Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

filipvrbik

Takový slavný film a doteď mě míjel. Bohužel musím říct, že jsem o nic moc nepřišel-nebýt Audrey Hepburn byl by to naprosto nudný a tuctový film, ani tak to ovšem není žádná sláva, líbil se mi snad jen romantický konec a pár vtipů...50% (a jako nekuřáka zarputilého, mě to věčné kouření doslova štvalo) ()

Jaro_slav

Celkem výborně nasnímaná scéna divoký party v bytě versus taxikář, jemuž se sám od sebe hejbe volant v autě se zpětnou projekcí. Ryzí šedesátý léta bez nápadu nicméně v tomhle filmu převažujou. Romantika 404. ()

Oralfabet

Celkem příjemná a slušně napsaná old school romantika s odzbrojující Audrey, pár trochu zbytečnými a ne zcela pasujícími pasážemi a jednou skutečně nevkusně ztvárněnou a obsazenou a nejspíš i napsanou postavou, asi nemusím jmenovat. Nejvíc se mi ale stejně líbila jedna z prvních scén s večírkem v bytě, takových jsem chtěl víc. Jo a Peppard teda nic moc. 7/10 ()

Strike

Velice příjemný film, ve kterém září Audrey Hepburn. Její Holly je v každou chvíli úžasně roztomilá, ať už se jedná o scénu komediální, romantickou či dramatickou. Atmosférou mi velmi připomíná o pár desítek let mladší My sassy girl - nedivil bych se kdyby si korejský scénárista vzal odsud inspiraci. P.S. Mickey Rooney je nejpříšernějsí a nejodpudivější osoba světového filmu. ()

M.E.K.Y

Další zašlá filmografie s neodolatelné Audrey Hepburn, od které (filmografie) jsem ale čekal mnohem víc. Kromě jako vždy výborné Audrey měl být tím nejlepším scénář, ale bohužel nezaujal mě. Příběhy s ní jsou mnohokrát jednoduché, ovšem kouzelné a vždy postačí k tomu, aby utáhly celý film. To ale není tento případ. Než kouzelný je spíše nezáživný a už vůbec ne romantický, jak napovídá žánr. Proto se vsází více na komediální strunu, ale žádná sranda to také nebyla, takže nevím, kam snímek zařadit. Ani oscarová hudba Manciniho se mi nezdála. Závěr? Není to tak horké, jak se může zdát. Moc mě to nebavilo (což je asi nejdůležitější slovo) a proto bych řekl, že je to jeden z těch průměrnějších filmů Audrey Hepburn. ()

RomanHyde

Romantická klasika a jednoznačná pocta kráse Audrey Hepburn, kolem níž se v tomto filmu svět a všichni ostatní točí :) Ano, vedlejší postavy jsou opravdu vedlejšími, cesta je zametena k velké sólo jízdě této krásné dámy a i příběh tomu odpovídá. Poznáme hrdinku veselou , smutnou, zadumanou, hrající na kytaru, nehrající na kytaru, zamilovanou i odmilovanou. Vše co k romantickému filmu patří. Proto je potřeba k němu i takto přistupovat a nehodnotit scénaristické vyumělkované kotrmelce a načančané stojky. To vše k tomu patří. Já se příjemně pobavil a velmi rád se kdykoliv pobavím znovu :) ()

toi-toi

Raňajky sú veľká hollywoodská love story par exellence, ktorá si od Capoteho požičal iba mená postáv a pár záberov. Slečna Audrey mala neskutočnú charizmu a šarm, ktorý asi málokto dokázal zopakovať. Dávam plný počet i keď ten, kto obsadil Mickey Rooneyho by si zaslúžil slušný kopanec do umelého predkusu. ()

