poster

Vrah ve mně

 • USA

  The Killer Inside Me

Krimi / Drama / Thriller

USA / Švédsko / Velká Británie / Kanada, 2010, 109 min

Předloha:

Jim Thompson (kniha)

Scénář:

John Curran

Kamera:

Marcel Zyskind

Scénografie:

Mark Tildesley

Kostýmy:

Lynette Meyer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fauxthum
  ****

  Vrah ve mně je sedmnáctý celovečerní snímek Michaela Winterbottoma. Svým ztvárněním se jasně hlásí k filmu noir, který je ovšem díky explicitním násilným scénám nebývale ponurý. Tématika psychopatických zabijáků a masových vrahů má tradici jak v exploatační “brakové”, tak v kriticky víceméně kladně přijímané části kinematografie. Vrah ve mně si je ovšem svých vyprávěcích strategií a tematické tradice dobře vědom, nelze se tedy ubránit pocitu, že spíš než “upřímnou výpovědí” upoutává cynicky chladným pomrkáváním na poučeného diváka. Recenze na indiefilm: http://www.indiefilm.cz/2011/06/27/dvd-vrah-ve-mne/(28.6.2011)

 • Skejpr
  ****

  Atmosféra funguje, herecké výkony jsou skvělé, příběh je ale příliš brzy omezen na explicitní výbuchy násilí na ženách, intimní scény a logika si bere dovolenou. Škoda podivné nedotaženosti, která to hodně ničí. 7/10 (45. MFF KV)(3.7.2010)

 • arachneuss
  ****

  One-man show Caseyho Afflecka, který se snad pro role magorů narodil. [MFFKV](2.7.2010)

 • WANDRWALL
  **

  Větší úsoěch než na MFF v Karlových Varech film na žádném jiném festivalu nezískal. Čím to asi bude? Jsou-li mezi vámi lidi, co o tom něco ví, tak ať mi to napíší do mé pošty. Je to záhada. Ale možná ne pro toho, kdo o tom něco konkrétního ví...(21.9.2010)

 • Thomick
  *

  Načasování nevalných skladeb ze soundtracku je vážně fascinující. Představte si ten nejdramatičtější, smyčcový, hluboce položený hudební podklad; teď si představte, jak auto hlavního hrdiny přijíždí před garáž svého domu. Nic významného se nestane předtím ani bezprostředně potom. Auto zastaví – a právě tehdy hudba dostoupí svého maxima – ha! --- Šílenost. Což je mimochodem slovo, které vám probleskává hlavou napříč celým snímkem. Kostrbaté dialogy, hrozivé audiovizuální efekty, masky (zaschlé jizvy bezprostředně po pár ranách pěstí? really?), neherec - to asi bude tím jménem - v náročné roli šáhlého vicešerifa. Navrch obtloustlá a vůbec ne přitažlivá (výjimečně) Kate Hudson – to už mi ale vážně bylo do breku. I když mě ještě čekala hodina filmu, uh … no dokoukal jsem to, ale vážně nikomu nedoporučuju (konec možná – pokud zrovna budete mít chuť na grotesku). Jediným „seriózním“ lákadlem pro vás jinak může bejt snad jen ta kopa žhavějších scén s oběma protagonistkama.(14.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace