Tradičně ve filmech láska čeká na postavy, které odpovídají normám většinové společnosti. Provokativní japonský režisér Sion Sono v absurdně nadsazeném čtyřhodinovém ponoru do světa perverzí, mánií a fantasmagorií naopak do cesty Amorovým šípům staví úchylné a psychicky labilní jedince. Ve vyprávění protkaném psychoanalýzou a katolickou věroukou se pak láska stává ultimativním vykoupením. Film pojednává o tenké hranici mezi perverzností a normálem, přičemž se zaměřuje také na vágní mez dělící katolickou církev od fanatických sekt. Autor ovšem nevytvořil zanícený pamflet proti všemu svatému, nýbrž groteskně pokřivenou love story, v níž neduhy moderní společnosti nabývají bizarní podoby. Stylově film evokuje afektovanost japonských animovaných seriálů pro dospívající mládež a současně na mnoha místech vzdává hold bohaté historii japonského exploatačního filmu. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

A4finity

Miluju! Sono zabil) Co to vůbec bylo? Nemá v hlavě pořádek ten člověk, což je zcela jistě jeden z důvodů, jaktože vůbec tahle 4 hodinová genialita mohla vzniknout. Soundtrack popiči mimochodem) ()

HakitoCZ

Co se stane, když skloubíme duševní manipulace různých sekt a církví s už tak dost vyšinutou Japonskou mentalitou? Čtyřhodinový snímek Ai no mukidaši, holá láska. Celý film vypráví o osudu několika lidí, kteřým byla určitým způsobem pozměněna mysl. Všechny postavy jsou naprosto vyčerpávajícím způsobem popsány a po pár hodinách se s nimi sžijete. Při sledování celého příběhu se objeví chvíle, kdy se lámete v křečích smíchu, až vás bolí břicho, stejně tak se ale naskytnou chvíle, kdy pomalu upadáte do depresí spolu s hlavními hrdiny. Neskutečně emotivní dílo. Zanechalo ve mě hlubokou stopu. Rozhodně se na něj podívám znova a nejlépe v něčí společnosti. ()

magero

Kokos tak toto bola pecka, este sa s toho spamatavam, takyto film som doteraz nevidel. Totalne dlhe, totalne dobre, totalne uchylne a totalne zamilovane. ()

Kikyo

Jeden z mála japonských filmů, které jsem měla možnost shlédnout a pravděpodobně vůbec nejdelší film, jaký jsem kdy viděla. Nejúžasnější na tom všem je, že 4 hodinová stopáž byla perfektně rozdělena, nikde děj nevázl, nikde jsem se nenudila. I přes pomalý rozjezd film můžu jen doporučit, i když asi ne slabším povahám. Výstřední režisér toho snímku se s ničím nemazlí a spoustu scén divákovi servíruje poměrně bez obalu. Je to sice tak trochu "jiný" film, ale holt jiný kraj, jiný mrav. Na japonské úchylárny už jsem poměrně zvyklá, takže pro ně mám pochopení a tenhe film se okamžitě zařadil mezi mé oblíbené. A u některých částí se člověk ještě perfektně pobaví. ()

Courier

Většinu filmů, které mají stopáž tři hodiny a víc, dívám na dvakrát, protože mám u nich problém udržet pozornost. To ale nebyl případ tohohle čtyřhodinového japonského majstrštyku. První hodina se opravdu táhla s “náboženství v rodině” tématikou, ale po hlášce “Ztopoř své srdce!” ten čas ubíhal jakoby nic a já za chvíli nevěřícně sledoval závěrečné titulky a snažil se pobrat co jsem právě viděl. Jsem fanoušek asijské tvorby, hlavně tím jak strašně se liší od té západní. A ani nevím co o tomhle filmu říct, je opravdu multi-žánrový a nějak ho definovat snad ani nejde. Drama pasáže střídají komediální a o chvíli sledujete psychologický thriller. Hikari Micušima je Ramona Flowersová tohodle snímku a “Japanese cinematography in a nutshell” je druhý název pro tento film. ()

Midendorf

Naprosto zdrcující příběh o lásce. Do první poloviny filmu jsem se bavil a v druhé jsem byl napjatý jak prase. Film mohl být klidně i delší, prostě mi tam chybělo konečné soužití "bráchy a segry" :) Musím honotit plným počtem, film mě nesklamal! ()

ales.he

Teprve na konci filmového marathonu jsem si připomněl a uvědomil fakt, který inzerovali tvůrci na začátku - film je natočen podle skutečné události. BRAVO. ()

m()vie

ZTOPOŘ SVÉ SRDCE... nikoli, ZTOPOŘ SVÉHO BOHA... to je pravé motto tohoto snímku. Chtělo by se napsat, že film je Fanny a Alexandr na japonský způsob, ale není tomu tak. Ten film je zvláštní. Velice zvláštní. Tak zvláštní, že upřímně doufám, že ono proklamované ZALOŽENO NA SKUTEČNÉ UDÁLOSTI je jen obchodní značkou. Dokonce se proslýchá, že Ki-duk Kim (autor "5i ročních období") po zhlédnutí tohoto snímku prohlásil, že filmovému světu není možné dát a od filmového světa není možné získat více a odchází na odpočinek. Sám za sebe pak říkám: Viděl jsem Glen nebo Glenda od Edwarda Wooda. Viděl jsem Krtka od Alejandra Jodorowskyho. Viděl jsem Mazací hlavu od Davida Lynche. Viděl jsem Turecké Hvězdné války. A viděl jsem Pod vlivem lásky. Děkuji. Také odcházím. ()

killingminds

Příběh o erekci, teda o lásce. Čtyři hodiny našlapaný romantikou, vtipem, krví a postavama se zvrhlou minulostí, zvrhlou současností a zvrhlýma zálibama. Čtyři hodiny trvající film, kterej tě naprosto plynule a logicky provede dost odlišnýma filmovýma žánrama. Čtyři hodiny tak zábavný, až tě na konci skoro zamrzí že to neni ještě delší. Good job Mr. Sono! ()

jakub87

Tak tomuto filmu som sa dlho vyhybal kvoli jeho nadludskej dlzke. Par krat som rozmyslal, ze ho snad ani pozerat nebudem a zmazem ho. Kazdopadne ako komedia do prvej polovice originalne - komenty v style pouzi kung fu aby si urobil momentku, Muzi su svine okrem Kurta a Jezisa....No predstavu si urobte sami. Rozhodne nelutujem, ze som to videl a zrejme sa k tomu este vratim. Namet je proste genialny, hudba super a herci na svoj vek su podla mna briliantni - rozhodne som uz dlho nevidel nic, co by vo mne vyvolalo zimomriavky. ()

Kovlad

Až na pár svetlých momentov ma to vážne nudilo. Psychoanalýzy dementných postáv, úchylov, hysteriek a ich životné osudy ma nijako neoslovili, hlavný hrdinovia mi boli celú dobru úplne ľahostajný a vlastne mi bolo úplne jedno ako to skončí. Ak potrebujete zabiť 4 hodiny a neviete ako tak si to pozrite, inak neodporúčam. ()

Mat5

Štvorhodinový film a ja mám napriek tomu málo. Tá atmosféra ktorá sa cez celý film niesla.. Skutočne originálne dielo. Je to film o tom, že nie vždy je všetko tak ako to na prvý pohľad vyzerá. Šialené všedielo predovšetkým o láske. Perverzia, cirkev, túžba hrešiť, Manipulácia ľudí, vraždy, šialenosť, všetko tak brilantne natočené že v závere si už nie ste istý ničím. Komediálna stránka funguje perfektne a pritom si film zanecháva svoju atmosféru,vážnosť a zvrhlosť. Skutočne som nikdy nič podobné nevidel. Japonské a celkovo východné filmy v sebe majú niečo. Neviem to popísať ale priťahuje ma to.. a tento film toho má dvojnásobne. Treba v ňom čítať medzi riadkami. Výsledný efekt stojí za to. ()

whoof

huh .... na filmy jsem poslední dobou hodně zanevřel spíš jsem je přestal sledovat úplně ... vůbec ani nevím jak se mi dostalo do počítače tohle dílko ... nemíním se o tomhle filmu nijak rozepisovat ... jediný co za sebe upřímně můžu prohlásit, že jsem nikdy v životě lepší film neviděl a dost pochybuju že eště uvidím..jako když najdete svou pannu Marii .. jinou už chtít nebudete ... všechny statistiky a všechna hodnocení a srovnávání pozbývají smysl... nejdůležitější je láska ()

Lekatariba

Viděla jsem to jen jednou, ale i tak můžu říct, že to byl jeden z nejsilnějších filmových zážitků. Tenhle počin obsahuje snad úplně všechno, od bláznivé komedie, přes akční film až po drama. A fakt vás to vezme. ()