genetique

Carpenterov originál som videl strašne dávno a mám ho zafixovaný ako neprekonateľný kult. Preto som si tento film pozrel s vedomím, že ani v kútiku duše nebudem čakať o priblíženie sa k jeho kvalite. A tak sa aj stalo. Ale práve preto som nebol tak sklamaný ako by som mal byť, pretože tu ide o klasický tuctový horror, ktorý však šikovne využíva slávu svojho predchodcu. Pekné lokality, slušná atmosféra, ľakačiek je tu viac než dosť, nie každá však splní svoj cieľ. Veľmi dobré efekty, ale maskéri to niekedy trošku prehnali, režisér občas na svojej stolička asi zaspal a herci taktiež nesiahli na dno svojich hereckých schopností. Takže mierny nadpriemer. 60%. ()

Arbiter

Tak takové to tedy bylo..! Rutinní skorohoro s přeřvaným zvukem. Lekačky a plomby, plomby a Norové, papundeklovej led a a krev. Hlavně Norská krev. Žádnej podpis, žádný excesy a dost nedomyšlené nudy. Za bublající kůži a za ty potvory, který jakoby vypadly ze zadku Maggota a jeho brášků, to ale stálo. Asi už nemusim vidět žádnej film, kde se objeví Pan Rypák. Ten pes nebyl tím, za co se vydával! Ty tři hvězdy, tak ty si ještě rozmyslim.. ()

Phobia

Carpenterova "Věc" je do značné míry moje srdcovka; těžko někdy zapomenu na chvíle, kdy jsem si v pubertě napětím ohlodávala nehty a má pleť získávala indigo odstín, protože jsem zapomínala dýchat. Nic podobného jsem od mladšího filmového bratříčka nečekala a bála jsem se jedině toho, že to bude peachovina tak třeskutá, až to zničí můj dojem i z původní "The Thing". Obavy se naštěstí nepotvrdily, také díky nízkému indexu očekávání. Atmosféra sice postrádala mrazivost, ale nenudila jsem se, velkoryse jsem opomíjela občasnou stupiditu scénáře a kdyby casting disponoval alespoň jednou sympatickou postavou, které bych mohla držet přinejmenším jeden palec, dost možná bych popřemýšlela o vyšším hodnocení. Takhle si hnusáci na ledě ode mě odnesou vcelku uznalých, nenadšených, nezklamaných 65%. ()

