Poklidný předměstský život dobře situované rodiny Brewerových nečekaně rozvrátí šokující smrt staršího syna Bennetta. Otec, matka i mladší bratr se s náhlou ztrátou blízké osoby snaží vyrovnat každý po svém, dobrovolnou izolovanost jejich paralelních světů však „naruší“ Bennettova nová přítelkyně. Je pevně rozhodnuta dozvědět se více o mladíkovi, se kterým ji pojila krátká, ale intenzivní romance. Debutující Shana Festeová natočila nečekaně vyzrálou studii o vyrovnávání se s bolestí, aniž by sklouzla k povrchnímu sentimentu. Její intenzivní psychologický vhled pod zdánlivě idylický povrch středostavovské rodiny byl inspirován dramatem Roberta Redforda Obyčejní lidé. Skvělým Susan Sarandonové a Pierci Brosnanovi v rolích rodičů se svým hereckým výkonem přinejmenším vyrovná jedna z nejtalentovanějších hereček současnosti, Britka Carey Mulliganová. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

Smejdik

Velmi působivé, velmi emotivní... Shana Feste sází především na kvalitní herecké výkony a to se vyplácí. Celé ústřední trio zvládá role na výbornou. Není to dokonalý film, ale já jsem na ty emoce :) ()

Rockerman

Tolik žalu a bolesti v jednom filmu jsem snad ještě neviděl. Nevím a samozřejmě ani nechci vědět, co prožívá rodič po ztrátě dítěte, ale tady toho smutku bylo až přespříliš. Říká se, že čas všechno zhojí. Tady v tomto filmu se zdá, že s přibývajícím časem ten smutek ještě eskaluje a vrcholí otcovým kolapsem a matka je zralá na psychitrickou léčebnu! Ještě, že přichází závěrečné "přijití k rozumu". Film lze doporučit, ale je třeba si vzít více kapesníků, protože emocí je v tomto snímku od začátku až do konce moc a moc!!! ()

Torgal

Veľmi vážna téma a smutný, ľudský film o prekonávaní nesmierne ťažkých životných situácii. Čiže presne ten typ filmu, akým bežne neholdujem. Sem mal nalákalo luxusné obsadenie a vôbec neľutujem. Skutočne hĺbková sonda do psychiky rodiny poznačenej veľkou tragédiou a silný filmový zážitok. Len keby tá Susan Sarandon až toľko nebalansovala na hrane vyšinutosti. 8-/10 ()

Gardenboy

Malý ale vcelku pekný film. Príbeh by sa dal vyrozprávať síce dvoma vetami, ale v jednoduchosti je krása a stopáž nie je prepálená. Shana Feste sa rýpe v ľudských charakteroch, vzťahoch, šťastiach aj depresiách. A ide jej to výborne. O to viac, že je to debut. Pierce Brosnan a Susan Sarandon výborní, hudba minimalistická podkresľuje celkovú atmosféru, réžia umiernená, možno by to chcelo viac odvahy pre akési extrémenšjšie postupy, ale režisérka išla radšej na istotu a zdá sa, že jej to vyšlo. ()

Petulka88

Pokud patříte mezi citlivky, tak Vás tento Dar chytí a už nepustí. Nejvíc mu v tom pomáhají svými výkony Pierce Brosnan a Susan Sarandon, kterým zdatně sekunduje Carey Mulligan. Shaně Feste se její debut zkrátka až nečekaně povedl. ()

Oonika

Občas to mohlo být trochu svižnější, ale na rozdíl od jiných filmů podobného typu mi to přišlo uvěřitelné a reálně zahrané. a Carey byla moooc fajn! ()

Tanner

Píšu první ne-nadšený komentář, ale asi jím paradoxně jen podpořím ty, kteří zde o snímku hovoří pochvalně. Nejsem totiž schopen nijak konkrétně vyjádřit, co mi na filmu vadilo. Na první pohled vše ok - citlivá a nenucená režie, dobré (nebo dokonce skvělé?) herecké výkony (obzvlášť u Pierce Brosnana jsem se divil, kde se to v něm bere), příjemná hudba.. Tak proč jen tři hvězdy? Zkrátka ve mně nevyvolal takové emoce, nechal mě skoro chladným. A to je u takového filmu zklamáním a překážkou, abych ho hodnotil výš. Možná je chyba ve mně, ale prostě jsem postavám nevěřil. Tento typ filmu asi ani jinak hodnotit nejde - buď si ho procítíe, nebo ne. A to nezjistíte jinak, než že se na něj podíváte - tak hurá do toho ;-). Mně je však zase jednou bližší hodnocení na imdb (6,6). ()

Lilien

smrť dieťaťa je pre rodičov to najhoršie čo ich može stretnúť. Krásny úprimný príbeh o smrti, láske, popieraní, smútku a o všetkom čo každodenný život prináša. Samozrejme skvele natočené, napísané a zahrané ()

denulik

Pekne natočená dráma, nad ktorou by som možno ešte pred dvoma rokmi slintala blahom, ale dnes to už na mňa akosi nefunguje. Tak ako ma na druhý pokus vôbec nedojali Obyčajní ľudia, aj tu mi prišiel výborný námet pomerne nedotiahnutý. Ak má ísť o odhaľovanie vnútra rodiny a psychologickú analýzu smútku a vyrovnávania sa so smrťou, čakám väčšie emócie a takú tú pocitovú facku na záver, ktorá ma pripúta ku kreslu a prevráti vnútornosti naruby. Nedočkala som sa, ale aspoň Carey potešila tak ako vždy. ()

wege

Pro mě ohromné překvapení. Krásný komorní příběh o tom, jaký dopad na všechny okolo může mít jedna tragická událost. Bylo to celé krásně natočené, odehrané, ale zároveň to dokázalo být v nejvyšší možné míře uvěřitelné. Ta realističnost z toho jen prýštila. ()

jafuska

pěkný film o tragické smrti mladého kluka a jeho rodiny, která se s jeho smrtí nedokáže smířit, hlavně jeho matka, ale vše změní v příchodu dívky, která s ním byla v okamžiku tragédie, která nosí pod srdcem jeho dítě, jediný co mě tam vadilo, že jsem bohužel neuvěřila emocím herci Pierce Brosnan, ten bohužel nehrál nijak přesvědčivě, ačkoliv je to jinak dobrý herec, ale to je jediná chybička, která v tomto filmu je, jinak bych dala 5 hvězdiček, ale i tak to stálo za to se na tento film dívat, který byl jinak plný emocí ()

cress

Ten Pierce Brosnan je aj celkom sympatický keď sa nehrá na frajera Bonda. Nevšedný príbeh, ktorý však nevynikal réžiou. ()

nula87

Až nečekaně dobrý debut S. Feste - proto taky dávám 4*, jinak bych se silně rozhodoval mezi 3 a 4. Ale je to velmi dobře napsané, s citem natočené, trochu mi vadila akorát lehce přehrávající Susan Sarandon, kterou debutující režisérka zřejmě neměla odvahu trochu krotit. Jinak vynikající postava druhého syna Ryana. Silný příběh o schopnosti vyrovnat se s šokující ztrátou. Ono je většinou mnohem jednodušší snášet fyzickou bolest.80% ()

naamah...

Wow! Srovnávat s realitou naštěstí nemůžu, ale věřím, že takhle to doopravdy v některých rodinách bohužel je a o to více je mi z toho smutno... Velmi intenzivní, realistické, nádherné. ()

alesecek93

Výborná Susan Sarandon- **** hvězdičky, jinak stejné téma jako Ordinary people ( Obyčejní lidé ) Roberta Redforda. Ale i tak pěkné. ()