Poklidný předměstský život dobře situované rodiny Brewerových nečekaně rozvrátí šokující smrt staršího syna Bennetta. Otec, matka i mladší bratr se s náhlou ztrátou blízké osoby snaží vyrovnat každý po svém, dobrovolnou izolovanost jejich paralelních světů však „naruší“ Bennettova nová přítelkyně. Je pevně rozhodnuta dozvědět se více o mladíkovi, se kterým ji pojila krátká, ale intenzivní romance. Debutující Shana Festeová natočila nečekaně vyzrálou studii o vyrovnávání se s bolestí, aniž by sklouzla k povrchnímu sentimentu. Její intenzivní psychologický vhled pod zdánlivě idylický povrch středostavovské rodiny byl inspirován dramatem Roberta Redforda Obyčejní lidé. Skvělým Susan Sarandonové a Pierci Brosnanovi v rolích rodičů se svým hereckým výkonem přinejmenším vyrovná jedna z nejtalentovanějších hereček současnosti, Britka Carey Mulliganová. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

Elleannie

V dialozích, kdy Susan Sarandon kladla sama sobě a také Pierci Brosnanovi pořád dokola otázky, na které nikdo neznal odpověď, jsem čekala, který z nich to nevydrží jako první a konečně řekne na plnou pusu všechno. On se snažil vydržet co nejdéle nohama pevně na zemi a nemyslet na bolest, ona žila jen pro to, aby se dozvěděla co nejvíce informací. Moc se mi tady taky líbila Carey Mulligan a Johnny Simmons, kterého jsem měla možnost vidět hrát poprvé. Velmi silný film. ()

klima777

Aneb: Dozvíme se hodně o citových vyděračích (nesoudných filmařích a hercích podávajících vyšinuté výkony). Ó hrůzo, hrůzo... ()

Autogram

Taký divný zlepenec psychologického a romantického filmu. Psychológia sa rieši s mužom v kóme a randí sa s mŕtvym. Nič extra zábavné, ale stačí na slabšie tri hviezdy. ()

jenik71

Tragická událost v rodině a jak to následně poznamená všechny její členy. Nepřijde mi to zrovna nějak originální, takových filmů je už celá řada a "Dar" z této řady rozhodně nijak nevyčnívá. Ne že by to bylo vyloženě špatné, ale mě to ničím zvlášť neupoutalo. Snad jsem jen zaregistroval solidní projev mladé Carey Mulligan, kterou jsem do této chvíle příliš neznal. Sarandonová zahrála přesně to co měla, ale Brosnan mi ve své roli nějak neseděl. Takže tři hvězdičky jsou přiměřené hodnocení. ()

Tejkina

Musím souhlasit s uživatelem Handle, taky jsem čekala mnohem silnější snímek. Celý film je v podstatě o vyrovnávání se s bolestí po ztrátě dítěte a tohle téma jsem už viděla víckrát a myslím, že i lépe.. Děj je dost předvídatelný a ten klasický šťastný americký konec celý příběh totálně zvrátil.. ()

Jane18CZ

Zpracování a opakující se situace byly k nesnesení, znovu bych se na to už nezvládla podívat. Ale uznávám že realističnost a emoce filmu byly celkem dobře vykreslené. ()

Tessie

Právě jsem dokoukala jedno z nejlepších dramat. V tomto vynikajícím snímku se každá postava vyrovnává se smrtí blízkého člověka odlišným způsobem. A každý z nich je vlastně správný, pochopitelný, přirozený. Různorodost povah, které se míjejí a snaží se sblížit, je opravdu veliká. Přesto jsem měla pocit, že každé z nich rozumím. Sebemenší projev či náznak mi dával smysl, nemohla jsem si prostě říct "Tohle je blbost, tohle je přehnané." Přiznám se, že v takové vážné roli jsem Pierce viděla poprvé a jeho výkon byl vynikající. Stejně dokonalá byly Susan i Carey. Opravdu nemám co bych vytkla. Vynikající. Bezpochyby The Greatest propláču brzy znovu. ()

Hanys_

Postavy se chovaly jako po lobotomii (ano chápu, že to jejich podivné chování mělo být ovlivněné ztrátou Kick Asse) a tím pro mě celý film prostě nemohl působit věrohodně. 4/10 ()

David661

James Bond v důchodu je víc cool, než když střílel. Fajn lidský film, který se šikovně dokáže vyhýbat kýčscénám. A že je to debut jasné čtyři hvězdy! ()

fredisek

Příběh smutný, zpracování tristní. Enormně nesympatický představitel bratra zemřelého, jehož románek byl opravdu navrch. Carey Mulligan to prostě nezachránila. Brosnan už v Mamma Mia působil dost nepatřičně, tady tak vypadal ještě hůř. Bond mu slušel nejvíc. ()