sniper18

Je to slabý horor, ktorý je prequelom a čiastočne remakom kultovej Veci od Johna Carpentera. Má veľmi dobrý príbeh o skupine vedcov, ktorí na Antarktíde objavia zmrznutú vesmírnu loď a telo jedného z mimozemšťanov, no ten sa po odnesení na výskumnú stanicu rozmrazí a začne postupne likvidovať jej celé osadenstvo, pričom nikto nevie, kto ho má práve v sebe a tak nikto neverí nikomu. Spracovanie je ale veľmi slabé, spočiatku to samozrejme vyzerá výborne, všetko ide tak, ako má, objavenie vesmírnej lode, radosť z úspechu a únik tvora, no po prvej likvidácii sa všetko pokazí, dej začne byť zbytočne príliš rýchly a celé to začne byť príliš hlúpe, všetko, čo v Carpenterovej Veci bolo tu chýba, pocit beznádeje, klaustrofóbia a dejovo je to príliš nezaujímavé, no a záverečná fáza s finálnym súbojom už pôsobí ako z typického teenagerského braku. A nanešťastie aj dejová previazanosť s Carpenterovou verziou funguje len minimálne, film je ukončený úplne klasicky a záver, ktorý má nadviazať na začiatok s predchádzajúcim filmom je už len nasilu vložený. Atmosféra tu nie je žiadna, prinajlepšom veľmi slabá, chýba tu pocit mrazivej tmy, v ktorej sa skrýva smrť a odlúčenia od civilizácie, keďže dopravných prostriedkov tu funguje až príliš moc a o napätí sa už vôbec hovoriť nedá. No najväčším sklamaním sú samotné hororové scény, väčšina je prakticky len ekvivalentom toho, čo už bolo vidieť v predchádzajúcej verzii, len s menšími obmenami, čo by nemuselo až tak moc vadiť, keby neboli tak mizerne prevedené a príliš hlúpe. Jednotlivé scény až na tú prvú majú hrozné triky a nanešťastie sa to tvorcovia ani nesnažili nijak ukryť a tak má divák plno času, aby si túto mizerne odvedenú prácu poprezeral. Réžia je veľmi slabá, keďže tento film netočil žiadny americký klipár, ako je to v poslednej dobe bežné, ale zahraničný začiatočník, tak som očakával viditeľnú snahu o čo najväčšiu kvalitu, ale vôbec, réžia tu nefunguje v žiadnom ohľade a všetko, čo Carpenterova verzia mala tu buď úplne chýba, alebo je na tej najnižšej možnej úrovni. A technická stránka je skôr rozporuplná, ako som spomínal, triky v hororových scénach sú veľmi zlé, ale inak kamera, strih a celkový vizuál sú celkom slušné. A čo sa týka hereckého obsadenia, tak je to jediná stránka tohto filmu, ktorá nesklamala, samozrejme nie je to nič výnimočné, ale hlavné postavy na čele s Mary Elizabeth Winstead nesklamú a vedľajšie sú tiež bez problémov, ale horšie je už na tom ich využitie, zapamätateľné sú prakticky len tri postavy, zvyšok tu je len na to, aby nejakým spôsobom umrel. A čo ma veľmi sklamalo, pôvodná hudba tu takmer úplne chýba, dostane len trochu priestoru a aj to skôr v nedôležitých scénach. Som neskutočne sklamaný, Carpenterovu verziu mám veľmi rád, je to môj najobľúbenejší horor a tak som samozrejme podobnú kvalitu ani nečakal, chcel som len dôstojné spracovanie z môjho obľúbeného hororového prostredia a tématiky, ktoré neurazí, ale k tomu má tento film veľmi ďaleko. Nie je tu jediná stránka, ktorá by bola skutočne využitá. A tak je úplne jedno, či tento film budem alebo nebudem porovnávať s Carpenterovou verziou, podpriemer je to v oboch prípadoch. 45% () (méně) (více)

tron

"Odteraz sa na hviezdy budem dívať inak." Odkedy som prvý raz videl Carpenterovu legendárnu Vec, vravel som si, že by som veľmi rád videl "nórsky" prequel. O pár desaťročí neskôr mi Hollywood sen splnil. U mňa spokojnosť. Ku koncu je to síce trochu nuda, vesmírna loď vyzerá umelohmotne a zdalo sa mi, že sa tvorcovia stratili v počte postáv (najskôr sa mi zdalo, že je ich tam nejako málo a ku koncu ich tam bolo priveľa), ale body hore za náušnicu. Mám slabosť pre snežné horory a prequely. Najväčšou prednosťou scenára je, že dokáže prekvapiť. Poviete si, že je to blbosť, lebo veď vieme, ako to dopadne. Ale neviete. Teda, jasné, že viete, ale je tam plno prekvapení, ktoré z "nasledujúcej" jednotky nevyplývali. Joel Edgerton je dôstojný predchodca Kurta Russella a poteší množstvo sympatických nórskych ksichtov vo vedľajších úlohách. Gore je odporné, síce ho v niekoľkých miestach zbytočne kazí slabšie CGI, ale aj napriek tomu zaň dávam zmutovaný palec hore. Celosvetová tržba bola žiaľ nízka: pri rozpočte 38 ich snímka zarobila len biednych 31. ()

• Producenti přesvědčili Universal Studios, aby jim bylo umožněno natočit místo remaku prequel, protože měli dojem, že Carpenterova verze (1982) je natolik dokonalá, že její přepracování by bylo zbytečné. Filmu ale zůstal název předchozího snímku, protože se jim nepodařilo vymyslet podtitul, který by patřičně vyzněl. (oje)
  • Norská stanice nese název „Thule“. Toto slovo je řeckého původu a označuje místo někde na „nejvzdálenějším severu“. (anuki)
  • Celosvětová premiéra proběhla 10. října 2011 v Universal City v Kalifornii. (Varan)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu