poster

Vrah ve mně

 • USA

  The Killer Inside Me

 • Velká Británie

  The Killer Inside Me

Krimi / Drama / Thriller

USA / Švédsko / Velká Británie / Kanada, 2010, 109 min

Předloha:

Jim Thompson (kniha)

Scénář:

John Curran

Kamera:

Marcel Zyskind

Scénografie:

Mark Tildesley

Kostýmy:

Lynette Meyer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sochoking
  odpad!

  Zbytočný a zle nakrútený film, ktorý ma ku všetkému ešte aj uspával a ten debilný hlas Casey Afflecka k tomu iba napomáhal! Som rád, že to mám úspešne za sebou a Affleck dobil bezkonkurenčne moju TOPku najnesympatickejších hercov!(8.1.2011)

 • johnn333
  ***

  MFF KV 70%(10.7.2010)

 • Xmilden
  ***

  S jménem režiséra se setkávám poprvé. Rozhodně však měl šťastnou ruku na herce, Casey Affleck má zdá se talent hrát pěkné svině a podivíny. Tento film určitě nebyl točen pro širokou veřejnost a časem se na něj zapomene. PS: Jessica Alba jistojistě schytala největší filmový výprask roku.(5.11.2010)

 • Chlupis
  *****

  Pod povrchem je to celé mnohem chytřejší a promyšlenější, než si jsou mnozí sami ochotni připustit. Rozhodně se nejedná o pouhou žánrovku, ale čistě o studii mysli psychopata, která se žánrovkám pouze přizpůsobuje stejně jako hl. postava svému okolí, nikoliv však podřizuje.(28.9.2010)

 • Ant
  ***

  Velmi doslovná adaptace, i když jsem některé důležité věci postrádala a některé mi přišly naprosto zbytečné. Nejdůležitějším prvkem knihy je nevyzpytatelnost hlavní postavy a její celková složitá osobnost, kterou ale film vlastně skoro neukáže. Casey Affleck je jako vždy vynikající, jenže scénář mu prostě nedovolí prodat celý potenciál jeho postavy. Kdybych měla citovat Eberta: "The dominant presence in the film is Lou Ford, and there just doesn’t seem to be anybody at home."(21.8.2010)

 • - Je zajímavé, že o zfilmování tohoto příběhu se zajímali mnozí režiséři a v plánech figurovala ta nejslavnější jména filmového nebe. Z nejrůznějších důvodů ale vždy z realizace sešlo. Poprvé se plánovalo natočení už v 50. letech, kdy měli hrát hlavní postavy Marlon Brando a Marilyn Monroe. Po smrti Marilyn byl ale projekt zrušen. V dalším plánovaném projektu v 80. letech měli hrát Tom Cruise, Brooke Shieldsová a Demi Mooreová. Ani ten se ale neuskutečnil. A do třetice měl zájem Quentin Tarantino, plánoval natáčení s Bradem Pittem, Umou Thurmanovou a Juliet Lewisovou. Projekt byl odložen po 11. září jako příliš brutální. (Zdroj: HCE)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Jima Thompsona. (Terva)

 • - Do úlohy režiséra byl obsazen Marc Rocco, ale později odstoupil. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace