Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

Lacike

Nejedna sa sice o prepadak, ale len slusny nadpriemer, co je vzhladom na skvele trailery sklamanie. Po prvej atmosferickej polovici postavy uz len bezcielne putuju, sem tam narazia na nejaku prekazku a zrazu nastane koniec. Postavy su sympaticke (hlavne Olyphant), akcia slusna ale na R-ko malo stavnata a finalna pointa roztomilo zabavna. Chybalo mi tu nieco vyraznejsie vdaka comu by mi film nevyprchal z hlavy za par hodin. ()

jhrasko

Atmosférické retro alias farebné a ROCKovo nadupané obrázky jednej apokalypsy alias analfabetovo hodnotenie silne ovplyvnené faktom, že od čias Ridleyho Votrelca (som) sa nevybral do kina na žiaden horrrorrr. Prosím pekne: nožom do dlane, pílou do hlavy, vidlami do brucha. WOW. Zatváral som oči..a prišla posledná tretina, rozsvietili sa svetlá v bare, logika bola ta tam a pravdepodobnosť pohybujúcich sa obrázkov asi taká ako nasledujúci sci-fi stav: ráno vstanem - pozriem do zrkadla - vyzerám ako Timothy Olyphant ! * * * David to Russell: why did you shoot ? Russell to David: I saw movement. David: Everything is fucking moving. * * * P.S. Vidieť Podivných v Multikine Ládví, v sále sám s dvoma bezdomovcami (sediacimi za mnou), dalo strachu významnú pridanú hodnotu (a jednu hviezdičku za to, že nebude sequel so mnou v hlavnej úlohe). ()

maseer2

moc příjemné oživení mezi ostatními tuctovými horory - film působí velmi originálně, a to i přes to, že samotná zápetka už tu byla v té či oné modifikaci nespočetněkrát.. konec pak nepřímo vybízí k pokračování, ale to si spíš tvůrci jenom pohrávají s divákem.. k tomu Timothy byl stejně jako v Dokonalém úniku super, takže dávám 4* :)) ()

BoPo

Je to ako Úsvit mrtvých bez pointy. K vizuálnej stránke nemám výhrady, no akosi nezostalo na scenár. Nie je tam nič nové, všetko už toľkokrát urobené. Keď to zhrniem tak je to len dobre odvedená práca, za ktorú dostanete zaplatené ale chváliť Vás nikto nebude. ()

erl

Celkem povedený remake, ale Romero u mě stejně vyhrává. Chválím místy originální momenty , velmi sympatického Olyphanta a napínavé finále. Nechávat však svoji těhotnou lásku neustále o samotě i v těch nejnebezpečnějších místech mi přišlo dobře stupidní:-) Přesto ok. ()

Avalon820

Je to jednoduché, je to prosté, ale relativně učinné. Hroucení se společnosti na základě onemocnění, nakažení, nebo přeměny jejích členů na zombie začíná být bohužel velice vyčpělé a bylo to tu již v jiných (i lepších) verzích, Resident Evilem počínaje a 28 dny poté konče. Opravdu mě to přestává bavit, ale když někdo umí, tak zkrátka umí. Timothy Olyphant je velmi příjemný (hlavně, že nemá plešku) a Radha Mitchell řve od dob Silent Hillu ještě lépe a více, než kdy dřív. Fanoušek hororu jednoduše nemůže s tímto filmem udělat krok vedle, ostatní to může ale snadno otrávit. ()

st.ranger

Nezajímavý a nudný horror s epidemií. Na začátku jsem teda čekal něco důmyslnějšího, ale bohužel nic nápaditého se nekoná. ()

Litsarch

Určitým klišé, jako že člověk ví, že postavu v určité chvíli někdo zachrání, se asi už ve filmech nikdy nevyhneme, ale páni! Sakra to bylo skvělé! Skvělý děj, skvělě zahrané, skvělá atmosféra! Miluji filmy, které mne pohltí natolik, že u děje sedím a nepřítomně doslova civím na film v očekávání, co se stane, jak to bude dál... Čekal jsem další ze série zombie vyvražďovaček, ale to co mi tvůrci naservírovali bylo parádní! Takovédle filmy já mohu! ()

Ouwen

Zajímalo by mě, jak to vůbec odstartovalo. Já se bavil, celkem nic mě nevadilo a nechybí ani napínavost. Rozhodně není k zahození. ()

Terva

Mám rád, když film začne devastací a zkázou a pak se děj přesune do minulosti a já mohu sledovat, které činy a popřípadě chyby nás zavedou až na pokraj devastace. Tento film mi nabídl oboje a tak jen čekám, co že se to vlastně stalo. Na tom bude něco ( nebo někdo ? ) podivného. CITÁT : Pilota už mám. Ještě, kde je letadlo. Ti tři lovci, co najdou pilota mě docela rozesmějí.Průjezd myčkou aut byl velmi dramatický a pěkný. Rvačka o klíče ke kamionu a její dramatické vyvrcholení ve mě začalo vařit krev. Jsem rád že mám komu fandit. Čas T - 25..........24..........23..........22...... CITÁT : Co se stane až dopočítá do T - 0 ? Bezpečnostní program zahájen. ()

Hismael

Zajímalo by mě proč se Olyphant nenakazil tím virem, když se jeho krev spojila s krví nakaženého ve scéně kdy zapíchnutým nožem v ruce probodne hrdlo nakaženému… ale nevadí, třeba to přijde časem. ()

Chermy

Tak zas ne:-(. Přehlídka těch nejnudnějších klišé! Víc tu k vidění opravdu není. Navíc jsem silně začal pochybovat o hereckých možnostech Radhy Mitchell. ()

moviesfan

Páni, tak to byla jízda. Tenhle kousek má atmosféru a vážně mě dostal. Konečně se nejedná o nějaký paskvil, ale o poměrně kvalitní hororovou podívanou. V mnoha situacích jsou "Podivní" drsní a nedoporučil bych je zrovna slabším povahám, ale za podívanou to stojí. ()

JohnCZ

Zombíci zase trochu jinak, ale jinak celkem rutina. Pravda, dobře natočená, vcelku rychle ubíhající a filmařsky přesně odměřená, ale zároveň ničím výjimečná a vcelku předvídatelná. Romero tentokrát pouze v roli výkonného producenta. ()

Suzie05

Ačkoliv byly takřka všechny lekací scény perfektně předvidatelné, stejně jsem při kažné z nich povyskočila z křesla. A co teprve těch posledních pár minut... sákra to byl teda nářez. ()

corpsy

Šikovný a strhujúci rozjazd snímku, ktorý ale s pribúdajúcimi minútami stráca na kvalitách. Obsahuje viacero intenzívnych scén, ale občas to kazí silná klišovitosť a zmeny atmosféry - behom určitej pol hodinky sa nám tu vystrieda postapo thriller s akčným filmom a so slasherom. Napriek tomu odporúčania hodná zábava, aj keď občas schizofrenického stavu. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)