Shane Daniels je bývalý člen speciálních jednotek, který ani v soukromém životě nejde pro ránu proti bezpráví daleko. Když je jeho manželka napadena lupičem, Shane ji ochrání a lupiče zbije. Ten je ale druhý den nalezen mrtvý a Shane je za jeho vraždu odsouzen do vězení. Po šesti letech se ukáže, že Shane je nevinný, jeho žena ho i přesto opouští... Po propuštění z věznice se Shane vydává začít nový život. Cestou je ale ve městě Bellingham svědkem incidentu, kdy se čínští gangsteři pokoušejí zastřelit svědky jejich pašování. Jeden z nich, Sergej, se skryje v Shaneově autě. Sergejovi a Shaneovi se podaří zachránit Tiu, mladou Rusku, kterou Číňané unesli, aby jim vyzradila, kdy má do USA přicestovat její strýc, od kterého chtějí získat tajné informace. Shane několik čínských mafiánů zabije, čímž proti sobě poštve jejich vůdce. Ten se rozhodne ho nechat zabít ve spolupráci s místní zkorumpovanou policií. Shaneovi naopak přislíbí pomoc v boji proti mafiánům Sergejův otec, který sám řídí nelegální obchod s auty a je Shaneovi vděčný za záchranu Sergejova života. Mezi čínskými mafiány, policisty a Sergejovými muži doplněnými Shanem záhy dojde k tragické přestřelce... (TV Prima)

Maty85

Tak takhle by to určitě šlo. Za poslední dobu asi nejlepší Seagalův filmek. Dobrý béčko, na který se dá rozhodně koukat :-) ()

otík

Máme tu další opus magni našeho milovaného či nenáviděného "velkého" mistra bojovných umění, všemožných střelných zbraní a v posledních filmech i mileneckých scén. Jak píše Lateef, dalo se to přežít a celkem bez újmy. Keoni Waxman se pomalu stává odborníkem na Seagala a nutno přiznat, že ani v jednom ze tří počinů (Hlídač + Southern Justice) nezklamal. V tomto opusu nám nabízí mírumilovného Steva jako mašinu na zabíjení, ukazuje jej v celé své velikosti a snaží se nám připomenout to lepší ze Seagala. Je zde spousta scén, kde Seagal skutečně někoho kopne, bouchne či udělá rychlý pohyb. Samozřejmě že vůbec nechybí velká spousta záběrů jen na ruce, nohy či záda, která evidentně patří dablérovi. Ale všechna čest - Seagal zde není trapný, naopak je drsný, se soupeři se nepárá a krev stříká všude a daleko. Je ovšem velká škoda, že jde o naprosto typické video béčko. Spousta scén je nesmyslných, trapně ujetých a nudných, původní Seagalova manželka nám po hezkém striptýzu zmizí a už o ní vůbec neuslyšíme, Rusáci pobíhají nesmyslně při střílečce a padají jak hrušky, policejní záporáci skončí, aniž bychom to vlastně viděli a zcela nedůstojně své záporné role. Určitě nepotěší zcela zbytečně zrychlené záběry v oněch bojových scénách, nepřehlednost při velké závěrečné přestřelce a poněkud chladný pocit z filmu. Ale jako seagalovka 21. století to pro nás, ubohé fanoušky bývalého akčního mága, jistě stačí. A o čem to vlastně bylo? Steven jako bývalý voják zabije chlápka při napadení své manželky a dostane se do vězení, tam dostane dopis, že jej žena opouští, přičemž po propuštění se hned zaplete do války čínského gangu. Nadělá si kamoše z Rusáků a na závěr všem šikmookým ranařům nakope prdel. Stále máte na tento snímek chuť? :-) ()

st.jim

Už několikrát omletý námět a totálně zpackaný scénář. Keoni Waxman by si měl radši psát, co si kupí v supermarketu, protože scenáře mu očividně nejdou. Je to mistr packalů, tolik nesmyslů a chudých dialogů by nikdo do 94 minut nenacpal. Jedinné, co se mu musí nechat, je ohleduplnost vůdči Stevemu. S takovou galantností, jakou natočil tento film, to se jen tak nevidí. Je to už starší pán, tak se od něj odrážejte a hodně padejte. Akorát by si měl uvědomit, že už nás bolí oči z toho, jak se neustále zrychlují zápasnické scény. ()

st.verka

Už jsem viděla horší a je škoda, že si režie nedala víc práce. "Duchaplné" dialogy, nepřehledné situace a spousta pěstních soubojů. A opět prostřihy, jakoby Seagal to bojové umění už nezvládl, nebo zapomněl? To vážně nemáme nárok vidět alespoň nějakou neprostříhanou scénu, ze které nedostaneme tik? A co asi dělal s tou figurou ve zvláštních jednotkách? Ale jak už jsem řekla, viděla jsem horší. Tak ty dvě za odvahu... ()

ecceHOMMO

Príbeh mal kvalitu video filmu, ale inak to bol film kde si seagalovský fans môže príjsť nasvoje.....Rozhodne ide o kvalitnejšiu podívanú než niektoré jeho posledné filmy (napr. Poslední noc, Kód smrti...)....ikeď na seagalovsku klasiku to nemá ani zďaleka....**/*** ()

Jizni Tlapa

Stevího jsem už dávno zavrhl, ale musim uznat, že jako Nebezpečný mužík tady působí skoro jako za časů Nica nebo Těžko ho zabít. Kila si drží pořád nahoře, ale omezil střih, dabléry a rozdává více facek, loktů a kopaček..závěrečný fight a parta šikmooček na straně protivníků, to už je ohraná klasika.. ()

ywo666

No zas až také dobré, ako to tu vychvaľujú mi to neprišlo. Film sám o sebe je tak za 2*. Jednu pridávam za to, že som sa zas bavil na Stevenov účet. Páči sa mi, ako takmer 60 ročného obtlstého chlapa za celý film nikto ani neškrabol. Bil sa z gangstermi, rusmi, čínskymi elitnými jednotkami. Nič ani rana. Hocikto môže ovládať karate, kung fu pre mňa za mňa aj sumo, no božského Seagala nezasiahne ani raz. Pobavila aj erotická scéna na začiatku. Aj nejaká tá hláška bola. Steven by mal ale skutočne niečo spraviť zo svojou postavou a kondičkou. Ja viem, že už je starý, ale taký Stallone, alebo Chuck Norris sú starší a majú oveľa lepšiu kondičku. Inak ho musím pochváliť, že v akčných scénach sa snažil. Takmer v každej bitke použil skutočné ťahy z aikida a spozoroval som tam aj prvky krav maga. 10 kíl dole a skutočne by som tie jeho ťahy veril. PS: Stále snívam, že vijde film, kde sa stretne Steven práve s Chuckom Norrisom, ale asi by si nedohodli kto vyhrá:-) ()

ivan bohatyr

Další ze standardní výbavy Segala. Nic nového nečekejte, sice akce je dostatek, ale stále to samé a o povedeném příběhu se zrovna mluvit nedá. Nekončící rvačky, kdy ani nevíte, kteří jsou ti dobří a kteří zlí, jen víte, že vyhrává Segal. Kdo takové rvačky miluje ten si užije celý film, kdo ne, pro toho je to ztráta času, mám bitky rád, ale čeho je moc, toho je příliš, takže to vyjde tak na 3 hvězdy. ()

Maki89

ako fanusik starych Seagalovych filmov(muz so znakom smrti, nico, prepadnutie v pacifiku) som kazdym jeho filmom viac a viac sklamany a zhnuseny.... dej veskery zadny, za cely film som nepochopil kto s kym, kto proti komu... a preco vlastne, kamera hrozna, strih este horsi, bojove sceny sa nedali pozerat, pretoze Steven uz vela zo svojho umenia nepredvadza a aj to malo mu kazi zrychlene premietanie a sialeny strih... ja vlastne ani neviem preco tomu nedam hodnotenie odpad... asi z nostalgie ()

lennyd

Shane Daniels (Steven Seagal) je po šesti letech propuštěn z vězení za vraždu, kterou nespáchal. Není venku ani jediný den, a už se připlete do konfliktu s čínskou mafií. Podaří se mu čínanům odvést unesenou dívku, a bokem zachránit syna šéfa ruské mafie, který mu přislíbí pomoc proti čínské mafii a podplaceným policistům. Mezi Rusy a Číňany se rozpoutá válka... Já fakt nevím, proč si ty seagoloviny pouštím. Jeden film stejnej jako druhej, přes kopírák - akorát se vymění čínané za poláky, korejce, japonce nebo případně upíry, a jede se dál ve starých kolejích. Steven je film od filmu mohutnější (čti tlustší), jeho bojové umění je film od filmu minimalističtější (aby se nemusel moc hýbat), a přesto jsou tyto filmy furt stejně hloupé (jedna scéna za všechny, policajti přijedou svým autem přímo před barák ruské mafie, Rusové vyběhnou před barák, a samopalama deset minut střílí na poliše schovaný za autem, a jediná škoda na autě je prostřelená pneumatika). Ach jo. A ještě jednou Ach jo. ()

JohnSmith

Zase krok zpět. Seagal je sice v tomhle filmu až nečekaně brutální a akční scény nejsou vůbec špatný. Háek je v tom,že se povětšinu času Seagal jen unaveně zírá a tlachá. Akci zastávají čínský a ruský gang. Oproti předchozímu Keeperovi mi přišel i ten děj trochu moc přitaženej a zápletka fakt debilní. ()

m.a.t.o.

„Ak nás chceš zavrieť, radšej napíš závet a uvedom si, že americká basa je pre nás raj na Zemi." Keoni Waxman sa rozhodol oživiť videocéčkové vody tým, že napíše scenár so supersofistikovanou zápletkou, ale hups, nejako sa to nepodarilo, pretože tu nefunguje ani elementárna motivácia hlavnej postavy. Ale dobre, srať nato. Prejdime k tomu podstatnému, a to je akcia. A v tomto filme je veru zábavná. Ale nie tak ako by som si predstavoval. Nedotknuteľný (a to doslova) Steven síce v niektorých scénach vystupuje bez záskoku dabléra, no je to v podstate jedno. Akčné scény sú točené štýlom, že sú buď nazoomované alebo zrýchlené alebo prasácky zostrihané alebo všetko naraz. Takže vo výsledku nezostáva nič iné, len sa zabávať na účet tvorcov, pretože inak by sa to do konca dopozerať nedalo. Ak by som už veľmi chcel nájsť nejaké pozitíva, tak Seagal tu ešte nemá briadku, hoci premenu imidžu už možno badať, keďže v zopár scénach nosí na hlave frajerskú čiernu šatku. :) 15 % P.S.: Trademarkový "oblečený sex" bol tentoraz TOP, oplatí sa vidieť! ()

Jaro.Krafcik

Začal nám Advent. Zapol som TV a čo nevidím? V programe akčný film v ktorom hraje pán Seagal. Nakoľko som ešte nemal hodnotený a zrejme ani pozretý žiaden film kde hral S.Seagal, musel som. Nebezpečný pomstiteľ nebol nič extra, ale pozrieť sa dal. Ako taká akčná jednohubka na večerné pozretie stačilo. 3* ()

ssfan

A Dangerous Man je další slušný akční film na kontě Stevena Seagala. Od Zákona ulice je to však Stevenův třetí nejhorší (Kód smrti a Poslední noc jsou horší). ... Muž, který je nespravedlivě odsouzen za vraždu, kterou nespáchal; následně (6 let) po objasnění je propuštěn, ale stíhá ho další smůla - přepadnou ho, připlete se k vraždě policisty a je nakonec na útěku před čínskou mafii. Námět velmi slušný, i když se dal zpracovat detailněji. Překvapením jsou také dobří herci ve vedlejších rolích, hudba také není nejhorší. Velkým kladem jsou hlavně bojové sekvence, ve kterých se Steven vrátil k aikidu a ukazuje, že má stále velmi rychlé ruce. Přestřelky jsou však jen průměrné. Jako negativum bych hodnotil snad jen špatné osvětlení a lokace, které strhávají film do kategorie B. I tak je to ale film, který si zaslouží alespoň 65%. V rámci Direct to Video jednoznačně topfilm. Pro mě mezi 4 a 5. Pokud mám porovnat s poslední Seagalovou tvorbou, pak je toto akčnější než The Keeper, podobá se to docela Ruslanovi. ()

Melo4three

Pro mě Segal po dlouhé době, příběh slabší, mohlo to být propracovanější. Napřiklad postava jeho ženy poté, co ho opustí, se už neobjeví - že by ji jen tak nechal jít??? Každopádně si s Číňany pěkne pohazuje a ty jeho pohyby, uplně jiná kategorie v porovnání s jinými filmy... Takže za Segala *** .... Jinak zajímavost: Segala ve filmu nikdo ani jednou neudeří :) ()

Fox85

Scénář zase prosakuje jako shnilý necky, ale ve srovnání s ostatními Štefanovými filmy po roce 2000 to docela ujde. ()

sedm.1

Muž s cejchou smrti film od filmu dokazuje,že se z bývalých akčních hvězd se stárnutím a novodobou kariérou vyrovnal fakt nejhůře. Sice i třeba Dolph nebo Jean-Claude točí sranděry, ale zatím ještě neklesli na takové dno, ve kterém se Steven topí už několik let. K filmu samotnému, Mstitel je špatné béčko. Jediné, za co bych ho nemusel vyloženě zkritizovat, je po celou dobu opravdu nekompromisně nasraný Steven, ovšem jak jeho charisma, tak alespoň minimální herectví je stejně pryč a své bojové umění schovává za mizerný střih, takže je opět vidět jen máchání jeho (tedy doufám, že jeho) rukou a od nich létajících těl malých šikmoočků, ikdyž tedy oproti Stevenovo obřímu tělu jsou malí asi úplně všichni :). Dějově jde pak samozřejmě o nehoráznou spatlaninu, desítky zbytečných postav, vážně "divoká" zápletka, ovšem celému filmu nejvíce,v tom nejhorším slova smyslu, kralují dialogy. Něco tak neuvěřitelně hloupého a naivního se vyskytuje opravdu jen v těch nej... filmech. A opět musím jen konstatovat, že autoři těchto filmů skutečně nemají soudnost,co dovolují vypouštět aktérům z úst. Seagal zkrátka určitě natočil už i horší filmy, ale Mstitelem se z toho pověstného bahna minimálně u mě stejně vážně nevyhrabal. ()

bruceman7

Buddhistický mnich v letech docela příjemně překvapil. Pokud kladně přičtu k nic moc příběhu docela nezvykle brutální skony protivníků, dávám těsnějc pod průměrem... 4,5/10 ()

iXtr3m3

Jeden zo Stevenových lepších béčkových filmov a opäť tu máme jednak Mikea Dopuda a jednak Byrona Manna. Toto trio to celkom zvláda. ()