Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

Archeix

Film natočený pro masovější publikum, než byla kniha Trumana Capoteho. Aby děj obsahoval více konfliktů a následných zvratů, je Capoteho příběh obohacen o přítelkyni spisovatele, která si umělce vydržuje, o groteskní scény (které v melodramatickém příběhu nepůsobí sourodě), o spisovatelovo vyznání lásky Holly a následné vynucování mileneckého vztahu. Škoda, že v duchu barev technicoloru jsou scény příliš přibarvované a příliš rychle odvyprávěné. Ovšem na druhou stranu jsou v souladu s odlišným koncem filmu, který u Capoteho nenajdeme. A závěrečná spisovatelova reflexe je pěkným domyšlením, co měl hrdina v novele (kdyby byl až tak zamilován a blízký Holly) říct. 80 % ()

Mparrowka

O něco málo horší než Odpolední láska či Šaráda, ale i tak má Snídaně u Tiffanyho své kouzlo. Miluju úvodní scénu, kdy překrásná Audrey oděná v černých šatech, špercích a vyčesanými vlasy vystoupí z taxíku a u výlohy Tiffanyho začne snídat. Audrey Hepburn mám strašně ráda a tahle energická a temperamentní role, ač pro ní atypická, jí sedla. Na George Pepparda jsem si po pátém shlédnutí tak nějak zvykla, ale co nepřekousnu asi nikdy, je ten úděsný číňan. Jinak Moon river je jedna z nejkrásnějších filmových písní. ()

eyeskiller

Breakfast at Tiffany's je pre mňa ako milovníka drámy veľký film. Pieseň Moon River mi ho jednoznačne vždy pripomenie. Ten úchvatný výkon Audrey Hepburn vomne vždy niečo prebudí. Tento film si púšťam vždy, keď chcem jednoducho prestať myslieť, vybrať sa do iného (veľmi zaujímavého) sveta Holly. Audrey jednoducho nemôže sklamať a filmy s ňou sú jednoducho nesmrteľné. Pre mňa 5* záležitosť a jedna zo srdcoviek. ()

Meteora17

Nechápu, že mi trvalo tak dlouho, než jsem se podívala na tento film. Audrey byla naprosto famózní, tak éterická. Prostě nádhera. Snad každý se může vidět v této postavě. Tento film umí rozesmát, ale také i rozplakat. Není co jiného k tomu dodat. ()

mischa.b

Sladké, milé, vizuálně příjemé, ale děj a ani hlavní postavy nebyly dostatečně přesvědčivé. Chystala jsem se na tenhle film dlouho, ale žádné padnutí na zadek se nekonalo. ()

mizz13

Na tenhle film jsem si brousila zuby už dlouho, psali o něm, že je to nestárnoucí klasika, romantická komedie... Jaké však bylo mé zklamání, když jsem se k němu konečně odhodlala. První třetinu filmu jsem stále čekala, kdy se to nějak rozjede, ale nic, zbytek jsem zkoukla už za pochodu, během úklidu a vaření a i tak jsem měla pocit neuvěřitelné nudy. Shrnutí: prostě mě to nebavilo, nicméně Audrey byla fakt pěkná ženská. ()

Marcao

Prostě to není film podle mého gusta. Scénář byl velmi slabý, herecké projevy mi přišly velmi nevěrohodné. Pokaždé, když Audrey vyslovila na nějakého muže broučku, miláčku, či drahoušku, tak jsem měl chuť ji dát ránu. Prostě film o blbce, která žije na hraně šílenství a všichni jsou z ní hotoví. Tato naivita není ani roztomilá a vůbec ne sexy. Film jsem protrpěl, až k titulkům. Jedna hvězda za výbornou ústřední píseň a vtipnou scénu z párty, kdy u zrcadla můžeme vidět typický obraz podnapilé ženy (drtivý smích střídá nekonečný nával slz). Teď už vždy snídani bez Tiffanyho :D ()

Rajca

Jeden z nezabudnuteľných hereckých výkonov Audrey, ktorý v mnohom predčil literárnu predlohu. Vdýchla Holly milotu, šarm, priam rozkošnú naivitu a nevinnosť, vďaka ktorým sa nad jej morálkou ani na chvíľu nepozastavite a už tobôž ju nebudete odsudzovať. A bonusom navyše je prijemna hudba a skvele kostýmy, vďaka ktorým každý jeden obraz pôsobí ako módny editorial. ()

Bublushka

Opravdu netuším, co na tomhle filmu všichni mají. Je možná hezký napohled, jako ústřední dvojice, ale to je tak všechno. Obsahuje pár pěkných scén, ale jinak je to celkově o ničem. Asi nejsem správný fajnšmekr, ale tohle mě neoslovilo. Líbila se mi snad jen ta hudba a sem tam nějaká scénka, ale nic mě nenadchlo. ()

poppy75

viac ako jednu hviezdicku si nezasluzia,nakolko absolutne-ultra-mega zhovadili fantasticku knizku!! ..ked si toto utle dielko precitate a potom pozriete toto,tak vas napne....tak doj..at hlavne zaver,ktorym vytvorili takto vlastne uplne iny pribeh.....jedine 3 svetle momenty filmu:uvodna scena:rano,Holly pred vykladom...druhy:Holly pije mlieko z pohara na vino..treti:Audrey /ale nie tie kvazi humorne grimasy vo dverach/ ....prilis malo na taky kult...opakujem:radsej si to precitajte... ()

