Syrové drama o mladém páru, který se snaží uniknout svému osudu na střeše vlaku z Mexika do vysněných Spojených států. Willy „Casper“ žije v mexické Tapachule a patří mezi členy zločineckého gangu Mara Salvatrucha. Pravidla gangu jsou pro něj vším, brutální násilí a smrt vnímá jako přirozenou součást svého života. Jeho celý dosavadní život se ovšem změní ve chvíli, kdy vyjde najevo jeho utajovaný vztah s dívkou Marthou Marlene. Ta během potyčky s jedním z členů gangu tragicky umírá a Casper se rozhodne její smrt pomstít a tím se postavit svému gangu. Jedinou šancí na přežití se pro něj stává střecha vlaku mířícího do Spojených států. Tam se setkává s běženci z dalších zemí Střední Ameriky, mezi nimi je i mladá honduraská dívka Sayra. Jejich rozdílné životní osudy se tím protínají a společně míří vstříc nejisté budoucnosti... Filmový debut amerického režiséra Caryho Fukunagy je spletitým příběhem o vyděděncích, kteří touží po naději na únik z bezútěšného prostředí Střední Ameriky. Snímek vyniká realistickým a věrným zachycením prostředí pouličních gangů a života běženců. Při svém uvedení v roce 2009 na filmovém festivalu v Sundance získal snímek ocenění za nejlepší režii a kameru. (Česká televize)

houseofwax

Uff, tohle budu rozdýchávat asi ještě hodně dlouho... Pro mě rozhodně překvapení roku. Něvěřila bych, že mě tak dostane snímek zabývající se problematikou pouličních gangů a ilegální imigrace, ale světě div se, stalo se. Sin Nombre mě doslova položil, nic takového, co je k vidění tady, se jen tak nevidí. Přesto, že jsem Willymu/Casperovi držela palce v jeho boji za svobodou, konec jsem předpokládala. Cary Fukunaga má talent, o tom není pochyb, a rozhodně nám má ještě co ukázat. Pane Fukunaga, děkuji a honem do práce, už se těším na Váš další film! ()

bolan

Tak jak mi asijská produkce přijde naivní a kýčovitá, tak latinsko-americká je obvykle přitažená za vlasy - Přijde mi to stejné jako když v Hostelu běhají na Slovensku nahý cikáni jak někde v Indii a my se tomu smějeme - Sin Nombre je trochu přehnaný ne ???? Naprostý souhlas s komentářem uživatele "honajz". Nehledě na to, že ve filmu je spousta nelogických situací. ()

WinstonS

Kdybych neznal MĚSTO BOHŮ nebo AMORES PERROS, šel bych do pěti hvězdiček bez mrknutí oka. Jenže přece jenom už člověk pár snímků z latinskoamerické provenience shlédnul, takže z Fukunagova debutu už tak vyvalený nejsem. Příběh je otevřeně řečeno až nepříjemně průhledný, ale vizuální stránka filmu (zejména záběry z jedoucího vlaku) to zachraňuje. ()

Atheas

Od tohoto filmu jsem po celou tu dobu při koukáni očekával šťastný konec i když jsem věděl, že to není možné. Co se mi zdálo šílené, že tyto příběhy se odehrávají denodenně, každou minutu a ve skutečnosti jsou ještě brutálnější, a samozřejmě, žádné happy endy. Líbí se mi, když někdo natočí nějaký příběh o kterém se moc nemluví, nepíše a ukáže skutečné hrdiny, kteří umírají, protože tito hrdinové nemají bohůžel na výběr. ()

Vesecký

Ze začátku, když jsem se ocitl uprostřed potetovaných mladíků, to vypadalo na odpad, ale záhy jsem pochopil, že jde o jakýsi gang zabijáků. Casper přivádí do gangu nedospělého kamaráda, který je brutálním obřadem úspěšně přijat; když vůdce gangu zabije Casperovu milou, Casper při následné loupežné akci na střeše vlaku vůdce, který chce znásilnit mladičkou Sayru, zabije a jako uprchlík pokračuje v jízdě vlakem, sbližuje se se Sayrou, aby ho pomsta gangu dostihla na hranicích s USA. Film má dvě roviny - dobrodružnou a sociální, v níž příběh provází uprchlíky z Hondurasu k příbuzným do USA... Mám rád příběhy ze života chudinských vrstev... A tak jsem nakonec skončil u čtyř hvězdiček. ()

ddf76

Dalsi z drsnych filmu z prostredi gangu a slamu. Napadita rezie dava tomuto snimku autenticitu, dalsi plus je nepremrstena stopaz, takze film pekne odsypa. Rezijni debut Fukunagy se povedl a uvidim s cim dalsim prijde v pristim snimku. ()

Horak

Atraktivní námět, ale příběh nevtáhne a je snadno předvídatelný. Nicméně stojí za vidění, už kvůli reáliím. ()

dawe787

Propojení osudů mladíka z krutého gangu a dívky, která spolu s otcem a strýcem cestuje na střeše vlaku mexickou krajinou směrem do USA. Toto drama je jakoby brácha Milionáře z chatrče a líbilo se mi mnohem více. ()

TomasKotlant

Ehm? Distributorský text k filmu mě natolik zaujal, že jsem se na tento film moc těšil, zejména pak na slibované krásné pohledy z vlaku. Bohužel film nabízí pouze pohled do zákulisí podivných gangů, jejichž smysl jsem z filmu nepochopil, lemovaný podivnými zásadami a praktikami. Ve filmu jsem nenašel jedinou sympatickou postavu, které by člověk aspoň trochu přál, ať se do USA dostane. Navíc vše skončí hodně podivně. A ty pohledy z vlaku? Ty teda taky za moc nestály. *** Ve zkratce: Násilí, samé pif paf a další ohavnosti, které dohromady působí velmi nezáživně. (Pardubické letní kino 2010) ()

Saur.us

Sice ze zajímavého, neokoukaného prostředí, ukazující nám nepředstavitelné útrapy lidí z opačné strany zeměkoule, ale nadruhou stranu bohužel zcela průměrné kriminální roadmovie. Příliš předvídatelné a tolikrát už viděné. ()

Matli

Zajímavý, ale už tu byly mnohem lepší filmy z podobného prostředí. Pár drsných míst tu je, ale celkový dojem to sráží. 51% ()

Eluin

Skutečně hezký film bez jakýchkoliv pejorativných ukazatelů. Drsné vylíčení drsné reality, které středoevropanovi jen ukáže pohodlnost jeho vlastní existence. Samozřejmě, chvílemi je to předvidatelné atd., ale celkový dojem je u mě na 5 hvězd. ()

Radek.SCH

Takový "typový" film. Nic vás nepřekvapí. Nic se vám na tom vyloženě nelíbilo, ale taky se tam toho nenajde moc, co by vás nadchlo. - 60% ()

agassi68

Road movie na mexický spôsob. Kulisy pripomínajú Mesto Bohov, herci ako keby vystrihnutí z prostredia slumov Južnej Ameriky. Základná myšlienka: ako skoncovať s takýmto životom a začať nový? Byť členom gangu a potom chcieť odísť je úloha takmer nemožná, pretože gang je naždy. Veľmi dobre pozerateľné vďaka kvalitnej kamere a nevtieravej hudbe. ()

hEROic

pekne propojeni dvou dejovych linii, sveta gangu a uteku rodinky za lepsim zivotem... realisticke, drsne, pekne koukatelne... bohuzel to chtelo jeste nejake prekvapeni na konec, tohle bylo prilis okate... takhle za 80% ()

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)