Mary a Max

Johnysman

Opravdu jsou lidé, kteří jsou úplně sami a žijí fádní životy. Tak to zkrátka je a život není vůbec veselá jízda na kolotoči. Tenhle animák ukazuje dva osudy, - malé holky a starého muže, nasáté různými sociálními problémy...,které jejich životy plní a navzájem si o nich píší napříč světem. ()

MarryW

Snímek, který rozhodně nedoporučuji pouštět dětem večer na spaní, mohly by z toho mít vředy, za to rodičům a vůbec všem dospělým ano. Perfektní efekty a animace, které nás vrátí do našich dětských let, ale zároveň nám ukážou tvrdou realitou, nás donutí se zamyslet. Mezi Mary a Maxem bylo opravdové přátelství, takové, které je schopné milovat, nenávidět, ale i odpouštět. Možná tam bylo té depresivní barvy až moc, ale aspoň z ní krásně vyplynuly hlavní myšlenky filmu. Pokud se toto opravdu stalo, tak klobouk dolů. I když, život nám někdy připravuje mnohem " zajímavější " situace. ()

racing666

Je to mezi 4 až 5 hvězdičkami. Ale přikláním se ke 4, protože některé části byly nudnější. Přesto je to vynikající animák s přesně vyváženými hodnotami smíchu a smutku. Ale opravdu moc smutných konečných 15min., které ne jednomu vženou do očí slzy. 90% a silné 4* ()

jjjerry

Tak tohle mě nějak neoslovilo. Animace jsoudepresivní ale celkem zdařilé, hudba to hezky dokresluje. Děj je ale příliš předvídatelný. Neustálý hlas vypravěče začne od půlky lézt trochu na nervy. Asi kdyby to byl krátkometrážní film ze studentské produkce před pár lety, zajásal bych. Ale podobných námětů je už je dnes spousty. ()

jaqubko

Predstavte si Forresta Gumpa, ktorý ale naopak zostáva v rovnakých kulisách. K tomu navyše ale ešte aj fantasticky detailnú, osobitú a krásnu animáciu. ()

gipper

Mary a Maxe si oblíbíte velice rychle, jejich pocity se dají docela snadno pochopit. Nedaří se jim a nedaří a pak si řeknete, že horší už to nebude... bum a přecijen to je o něco horší. Parádně depresivní animák, kterej dokáže sáhnout do svědomí. Dneska asi vyzkouším nejnovější recept na čokoládu v rohlíku! "God gave us relatives.. thank God we can choose our friends." Ethel Momford ()

Zoidberger

Prakticky stejný styl jako Harvie Krumpet. Jen mnohem delší. Nápad je to dobrý ale myslím že filmu nejvíce uškodila stopáž. Kdyby byl o půl hodinky kratší tak by to vůbec nevadilo. Jde o to, že je to takové milé vyprávění o nemilých věcech, které je však pořád tak nějak stejné bez větší gradace. Je to sice perfektně udělané ale po hodině a půl už toho bylo dost. Takže celkově moc dobré, ale hvězdičku dolů za délku. ()

matow

V posledných rokoch som videl toľko animovaných filmov že by sa dali zrátať na prstoch jednej ruky ale Mary a Max ma naozaj velmi zaujal,skutočne krásny príbeh dvoch rozdielnych postavičiek,malej australčanky a štyridsiatnika Maxa Horowitza žijúceho v New Yorku ktorý trpí Aspergerovým syndrómom,režisér spojil zdanlivo nespojitelné a urobil to majstrovsky,navyše animácia v podobe plastelínových figúr je milá. ()

Ala007

V jednotlivých okamžicích neskutečně vtipné a přitom tak depresivní!!!!! Tolik vtipných hlášek v jednom filmu jsem už dlouho neslyšela, ale taky jsem už dlouho neviděla film, který by byl tak moc smutný. Šikanovaná holčička, matka-alkoholička, osamělý a psychicky nemocný stárnoucí muž, homosexuální manžel.....tohle všechno dokázal Adam Elliot vměstnat do příběhu o nešťastné holčičce z Austrálie, která jako lék na svoji samotu zvolí dopisy neznámému a náhodně vybranému muži žijícímu v New Yorku. A zrodí se přátelství, které se pro dva životní outsidery stane smyslem života. Opravdu dojemné, klobouk dolů! ()

The_God

Takovýhle filmy mě obvykle nudí až se*ou, ale tenhle ne. Tenhle film je opravdu výjimka potvrzující pravidlo. A to natolik, že nejen, že jsem ho akceptoval, ale dokonce mě zaujal a to hodně. Rozhodně film, který stojí za zhlédnutí. ()

SNCF

Velmi zajímavá forma filmu, který má za námět dosti tabuizované stránky obyčejného lidského života. ()

blezg

Závěrečná pasáž, depresivní a realistická, působila na mě přesvědčivěji než veškerý hororový trhák... Pomalá houpavá neustupující beznaděj. Co víc si od života přát. ()

nolme

Tragikomedie, ale opravdu krásná. Ani nevím, co se mi na tomhle filmu vlastně líbí...Hudba, příběh...asi vše:) ()