poster

Historie.cs (TV pořad)

Dokumentární / Publicistický / Talk-show / Historický

Česko, 2008, 51 min

Komentáře uživatelů k filmu (56)

 • Gemini
  ****

  Další z dokladů přínosu, ba potřebnosti, veřejnoprávní televize (a jejího zdarma přístupného digitálního archivu, muhehe). Historie.cs je naučným historickým pořadem sice tradičního, lehce usedlého stylu, kde se sedí kolem stolu a debatuje se, ale věnuje se širokému spektru událostí/témat/institutů, které se objevily v našich dějinách a více či méně s nimi hýbaly - má ovšem velmi daleko k suchopárnému dějepisnému výkladu, který spousta studentů zná ze středních škol všech typů (já naštěstí ne, protože jsem měl tu čest s panem profesorem Koutem), protože jde o fundované diskuze, které namísto chrlení dat a jmen vysvětlují souvislosti a takového toho "ducha doby". Prostě na tohle dávejte moje koncesionářské poplatky a budu naprosto spokojen;) 80%(26.5.2013)

 • Karlos80
  ****

  Zajímavé-odborné (fundované) rozbory a názory, co se týče našich dějin-naší historie. Takových pořadů není nikdy dost, jedná se určitě o jeden z těch lepších pořadů z dramaturgie státní televize.(28.10.2011)

 • NinadeL
  *

  Jsem se u televize nikdy nenasmála tolik, jako když k sobě posadili Klimeše, Jirase a Taussiga...(2.4.2010)

 • Tom_Lachtan
  *****

  Nelepší pořad ČT, který je v mých bulvách skvělým doplňkem/tv verzí rozhlasových "Toulek Českou minulostí," s kteroužto relací se díky odlišnému přístupu k formátu nebijí (postupný trip po časové ose vs. střídající se témata). Témata samotná jsou zajímavá a je jen dobře, že postupem času nejsou jen cs, ale obrací se všude tam, kam naše historie dohlédne (ač se zeleným zákalem). Výběr hostů je výtečný (a debaty nejen zábavné, ale častokrát i s grácií humorné), stejně tak i moderátor je dostatečně kvalitní a působí solidním dojmem neblbé osoby, což se velmi hodí (občasně moderující Marie Koldinská sice trošku zaostává, ale ne o moc). PS: Výtečná znělka(5.11.2012)

 • xxmartinxx
  *****

  Dost možná nejvkusnější a nejodbornější český publicistický pořad. Nesleduju pravidelně, ale někdy na to narazím a jsem velmi rád, že i u nás někdo dokáže nasadit vysokou laťku.(3.9.2012)

 • LiVentura
  *****

  Historie je praktická nutnost, bez ní nejsme!(23.10.2009)

 • WANDRWALL
  ***

  Kvalitní pořad, skrz kvalitní hosty!!!(8.9.2010)

 • Aky
  *****

  Nesmírně záslužný pořad dělaný s velikou precizností a nepochybně s bezmeznou obětavostí, bez níž by tahle pracná, ale podstatná věc asi nevznikla.(11.8.2010)

 • Mariin
  ****

  Někdy sice tendenční a poplatné tomu, co se dnes považuje za "správné", ale vždy zajímavé, i tím, co a jak je řečeno či zamlčeno...Některé díly jsou i na 5 hvězdiček, některé jen na 2-3. Ale celkově jde o jeden z nejzajímavějších českých pořadů na téma novodobé historie.(4.12.2009)

 • Marthos
  *

  Historický bulvár se vším všudy. Současná tendenční politika veřejnoprávní televize záměrně vytváří mýtus objektivní diskuse na téma, ve skutečnosti je to mlácení prázdné slámy.(1.4.2010)

 • Vančura
  ****

  Výborný inťoušká záležitost pro náročného diváka. Osobně mi tento pořad přijde jako možná poslední zástupce formátu, který nazývám "ušlechtilá nuda". Kde je dnes konec všem těm Katovnám, Sítům, ad...(21.10.2011)

 • prkalil
  *****

  Velmi zajímavá a zábavná debata k aktuálnímu - a to na věčné časy a nikdy jinak - tématu (pod názvem Snění o Rusku) proběhla 31.1.2015: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10150778447-historie-cs/215452801400004(2.2.2015)

 • Big Bear
  *****

  U tohohle mne napadá to, co třeba při poslechu příběhů ,, těch co to nevzdali'' na Paměti národa. Je to pokaždé myšlenka, jak moc je potřebné aby naši historii znali mladí. Aby ji znali důkladně. Není třeba jít nějak hluboko zpět. Pominu-li významné dějinné události, pak asi nejdůležitějším obdobím považuji rok 1918 až do současnosti. Jenže kdo se tento formát dívá? Teenager, který se chce něco dozvědět? Kterého to poučí, případně vyvede z bludů typu, že komunisti jsou dnes moderní politická strana, která sice v padesátých letech krapet škobrtla, jinak je ale fajn a myslí to s lidmi dobře... Ne, na tenhle pořad bude koukat hlavně ten, kdo už o probíraném tématu něco ví a chce si znalosti prohloubit... Pořad sám je skvělý, není to jeho chybou. Nejeden díl by měl běžet ve školách! * * * * *(10.12.2014)

 • Britrik
  ****

  Díl o Keltech a Rožmbercích byl fakt zajímavý a novátorský. Kvalitní matroš.(13.2.2013)

 • NinonL
  *****

  Velmi zajímavý pořad. Rozpravy o zásadních událostech v českých (československých) dějinách v podání zajímavých hostů a inteligentního moderátora. Smekám.(8.9.2012)

 • Splasher
  ***

  Nemám rád, když si moderátor potřebuje dokazovat svůj přehled. To vždy končí nesmyslným skákáním do řeči a často to strhne diskuzi o 180ˇ.(1.7.2011)

 • tuntavala
  ****

  Podivat se historii a pravde do oci.(1.12.2012)

 • cariada
  ****

  Solidní pořad o věcech minulých i současných, o tom jak se to či ono různě mění.(20.9.2009)

 • plechulka
  *****

  Ráda se nechám občas poučit a i když jsou to hlavně "mluvící hlavy" (na rozdíl třeba od skvělých dokumentů BBC, které samozřejmě asi mají úplně jiný rozpočet), většinou jsou to "hlavy" moc chytré a zajímavé a dovím se spoustu toho, co mi - řečeno s klasikem - "mimo jíné ve škole taky neřekli"!(12.10.2014)

 • SeanLSD
  *****

  Napravovanie pomýleného obrazu českých dejín u verejnosti je záslužná a nevďačná činnosť. Dokážem to oceniť, lebo ma mýty a generalizácie rozčuľujú do nepríčetnosti.(16.6.2014)

<< předchozí 1 2 3