Vrah ve mně

Scénografie:

Mark Tildesley

Kostýmy:

Lynette Meyer

CITÁT - Na malém městě je pitomé to, že si všichni myslí, že vás znají.......... Scéna ve 26 minutě je hodně brutální. CITÁT - Vydrž už to bude........ Případ vraždy a údajné sebevraždy se začíná komplikovat. Víme, kdo to udělal a jen očekáváme zda vyvázne, nebo bude usvědčen. Lehce brutální, mírně erotický je snímek o lásce a zabíjení, ve kterém hrají Casey Affleck ( Lou Ford ) a Jessica Alba ( Joyce Lakeland ). CITÁT - Věděl jsem, že ji musím zabít......... Film je také přehlídkou amerických korábů silnic a americké hudby. Konec filmu je hodně ohnivý. CITÁT - Nemůžu ublížit někomu, kdo je mrtvej.........(31.8.2011)

• Wacoslav1

Jo, jo vrah se ve mě objevuje pokaždý když vidím takovejhle bezkrevnej, tupej a naprosto klišoidní thriller. To bych pak opravdu rád zabíjel. A nejradši ty vemena co to natočili.10%(12.11.2014)

• JitkaCardova

Winterbottom to trestuhodně nezvládl odvyprávět. Příběh knihy je výjimečný a úderný právě tím, jak probleskuje způsobem vyprávění - schizofrenní sebeprezentací hlavního hrdiny. Film otrocky cituje celé věty či scény z knihy, aniž by je dokázal natočit ze psrávného úhlu, takže mnohdy zapadnou nebo dokonce vyzní protismyslně, suše ironické komentáře jsou brány jako věcné popisy, řada klíčových informací se úplně vytrací nebo svádí na mylnou stopu (pro příběh naprosto zásadní postava otce - neboť Thompson vytvořil svérázný příspěvek k patopsychologickým románům o vztahu otce a syna - je úplně přegumovaná, role služky matoucí atd.)... Nakonbec i vizuální stránka filmu mě zklamala, narychlo posháněné dekorace a rekvizity prozrazují málo důkladnou přípravu, kamera je nevynalézavá, ačkoli se jí nabízí tolik zajímavých příležitostí, jak ztvárnit tak zvrhlé situace často právě z pohledu psyhopata... Výsledný dojem, že W. film po všech stránkách odflákl a zanedbal, nenapraví ani celkem vtipně zvolený písničkový doprovod. *** Říkám si, že tenhle film měl raději udělat Aronofonski.(22.10.2013)

Tak trocha iny pokus o noir, ktory nie tak celkom vysiel.(22.6.2010)

No mam rad tyhle dobovy filmy z americkyho zapadakova a mam rad i Casey Afflecka, ale tohle moc nevyslo. Pritom rozjezd docela solidni, Winterbottom nakousne nejakej motiv pomsty, romantickou linii, pribeh o poldovy - vrahovy, ale tak nak s tim pak uz neumi pracovat, takze se vetsinu casu nic nedeje, postavy neustale jen kecaj, cely se to silene tahne, do toho sem tam nejaky nelogicky chovani postav a postupne to zacne silne nudit. Ale musi se zase uznat, ze ty vrazdy jsou naprosto libovy a pekne brutalni, na zadky Alby a Hudson je peknej pohled a herci hrajou solidne. Akorat vopruz Baker mi lez silene na nervy, takovej blbecek co si hraje na Colomba. Takze v podstate vsechno od dobovy atmosfery a hudby, pres herce az po vrazdy je v poradku, jen ten dej tomu silene podkopava nohy.(28.9.2010)

• - Do úlohy režiséra byl obsazen Marc Rocco, ale později odstoupil. (Cheeker)

• - Je zajímavé, že o zfilmování tohoto příběhu se zajímali mnozí režiséři a v plánech figurovala ta nejslavnější jména filmového nebe. Z nejrůznějších důvodů ale vždy z realizace sešlo. Poprvé se plánovalo natočení už v 50. letech, kdy měli hrát hlavní postavy Marlon Brando a Marilyn Monroe. Po smrti Marilyn byl ale projekt zrušen. V dalším plánovaném projektu v 80. letech měli hrát Tom Cruise, Brooke Shieldsová a Demi Mooreová. Ani ten se ale neuskutečnil. A do třetice měl zájem Quentin Tarantino, plánoval natáčení s Bradem Pittem, Umou Thurmanovou a Juliet Lewisovou. Projekt byl odložen po 11. září jako příliš brutální. (Zdroj: HCE)

• - Zlaté maliny 2011: Nejhorší herečka ve vedlejší roli - Jessica Alba. (Pepinec)