Poklidný předměstský život dobře situované rodiny Brewerových nečekaně rozvrátí šokující smrt staršího syna Bennetta. Otec, matka i mladší bratr se s náhlou ztrátou blízké osoby snaží vyrovnat každý po svém, dobrovolnou izolovanost jejich paralelních světů však „naruší“ Bennettova nová přítelkyně. Je pevně rozhodnuta dozvědět se více o mladíkovi, se kterým ji pojila krátká, ale intenzivní romance. Debutující Shana Festeová natočila nečekaně vyzrálou studii o vyrovnávání se s bolestí, aniž by sklouzla k povrchnímu sentimentu. Její intenzivní psychologický vhled pod zdánlivě idylický povrch středostavovské rodiny byl inspirován dramatem Roberta Redforda Obyčejní lidé. Skvělým Susan Sarandonové a Pierci Brosnanovi v rolích rodičů se svým hereckým výkonem přinejmenším vyrovná jedna z nejtalentovanějších hereček současnosti, Britka Carey Mulliganová. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

iamek

Příjemné nenapadné drama s úžasným obsazením. Film je příběh ze života a díky tomu byl zážitek větší než u některých snímků kde jsou emoce přehnané a někdy až kýčovité. Shana Feste má před sebou určitě skvělou kariéru a až teď jsem zjistil, že byla ve Varech v roce 2009. ()

rikitiki

Bulení, smutnění, fňukání a nakonec? Kdo by to čekal: usmíření! Nechci nijak zlehčovat tragičnost smrti a její dopady na pozůstalé, ale tohle hraje tak prvoplánově na city, že to bylo k nesnesení. ()

Thomick

Docela síla. Truchlení, vzpomínání (resp. poznávání), oceňování a odpouštění na vícero způsobů. Vedle toho taky nauka o potřebě vzájemnýho respektu a ve výsledku vpravdě emotivní záležitost, kterou sem tam naruší akorát Brosnanovo neumětelství. ()

Morholt

Obsahově ničím převratné, nijak kontroverzní či promyšlené, ale "jen" hezky natočné a dokonale zahrané. A navíc jsem si krásně zabulel. Další z parádních debutů. 85% ()

Handle

Psychologie postav je opravdu poměrně uvěřitelná, herci hrajou skvěle a film má i pár emotivních scén, přesto mi ve filmu něco chybělo a rozhodně se nejedná o TAK silný snímek, jak jsem předpokládal. ()

Kamca_

Čekala jsem od toho mnohem víc. Už od začátku se to táhlo a dost jsem se nudila. Herci byli fajn, ale i tak mě to nebavilo. 40%. ()

Terva

Bože, ten film šel do kopru hned na začátku. Ačkoliv je dvakrát varován, že stojí v noci uprostřed jízdního pruhu, stejně mu to nějak nedoházelo. Následná očekávaná událost mě tudíž vůbec nepřekvapila, ale naopak vyvolala lehký úsměv....a máš to, ty blbečku. Nemám rád filmy, které se začnou odvíjet od nesmyslné a přiblblé situace, která je uměle vyvolaná scénářem....režisér Shana Feste si mohl vymyslet jinou situaci. V dalších okamžicích už pak ve mě nářek a chování rodičů nevyvolával žádné emoce ani city a film mě začal docela nudit. Jsem strašně rád, že Bennetta ( Aaron Johnson ) zabil takový nádherný vesnický buran....já měl zelenou, zažaluji vás !! Opravdu film o ničem...a nehledě na to, že při dalších záběrech není na té osudové křižovatce vůbec žádný semafor vidět. Jo a ještě bych chtěl Bennetta nominovat na Darwinovu cenu za nesmyslnou smrt. ()

Dale

Nezvládnutý pokus o emocionálnu drámu, kde emócie vyšumia do prázdna, herci to prudko nezvládajú (keď sa rozreval Brosnan, tak mi z toho bolo smiešne) a nuda sa valí z každého záberu. Nereálnosť celého príbehu podčiarkuje samotný úvod, keď chalan dostane úžasný nápad, zastať v noci autom v strede križovatky, aby babe vyznal lásku... Tí dnešní scenáristi sa už ani nesnažia rozmýšľať, len aby všetko bolo čo najjednoduchšie. Aj to prichádzajúce auto asi priletelo z vesmíru, keďže žiadne blížiace sa svetlá, rovno tresk z ničoho nič. ()

Bubble74

Drama o nejhlubším lidském smutku a o těch, kteří se s ním snaží vypořádat. Každý po svém. Přesně tak, jak to v reálném životě reální lidé dělají. Vykresleno přestože srdceryvně tak bez sebemenšího sklouznutí ke klišé a tak opravdově a přesvědčivě, že jsem dokázala intenzivně vnímat bolest všech zúčastněných a na konci s nimi cítit tu kapku naděje. Za to klobouk dolů před Shanou Feste. To se ve svém debutu podaří málokomu. Herecké výkony byly skvělé a obzvlášť mě překvapil Pierce Brosnan. Role v jaké jsme ho ještě neviděli a kterou zahrál naprosto excelentně. Silný zážitek. ()

F.man

Shana Feste natočila hodně dobrou prvotinu. Dar je totiž snímek, který nemá potřebu si na nic hrát. Prostě předkládá vyrovnání se s realitou smrti syna tak, jak by mohlo klidně probíhat. Možná jen postava Rose je tam trochu navíc, ale díky ní funguje děj a posouvá snímek někam dopředu. Osobně bych možná ještě lehce přitlačil na pilu, ale v téhle podobě je možná Dar více divácky příjemný. Hodně se mi líbil Johny Simmons v roly bratra Ryana a Carey Mulligan jako Rose. Naproti tomu Susan Sarandon se moc nevytáhla... Příjemný soundtrack. Tři - čtyři hvězdy. 70% I knew this boy... who was really wonderful to me. The first time I saw him was in freshman English. ()

Sandiego

K dosti ohranému tématu tento film nic moc nového nepřináší a navíc z něho na hony ční dějová konstrukce. Některé okamžiky působí docela silně, ale typicky hollywoodský závěr je silně utlumil. ()

Riddick77

Působivé a dobře zahrané, možná trošku příběhově jednoduché (stejné motivy se dosti opakují). Slušivá Carey Mulligan :-) 7/10! ()

Alementina

Kdyz Rose popisuje jejich vztah, tak si clovek proste musi vzpomenout na sve skolni lasky, na ta jakoby "nahodna" setkani na chodbe, pred skolou.... na nesmele pohledy, na ktere pak vecer vzpominal ... Krasne napsane, vyborne zahrane od vsech predstavitelu. ()

ABLABLABLA

Dobrý film, ale nebylo to úplně něco nového a úžasného. Když se na něj díváme připadá nám úchvatný, ale 2 hodiny po závěrečných titulcích si říkáme, proč se nám vlastně tolik líbil. No tak přesně do této kategorie bych film zařadila. ()

suicide

Zajímavé rodinné-komorní drama, Chování některých lidí po ztrátě blízkého lčověka může být na palici - někdo chce s až patologickou zvědavostí vypátrat poslední sekundy před smrtí, někdo předstírá, že se nic nestalo. Jiný zas začne mrtvého nenávidět a poslední je na prášky z těch lidí, jak jsou na prášky. Na první pohled možná deformovaný pohled, ale mně přišel snímek až mrazivě reálný. ()