Ostrov smrti

Horor / Thriller / Mysteriózní / Drama
USA, 2009, 9 h (Minutáž: 39–44 min)

Tvůrci:

Ari Schlossberg

Elaine Cassidy, Christopher Gorham, Matt Barr, Gina Holden, Katie Cassidy, Brandon Jay McLaren, C.J. Thomason, Cameron Richardson, Harry Hamlin (více)

Epizody(13)

Harper's Island jen nový americký krimi-mystery seriál, který napsal Ari Schlossberg pro televizi CBS na sezónu 2008-2009. Seriál by se dal zaškatulkovat jako slasher-horor / krimi. Tvůrci ho sami přirovnávají k sérii "Scream" nebo k románu "Deset malých černoušků" od Agathy Christie. Seriál má 13 epizod a v každé epizodě bude zavražděna alespoň jedna postava.
Ústředním motivem je vražda sedmi lidí, která se stala před sedmi lety na ostrově poblíž pobřeží Seattlu. Právě na tomto ostrově plánuje svatbu Henry Dunn se svou přítelkyní Trish Wellingtonovou a připlouvají spolu s přáteli a rodinou na ostrov. Každá postava má své tajemství, nevíme kdo je vrah, ale postupně umírá "jeden za druhým"....
Současně se seriálem probíhá v Americe promo kampaň, kdy je každý pátek na stránkách www.fancast.com online rozhovor s obětí vraždy. Fanoušci tak mohou dostat odpovědi na své otázky a odkrývat střípky, kdo může být vrahem. (djtoko)

kajda.l

Seriálová vyvražďovačka, tak to jsme tu ještě neměli a musím uznat, že mě tento nápad hodně zaujal a navíc pod záštitou CBS jsem očekával opravdu netradiční seriálový zážitek. Přiznám se, že po prvních zhruba šesti dílech jsem se v hodnocení pohyboval někde na 80%..tajemná atmosféra, výborně zvolené prostředí, zajímavé charaktery jejichž postupné odpadávání, které nebylo nikterak průhledné nijak nenaznačovalo, kterým směrem a na koho směřovat svou pozornost..jediná výjimka, kde jsem trošku znejistil a zapochyboval byl 4. díl s náznakem mysteriozna díky malé a tajemné Madison. Ovšem, pak přišlo něco, co jsem neočekával díl 7-8 a pečlivě budovanou atmosféru tvůrci zahodili a jednání jedné z postav začalo být (alespoň pro mě) dosti průhledné a navíc to pohnojili ještě víc, když se za každou cenu snažili odvést pozornost diváka jiným směrem (ano i já maličko zapochyboval) a aby toho nebylo dost přišel naprosto dementní konec (poslední 3. díly), které to poslaly nemilosrdně do kopru, až zoufalá snaha tvůrců předhodit divákovi pohnutky vraha a objasnit jeho činy byla směšná, chování posledních zbývajících postav naprosto nelogické a úplný konec jen jedno velké klišé. Škoda, obrovsky promrhaný potenciál..tento seriál měl na víc a samotný úvod k tomu směřoval, takhle jen 50% a velké zklamání. SPOILER!!!- jen doufám, že na nás tvůrci nechystají 2. sérii..pač ona malá Madison mě opravdu děsí:(. ()

corpsy

Občas prekombinovaný seriál, ktorý ale zbytočne naťahuje niečo čo sa natiahnuť nedá bez toho, aby to nebolelo. A pointu mohli hodiť aj lepšiu. Celkovo ale slušné remeslo. ()

wikked

Celkem osvěžující napád roztáhnout klasickou vyvražďovačku do minisérie. Postupem času jsou vidět slabší, vatou zaplňovaná místa a klasicky překombinované konstrukce, což je vzhledem k neobvyklé stopáži a jednoduchému námětu vcelku očekávatelné. Každopádně postavy jsou docela sympatické a ne úplně blbé (jediný, kdo mi vyloženě vadí je ta malá holčička:). Příjemně se na to kouká a doufám, že to tvůrci dotáhnou do důstojného konce, protože na tom bude asi hodně záviset díky ústřední pointě. Nejsou to Twin Peaks, ale zatím se bavím. ()

zipexx

Harper's Island je velmi poutavá vyvražďovačka. To, že se většina scén odehrává převážně v lesích ostrova dodává seriálu velkou dávku tajemna a je to ku prospěchu věci. Stejně záhadně působí i ono letní sídlo (hotel?), ve kterém naší svatebčané přebývají. Hlavní devizou jsou pro mě herecké výkony. Narozdíl od seriálu True Blood se zde casting více než povedl. Ať už se jedná o skoro-manželský pár nebo o jejich kamarády či rodinné příslušníky. Největší obavy mám ale ze závěrečné pointy!!! ... PS: Obavy naplněny! Po 11.díle, který byl naprosto "debilní" a po odhalení "nečekané" pointy se tenhle seriál pro mě stal velmi průměrným a už se budu dívat jen z povinnosti. Tři hvězdy jsou maximem!!! Po posledním díle série musím říci, že scénaristům zřejmě jedna pointa nestačila a tak "šokují" o sto šest, leč vše na úkor kvality. Hodnocení zůstává na třech hvězdách. ()

