Vrah ve mně

Mark Tildesley

Kostýmy:

Lynette Meyer
  • POMO

Nepríjemný, bezmyšlienkový film plný nesympatických postáv a odpudivého, samoúčelného násilia. Nemienim mu dať vyššie hodnotenie iba pre áčkové obsadenie a režisérove meno.(19.5.2011)

Snímek, po kterém se prý poohlížel i Quentin Tarantino, překvapuje nemilosrdnou dávkou brutality. V zástupci šerifa, který neměl tak úplně ideální dětství, se začíná probouzet cosi zákeřného. V puritánském městečku vymyslí plán, který naplno poodkryje jeho násilnické sklony, ale záhy se v nich objeví hned několik trhlin. Stejně jako v samotném příběhu, který některé nedotažené a nelogické momenty tlačí bohužel do šedi průměru. Úlisný zjev i hlas Caseyho Afflecka, kterému v první polovině závidí drtivá většina diváků-mužů (a možná i žen), když se peleší s prostitutkou Jessicou Albou, jsou nakonec asi tím nejlepším, co snímek nabízí. Pak ale vášnivé polibky vymění za rukavice a hodně nekorektní údery. Hodně plodný, těžko zařaditelný a hlavně nepředvídatelný režisér Michael Winterbottom opět rád přeskakuje v ději, zdůrazňuje živočišnou sexualitu člověka a upozorňuje na jeho slabiny. Rád střídá lokace i žánry. The Killer Inside Me je hodně odvážné, místy hravé dílko, které ale nedokáže chytit po celou svou délku. Což je s ohledem na silné herecké obsazení a slibný rozjezd docela škoda..(14.9.2010)

Zajímavé herecké obsazení Jessica Alba a Kate Hudson. Bohužel mě tyto dvě dívky o svých kvalitách moc nepřesvědčili a jako do kladu bych je neřadil. Pár známých tváří se objevilo na scéně, ale to nebyl žádný důvod k vyššímu hodnocení. Největší klad filmu je psychopatický policista Casey Affleck, který svou roli zvládl famózně a působil přesvědčivě. Příběh nebyl nejhorší, ale další klad byl určitě závěr. Jinak Killer Inside Me nemá víc co nabídnout.. 6/10 = 60%(24.7.2011)

• Botič

První shlédnutý film na 45. ročníku MFFKV a hned taková čičovina. Winterbottomova Tristrama Shandyho mám rád, navíc oplývá mnohem větší atmosférou a hravostí, než The Killer inside me, kde je snad vše úplně špatně a postavené na hlavu. Už přemíra postav zapříčiňuje fakt, že je dost těžké se v nich vyznat a ve výsledku se dostavuje jen rezignace. Dialogové pasáže vzbuzují úsměv a úlek, protože to nemohlo být myšleno vážně a ani v žertu. Parodické výstupy ala sprint po ulici s kudlou v ruce nebo výsledné rozuzlení zapříčinily, že mi slezly snad všechny chlupy ze zad a braly nohy na ramena pryč ze sálu. Navíc nechat bloumat Simona Mentalistu Bakera téměř dvě hodiny po pravém vrahovi je nevídané a neslýchané. Casey Affleck tentokrát nevýrazný – málem jsem z jeho Lou Forda usnul. Kam se podělo charisma? Tenhle snímek se nemůže líbit snad vůbec nikomu. A pokud se přeci jen najde pár šťastlivců – budu jim jen tiše závidět, protože očekávání byla veliká. PS: Bible zařazená v knihovničce vedle Freuda - jak zlověstné to znamení. [MFF Karlovy Vary 2010](12.7.2010)

• sochoking

Zbytočný a zle nakrútený film, ktorý ma ku všetkému ešte aj uspával a ten debilný hlas Casey Afflecka k tomu iba napomáhal! Som rád, že to mám úspešne za sebou a Affleck dobil bezkonkurenčne moju TOPku najnesympatickejších hercov!(8.1.2011)