Frozen

• Velká Británie Frozen

pajik

Zatím jednoznačně nejlepší filmové překvapení letošní zimy. S přimhouřeným okem odpouštím i snahu hlavních hrdinů vypadat „cool“ v rozepnuté bundě, i když mrznu k smrti, protože chápu, že mumlání zachumlaných lidí bych si jako divák asi moc neužil. A jakožto chlapec poučený o vychytralosti a vybíravosti dravé zvěře už do hor snad raději nikdy nepojedu:) ()

matias32

Neverím, že na svete existujú blbci väčšieho kalibru ako hlavné postavy v tomto filme. Ešteže sa scénu dorazia vlci a dokážu rozprúdiť krv v žilách samotným hercom, tak ako aj divákom. ()

kedl

Adrenalinový ultimate survivor. Výborná horská mrazivá atmosféra, už jen vití vlků ve vás vzbuzuje strach a přejete si, abyste nebyli na jejich místech.."ještě že nelyžuji :-)". Občas se ,ale divák zastaví nad uvažováním hlavních hrdinů (jen magor by skočil z cca 20 metrů.....), obviňování jeden druhého zde, ale nejspíš pracují nervičky...mrazivý zážitek 31/2* ()

LittleMonste

Jednoduchý příběh o bezvýchodné (a hlavně beznadějné) situaci uvízlých lyžařů. Nepamatuji si, že bych někdy viděl film, který by na mě tak zapůsobil ať svým obsazením, tématem nebo mile lidskými dialogy. (75%) ()

aquiver

Ačkoli lze ocenit komorní charakter snímku, jeho neúspěch tkví především v hlouposti postav. Ty se dostanou do situace, kdy uvíznou v mrazu ve výšce na lanovce a musí si odsud pomoci. Film má dobrou atmosféru, nějaké nápady, ale je nedotažený v důležitých detailech. Takhle by se totiž většina z viděného nemohla stát. 45 % ()

HonzysKISS

Téda tohle bych fakt nechtěl, aby se mi stalo. Doslova mrazivá podívaná. Neskutečná atmosféra, úplně jsem se cítil, jako kdybych byl mezi nimi. Tedy aspoň do první poloviny, potom je to už bohužel trochu o ničem. Začne to být natahované. Je tam až moc mektání o vzpomínkách, které mi už nepřišly tak zajímavé, ale to by ještě nevadilo. Hrozně moc mě zklamal konec. Strašně narychlo udělaný. Ve shrnutí je to spíš takový: výborná podívaná, pak dvacet minut kecání a najednou náhlý konec. Jako jasný, v jedné lokaci se toho moc vymyslet nedá, ale i tak. Musím aspoň ještě pochválit maskéry, něco bylo fakt hustý. Každopádně jsem se u filmu ani trochu nenudil, což má velký plus. Dokonce jsem se i dobře zasmál. Možná jenom kdo si potrpí na logiku, tak tady je hodně dementních věcí, ale bavil jsem se opravdu tolik, že to všechno odpouštím. 7.5/10 ()

MulaNula

Pěkný trailer, ale film je zabitý příšernou stopáží a logikou hlavních protagonistů. Málem umrznou, nezapnou si pořádně bundu a jejich logika sahá do výšin Paris Hilton. ()

HawkeyeSaw

Kolikrát jsem si při zastavení lanovky říkal, že je pode mnou taková propast, že bych se nikdy neodvážil seskočit. Myslím, že se už nikdy nepohrnu s takovou vervou k lanovce abych stihl ještě tu poslední sedačku před zavíračkou.. :D ()

Abiosis

*AKÁ JE NAJHORŠIA SMRŤ?* Značne desivý film o tom, ako sa z bezstarostných mladých ľudí v priebehu pár hodín stanú trosky zúfalo bojujúce o prežitie. Každý, kto si pozrel trailer k filmu vie, čo sa stane, ale táto vedomosť vôbec nepripravuje o plnohodnotný zážitok. Napätie je budované umne, utrpenie, zúfalstvo a bezmocnosť postáv sú prezentované relatívne dôveryhodne, a preto je možné snímke odpustiť aj "vypĺňacie" scény, v ktorých sa vedú rozhovory na bežné témy, ako keby sa ani neocitli v životunebezpečnej situácii vo výške niekoľko desiatok metrov nad zemou. Kosti sa budú lámať, omrzliny obťažovať a koža trhať. A aj vlčí hlad sa podarí zahnať. Verdikt v 1 vete: Paradoxne klaustrofobický film o zúfalom boji mladých ľudí a ich snahy dostať sa z nezávideniahodnej situácie. 29.09.2010 ()