JohnyD

Každý z nás má určite vo svojom okolí trhlou kamarátku/susedku, do ktorej bol (je) platonicky zaláskovaný a zniesol by jej aj modré z neba a keď nie tak poznáme, nejaké tie holky, ktoré chodia s našimi kamošmi, iba pre peniaze alebo sme si tým prešli sami (zdravíme zlatokopky na CSFD). Faktom však ostáva, že nebyť božskej Audrey, po tomto filme by nikto v dnešnej dobe neštekol a skončil by v mori priemernosti rokov minulých a dostal čo si zaslúži (5/10). Takto, herečka svojej doby zapožičala svoj talent pravej podvodníčke Holly a vy si aspoň počas tých 2 hodiniek užijete jej ladných pohybov, koketovania, naivnosti a hlavne krásy. 7/10. ()

Hepy13

Čím by byl tenhle film bez Audrey Hebpurn? Asi jen jedno velké nic. Ona měla opravdu neuveřitelné charisma. ()

Vesecký

Proč dávám tomuto pěknému filmu "jen" čtyři hvězdičky? Pro dvě drobnosti. Především jeho první část je založena na dialozích, které jsou mi tak těžko stravitelné u americké literatury. Dost si dovedu představit, jak vypadá předloha. A pak ten sentimentální šťastný závěr, opět tak typický pro americké filmy. O den dříve zhlédnutý bulharský film Avé byl pojat realističtěji. Ale jinak všechno skvělé - okouzlující Audrey s výborným dabingem. Skvostná hudba, Moon River miluji... Holly si vysnila představu skvělého života a snaží se ovšem marně o uskutečnění svého snu. Zůstává však nedospělým třeštidlem, zatímco Paul je uvážlivý, až nerozumně rozumný mladý muž, který si se životem ví vždycky rady. I to je koneckonců poněkud neživotné... Stává se spíš Hollyiným otcem než milencem. Kdyby žili vedle mne, asi by mi pili krev oba, Paul ještě možná o něco dříve... ()

ZorkaJ

Audrey Hepburn mám rád. Hezky se na ni dívá a její filmy jsou vždy v jejím podání velice originální. U Tiffanyho je to výjimkou. Tomuhle filmu došel dech hned v první minutě a není tu nic, čeho by se dalo chytit a lákalo se na něj podívat znovu. ()

RadimFišer

Film má mnoho vyznění a ve mě zanechal příjemný zážitek. Nemohu až tak souhlasit s Matty, že film není vůbec dokonalý, protože jsou v něm scénky na které asi v životě nezapomenu. Je to správný slaďák a paní Hepburn je velice, velice příjemná a umí uklidnit, i překvapit s krásnýma očima. Jak jimi pohybuje, jak představuje ženskost. Je to velice příjemné. Všiml jsem si, že všichni herci hrají hlavně očima, tedy v poslední době je to slabší, protože filmy nejsou tak zaměřené na obličej, ale to co dříve dokázali očima bylo obdivuhodné. Všiml jsem si, že se dívají do stran, ukazují všichni bělmo. V jedné knize psycologie jsem četl, že to podvědomě přitahuje muže, neboť to ukazuje zdraví dotyčného. Tento film je příběhem mnoha dívek, které se vydali za svým snem a touží žít na vrcholu mezi úspěšnými lidmi, hvězdami, pány byznysu a kultury. Vždyť stačí tak málo, pořádně se upravit, udělat dojem, pár piruet a jsem na lepším mísě než jsem byla. Proto tyto dívky odcházejí do měst, kde prožívají svá sexuální a milostná dobrodružství i když často ne s tak vysoce postavenými lidmi. Všichni si lžeme a zde vydíme totéž. Je to sen, který nikomu nedovolíme, aby nám ho vzal. Je to naše ochrana před tvrdou realitou a naděje do budoucnosti. Je to místo, odkud se můžeme povyšovat na druhé. Já to tedy dělám a tady vidím tvrdé vyznění, jak hluboce vedle jsem. Audrey se paktuje s drogovými obchodníky, kterým dělá poslíčka. Nakonec jí to stojí zatčení a musí odletět do ciziny. V taxíku, při cestě pryč, dokonce v emocionálním záchvatu vyhodí i toho kocoura, protože ona sama neví kdo je. Nakonec příchází nádherné rozuzlení, plné dojemného citu. A ona snad i najde kocoura a svého muže, který se o ni z celého svého srdce postará na celý život. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010