Ostrov smrti

Horor / Thriller / Mysteriózní / Drama
USA, 2009, 9 h (Minutáž: 39–44 min)

Tvůrci:

Ari Schlossberg

Elaine Cassidy, Christopher Gorham, Matt Barr, Gina Holden, Katie Cassidy, Brandon Jay McLaren, C.J. Thomason, Cameron Richardson, Harry Hamlin (více)

Epizody(13)

Harper's Island jen nový americký krimi-mystery seriál, který napsal Ari Schlossberg pro televizi CBS na sezónu 2008-2009. Seriál by se dal zaškatulkovat jako slasher-horor / krimi. Tvůrci ho sami přirovnávají k sérii "Scream" nebo k románu "Deset malých černoušků" od Agathy Christie. Seriál má 13 epizod a v každé epizodě bude zavražděna alespoň jedna postava.
Ústředním motivem je vražda sedmi lidí, která se stala před sedmi lety na ostrově poblíž pobřeží Seattlu. Právě na tomto ostrově plánuje svatbu Henry Dunn se svou přítelkyní Trish Wellingtonovou a připlouvají spolu s přáteli a rodinou na ostrov. Každá postava má své tajemství, nevíme kdo je vrah, ale postupně umírá "jeden za druhým"....
Současně se seriálem probíhá v Americe promo kampaň, kdy je každý pátek na stránkách www.fancast.com online rozhovor s obětí vraždy. Fanoušci tak mohou dostat odpovědi na své otázky a odkrývat střípky, kdo může být vrahem. (djtoko)

IZFNP

Seriál by bol fakt vysoko, nebyť jeho stupídneho konca. Až po posledný diel sa totiž jednalo o atmosférický, hororom líznutý, super obsadený a hlavne zaujímavo postavený seriál. Ten sa nebál humoru, temna ani romantiky, niesol v sebe zopár zaujímavých nápadov, úžasných piesní a návykového napätia. Škoda, avšak zároveň som rada, že som mala tú česť. ()

hwnd

Inu, tak to si jednou vyrazí velká skupina lidí na svatbu na jeden ostrov, kde se překvapivě před pár lety hromadně vraždilo, ale novomanželé tam mají kořeny, část jejich kamarádů taky, takže se nebojí vlka nic a vyrazí tam prožít štěstím prosluněný týden. A kdo by to čekal, začne postupné vyvražďování osazenstva. Tolik asi tak k ději, prostě žánrovka jak má být. Nedávno jsem psal k seriálu Svartsjön, že roztáhnout žánrovku na 8 dílů je docela odvaha a že je to často průšvih. No a tady je těch dílů rovnou 13, tak jsem k tomu přistupoval s hodně vekou obavou. Z větší části se ale nenaplnila. A to z několika důvodů. Seriál totiž není nuda, počet lidí (ještě-ne-mrtvol) na ostrově je docela veliký, smrti jsou často originální a děj docela šlape a čas při sledování slušně utíká. Jenže 13 je prostě moc a i tady je cítit, že to šlo zkrátit a že je to často uměle natažené. Pomíjím, že docela dlouho nikdo nikomu nechybí, nikomu nepřijde divné, že někdo z ostrova odjel atd, to patří k žánru. Čím ale víc dílů, tím víc se postavy chovají jako ještě větší pitomci, než byly doposud (co kdybychom se v temném lese rozdělili/vlezli do kanálu/tunelů atd.). Vrcholem pak jsou neskutečné nelogičnosti v chování, kdy holka s brokovnicí radši uteče z místnosti, kde zrovna místní monstrum bojuje jen s nožem nebo když frajer, co má v brokovce jen jeden náboj ho náhodně vystřelí někam daleko směrem k monstru, aby pak poslušně odešel do slepé uličky a nechal se tam propíchnout. A bylo by toho ještě víc. Je to už kolikátý seriál, kdy si říkám, že si snad koupím pouta a zkusím je otevřít sponkou, kterou mi pokud možno někdo předá francouzákem, nějak mi to pořád nejde na mozek, to se snad v americe vyučuje ve škole. Závěrem snad ještě to, že vždycky ocením, když tento žánr nekončí happyendem. Čili tady to moc neocením. ;) Ale nechci to jen kritizovat, většina seriálu pobavila a utekla jako voda, rozhodně to nebylo jako u výše zmíňené vyvražďovačce ze severu. Prostě kdo rád žánr tak se určitě dobře pobaví. ()

kacir

Samozrejme to na päť hviezdičiek nemá a je to miestami extrémne zdĺhavé, ale okrem pekných, nápaditých vrážd oceňujem najmä to, že po veľmi dlhom čase nebol v seriály videný žiadny posratý buzerant, či lezby, alebo multikulti, takže za to, že ma ani raz nenadrapilo a nebolo mi na grc, má seriál u mňa 5 hviezdičiek. ()

sAreOn

Seriál mě opravdu zaujal možná proto, že jsem ječtě nic podobného ražení v seriálové podobě neviděl, tím myslím ten mix krimi/horor atd (ano, Lost by tu taky mohl figurovat, ale tohle bylo více "normálnější" - pokud znáte seriál podobného ražení tak mi nějaký doporučte :-D). Pravdou však zůstává, že mnohdy nenaplnil všechna očekání a celý námět, který byl opravdu dobrý nevyužil tak jak měl být využit. Poněkud horší herecké výkony a hloupé rozhovory byly často na denním pořádku. Avšak to vše nemění níc na faktu, že jsem se od začátku bavil a s napětím sledoval další díly. ()

Janie.