Jigy

Seriálová vyvražďovačka. V každém díle se dočkáme mrtvé postavy, potoků krve a málo děje. Rozhodně to není nic extra, ale pěkný průměr, který neurazí. Jako oddechovka celkem příjemná věc. ()

Fallen_One

Váhal jsem i nad odpadem, ale nakonec jsem se rozhodl dát bod za některé postavy, respektive herce. Seriál je obrovským zklamáním. Má plno chyb ve scénáři, ději, nelogické chování postav...vlastně by se dalo říct, že celý seriál je naprosto nelogický. Skoro všichni, co uvidíte v prvním díle, budou mrtví. Každý díl zemře jedna a více postav. Připadá mi, že právě tohle přitáhlo většinu diváků. Ale je to udělaný značně neobratně, nuceně a postupně to ztrácí na...všem. Hlavní hérečka stojí za nic. Vypněte mozek, zahoďte veškerou logiku a možná se vám to bude líbit. Filmařina je to dobrá, ale děj a scénář sucks. Bod za Cala a Shanea. ()

Pajky3

Harper's Island přináší na televizní obrazovky zajímavý nápad, přeci jen tolik slasherů se v seriálových vodách nepochybuje. Protože mě tohle téma baví, tak bylo vcelku jasné, že se dřív nebo později potkáme, jenže... Skupina (hloupých) lidí se vydá na ostrov, kde se před pár lety odehrálo několik podivných vražd, aby tam uspořádali svatbu. Mezi svatebčany (a i místními) je samozřejmě několik postav, které mají svá tajemství. A musím uznat, že začátek vypadal opravdu zajímavě a dokázal mě navnadit. Atmosféra byla solidní a náčrt hlavních postav sliboval vcelku zajímavou šanci. Problém je, že asi tak po úvodních 2 dílech přišlo spoustu zbytečné vaty a hloupostí. (Nikdo nikoho nepostrádá, nikdo nikoho nehledá). Bohužel tvůrci se místo vyprofilování vraha vydali cestou "každý je podezřelý a každý je v ohrožení", což je jednoduše blbost. Od začátku je jasné, kdo zůstane do finále, kdo má sloužit jako podezřelý a kdo je prostě jenom maso. Copak někdo věřil, že tu malou trapku zabijou? Já jí to přál, ale přeci jen jsme u amerického seriálu a tak buďme realisti. Nezbývá tedy ji vyhlásit nejotravnější postavou. Postupem času samozřejmě dochází na spoustu nelogičností a klišé (Pojďme se rozdělit, někdo umřel, pojďme se rozdělit znovu) Jsem rád, že mě můj instinkt k odhalení vraha nezklamal, protože jsem ho podezříval od prvního úsměvu (i když konec tedy překombinoval a podělal). Přesto to stojí za podívání, pokud máte daný žánr v oblibě. A pár plusů bych jistě našel, třeba názvy epizod, atmosféra ze začátku, bizarní video ze závěru nebo Bobby ze Supernatural v roli šerifa. ()

bartias

Typická hororová klišé jsou zpočátku zábavně zkombinovaná s tajemstvím Harperova ostrova. Koncept postupného vyvražďování svatebčanů se navíc zdá být pro seriál jako dělaný. Ale jak se příběh postupně rozvíjí, je stále jasnější, že oproti původnímu zdání Harper's Island nedosáhne mystickému Twin Peaks ani po kotníky. Pár povedených dílů nezakryje fakt, že se postavy začnou chovat vyloženě nelogicky. Podprůměrná zabíjačka je nakonec nehorázně přitažená za vlasy. 5/10 ()

Laerry

Původní myšlenka natočit saw-seriál byla zajímavá, ale čím víc dílů přibývalo, tím pitomější to bylo. Asi jako každý druhý horor v dnešní době, takže jsem ani nic extra nečekala. Jedno shlédnutí mi stačilo, a i to bylo pro mě dost.... nudné. A stupidní rozuzlení tomu jen nasadilo korunu. ()

drake31

Prvé časti nič moc ale ku koncu to nabralo poriadne na obrátkach a jednoznačných 5*. Škoda že neprežil ani jeden z mojich favoritov ()

Blue.Poison

Tenhle seriál je moje hororová krevní skupina! Vyvražďovačky prostě žeru. Nemůžu spát, nemám čas jíst, protože jsem naprosto pohlcená Ostrovem smrti. Postavy mě baví (zejména tragikomický blond páreček), děj mě baví, stopáž a rozvržení je ideální=není to tzv. nekonečný seriál.. A ještě mě velmi potěšila scéna, která paroduje závěr Posledního Mohykána. To snad natočili speciálně pro mě :) ()

BMAJTZ

Pripoustim ze prvnich asi 8 dilu bylo neskutecnych a na serial velice kvalitnich, napaditych a opravdu originalnich. Co se ale stalo v poslednich asi 5ti dilech srazi cely serial do totalniho bahna. Prvni polovina totiz neskutecne navodi atmosferu jednak ponureho hororoveho thrilleru a clovek si neni jisty vubec nicim. Bohuzel atmosfera jako takova vyzni nakonec uplne do prazdna protoze kdyz se z tohohle serialu ke konci stane vyvrazdovacka prvniho stupne zahodi vsechno za hlavu. Prestane se premyslet a zacnou se pouze kupit mrtvoly zabite tim nejblbejsim zpusobem jaky muze byt. Nehlede na tu kupu nejproflaknutejsich klisoidnich hororovych klicek, logicke chovani hrdinu radeji ani komentovat nebudu. Opravdu me to zklamalo protoze jsem byl z celeho zacatku nadsen. Nejvic co me ale prekvapilo byla v podstate absence motivu nebot to co nam predkladaji autori bych se jim stezi odvazil nazvat. Skoda kdyby tohle nekdo domyslel trochu inteligentneji mohl z toho byt hit. A jeste jedna vec sledovat kreniciho se Christophera Gorhama 13 dilu v kuse je opravdu otres jeho vyraz jakym hraje neco co melo vypadat asi jako stesti je ten nejhorsi co jsem videl. JInak naprosto souhlasim s uzivatelem Lhurgoyf. ()

Spike23

Opravdu velice nadějný seriál s očividnou inspirací od Agathy Christie a její Deset malých černoušků. Už téměř v prním díle máte možnost poznat veškeré hlavní charaktery, což skoro v žádném jiném seriále není a musíte čekat pěkně dlouho, než se do toho vžijete. Zde to opravdu nehrozí. I přes pár nedomyšlených věcí je u mě Harper's Island skvělou vyvražďovačkou s povedenou zápletkou a koncem, který bych vážně nikdy nečekal, za který musím tu jednu hvězdičku přidat. ()

iampatrik

55% Z počátku nadprůměrné hororové krimi, kde jsem hltal díl za dílem, pomalu odkrývající se příběh. Čím však dílů přibývalo, tím Ostrov smrti ztrácel dech až ho ztratil úplně. Konec je už jen hloupé vybíjení přeživších, s jejich hloupým chováním a s hloupým ukončením. Veliká škoda. (Přesto zajímavý, nenápadný, hororový seriál) ()

Sagara

Ešte, že to JOJka odvysielala behom troch nediel, inak by som asi v polovici skončil. Takto som pritom vydržal z čistej zvedavosti, z koho urobia vraha. ()

Phorbo

Dvoudenní maraton s Harper's Island se vyplatil. Dlouho jsem otálel se shlédnutím této série. Spike mě sice navnazoval tak dlouho ale nějak mě to furt utíkalo. Dnes ale toho lituju a chvíli po konci 13 dílu musím usoudit, že to byla skvělá podívaná. Neskutečný spád vás donutí dívat se na další a další díl a nepustí vás to, prahnete po tom vědět, kdo je vrah. Pěkně promyšlené, i pěkná narážka s pitím v 10 díle na kameramana McLachlana. Mnoho lidí si to neužilo jako menší procento z nás, ale to nic nemění na tom, že je to až tak špatný hororový thriler. Je to skvělý... ()

Harpy

dávam lepší priemer ale len za ten koniec kedy sa je konečne na čo dívať a človek je v poriadnom napätí, ale taktiež idiotské jednanie postáv ktoré aj mňa dosť iritovalo mi bráni dať viac...inak som fanúšik slasherov a bavili ma aj tie konšpiračné teórie kedy niekto bol podozrivý a nasledujúci diel už nie....proste sa mi to aj celkom páčilo ale malo to potenciál byť aj omnoho lepšie.... ()