Caspian

Klasika. Kto ich pozná vie aj základné pravidlo, a také, že každý výtvor s touto nálepkou, od kníh po filmy, je vlastne priemerný. Breakfast at Tiffany's je príkladom. Z hľadiska scenáru ani záberov ma nenadchol, až na niektoré chvíľky. Zápletka odbočila od tej pôvodnej knižnej, stlmila sa, aby náhodou neurazila divákov (z kníh je napríklad jasné, že Holly je "callgirl", rovnako ako Paul), čím stratila ten šmrnc, ktorý som očakával. Zdá sa však, že tvorcov akosi netrápilo, že by urazili japonskú a celkovo ázijskú kultúru - divím sa, že nikoho nenapadlo Rooneyho zastaviť s jeho trápnym stereotypom Japonca. Keby aspoň našli japonského herca. Skrátka, nebyť hereckého výkonu geniálnej Audrey Hepburn, film by pravdepodobne nemal taký vplyv, aký má (veď každý ho pozná iba vďaka nej). Okrem nej by som ešte spomenul hudbu vytvorenú Oscarovými Mancinim a Mercerom na žiadosť režiséra, ktorá bola veľmi pekná, nádherne spolupracovala so scénkami. 4*, jedna za príbeh, jedna za hudbu, dve za Audrey. Aj napriek tomu, že som sklamaný, odporúčam pozrieť si ho. ()

VerunkaAbby

Kdybych měla hodnotit film jako samotný.. skvělá hudba i herecké výkony.. Bohužel je tu knižní předloha, ze které jsou sice nějaké pasáže převzaty doslovně, ale není přijat celý příběh. Nemá jít o příběh s happy endem, o klasický slaďák.. Taky vůbec nechápu úlohu bohaté blond dámy.. Dávám 4*, ale opravdu jen kvůli samotnému filmu po odmyšlení skvělé předlohy, která by měla víc jak 5*. ()

clubland odpad!

Dalsia z americkych bezduchych sraciek. Zacinam mat pocit, ze za vysoko hodnotenymi filmami stoji CIA alebo FBI a ich hackerske skupiny, ved obycajni ludia nemozu byt az taki zmagoreni.... Alebo zeby predsa? ()

sun.eagle

Tenhle film obklopovala jakási aura skoro až kultu, něčeho nedotknutelnoho nevím jak to mám popsat ale takhle to na mě působilo než jsem si film konečně pustil. Z největší části to má na svědomí Audrey Hepburn protože s tímto filmem je dost možná nejvíce spojována. Díky tomuto přehnanému očekávání jsem byl mírně zklamán. Až s lehkým odstupem času a druhé projekci jsem objevil tu sílu a kouzlo filmu díky čemuž je tak často citován. Souhlasím s názorem že hlavní mužský hrdina si Audrey nezaslouží a moc mi nesedl celkově jako by tady zabloudil z jineho filmu. Hlavně díky Audrey je film opravdu zábavný a nezapomenutelný s nádherným koncem který dojmem a dokáže i pozitivně nabít. ()

jakubheitl

Druhý nejkrásnější romantický film.Kdo miluje Audrey a film naplno pochopí toho čeká nádherné filmové pokoukání. Úvodní titulková scéna s Audrey je tou nejhezčí scénou ve filmové historii. ()

trawson

Audrey je pro mne naprostá ikona. Snídaně je skvělej film, už jen i díky tomu že se na něm podílel sám autor knižní předlohy. Bohužel po přečtení knížky už na film koukám jinak - film, mezera kniha. Je to pro mne takovej druhej originál, protože s knihou se to nedá srovnávat.(Nejkratší bestseller na světě) Po přečtení jsem si říkal, že se na to Audrey vůbec nehodí (to tvrdil i Capote). Nicméně je skvělá a pokaždé mne dostane a ta její pohovka z uříznuté vany a kocour hajdalák a ženština jak jí hoří hlava a Rasty Troler a návštěva sing singu a Moon River a uječenej fotograf a koloušek a ... pamatuješ si , že mne miluješ viď? ............................................................. ..................................................................................................................................tak zas příště Holly ()

Monika95

Výjimečný film se skvělou Audrey, miluju úvodní znělku, hudbu v celém filmu a hlavně Hepburn, která je tak vtipná, milá a krásná. A s Peppardem tvoří nádherný pár. Díky Snídani spím se škraboškou, úvodní znělku v mobilu mám Monn river a miluju New York :) ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010