Tradičně ve filmech láska čeká na postavy, které odpovídají normám většinové společnosti. Provokativní japonský režisér Sion Sono v absurdně nadsazeném čtyřhodinovém ponoru do světa perverzí, mánií a fantasmagorií naopak do cesty Amorovým šípům staví úchylné a psychicky labilní jedince. Ve vyprávění protkaném psychoanalýzou a katolickou věroukou se pak láska stává ultimativním vykoupením. Film pojednává o tenké hranici mezi perverzností a normálem, přičemž se zaměřuje také na vágní mez dělící katolickou církev od fanatických sekt. Autor ovšem nevytvořil zanícený pamflet proti všemu svatému, nýbrž groteskně pokřivenou love story, v níž neduhy moderní společnosti nabývají bizarní podoby. Stylově film evokuje afektovanost japonských animovaných seriálů pro dospívající mládež a současně na mnoha místech vzdává hold bohaté historii japonského exploatačního filmu. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

Necron

povrchove zdanlive jednoducha zalezitost, ale uvnitr skryta krasa, rozmanitost, kontinualnost a duvody k premysleni. sice maratonek 237 min, pricemz si dokazu predstavit i mensi stopaz se zachovanim kontur, ale imho to stoji za shlednuti. ()

Hees

Čo k tomuto napísať? Začiatok filmu ma nudil. Potom sa to stále zlepšovalo až to "vygradovalo" do finále, ktoré sa dalo očakávať. Spojenie veľkého množstva žánrov fungovalo v celku dobre. Ale nie až tak dobre aby s toho bol nejaký super extra kúsok. Pozerať sa to dá ale povedať, že celý film nenudí nie je pravda. V niektorých momentoch som nevedel ako sa na film pozerať. Je to komédia či nie? Lebo ak je to komédia prečo sa snaží o takú vážnosť a také podobné problémy. Ale nakoniec som sa s toho dostal. A viem, že tento film sa dá pozerať, ale treba mať na takýto multižánrový kúsok chuť. A keď človek má chuť pozrieť si romantický a potom akčný a potom komédiu a nie všetko dohromady atd. ()

Tsukikage

Od naprosté normálnosti za čtyři hodiny do naprostého šílenství, skrze jedinou věc, která tento postup umožní. Skrze život. ()

Kwaichi

Takýto mix rôznych štýlov presýtený nespočetnými myšlienkami som hádam ešte ani nevidel. Okrem historikov si tu nájde každý divák niečo, čo patrí do jeho obľúbeného filmového žánru. Film mal síce ohromujúcu dĺžku, no vďaka rýchlo plynúcemu deju, podchvíľou sa meniacich štýlov a nových odkazov na zamyslenie mi ubehol ako voda. Po prvej hodine som dokonca rozmýšľal o zaradení medzi moje najobľúbenejšie filmy, no potom sa to na môj vkus začalo až príliš kombinovať a jeho hodnota v mojích očiach začala klesať. Problémy so sektami a pomätenými ľudmi tam už miešať ozaj nemuseli. Ak sa vám zdá, že američania robia riadne nechutné filmy o skazených ľudoch ste na omyle. Ázijská kinematografia zachádza v tomto smere ešte do väčších extrémov. Pri ázijských filmoch je najlepšie to, že nikdy neviete ako to skončí. Nie je to ako s Hollywoodom, pokiaľ divák neuvidí happy end, nie je spokojný. Jedná sa o ďalšiu baladu alebo sa to skončí ako love story? Pozrite si film do konca a uvidíte :) ()

C0r0ner odpad!

Podle místních nadšených reakcí jsem mimo asi já, ale co jsem tak zahlédl: odporné pánbíčkářské kecy, neexistující příběh, klasické otravné rákosnické přehrávání, z castingu jednoho dementa vedle druhého, a to celé zabalené v krásných !čtyřech! hodinách stopáže. Pro mě takový ten příkladný antifilm. 0% ()

zette

Co napsat? Za me vyborne drama o lasce, za kterou se vyplati jit az na konec sveta. A i tento zpusob by byl jednodussi nez ten, ktery nam ukaze Sion Sono. Nevim do jake miry cerpal podle skutecnych udalosti, ale film jako celek nema obdoby. Pokud si na nej udela divak cas a bude bez predsudku, dostane se mu odmeny. Akcni sceny byly sice navic, ale nakonec bych na tomto filmu nic nemenil, vcetne stopaze. Velmi dobre herecke vykony. Musim si tohoto rezisera nastudovat! ()

forsythia

1. Přála bych si stát se na čtyřï hodiny mužem. A pak být ještě jednou po dobu těch čtyř hodin pod vlivem lásky. 2. V tomhle filmu mě dostalo tolik věcí, že bych tím možná popsala i několik stran. A nejvíc asi citace z Bible, nejšílenější a nejpůsobivější citace z Bible, na jakou jsem kdy narazila. Člověk si některé věci dokáže uvědomit, až když jsou dotaženy do absurdního a šíleného extrému. Láska je... inu, čtěte Bibli, tam to všechno je. Ale čtěte ji pod vlivem lásky. 3. Možná někdy příště... ()

misulka03

Do čeho jsem to zase vlezla....musím potvrdit, že toto je nejúchylnější film, jaký jsem ve svém v životě viděla. Je tak ujetý, praštěný, že to snad není možné a přece mě bavil....ale nějak si to v hlavě nemůžu srovnat...na jednu stranu jsem nic horšího dlouho neviděla a na druhou stranu je to úžasné, já prostě nevím, jak toto hodnotit. :) Nečetla jsem moc děj, ale můj výběr ležel plně na zdejším hodnocení a to možná zachránilo to, že jsem vůbec film kdy viděla :) Zajímavá podívaná :D ()

Cedr

Po 58 minutách, kdy skončí první kapitola a na plátně se konečně objeví název filmu vyjde najevo, že první horko těžko popsatelná hodina, která sama o sobě rozorala všechny meze byla vlastně jen nevinným předkrmem. Za špičkového doprovodu kapely Yura Yura Teikoku se postupně představí obě hlavní hrdinky a Sono diváka nejen spolehlivě uzemní, ale hlavně dokonale přiková do křesla. Lépe to prostě nešlo, Sono je mistr vypravování a Love Exposure je nejkratší nejdelší film. 10/10 ()

tatanapope

Film pojednává především o mladém chlapci Yu , který žije ze svou věřící rodinou . Po smrti své matky , zůstane sám z otcem , který se rozhodne stát knězem a do této doby žijí krásný spokojený a svědomitý život . Jeho otec se však se však zamiluje a jeho milenka mu brzy uteče za mladším mužem a od této chvíle se Yuův život zásadně změní . Otec zatrpkne a odejde z domu , žít do kostela a denně Yua , který se snaží o jeho pozornost zpovídá z hříchů a doslova ho do toho nutí . Yu , který se snaží být dobrý křesťan neví , co by mu měl pořád vykládat , nejdřív si své hříchy vymýšlí , ale otec ho prohlédne a tak ze zoufalství začne hříchy vytvářet uměle , aby získal zpět otcovu pozornost .Potom Yu potká svou vysněnou lásku a všechny jeho umělé vytvořené hříchy pro otce mu najednou začnou značně komplikovat život . Film měl své ne úplně silné momenty a občas působil malinko přeplácaně v určitých směrech , na druhou stranu poukazoval hlavní myšlenkou na to , jak snadno si lze zničit život neuváženým rozhodnutím a tak různě a podobně , těch ukázání prstem na to , co je všechno v životě špatně tu bylo více : fanatismus , láska , nedoceněnost atd., za herecké výkony a velké hraní z pointou v tomhle neskutečně dlouhém filmu dávám **** . FILMOVÁ VÝZVA 2015 od PetrPan ()

ivan_drago

Neuvěřitelný opus o lásce a spoustě dalších věcí, který si i přes monstrózní stopáž drží tempo spád a nedovolí divákovi ani na okamžik spustit oči... Kalhotky, erekce, ušmiknutý péro, křesťanství, sekta, lesbičky, odpuštění, blázinec, brutalita, vymívání mozku, zneužívání, sranda, absurdita, únos atd... To je jen něco málo z ingrediencí filmu, který neuvěřitelně sugestivně podává snad všechny existující emoce, které lidstvo zná... To se prostě musí vidět... ()

andriy

Musím na tomto místě poděkovat kamarádovi (uživatel Slintiik), že mě díky němu tenhle snímek neminul. Což by se jinak zcela jistě stalo, protože když jsem slyšel o 4-hodinové stopáži, obracel jsem oči v sloup. Přesto jsem se nakonec ani chvíli nenudil. Tahle neskutečná jízda se nedá popsat v jednom krátkém komentáři, to se prostě fakt musí vidět. Geniálně namíchané a prolínající se žánry. Nejsilnějším momentem byla pro mě osobně (kromě závěru) scéna na pláži, když Yoko cituje z 1. listu Korintským. Mnoho japonských filmů jsem sice neviděl, ale tenhle je zatím zcela jistě nejlepším z nich. ()

Estrecha

Geniální!!!! 237 minut uběhne jak kdyby měl film necelou hodinku. Stále se mění žánry, dokonce se furt mění i hlavní téma, ale tenhle film by měl být pro všechny povinný, jak číst Babičku od Boženy Němcové. Rozdíl je v tom, že od tohoto filmu se neodtrhnete! Babičku kopnete mezi hovna pod postel:) Stejně jako kolega andrly (jemuž se líbil Harry Potter 7 1. díl, takže ho moc neberte vážně:)) bych rád poděkoval uživateli Slintiik, že mi umožnil tento jedinečný neopakovatelný film vidět! DOPORUČUJI!!! ()

terunka003

Náboženské, plné zvláštní lásky, barevné, úchvatné, dramatické, krvavé, provokativní. A vůbec ne dlouhé, i když je to tříhodinový film, vůbec vám to nepřijde. Film o všem - o rodině, náboženství, kultech, lásce, víře, nenávisti. Film pro volný čas a neunavené duše. Vážně zajímavá podívaná.. ()

asirtes

Šialené a zároveň nevídané spojenie crazy comedy na japonský spôsob a klasickej romantickej drámy v moderne bizarnom oblečku. Japonský Kill Bill je na svete. Len pre silné žalúdky a konzeratívcov upozorňujem radšej vyhýbať sa ako čerstvému fekálu uprostred chodníka! ()

danoo

Bizarné majstrovské dielo. Má to niečo z Pulp Fiction, Oldboya a Absolventa. Ešte nikdy som v jednom filme nevidel toľko protikladných prvkov (posvätnosť - profanita, viera - fanatizmus, láska - nenávisť, deviácia - normálnosť) spojených tak veselým spôsobom a bez akéhokoľvek cynizmu... Minimálne dvojnásobné zhliadnutie podmienkou! ()

ywo666

K tomuto filmu som bol viac menej donútený. Prvých 15 minút som sa obzeral, či nie som na nejakej kresťanskej náborovej besede a stále som si kontroloval ruky, či sa mi v nich neobjaví nejaký prospekt s Ježišom. Potom chvalabohu film otočí a môžeme si užiť prehnanú japonskú erekciu, úchylákov (all perverts are equal) , vrešťanie, hádzanie sa o zem. tranvestitity show, strihanie čurákov, domáce násilie, šikanu, hlúpu love story (milujem ťa lebo sa mi pri tebe vždy postaví, So sweet!) a najviac nohavičiek ever! Ever ever. Vždy som chcel ísť do Japonska. Už nechcem. 4 hodinová stopáž. Zosekal by som to 235 minút a nechal z toho len trailer na dve minút. Všetky dobré scény boli zabité strašnou tortúrou a hlušinou naokolo. Dávam 2 hviezdičky za sexi Japonky, trochu násilia a pár vtipných momentov. Keď vidím 85% cítim sa ako z inej planéty. ()