Tohle mě bavilo od začátku až do konce. Snad proto, že mám slabost pro seriály s temnou atmosférou :) Každopádně konec byl absolutně nepředvídatelný (jasně, vždycky je to ten, od koho se to čeká nejmíň, ale tohle?) a trochu divný, ale beru ho s nadhledem :) ()

brasek

Harper's Island mal silný potenciál hrať prvú ligu, lenže nepodarilo sa. Prečo? Príliš veľa postáv, veľa balastu kde riešia každého s každým, nesúrodý dej... všetko to vedie k jednému cieľu, že divákovi je jedno ako to skončí a aká je vlastne pointa celého príbehu. Pre mňa osobne je to žiaľ iba strata času. ()

Lucyane

Napínavé a do poslední chvíle nevypočitatelné...Ostrov má kouzlo a postavy na něm vás dokáží zaujmout svou přirozeností. Co se mi líbí je, že žádná z nich není vyloženě kladná, a tak v průběhu seriálu na ně měníte pohledy a všechny určitým způsobem podezříváte:-). Obecně se do filmů hodně vžívám, a tak možná nebude překvapením, že byly chvíle kdy jsem se zatajeným dechem, otevřenou pusou a vykulenýma očima sledovala celé to divadlo:-D Co bych tomu vytkla byl poslední přehnaný díl, vyvrcholení již bylo za námi, a tak se jen díváte na dlouhý překombinovaný závěr... ()

najki odpad!

tak vazeni, toto bol serial, ktory ma pripravil o takmer 9 hodin zivota a budem to lutovat este velmi dlho. serial mi dodal brat, zacali sme ho pozerat a povedali sme si, ze ked uz sa tam zabija, tak to hadam bude mat zaujimavu zapletku. Omyl cislo 1. Pri nejakej siedmej casti se si uvedomili svoj omyl a pytam sa brata, ci tento serial bude zakonceny, alebo to bude mat nekonecne pokracovanie ako Lost. Povedal, ze bude ukonceny. Tak sme si povedli, ze ho teda dopozerame. Omyl c. 2. Pri desiatej casti som uz vazne nemala chut dopozerat to, ale drzala som sa svojho pravidla, ze nic nezostane nedopozerane. Omyl c.3. Tuto svoju zaadu treba obcas porusit. Takze to zhrniem. Nesympaticke postavy, otrasni herci, na zgrcanie (ospravedlnujem sa za vyraz) svadobne a romanticke blaboly okolo toho, zle davkovane napatie, absolutne slabe zdovodnenie cinov a klisovity zaver (naozaj musela prezit ta a ten a zit spolu stastne do smrti, uprednostnila by som toho blondaka s chutnym anglickym prizvukom a jeho tupu frajerku). Odporucam nepozerat, nepozerat, nepozerat, lebo je to odpad serialoveho priemyslu. ()

ELDoctorow

Hlúpe, hlúpe, hlúpe. A aby som nebol tak negatívny, tak ešte doplním že aj nudné, nudné, nudné. Seriálový ekvivalent filmu 88 minutes. Dopozeral som to už len zotrvačnosťou a s vedomím, že je to uzatvorené a ďalšie časti ma už vďakabohu nečakajú. Keď už vytváram seriál, založený na záverečnej pointe a odhalení vraha dám si sakramentsky dobrý pozor aby záver bol prekvapujúci, ale najmä aby dával zmysel. To, že tento zmysel nedáva ma síce neprekvapilo, bolo to jasné už od druhej, tretej časti kde logika nieže si dala dovolenku (to by niekedy na placi musela byť) ale s tvorcami sa už nekontaktovala ani len cez smsky, no istý zmysel pre mieru absurdnosti by som predsa len bol očakával. Ak tú mieru scenáristi mali, bola asi niekde v stratosfére. Ploché, nezaujímavé postavy ako z jedenapol hodinového céčkového teenage hororu a nie x-dielneho seriálu kde by mal byť priestor na ich predstavenie. Ale uznávam, to je nakoniec asi aj dobre, lebo pri postavách ktoré sú nám nakoniec predstavené o niečo viac je len o to viditeľnejšia imbecilnosť a nezmyselnosť ich konania (toto a toto sa teraz nesmie stať, lebo však kua, má to mať ešte 8 častí). Klišé na klišé. Typicky otravné americké vševediace decko, ktoré tvorcovia samozrejme nemajú gule zabiť. Ľudia (celé skupinky!!!) s brokovnicami (brokovnice!!!) utekajúci pred chlapíkom oháňajúcim sa jednou blbou mačetou (ma-če-tou !!!). Ak náhodou aj na vraha vystrelia pravidelne trafia dvere, zem asi milimeter od prstov jeho nohy či jeho ucho ale nikdy ho vážne netrafia (spomenul som že majú brokovnice?). Všehovšudy len jeden sympatický párik ktorý ma aj zaujímal (Angličan) a aj ten mi zabili. Záverečný vrah je zameniteľný za kohokoľvek by si scenáristi práve zmysleli ( a pravdepodobne vyšiel len z náhodného zlosovania). Takže – uzatvorené seriály? Rád a sem s nimi, ale bohavášhoseriálového čakám aj kvalitu! Konečné hodnotenie: zlé, zlé, zlé. ()

