Bratislavafilm

Slovensko, 2009, 75 min

Hranica medzi vážnou sociálnou drámou a brutálnym trapasom je špeciálne v slovenskom filme veľmi tenká. No a presne na nej sa kolíše Kronerov ambiciózne sa tváriaci pokus o slovenské Amorres Perros. Či sú vulgárne repliky prenášané známymi slovenskými hercami iba trápne, alebo ilustrujú charakter a vravu slovenskej mládeže a nie príliš inteligentných petržalských malých gangsterov, vie snáď iba rodený Petržalčan, tráviaci všetok svoj voľný čas na ulici. Pije sa vodka s red bullom, šňupe sa koks, jebe sa ostošesť a nadáva ešte viac. Scenáristicky pekne previazané, ale ak by mal mať zahraničný návštevník po Bratislavafilme na nejakom medzinárodnom festivale pocit, že takto vyzerá život na Slovensku, tak to si tento miestami veľmi trápny (Kostelného scény sú vyslovene navyše a nič nehovoriace), ale miestami aj zaujímavý film nechajme radšej doma. Pre mňa menšie guilty pleasure, čo nie je bohvieaká vizitka pre ambiciózne sa tváriacu sociálnu drámu.(7.11.2013)

Z kina som prisla vysmiata ako leco a nemozem dat inak. Toto "dielo" si to zasluzi, aj ked to ma tolko nedostatkov, tolko negativ, tolko "proti", ze nemusite suhlasit, ale hodinu a pol sedite v kine a pucite sa smiechom. Nie preto, ze by to bola hlupost, ale preto, ze sa tam hlaskuje jedna radost. Ja viem, vsetci v tom budu hladat umelecku hodnotu, ale ked chcete umenie, nechodte na Bratislavafilm. Ked nemate radi hip hop, nasilie, nadavanie, takisto ho vynechajte. Ked nemate radi "obraz" dnesnej spolocnosti a radi zijete v iluzii svojich ruzovych snov, prosim vyhnite sa kinu. Ja som sa skvelo bavila, nemam absolutne ziadne vyhrady. A dokonca som si na hudbu dupkala nozkou :D Drzim mlademu, nadejnemu Jakubovi Kronerovi palce, dufam, ze od neho coskoro nieco opat uvidim.(10.8.2009)

• Triple H

Slovenský pokus o mozaiku nevyšiel. Film nemá hlavu ani pätu - len začne, beží a skončí bez akéhokoľvek rozlúsknutia ktorejkoľvek z dejových liniek. Z tých najlepšie vypáli tínedžerský milostný trojuholník, ktorý pôsobí celkom prirodzene a adekvátne. Ostatné - taxikár je nuda o hovne, Batthyany svojím banánovským výkonom úplne mimo misu a pobavil ma vulgárny Króner. Film v podstate veľa konfliktov len načrtne a nič s nimi ďalej nerobí. No a úvod, aj záver s naivným mladým východniarom čo ide plný nádeje do veľkého mesta je ako zlý vtip - tieto snahy urobiť z Bratislavy nejaké cool, drsné, nekompromisné mesto kde musíš byť kámo v strehu sú trápne (a to som rodený Petržalčan). Čiže pokus sa cení, ale nevyšlo to.(5.6.2011)

• rastlinka

Na slovenské pomery je to "trošku" nereálne, to vidí snáď každý (mala som pocit, akoby miestami hovorili o Bronxe a nie o BA). Nič veľké som od filmu nečakala a ani sa mi nič pozoruhodné nedostalo, no totálny prepadák to určite nie je. Najsvetlejším bodom bola pre mňa jednoznačne Zuza Fialka, na ktorej som sa narehotala ako malá - čo slovo, to perla:)(17.10.2011)

• Havenohome

Čo sa týka vtipných momentov, oproti Lóve je ich tu neúrekom. Tento prvý Kronerov film aj celkovo pôsobí úprimnejšie. Nie je tu ešte tá prílišná snaha urobiť niečo cool žánrové. Keby to celé zostalo v štýle "kamarátskych" vtipných domácich videí, bolo by to zaujímavejšie. Kvalita kolíše podľa talentu herca v zábere a preto sú najlepšie pasáže s Fialovou. V momente, keď chce Kroner fabulovať, dochádza k prvoplánovej trápnosti. Viď pointa filmu (v Lóve to nebolo o nič lepšie).(24.5.2012)

• - Zuzana Fialová vo filme požíva biely prášok, v skutočnosti išlo len o práškový cukor. (R4D0)

• - Richard Stanke nahovoril hlas matky volajúcej taxikárovi na začiatku filmu. (toi-toi)

• - Dlho pred uvedením filmu do kín sa dostali na verejnosť paparazzi fotky Zuzany Fialovej, ako šňupe. Novinári ju obviňovali z drogovej činnosti a išlo o veľký škandál. Až keď film uzrel svetlo sveta, ukázalo sa, že Zuzanin argument - bola to scéna z filmu - je pravdivý. (matthew.17)