Vyrazit si na dovolenou na krásný ostrov v Tichomoří, to byl původní plán Jasona a Cynthie. Prožívají vážnou manželskou krizi a v letovisku Eden Resort poskytují prý skvělou terapii pro páry. Jenže to má háček. Pobyt je neskutečně drahý. A tak přemluví své přátele, ať jedou s nimi, protože pak dostanou skupinovou slevu. Dave se svojí ženou Ronnie jsou přesvědčeni, že manželskou terapii vůbec nepotřebují, přesto se nechají nalákat. Přemluví Lucy a Joeyho i Shanea s mladičkou přítelkyní Jennifer. Netuší však, že prázdninový Eden resort vede podivínský manželský poradce Marcel, který rozpozná, že i v těchto vztazích to dost skřípe. Všechny donutí, aby na svých vztazích začali pracovat. Z uvolněné dovolené se tak stává peklo na zemi. Jenže nic nespojí tak dobře jako společný nepřítel, v tomto případě Marcel a jeho lidé... (TV Nova)

Rssa

Hodně velký podprůměr na komedii, evidentně špatný scénář a spousta nesympatických herců (všichni), pár vtipných momentů (jóga) to nezachrání. 45 % ()

Sten-li

Jelikož jsem od Trablí v ráji nečekal vůbec nic, můžu říct, že se na to koukat dalo. Co mě však překvapilo a zklamalo byl Jean Reno, k natáčení tohoto snímku se musel upsat snad jen kvůli těm nádherným ostrovům, kde se příběh odehrával, jinak si to nedokážu vysvětlit. Pár vtipných momentů se našlo, jinak však až na překrásné prostředí nic věhlasného. Chtěl jsem dát hvězdy 3, ale poté sem si řekl, že by to nebylo fér vůči ostatním mnohokrát lepším filmům, které jsem třemi odhodnotil... ()

Kanca

Taková pohodová rodinná komedie, od začátku sice trochu předvídatelná, ale člověk se u ní stejně zasměje. Moc mě potěšilo herecké obsazení, především úchylná role Jeana Rena. :) ()

Tomin88

Bezproblémová a příjemná komedie u které se neválíte smíchy ale dobrou náladu vytvořit dokáže. Podle mě vhodně vybraná osmička herců ze kterých mě nejvíc pobavil Jon Favreau a trochu vadil Jason Bateman. Uteče to jako voda a za nějaký čas si to pustím klidně znova. ()

sona123

Nemůžu si pomoct, jo, je to blbost, ale asi mi nějak báječně sedla do nálady a já se skvěle bavila. Aby se člověk skoro omlouval, že se mu něco líbí, když je hodnocení tady 52% a všichni znalci film odstřelují jednou-dvěma hvězdičkama! Romantika, lehký humor, příjemní herci a plážová muzika se spoustou barev a koktejlů. A tenhle koktejl byl namíchaný dobře a určitě nebyl přeslazený. ()

Rufete

"It's like a little kid who gets a puppy for the first time, just hugs it so much, snaps its neck. Cynthia's your puppy. It's puppy-cradle death syndrome. All that love is going to snap that puppy." Komentář může obsahovat spoilery. Hrozná spousta postav a jen snad dvě-tři z nich byly nějak zajímavé, ale nakonec to nějak fungovalo. Ty tři zajímavé a dobré postavy byly Shane (tlouštík), Cynthia (blondýnka) a Ronnie (zrzka). Nejvíc jsem se samozřejmě těšil na Kristen Bell, opět radost pohledět. Líbí se mi myšlenka, že jeden pár pozve další tři do počtu na dovolenou, protože si potřebují vyřešit své potíže v manželství, a postupně se ukazuje, že nejsou jediným párem s problémy. Na druhou stranu mi přijde, že ve filmu jsou nezáživné dialogy, mluví se z cesty a naprosto o ničem, momentálně si nevybavím ani jednu vtipnou situaci (samozřejmě ty rádoby vtipné si pamatuji - masáž, žralok, jóga,...). Ale ano, přece jen si vzpomenu na jeden vtipný moment, když stály páry na pláži proti sobě a Shane tam stál dost... ehm... obnažený. Jak jsem napsal výš, téma je fajn, ale mizerně podané. A který pár bych vybral jako nejsympatičtější? V průběhu filmu se to tak nějak měnilo, ale jsem asi pro Jason & Cynthia. Líbilo se mi, jak se Jason přehnaně staral o blaho své ženy a zahrnoval ji až převelikou dávkou lásky. A nejvíc fajn chlápek ve filmu je Shane, i když jsem se na začátku lekl, když jsem slyšel, že ho dabuje stejný chlap jako Hagrida. ()

tlkounev

Velmi slabá komedie, možná by se to ani komedií nemělo nazývat. Za celou dobu jsem se nezasmál. Jediné poutavé na celém filmu byl ostrov, kde páry trávily dovolenou. Nemyslíte, že to je hodně málo? ()

Domec

Jeee, tak to byl prehmat vedle. Velice podprumerna komedie, teda jestli se to tak vubec da nazvat. Me osobne ve filmu nepobavilo nic, ale absolutne nic, coz se mi nestava, vzdycky se najde alespon jedna svetla chvilka. "Vtipne" radoby sceny mi prisly spis dost trapny a znudujici, incidentem se zraloky pocinaje a instruktorem jogy konce. Muzu to nazvat jenom jako zklamani. 1* za krasne prostredi a Kristen, kterou mam rada. ()

(Z)denny

Pokud máte manželské nebo partnerské problémy (nebo pokud jste sami a chcete si někoho najít), pak zkuste vyrazit do "ráje" na nějaký z nádherných tichomořských ostrovů. Pokud budete mít štěstí, tak se zde bude nacházet středisko pro zadané či nezadané, vedené bravurním Jeanem Reno, který vás určitě dá dohromady s vaším vysněným protějškem. Trable v ráji je skvělá lehká letní komedie nabitá spoustou dobrých hlášek a vtipných dialogů.. ()

Mrs.Bailey odpad!

Tak strašnej film jsem snad ještě neviděla... tupé dialogy, trapné vtipy, debilní příběh, no děs. Děs děs děs. ()

kamil.i

Príjemná oddychovka a jedna z najlepších komédií v neexistujúcom podžánri dovolenkových filmov. Samozrejme má svoje chyby a neponúka žiadne zložité myšlienky, no príjemne pobaví a svoj jednoduchý nápad a vtipné scénky prevedie bezchybne. K tomu si treba prirátať naozaj sympatickú partiu. Mne to na kvalitnú komédiu stačí. ()