Bratislavafilm

Slovensko, 2009, 75 min

• rastlinka

Na slovenské pomery je to "trošku" nereálne, to vidí snáď každý (mala som pocit, akoby miestami hovorili o Bronxe a nie o BA). Nič veľké som od filmu nečakala a ani sa mi nič pozoruhodné nedostalo, no totálny prepadák to určite nie je. Najsvetlejším bodom bola pre mňa jednoznačne Zuza Fialka, na ktorej som sa narehotala ako malá - čo slovo, to perla:)(17.10.2011)

Zaujímavé, surové, a hlavne-žiadna škatuľka.Dejová os filmu á la Inarritu, avšak v nekonvenčnom obale.Cez to všetko to, ale zaberá, pretože Bratislavafilm je určitým mementom doby.(10.4.2012)

Hranica medzi vážnou sociálnou drámou a brutálnym trapasom je špeciálne v slovenskom filme veľmi tenká. No a presne na nej sa kolíše Kronerov ambiciózne sa tváriaci pokus o slovenské Amorres Perros. Či sú vulgárne repliky prenášané známymi slovenskými hercami iba trápne, alebo ilustrujú charakter a vravu slovenskej mládeže a nie príliš inteligentných petržalských malých gangsterov, vie snáď iba rodený Petržalčan, tráviaci všetok svoj voľný čas na ulici. Pije sa vodka s red bullom, šňupe sa koks, jebe sa ostošesť a nadáva ešte viac. Scenáristicky pekne previazané, ale ak by mal mať zahraničný návštevník po Bratislavafilme na nejakom medzinárodnom festivale pocit, že takto vyzerá život na Slovensku, tak to si tento miestami veľmi trápny (Kostelného scény sú vyslovene navyše a nič nehovoriace), ale miestami aj zaujímavý film nechajme radšej doma. Pre mňa menšie guilty pleasure, čo nie je bohvieaká vizitka pre ambiciózne sa tváriacu sociálnu drámu.(7.11.2013)

• Triple H

Slovenský pokus o mozaiku nevyšiel. Film nemá hlavu ani pätu - len začne, beží a skončí bez akéhokoľvek rozlúsknutia ktorejkoľvek z dejových liniek. Z tých najlepšie vypáli tínedžerský milostný trojuholník, ktorý pôsobí celkom prirodzene a adekvátne. Ostatné - taxikár je nuda o hovne, Batthyany svojím banánovským výkonom úplne mimo misu a pobavil ma vulgárny Króner. Film v podstate veľa konfliktov len načrtne a nič s nimi ďalej nerobí. No a úvod, aj záver s naivným mladým východniarom čo ide plný nádeje do veľkého mesta je ako zlý vtip - tieto snahy urobiť z Bratislavy nejaké cool, drsné, nekompromisné mesto kde musíš byť kámo v strehu sú trápne (a to som rodený Petržalčan). Čiže pokus sa cení, ale nevyšlo to.(5.6.2011)

• tom88

Takýto srák sa u nás natočí a ešte ho šupnú aj do kín. Hanbím sa ak to videl hocikto v zahraničí a myslím tým aj v susednom Česku. 15%(11.7.2015)