Bratislavafilm

Slovensko, 2009, 75 min

• nascendi

"Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti". Považujem za úplne vylúčené, aby distribútor napísal tento oficiálny text inak, ako v stave úplnej opitosti alebo pod účinkom drog.(6.8.2012)

• Arius

Slabá záležitosť nie s práve najšťastnejším výberom prostredia a hercov. Neviem či išlo o úmysel no Batthyanyho rola mi velmi prekážala, išlo síce o komédiu ale myslím že nebola práve najvhodnejšia volba vsunúť sem Banána. Celkovo však o ničom. Podpriemer.(18.1.2010)

• anderson

Áno do istej miery je toto naozaj obraz doby. Ale keď mi budú ako obraz doby núkať - prepytujem - pohľad na osratú riť - tak to ešte neznamená, že sa na ňu aj budem dobrovoľne dívať. Toto "veľdielo" na to aby aspoň ako tak reflektovalo súčasnosť, by muselo byť minimálne zábavné a nie trápne. Vo výsledku len ďalšia "konzerva" toho na akom je úroveň kinematografie na Slovensku hlbokom dne. (29.1.2010)(29.1.2010)

• Marek1991

Som človek, čo nesedí celý život doma na zadku a myslím, že ani väčšina z vás. Toto považujem za maximálne trápny film, maximálne amatérsky a keby som riešil aj hlúposti a vulgárnosti, ktoré na filmoch nemám rád, ale tu vypovedajú o dobe, ľuďoch a mieste, tak je to čistý odpad. Skoro vôbec som sa nepobavil a aj napriek tomu, že tento film bol krátky, pretrpel som si ho až do konca. Súhlasím s užívateľmi tere.z a spikey1. Pre mňa po videní tohto filmu mám pocit, že je to skôr paródia ako dráma. Peter Batthyany a Zuzana Fialová sú maximálne amatérsky v tomto filme a tie dialógy, óch, mám pocit, že väčšina z účinkujúcich ani nie sú herci a režisér Jakub Kroner začal svoju režisérsku a hereckú kariéru trapasom, na ktorý by starý Jozef Kroner asi nebol až tak hrdý ako na Jána Kronera, ktorý skoro nikde nepôsobí amatérsky. Ten, kto dal tomuto filmu viac ako odpad asi nikdy nevidel správanie mafiána, feťáka, či iných indivíduí, ktoré tu prezentujú. Ale nedivím sa, film vznikol v čase 15-20 rokov trvajúcej krízy našej kinematografie, kde chýba originálnosť, všetko prešpikováva komercia, všade veľa amatérstva a výsledkom sú nesledovateľné filmy, seriály a programy.(20.4.2012)

• GothaR

Triple H to zhrnul veľmi pekne. Pripadá mi to ako akýsi pokus o Pulp Fiction, no tu bohužiaľ prelínanie rôznych príbehov nefunguje a film končí bez poriadnej pointy. Celé to zhadzuje úvod a záver s Kostelným, ktorý tam vôbec nemusel byť. A aj tak mi to pripadalo ako silené štylizovanie Bratislavy do pozície slovenského Bronxu, kde neznalí chodia ako do raja. Na druhej strane som ale rád, že sa u nás konečne podarilo natočiť aj niečo iné ako pokus o komédiu. Ale celkovo som bol sklamaný, chcelo by to prepracovať scenár, zbaviť sa napríklad Banánovej línie a viac rozvinúť tie ďalšie. 2/5(21.10.2011)