DK197

Díl po dílu to kvalitativně stoupá a ke konci mě to vážně hodně bavilo. Ale ten konec je trošku natažený a bizardní. I tak je to nová zkušenost. ()

Cool.Mila

Po prvnich dvou epizodach to zatim vypada dost slusne. Takovy kombo LOST a Tajemstvi lonskeho leta, ovsem serialovych slasheru zatim moc neni a pokud z toho vyleze prijatelne finale, tak hodnoceni posleze zvysim....Po 10 epizodach se stale drzi tesne u 4*, spis tak 3 a pul, ale vse rozhodne ocekavane finale. ()

mellon.a

Mně se ten seriál líbil. Mělo to spád, postavy byly docela zajímavé a některé i hodně sympatické. Že se chovaly nelogicky, to mi nevadilo, protože by bylo dost divné, kdyby se v takové situaci chovaly logicky. Odhalení se dalo čekat, ale až tak od 10. dílu, i když samozřejmě, vždycky je to ten nejméně očekávaný. Už se těším, až to zkouknu podruhé a dám si něho pořádného majzla. ()

Two.Swallow

Nemůžu si pomoct. Zamilovala jsem si to, snad pro přehlídku herců a pro osobnost Jima Beavera, která se tu stihla dostatečně projevit, pro věčně mlhavé počasí ostrova, pro to ojedinělé chvilkové napětí a pro natěšenost na každý další díl. Je mi úplně ukradené, že je to typická vyvražďovačka na 600 minut - ty vraždy aspoň za něco stály. Měla alespoň nějaký děj, záhadu, která se neřešitelně táhla všemi díly. ()

Bleis

Tento seriálik som po prvý krát videl pred niekoľkými rokmi keď ho dávali v televízii. Teraz sa mi dostal ako kompletka do rúk a tak ma napadlo, že je to dobrá príležitosť na jeho znovupozretie a ohodnotenie. Venoval som mu celý jeden voľný a sychravý deň. Ja mám dobrý horor veľmi rád a keď som prvý krát počul o obsahu tohto, tak som sa naň veľmi tešil. No dnes keď som ho videl opäť, vnímal som oveľa viac nedostatkov ako vtedy, keď som ho videl prvý krát. Vtedy som sa tešil na každú novú epizódu a čakal koho a akým spôsobom odpravia a samozrejme na rozuzlenie a tak som veľa vecí tvorcom odpúšťal a veľa som prehliadal. Dnes keď som to mal možnosť znovu vidieť celé a pekne naraz, videl som veľa dier v scenári a niektoré boli ozaj veľké. Okrem nelogických rozhodnutí postáv a často veľmi slabých dialógov som mal pocit, že jednoducho tento seriál mal tak krásny potenciál, ale naplnil ho len na polovicu. Ono keď sa to pozerá prvý krát tak sa to dá, ale po druhý raz aj keď to človek videl pred rokmi je to slabé, keď to nemá čím prekvapiť. človek má občas dokonca pocit, že sa to zbytočne naťahuje, ale to nechcem dávať ako negatívum, pretože v prvom rade je to seriál a ako taký sa podáva po kúskoch a nie naraz. No, ale dosť kritiky. K dobru musím pripísať napríklad nápaditosť tvorcov pri úmrtiach protagonistov, kde minimálne jedna scéna (most a smrť dvojice protagonistov - tí čo videli vedia) je pre mňa jednou z najlepších čo sa dá v slasheroch vidieť a milovníci tohto subžánru si prídu na svoje. Tiež ako plus dávam to, že v tejto kategórii asi veľa iných seriálov nenájdete a tento je nadpriemerný, avšak len na jedno pozretie. Za mňa tri a pol hviezdičky. ()

FirstFan

Možná, že to je seriál o délce skoro sedmi hodin, kde nejde o nic jiného než o vyvraždění co největšího počtu lidí, ale je to napínavé až do konce..a já se tedy rozhodně nenudila. 4* ()