foto

Casey Affleck

  • nar. 12.8.1975 (41 let)
    Falmouth, Massachusetts, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Caleb Casey Affleck se narodil ve městě Falmouth v Massachusetts Chris Ann a Timothy Affleckovým. Vstoupil do svazku manželského s kolegyní Summer Phoenix, mají syna Indianu Augusta, a čekají další přírůstek do rodiny. Je mladším bratrem známého herce Bena Afflecka.

Jeho první filmovou rolí byl problémový mladík v černé komedii Guse Van Santa ZEMŘÍT PRO, následoval nepříliš úspěšný snímek SLUNEČNÍ ŠÍP, kde si zahrál po boku Halle Berry. Rok 1997 znamenal velký průlom v Caseyho kariéře, když se na plátně objevil hned ve dvou filmech se svým bratrem, prvním z nich byla romantická komedie pod režíjní taktovkou Kevina Smithe HLEDÁM AMY, druhým byl DOBRÝ WILL HUNTING, ke kterému jeho bratr Ben společně s Mattem Damonem napsali scénář a byli za něj oceněni Oscarem.

Dalším výrazným filmovým zářezem na jeho pažbě byl až v roce 2001 remake flmu DANNYHO JEDENÁCTKA s názvem DANNYHO PARŤÁCI a účinkoval i v dalších dvou pokračováních. V roce 2005 se Casey ujal hlavní role v nízkorozpočtové komedii Steva Buscemiho SAMOTÁŘ JIM, kde se představil po boku půvabné Liv Tyler. Brzy do kin dorazí dva nové snímky s tímto sympatickým hercem a to western ZABITÍ JESSEHO JAMESE ZBABĚLCEM ROBERTEM FORDEM, kde ztvární druhého jmenovaného a také režijní debut jeho bratra s názvem GONE, BABY, GONE.

Casey Affleck je velkým bojovníkem za práva zvířat, je vegan. Jeho nejlepším přítelem je jeho švagr Joaquin Phoenix.

Jakub "Gazy" Gazur

Scenáristická filmografie

2010 I'm Still Here
2002 Gerry

Režijní filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(119)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace