Tradičně ve filmech láska čeká na postavy, které odpovídají normám většinové společnosti. Provokativní japonský režisér Sion Sono v absurdně nadsazeném čtyřhodinovém ponoru do světa perverzí, mánií a fantasmagorií naopak do cesty Amorovým šípům staví úchylné a psychicky labilní jedince. Ve vyprávění protkaném psychoanalýzou a katolickou věroukou se pak láska stává ultimativním vykoupením. Film pojednává o tenké hranici mezi perverzností a normálem, přičemž se zaměřuje také na vágní mez dělící katolickou církev od fanatických sekt. Autor ovšem nevytvořil zanícený pamflet proti všemu svatému, nýbrž groteskně pokřivenou love story, v níž neduhy moderní společnosti nabývají bizarní podoby. Stylově film evokuje afektovanost japonských animovaných seriálů pro dospívající mládež a současně na mnoha místech vzdává hold bohaté historii japonského exploatačního filmu. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

Queendom

Moje první setkání s japonskou kinematografíí a hned taková pecka. Óda na lásku v originálním balení. Asi poprvé se mi stalo, že jsem se s přestávkama k filmu ráda vracela jako k rozečtený knížce. ()

bakulator

Po 4 hodinách jsem se dozvěděl to, co pro mě nebyla zrovna novinka. Všichni japonci jsou ujetí prasáci. Výprava je strhující, bez problému se dá zkouknout celej film. Hudební doprovod je taktéž skvělej a výborně kontrastuje se střídáním žánrů v průběhu všech kapitol. Dále mě zaujala obvyklá standardní filozofická otázka ohledně toho, jestli byl lepší Ježíš nebo Kurt Cobain. 80% ()

GoustDog

Děsil jsem se stopáže, žánrového mixu a vůbec tak trochu faktu, že je to zkrátka opět jakýsi japonský "pokus", který občas vyjde na jedničku, ale někdy také ne. Jak mám pak slovy popsat to překvapení, když jsem seděl u obrazovky celé ty 4 hodiny jako přikovaný, nevnímaje nic jiného? S pocity, jaké jsem naposledy u filmu zažíval, když jsem byl malý? Ne, Love Exposure skutečně není filmem pro děti, ale je počinem naprosto unikátním, a to v každém ohledu. Kam se hrabou všichni ti "seriózní experti" z Evropy či Hollywoodu. Tenhle film je esencí radosti z filmařiny. Povinností fanouška filmu není vidět Kmotra, Casablancu či Pána Prstenů, ale Love Exposure!!! ()

Kliq

Prvýkrát keď som zapol tento film, tak po 10 minútach už som to vypínal, že 4 hodiny príbehu syna a kňaza otca nemajú šancu byť zábavne. Už viem, že som neprávom krivdil filmu, v ktorom je originálna každá minúta. Film je nabitý vtipom, láskou, nechuťou(medzi postavami) a hlavne perverzitou ktorá je esenciálnou náplňou filmu. Autor tak vytvára nezvyklý príbeh, kde hlavnou postavou je Láska a Perverzita je nutná, vítaná a nenahraditeľná. ()

Emjecko

Vyznejme se z hříchů hned na začátku: tento film je divný, viděl jsem ho celý, moc se mi líbil a nechtěl jsem, ať skončí. Když se člověk přizná k tomu nejhoršímu, je o tolik snadnější s tím žít bez ohledu na to, co jste spáchali, vaše okolí to totiž chtě nechtě musí nějak přijmout. Jak to jednou udělá a vy stejnou věc provedete zase, je prvotní šok ten tam, časem se propracuje spíš k jistému druhu odevzdanosti a těch pár facek už je jenom znakem zoufalství, kdy následuje poslední stanice, absolutní odmítnutí. Tady přichází na řadu láska, protože ta skutečná se nenechá odmítnout, bude bojovat tak dlouho, dokud nedosáhne svého cíle, i kdyby se z toho měla zbláznit a ve finále je to pouze o čekání na to, jak dlouho jí vydržíte vzdorovat, v každém případě však podlehnete, láska zvítězí a nikdo už se nebude ptát, za jakou cenu. Láska si může dovolit vše a byť to může být nebezpečný precedens, nejedná se o nic nového, vždycky to tady bylo, je a bude, ať už je to láska k bohu, osobě, činnosti, zvířeti, myšlence... Nejsou zde žádná pravidla, vše je dovoleno a pokud se ji postavíte, budete dříve či později zničeni, nebo asimilováni. Jestli už jste Love Exposure viděli, možná mi aspoň trochu rozumíte, pro ty ostatní zde napíšu tolik, že je to film o lásce, lidech, vztazích a o tom, jak všechny tyhle věci souvisí s perverzností mnohem víc, než by možná většina z vás dokázala přiznat nahlas, ale je to tak a vy ani nikdo jiný s tím nic nenaděláte... ()

