Poklidný předměstský život dobře situované rodiny Brewerových nečekaně rozvrátí šokující smrt staršího syna Bennetta. Otec, matka i mladší bratr se s náhlou ztrátou blízké osoby snaží vyrovnat každý po svém, dobrovolnou izolovanost jejich paralelních světů však „naruší“ Bennettova nová přítelkyně. Je pevně rozhodnuta dozvědět se více o mladíkovi, se kterým ji pojila krátká, ale intenzivní romance. Debutující Shana Festeová natočila nečekaně vyzrálou studii o vyrovnávání se s bolestí, aniž by sklouzla k povrchnímu sentimentu. Její intenzivní psychologický vhled pod zdánlivě idylický povrch středostavovské rodiny byl inspirován dramatem Roberta Redforda Obyčejní lidé. Skvělým Susan Sarandonové a Pierci Brosnanovi v rolích rodičů se svým hereckým výkonem přinejmenším vyrovná jedna z nejtalentovanějších hereček současnosti, Britka Carey Mulliganová. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

FilmFan24

Křehké, dojemné a plné života i když je to příběh, na jehož začátku při autonehodě zemře syn rodičů, které hrají Susan Sarandon a Pierce Brosnan. Jednoho dne se u nich v domě objeví jeho těhotná přítelkyně. Plné smutku, depresí a volání po štěstí...Krásné, smutné a pravdivé.... ()

salalala

Ač mám dramata se silným příběhem hodně rád, tak se mi tohle zrovna dvakrát nelíbilo. Přesně jak napsal terva, ta smrt byla zhola zbytečná a nesmyslná. Když si někdo uprostřed noci stoupne s autem doprostřed silnice, co může čekat. Jinak ten film vůbec ničím nevykoukne z průměru. Má solidní herce - Sarandon hraje obstojně, Brosnan taky, i když ty hodně emotivní scény mu tady nějak nesedly a vypadalo to spíš směšně a Carey Mulligan taky ujde, i když zrovna není můj šálek kávy. Ono by to asi v životě takhle vypadalo, když zemře dítě, ale tady tomu prostě chyběl nějaký ten oblouk. Celou dobu se to táhne a na konci se potom dozvíme hrozně moc informací, což je takové kontraproduktivní. Určitě to nikoho neurazí, ale filmů na tohle téma tu už bylo a určitě bude ještě hodně. Některé byly a budou lepší, jiné naopak horší. Takže díky hercům, posmutnělé náladě a relativně zvládnuté režii čistý průměr. 50% ()

Beagle

Téma už několikrát na filmovém plátně zpracované, přesto ale stojí za vidění díky skvělým výkonům hlavních představitelů, jednomu obrovskému filmovému šoku a protože o režisérce/scénaristce ještě určitě uslyšíme. Ano, brečela jsem. ()

Martin741

Nudna americka sucharina, ktora Krishnazial patri aj dost do mainstreamu, v kinach film zhorel. Pre mna vlastne Sladke Zitrky 2. len o cosi slabsie : 25 % ()

Wormboy

Pribeh o vyrovnavani sa so stratou milovaneho syna je natoceny velmi jemne, krehko, posobi minimalistickym dojmom a napriek tomu dava hercom priestor na presvedcivu realizaciu. Hlavu hore, vsetko raz preboli, mozno skor, mozno neskor, len treba najst ten spravny liek. Pekne... ()

J0hny5

Další zajímavé drama ze života, tentokrát o ztrátě syna. Dar je celkem výstižný název, protože i na mě tak působí nečekaná návštěva. 70% ()

pakobylka

Bennett ... všemi milovaný prvorozený syn. Bolavému nitru jeho otce, matky i přítelkyně je věnována zvýšená pozornost ... ale co mladší bratr Ryan ? Jeho profil je podstatně zjednodušený ... a řekněme si to na rovinu - trochu povrchní. Svými rodiči je z nějakého ne zcela zřejmého důvodu považovaný za outsidera ... a řekla bych, že jeho mírně problematické chování je pouze následkem, nikoli příčinou tohoto neadekvátně kritického postoje. Jistě - rodinné vztahy někdy bývají dosti komplikované. Ale proč ho tak viděli i filmaři ? Proč se k němu chovali stejně macešsky - proč jim nestál za detailnější pohled ? Na rozdíl od snímků "Obyčejní lidé" Roberta Redforda (1980) či "Obyčejní hrdinové" Dana Harrise (2004) jakoby roli mladšího sourozence částečně přebrala Bennettova přítelkyně Rose ... a na Ryana toho ani z filmařského hlediska moc nezbylo. Není to spravedlivé ... ale takový už je život - a vy to nezměníte ... 3,5* ()

Juto

Príbeh je o nefunkčnej rodine, ktorá sa zaoberá smútkom, a o extrémnych spôsoboch, ako to každý človek zvláda, väčšinou nelichotivým spôsobom, akoby nám chcel film ukázať, ako NIE zvládnuť tragédiu. 6/10 ()

