Bratislavafilm

Slovensko, 2009, 75 min

Mne osobne to skor pripomina Bratislavu v 90tych rokoch, v dnesnej dobe je to skor len pohlad na velmi zriedkavy mikrosvet.(3.1.2011)

• spikey1

"Pro všechny kteří nám nevěřili že to dokážeme!" Zní vzkaz mladých tvůrců všem skeptikům, kteří nevěřili, že tento počin dotáhnou do Slovenských kin. Jde o to co tam dotáhli. Kdybych byl mladým klukem co má rád filmy a chce natočit něco o drsném sídlišti, asi bych šáhl po Tarantinovi, pokusil bych se ho vykrást. To se tu přesně děje, bohužel autoři nemají takovou zkušenost s psaním scénáře, budování atmosféry a výpovědi scény, kombinují a kombinují až překombinují co se dá. Nevím jestli se mám smát, i když musím přiznat, že než k smíchu nad vtipností filmu mi bylo do smíchu nad groteskní trapností s jakou mi byly jednotlivé příběhy a hraní herců servírováno.(8.6.2010)

Film, ktorý opisuje (s väčším či menším úspechom) situáciu v našich uliciach. Ak by sme ale túto nesúrodú hoc úprimnú bludiskovú hru beznádeje a kultúry chápali ako veľmi reálne vyobrazenie súčasného spoločenského stavu, aký sa silou mocou bahní v petržalských či klokočinských sídlisk, nepostavím sa zaň... P.S.: Kostelného metaforické vsuvky sa veľmi hodia.(25.8.2012)

• standsiller

Jakub Kroner vie čo sa okolo neho deje a ako s tým po režijnej stránke narábať. Film pôsobí ako dokumentárny čo celému prostrediu pridáva na autenticite. Je to film " o nás pre vás " ale dehonestujú to mnohí herci a zároveň postavy, pretože ich motivácie sú v prevahe prípadov slabé. Jakub Kroner je ale ročník 87 a film je z roku 2009 , takže dobrý štart.(10.4.2015)

Hranica medzi vážnou sociálnou drámou a brutálnym trapasom je špeciálne v slovenskom filme veľmi tenká. No a presne na nej sa kolíše Kronerov ambiciózne sa tváriaci pokus o slovenské Amorres Perros. Či sú vulgárne repliky prenášané známymi slovenskými hercami iba trápne, alebo ilustrujú charakter a vravu slovenskej mládeže a nie príliš inteligentných petržalských malých gangsterov, vie snáď iba rodený Petržalčan, tráviaci všetok svoj voľný čas na ulici. Pije sa vodka s red bullom, šňupe sa koks, jebe sa ostošesť a nadáva ešte viac. Scenáristicky pekne previazané, ale ak by mal mať zahraničný návštevník po Bratislavafilme na nejakom medzinárodnom festivale pocit, že takto vyzerá život na Slovensku, tak to si tento miestami veľmi trápny (Kostelného scény sú vyslovene navyše a nič nehovoriace), ale miestami aj zaujímavý film nechajme radšej doma. Pre mňa menšie guilty pleasure, čo nie je bohvieaká vizitka pre ambiciózne sa tváriacu sociálnu drámu.(7.11.2013)