Screamers: Hon na člověka

• USA Screamers: The Hunting (více)

Trinásť rokov po tom, čo Screamers – nevyspytateľné vraždiace roboty – doslova vyhladili všetku ľudskú populáciu na planéte Sirius 6B. O to prekvapivejšie je, keď z tohto Bohom zabudnutého miesta, ktoré odvtedy všetci považujú za opustené, ktosi vyšle núdzový signál! Povinnosť káže pomôcť tým, čo sa ocitli v núdzi, a tak netrvá dlho a k Siriu 6B sa vydá záchranný tím, ktorého úlohou je preveriť, či na ňom skutočne existuje kolónia ľudských preživších. Krátko po pristátí skutočne natrafia na zúboženú skupinku, ktorá v otrasných podmienkach živorí v troskách starej vojenskej základne – no oveľa desivejšie a podstatnejšie je, že zistia, že Screamers medzičasom predstavujú ešte šialenejšiu a vražednejšiu hrozbu, pretože sú dnes schopní oveľa výraznejšie meniť svoju podobu, čo v preklade znamená, že... Vyzerajú ako ľudia! O to ťažšie je odhaliť ich a zabrániť im v opustení Siria 6B, aby nemohli splniť svoj plán, ktorým je... Kompletné vyhubenie ľudskej rasy! (oficiální text distributora)

Pitryx

Příběh je trochu na palici, dějově to za moc nestojí, ale za efekty a trošičku gore dávám plusy. Jistě, že sem museli vrazit milostný vztah a vykecávačku, naštěstí se to dalo přečkat. Takže to celé má poměrně spád i jistou dávku napětí. Bohužel to také působí zvláštním dojmem, jako by odfláknutým. Už jsem se nechtěl vracet zpět, abych poznal, kdy že se pískouni mění ve vřískouny. Třeba to pochytím, až se budu dívat podruhé. No, tak na shledanou u trojky. 8701/9053 ()

horor2

Tam, kde předchůdce dominuje náznakem či chytře natočenou scénou a má v sobě svůj smysl, je tento snímek opakem a ztrácí ve všem. Sice nabídne něco více, co nejspíš ocení někdo mladšího růstu, ale pro mě je to bohužel zklamání. Možná tomu dám kvůli Arrowovi někdy šanci a podívám se na to znova :-) ()

honzic

Strašná slátanina bludů a snahu o sci-fi či koukatelný film, bohužel naprosto bez úspěchu, sice krve je tam dost, ale jinak je to celkem o ničem. Hodnocení: 15 % ()

brasek

Svižné a jednoduché sci-fi, miestami pripomínajúce Votrelcov. Jednoduché trikové efekty, ale na béčko celkom v pohode. Po hodine už, ale začína to byť nudné a do deja vstupujú city, bol to však zlý nápad ako oživiť film. ()

Ondrew

Zial, druhy diel uz ani zdaleka nema na svojho predchodcu. Smutne je najma to, ze koniec je po istej dobe predvidatelny viac, nez by bolo zdrave. Lance Henriksen je tu uz sice riadne zostarnuty, no ako vidim, tento veteran sa tak lahko nevzdava. Celkovo ma vsak film bavil, na nudu sa nemozem stazovat. Takze... 60%. ()

Vital

Pokračování skvělích Screamers,je pouhopouhý odvar,a příběhem nestojí skoro za nic,hlavně nic nového pod sluncem,vřískouni jsou na dnešní dobu hrozně digitálně vytvořeny a způsob zakončení filmu,je proti veškeré logice,která sice nemusí být vždy vysvětlující,ale čeho je moc toho je moc. ()