Tomyfrok

Velmi rozporuplný film. Na jednu stranu jsem se mohl nechat citově vydírat, pominout veškeré nedokonalosti a vesměs bych byl potěšen, na tu druhou zde ale převládá velmi nevěrohodné zpracování postav vedoucí až přehrávání, které nějak nedokáži překosnout. Naštěstí nemám osobní příběhovou zkušenost, nicméně tomuto podání příliš nevěřím. Přestože to na papíře všechno mohlo vypadat skvěle: rodině zemře milovaný syn (ano, viděli jsme již stokrát, ale nevadí), matka se zhroutí, otec je rádoby nad věcí, mladší bratr dokonce jako by ožil... a jako bonus se do rodiny nastěhuje osmnáctiletá dívka, která se zemřelým synem stihla otěhotnět a nemá kam jinam jít. A tak se během několika měsíců vyrovnávají se ztrátou každý po svém. Zde jsou právě nejhorší ty dějové zvraty ovlivěné náhlou změnou v chování všech členů rodiny, jen aby se film nějak vyvíjel a doběhl do cíle. Možná mi trochu vadilo herecké obsazení - Brosnan, Sarandon ani Simmons k sobě moc nepasovali -, možná na mě už tyhle na tragéeii založené citovky neplatí. The Greatest přesto rozhodně nezatracuji, jen nebudu cílovkou a objektivně bych musel dát nejspíš palec trochu výš. Za sebe však můžu zůstat při zemi. (45 %) ()

M.E.K.Y

Není všechno zlato, co se třpytí! Dar sice dramatem je, ale postrádá především rychlejší spád a mnohem více vypjatějších a dramatičtějších chvil, než se nám naskytlo v tomto případě. Pak není divu, že výsledkem je malinko nudnější podívaná, což je škoda, protože se z toho dalo vytřískat mnohem víc. Holt Amíci si točí podle sebe a mnohdy to neumí prodat. Námět (ač nijak neoslňují a je celkem ohraný) vykazoval slušný potenciál a psychologické profily všech zúčastněných se podařily vykreslit, ovšem vyznělo to tak nějak kostrbatě. Největším kladem je jednoznačně herecké osazenstvo. Kromě stálic Brosnana a Sarandon mě opravdu velmi, ale velmi mile překvapila vycházející britská hvězda Carey Mulligan. Zahrála opravdu výborně a navíc zde byla nehorázně sympatická! Hudba se držela v mezích žánru. Závěr? Říkám to pořád a řeknu to zase: na dramata evropského formátu to zdaleka nemá! Amíci se snaží hrát na city, ale bez většího efektu. Naštěstí jsou tady skvělí herci, kteří vynášejí toto drama do jemného nadprůměru. ()

adriane9

Ačkoli ve mě film i druhý den stále pracuje, nebylo to ono.. Prostě Pierce se mi na roli v dramatu nehodí ani jindy skvělá Suzan mě neoslovila.. Opravdu nejlepší role pro mě byl bratr Bennetta,konkrétně jeho proslov při posledním sezení ve skupině.V dnešní době je už dost filmů o smrti dítěte a o rodičovském vyrovnání se, tenhle snímek byl ale jeden z těch slabších...Vypínám film a vím,že do dvou dnů na něj zapomenu, protože byl tak nějak normální.. ()

agassi68

To, že Susan Sarandon je pani herečka, dokázala už viackrát. Ale že Pierce Brosnan vie hrať aj niečo iné ako akčného hrdinu, ma dosť prekvapilo. A keďže zvyšok obsadenia nezaostával, nič ma nerušilo si vychutnať ženský pohľad na vyrovnávanie sa s tragédiou v rodine. Aj keď v tak trochu zromantizovanej.. ()

TerushkaJ

Průměrný film s průměrným tématem. Někdy je dobré dát celý konec na začátek. Nějakým způsobem vytvořit citový atak na diváka, aby to nevypínal a vydržel. Tady to ovšem tak nebylo. Začátek byl vskutku působivý, ale zbytek filmu se sám v sobě všelijak plácal až skončil. Jinak se modlím, abych v podobných filmech už nikdy neviděla 'Jamese Bonda' (Pierce Brosnana), protože scéna, kdy dělá že brečí, mě opravdu málem rozbrečela lítostí k němu, že je to takovej tvrďák! ()

Rokle

Netušil jsem o co půjde, takže jsem byl docela slušně šokován "překvapivým" začátkem. Zpočátku jsem si užíval ono vypořádání s nastalou prekérní situací. Ke konci se však snímek stočil do zbytečně přehnané podoby - "vyřešíme vše mávnutím proutku" - což mě dost naštvalo. Nejlépe ze všeho vychází mladé osazenstvo. Brosnanův pláč mi přišel hodně nevěrohodný. ()