Vrah ve mně

Předloha:

Jim Thompson (kniha)

John Curran

Marcel Zyskind

Tak trocha iny pokus o noir, ktory nie tak celkom vysiel.(22.6.2010)

Velmi doslovná adaptace, i když jsem některé důležité věci postrádala a některé mi přišly naprosto zbytečné. Nejdůležitějším prvkem knihy je nevyzpytatelnost hlavní postavy a její celková složitá osobnost, kterou ale film vlastně skoro neukáže. Casey Affleck je jako vždy vynikající, jenže scénář mu prostě nedovolí prodat celý potenciál jeho postavy. Kdybych měla citovat Eberta: "The dominant presence in the film is Lou Ford, and there just doesn’t seem to be anybody at home."(21.8.2010)

Všechno jen ne sympatický mladý Affleck v roli, pro kterou se dokonale hodí. Odznakem chráněný, násilník, zbabělý vrah, křivák. Skvělý je ten retro feeling, hodně působivé byly výpady vůči ženám, ale výsledku nějak nevím, co si o tom mám myslet. Zdálo se mi to podivně zapletené a strádající díky mému neoblíbenci v hlavní roli (i když na něj byla jak šitá).(7.11.2010)

Ale jo, celkem povedený drama o policajtovi, který se sám zaplete do svých vražd. Je to dobře natočeno. Celkově je to průměrný film, který nenudí a jednou za čas se dá vidět znovu. 50% :)(17.1.2016)

• WANDRWALL

Větší úsoěch než na MFF v Karlových Varech film na žádném jiném festivalu nezískal. Čím to asi bude? Jsou-li mezi vámi lidi, co o tom něco ví, tak ať mi to napíší do mé pošty. Je to záhada. Ale možná ne pro toho, kdo o tom něco konkrétního ví...(21.9.2010)