TomStall

Jako člověk, který o dané problematice ví více než by chtěl, můžu říct, že to je docela věrná sonda do fungování rodiny po ztrátě dítěte. Pravděpodobně díky osobní zkušenosti závěr ale nevidím nikoliv jako happyend, ale jako poměrně tragické prodloužení zármutku, které se schovává za ty zářivé úsměvy plné smíření. Jestli to tak mělo být pochopeno, klobouk dolů. Jen bych měl triviální postřeh pro začínající režiséry: Když na začátku filmu necháte zemřít postavu obzvlášť debilním způsobem hodným Darwinovy ceny - trochu si pod sebou podřezáváte větev pro pozdější budování vztahu postava - divák.. ()

markuc

Moc pekny snimek o jedne tragicke udalosti v rodine - vyborne zahrany, skvele napsany, precizne natoceny. Na to, ze to je debut, to je az necekane dobre. ()

Faramir

Pochopit jednání těch, kdo náhle ztratili někoho velice blízkého je hodně těžké - každý nový lidský život je obrovský dar. ()

LiborGondek

Obstarožní agent 007 britské MI6 Pierce Brosnan v důchodu v jedné z hlavních rolí smutného, ale přesto výborného filmu. Už víme, že na akčního superšpióna je příliš starý, také víme, že není úplně dokonalý zpěvák, tak co s ním? A vida, přesně tyto dramatické role (jednak zde, ale také ve filmu Nezapomeň na mě) jsou mu přímo ušité na míru. I přes hrozné okolnosti musí být tím, kdo drží (nebo se alespoň snaží) držet rodinu pohromadě a prostor na vlastní truchlení jaksi nezbyl. Proto se snaží událost vytěsnit a nepřipouští si, že se něco vůbec stalo. Jeho manželka se na nehodu pro změnu příliš upnula a stává se z ní pomalu fanatický šílenec. No a zbývá už jen mladší bratr, kterému v tomhle prostředí nezbývá nic jiného, než pro uklidnění si sem tam něčeho šlehnout... Rodinka jak ze žurnálu, ale vše se mění s příchodem Carey Mulligan, která se pro ně (i když to tak velmi dlouho nevypadá) stane spásou a návratem do života. 80% ()

Sfinkter

Velmi citlivé jako většina snímků s Carey Mulligan. Herecky profesionálně vykreslená ztráta dítěte vás donutí dívat se se zájmem až do konce. Jedna z Brosnanových životních rolí. ()

terunka003

Bolestné, dramatické, uplakané, histerické, nevyrovnané, nadějné, zajímavé. Prvních pět minut (jak vystihla má kamarádka) je opravdu těch nejzajímavějších, kde se dozvíte vlastně všechno. I přesto scéna v autě kdy rodina jede z pohřbu byla dostačující i beze slov. Během filmu se několikrát objeví klasická americká gesta a fráze, přesto se neubráníte slzám. Susan Sarandon hrála tak neskutečně šílenou ženu, která mi lezla neskutečně na nervy. Bratr věčně pod vlivem drog a otec Pierce odolávající spánku, aby mohl dávat rodině nějaký řád. Do toho skvělá Carey Mulligan a máme takový hezký uplakaný film, který díky bohu, končí relativně dobře. Film, který rozhodně není na každodenní promítání. Ta Carey má tak hustý vlasy, už se těším ke kadeřníkovi.. ()

_DAVE_

Dobrý film, nevděčné téma. Docela věřím že to moc diváků nepobralo. Sarandon byla dobrá, Brosnan špatný a Carey Mulligan moc pěkná. ()

uiu

Film o tom, jak se lidé v jedné rodině s různými charaktery vypořádávají se smrtí staršího syna. Matka Susan Sarandon je psychicky labilní a neschopna přijmout fakt, že její dítě je pryč. Otec Pierce Brosnan nikdy nedával city najevo a smutek v sobě dusí snažíce se jít v životě dál. Mladší syn se vzpamatovává ze smrti, kterou moc neřeší, protože bratra neměl moc rád (bratr byl vždy v rodině na prvním místě, zatímco on jen černou ovcí) a do toho se zbavuje závislosti na drogách. Do jejich života ještě vstoupí synova těhotná dívka, která se s ním ještě ani pořádně neznala a hned otěhotněla. Role Carey Mulligan mi dost vadila, i když je to sympatická herečka. Ono přijít do truchlící rodiny s tím, že jsem těhotná s jejich mrtvým synem a jestli tedy u nich můžu žít, protože máti je blázen a po uši v dluzích. Role Aarona Johnsona je minimální (v součtu se jeho postava objeví tak na 5 minut) a tudíž si nemůžeme udělat obrázek o člověku, pro kterého rodina tolik truchlí. Jako sonda do vyrovnání se se ztrátou a smrtí pěkné. ()

venison

Film je zajímavý nejvíce hereckými výkony dvou zarmoucených rodičů po ztrátě milovaného syna - Pierce Brosnana a Susan Sarandon.. Jinak mi přijde, že se postavy chovají dosti podivně a chaoticky.. Téma je 1000x ohrané.. Příběh málo psychologicky otevřený.. ()

Mishqo

70-75% ... Celkom depresívna dráma o vyrovnávaní sa so stratou syna, brata a frajera v jednej osobe. Podtrhnuté dobrými hereckými výkonmi. ()

JohnSmith

Drama o ztrátě milovaného syna a čekání na jeho potomka. Čekal jsem trochu víc od dua Brosnan - Sarandon. Chvílemi mi připadalo jako by neměli co hrát a časté dlouhé záběry jen zvyšují pocit nudy. ()