R-Fitch

Film, kterej vykrádá druhý Vetřelce v míře až trestuhodné. Jde o takovou smíchaninu původních Screamers (tentokrát však s mírně lepšími efekty) a Vetřelců (dějová linie). ()

svist10

Screamers 2 stojí na hliněných nohách už od začátku. Je to dávno, co jsem viděl jedničku, ale zanechala ve mě daleko příjemnější pocity. Scénář si neláme hlavu skoro ničím a obsahuje ta nejprovařenější klišé. Každý, opakuji každý, odhadne přeživší po dvaceti minutách filmu. Chování postav je nelogické a tupé. Poznámka na okraj: Životnost takovéhle vojenské jednotky by se počítala v řádu minut (pravděpodobně dvou). Zpátky k chování: v tomhle směru je nejvýživnější medik týmu. Její reakce na druhého mrtvého v družstvu se u mě zapisuje do análu, eh, análů. MOŽNÝ SPOILER! Další, na konci je vrchol nelogičnosti. Poslední dva přeživší muž a žena jdou raději na dva měsíce do hibernace. Já nevím, ale ať se vžiju do kůže jednoho nebo druhého, rozhodně bych netrávil dva měsíce v hibernačním tanku. A na konec: Jak může stroj, MECHANICKÁ bytost oplodnit lidskou ženu????? Technicky nemožné. Proti technické stránce nemám námitek, na direct2dvd slušné. Pokud vznikne trojka, vyžaduji, aby tvůrci dostali odpovídající rozpočet, jaký si vyžaduje přenesení Vřískounů na zem, a také aby scénáristou byl někdo jiný než průměrně inteligentní orangutan. Malá perlička na závěr: Rok vzniku filmu je 2009, ale dabing vznikl už v roce 2008. Pravda je asi tam venku:-). ()

pr.del odpad!

neskutečně ohromná s*ačka plná zblitejch ho*en.Na tuhle pí*ovinu se nemá ani cenu koukat.Jeden nesmysl střídá druhej.A ktomu ten dementní dabing.HNUS!!!!! Gina Holden..............herečka na howno,tak do porna a ještě tak do dojčefekálporna. ()

Jrk odpad!

Velmi nezdarile pokracovani. Dej naprosto predvidatelny. Triky byly uchazejici, ale scenarista nedokazal asi ani trochu myslet a musel nacpat do filmu asi vsechna klise. Navic konec byl hloupy. Sreamers 1 jehoz predlohou byl Dick-uv roman (jeho knihy jsou opravdu velmi dobre) byl vytecny. Ale tohle co na to nalepili a to doslova je videt ze varili z vody s tim nejlevnejsim co sehnali nestoji za tu hodinu a pul sledovani. ()

martincan

Dávam 4*. Zdá sa vám to veľa? Mám rád SCI-FI a som vďačný za každú lastovičku. Film počas jeho sledovania na mňa zapôsobil kladne. Samozrejme, že po jeho dopozeraní si človek uvedomí kopu nelogickostí v správaní postáv a po lepšom zvážení by som dal tak najviac 3*. Film som však pozeral bez hľadania nedostatkov a to odporúčam každému a nie len pri pozeraní tohoto filmu. Pretože ak začínam pozerať film s tým, že v ňom hľadám a chcem nájsť nedostatky, tak ich určite aj nájdem. A potom aký je zmysel sledovania (nielen) tohoto filmu, ak nejde o zážitok? Vizuálne spracovanie bolo celkom slušné. A aj dejová os bola súvislá. Teraz kto nepozeral nech nečíta ďalej. Samozrejme je tu viac detailov, ktoré udrú do oči. Napr, ako sa dostal prvý vreskľúň do lode? To má nejaké akože voľne prístupné otvory? A potom tiež človeka zarazí, že členov špeciálne vyškoleného a ostrieľaného týmu šokuje pohľad na krv. A o citátoch typu: "ó bože, to je strašné" alebo "ty si ma zabil" už ani nehovorím. A myslím si že aj identita mladíka z preživších je každému hneď jasná, včetne splodenia potomka a ich snahy dostať sa na Zem. No ale čo už. Filmári si nechali otvorené vrátka pre ďalšie pokračovanie. A úprimne, celkom sa teším. ()

Deacon59

Opravdu to nebyl žádný zázrak, když se vojákům podaří osvobodit zajaté Vřískouny a ty povraždí celou komunitu řeknou jen omlouváme se a oni nic se nestalo, tak to je průser. Ani malá role Henriksena nic nemůže zachránit. ()

zimi

Něco mezi 2a3* dam 3, ale mohl to být pěkný film, kdyby si tvůrce nemyslel, že jsou lidi úplně hloupí !!! Vše bylo předem jasné, ale úplně, no škoda, herci jakš takš, námět též dobrý, ale rozhodně si to již nepustim. ()