospělé publikum? "No tak, Kate, pojď se mnou výt..." :-) ()

Oonika

U tohodle nemohly snad být napnuté ani ty děti.... Málo vtípků, nejvíc mě snad pobavili hippies vlčice vegetariánky. Jinak bohužel. ()

Chip89

Průměrná animovaná pohádka. Nic, co by urazilo ani překvapilo. Už ty animáky nejsou, co bývaly. Sledovanost těhlech snímku vylétla nahoru, tak se točí,ale kvalitu předbíhá kvantita. Vidět jednou a dost. ()

Dantte..

Snímek trpí všemi neduhy na které jsi dokážete vzpomenout - špatný scénář, postavy, vtip. Zábavnost totoho animáku je velmi malá a nebýt Garthovi "vyjící scény" a francouzkého přízvuku kačera, tak bych se ani nezasmál. 30 % ()

Najlvin

Tak jsem se podíval na Alfu a Omegu, a jak to každý sepsul, já byl popravdě mile překvapen. S tolika negativníma komentářema, co se v souvislosti s tímto filmem objevily různě po internetu, jsem čekal nějakou strašnou kravinu, ale teď mám spíše dojem, že je tenhle snímek neprávem podhodnocený. Opravdu nechápu, co že je na tom filmu tak špatného. Grafika i animace vypadají skvěle, postavy jsou roztomilé, příběh neurazí a humor tu rozhodně nechybí. Takže takové hodnocení si vážně tenhle snímek vůbec nezaslouží. Já se u něj skvěle bavil a rozhodně mi přišel daleko lepší než řada jiných, lidmi tolik oblíbených "trháků". Pokud tedy máte rádi animované filmy se zvířaty, jako já, mohu vám Alfu a Omegu jen vřele doporučit! Určitě se nenechte odradit negativní kritikou, kterou mají nejspíše na svědomí stejně jen dnešní dokonalou grafikou zmlsaní lidé, co film pořádně neviděli, koukali na něj jedním okem či snad nepochopili, o čem je. Samozřejmě je to v prvé řadě animovaný film pro děti a ne naučný snímek o vlcích. Na nic víc si ani nehraje, a tak je potřeba k němu také přistupovat. Kdo se chce bavit, ten se zaručeně pobaví, a těch pár drobných chyb s klidem přehlédne. Rozhodně by ale nikdo neměl být zklamaný ;-) Z mého hlediska film splnil všechna má očekávání a některá i předčil. Je to jasný favorit, který se dostal na první místo mezi mými oblíbenými filmy, kde pravděpodobně ještě nějakou dobu pobude. Snad do příchodu druhého dílu? :D Ne, vážně - po delší době konečně jednou zase něco milého pro zasmání, co by si žádný fanoušek animovaného žánru rozhodně neměl nechat ujít. I když se to možná na první pohled nezdá, tenhle film má své jedinečné kouzlo a je jen na vás, zda ho v něm objevíte nebo ne. Mně se tento snímek opravdu velmi líbil, a proto nemohu jinak, než mu dát plných pět hvězdiček ;-) ()