iampatrik

60% Na to, že se ústřední trojice a děj odehrává na jednom - dost neobvyklém místě - není to zase taková hloupost a nudnost. Bohužel, takovéto filmy postrádají kvalitnější scénáře, které jsou o ničem, snaží se být dojemné, upřímné, ale všichni víme, že jen slouží k vyplnění času. Jak jsem již psal, i když tu vystupují pouze tři lidé, případná strhující, napínavá a hororová atmosféra a úmrtí jsou dost omezená lanovkou, Fozen není tak špatný a na to s čím pracoval je v porovnání s jinými "horory" lepším průměrem. ()

Prochy38

|||TUNA SPOILERŮ||| Velmi velmi povedený survival film. V tomto žánru se zvláště v poslední době tvoří samé fajnové kousky. Trojice je celkem sympatická, vymyšlené je to parádně. Sem tam to samože skřípe. Nesmí se hledat každá prkotina. Jakože i střediska u nás všechny sedačky na noc schovávají, natož je nechat v takovém počasí viset týden... To se na mě nezlobte, ale to je třeba hrozná blbost. Došplhat na sloup bych asi zkusil spíše, než skákat dolů. Ale tak už to holt je... Film opravdu povedený. Skupinka vlků se předvedla a filmu dodala trochu té hororové atmosféry. Trochu mě zarazilo, že Joe raději nevyhrabal svoje lyže na cestu dolů, než se posadit na snowboard. Ale tak. Říkám, když člověk pomine ty detaily reálného světa, film opravdu povedený. A mně se to fakt líbilo... Bůh ví, jak bych sám reagoval a upřímně, nevím, jestli se po této filmové zkušenosti nechám do takové situace vystavit :). ()

J*A*M*A*L

Já musím... vlastně ne, ten film si to bez potíží zaslouží! Nedokážu si vzpomenout, kdy jsem byl naposled takhle napjatý a tak nervózní. Možná nikdy jindy, než u Frozen. Perfektní, skvělý, dokonalý survival drama plné neskutečně skvělého napětí, skvělých dialogů a perfektních výkonů herců. Dost možná dokonalý film... i když hodnocení tomu moc nenapovídá. Naposledy jsem u vysolení pěti hvězdiček věděl u Tarantinova Djanga, což však není dávno (pár měsíců). Jediné, co mě mrzelo byl ten konec, řekl bych co konkrétně, ale nechci spoilerovat, mrkněte na to! Stojí to za to a i když se vám to nebude líbit, uznáte, že napínavější film jste snad nikdy neviděli, a nebo jste hodně dlouho napjati nebyli. ()

oRi11

Dobře natočený atmosferický survival, který obsahuje pár opravdu silných scén, díky kterým se dokáže mrazivě zažrat pod kůži diváka. Herecké výkony velmi dobře vyjadřují pocit naprosté beznaděje ústřední trojice. Celkový dojem z filmu bohužel kazí hluchá místa a příběh nadstavený dialogy, které děj nikam neposouvají. (Silné 3*) ()

Phorbo

Todle není něco co by se mi líbilo. Jedinou hvězdičku můžu dát za originální nápad. Ale co asi může člověk čekat když spadne 10 metrů na tvrdý sníh s nataženýma nohama. Co může člověk čekat když se poraní a potom na něj zaůtočí vlci... a holčina je natolik inteligentní že si nechá přimrznout pracku ke kovu... a na druhý den s tou rukou kterou měla celou noc bez rukavice hýbat? bože můj dyt to je kravovina jaxvina... ()

orgia

Bohuzel u tohodle filmu se od stupidit fakt nedalo oprostit, protoze na vas koukaji v kazdem druhem zaberu a spis nez nervydrasajici zalezitost je tohle nechtena komedie. ()

mosnak

Tohle se mi nemůže nikdy stát :-) Snowboard jsem prodal, lyže nemám a už si je ani nekoupím, nehodlám mrznout někde na lanovce a čekat na to až mě sežerou vlci. ()