boombang

Kalhotkový epos říznutý vymýváním mozků (ke konci). Ultramix žánrů, perverzí a pochybností, jehož jediným světlým bodem je Panna Maria. Zpočátku zajímavé a zábavné, úchylárny ani nevadily, ale v polovině mi už začalo být jedno, jak to skončí, a všechny postavy jsem chtěl poslat pro jejich narůstající nesympatičnost někam do háje. A vcelku rád je tam i nechám. Ale viděl jsem tento film, konečně... myslíš jako Neapol, jo? ()

AgnesDee

Díky tomu, že se pořád něco děje, film příjemně ubíhá a skoro si ani nevšimnete, že má téměř čtyři hodiny. Na druhou stranu tu máme šílené zvraty, pohnutky a sektu jak ze Simpsonových. Ale je to opravdu zajímavá podívaná. ()

MartinTerran

Takhle divný film jsem už hodně dlouho neviděl, to hold Japonci umí. Ve filmu je pěkně ukázáno jak jsou církevní fanatici nebezpeční, ale také že i perverzáci se mohou zamilovat a chtít normální vztah a mnohem více, že jsem určitě vše nezvládl pobrat, takže pro mě téměř nemožné hodnotit, tak to nechám tentokrát bez hodnocení. Krvetrysky zde byly spektakulární. ()

NoRell

Sion Sono namíchal do svého vřícího čtyřhodinového kotle, co mohl. Šílenosti, absurdnosti, perverznosti, lásky i bitky. Jen co jsem přivoněla, věděla jsem, že chci ochutnat. A když jsem ochutnala, věděla jsem, že musím sníst. ()

Simo16

Prvých 40 minút možno nevyzeralo nejako lákavo, zaujímavo, ale neskor sa to tak krásne rozvinulo, toľko podob lásky v jednom prekrásnom filme!!!!! ()

merley

Divné..úchylné..pošahané..šokující..originální..zajímavé..pohlcující..brilantní :-) Těžko tenhle výtvor nějak více popsat, takže jestli máte chuť na něco hodně, ale hodně netradičního, udělejte si obrázek sami. Neděste se čtyřhodinové délky, ve skutečnosti to díky pestrému ději celkem uteče a nakonec by to mohlo mít hodin i pět. ()

djbarrel

Čtyři hodiny trvající maximalistická šílenost a úchylnost zároveň. Film střídá tempa, žánry a i dějový obsah. Setkáme se tu se vším co si jen dokáže člověk představit. Tenhle film se nedá zprostředkovat na pár řádcích, tohle se prostě musí vidět. Čtyři hodiny a celou dobu jsem se nenudil. 94 % ()

vrook

Naprosto perfektní! Nevzpomínám si na film, který má 4 hodiny, natož abych si vzpomněl na film, který mě čtyři hodiny bavil. Herecké obsazení výtečné a jejich výkony dokonce nezapomenutelné. Režisér pečlivě vybral správnou osobu pro každou roli. Hudba né moc výrazná, ale hezky doprovázela celý film. Rozhodně to ale není soundtrack, který bych musel hledat a mít.. Stopáž celkem dlouhá, ale zase kdyby to mělo jen 2 hodiny, tak si řeknu, že chci ještě, takhle mi to vyhovovalo. 95% ()

Palisander

Uff, to teda bolo! Autori majú talent na komédiu aj na drámu, nuda to rozhodne nebola, len škoda že stopáž je rovnako šialená, ako ťahy hlavného hrdinu. Narvali tam asi všetko, čo sa dá nájsť na stránkach japonského bulváru. Nová téma vo filme po dva a pol hodine deja? Naozaj o nervy ;-). Spraviť z toho mangu, mohla by vychádzať roky. Aj napriek tomu, že finále je predvídateľné, som rád, že sa mi podarilo vydržať až do konca. Je totiž asi jediným klišé vo filme. Ale mohla to byť trilógia. Lenže... PS: Šialenstvo ťa zachráni :-). ()

muti

Šialený film o láske a chapadlach náboženských kultov. Dej je dosť crazy, plný japonského humoru a uchýliek (boner, ninja - photos of panties ), no poctivá filmarcina a odkaz sú nepopieratelne. Žánrová rozmanitosť reflektuje vnútorné rozpoloženie hlavného hrdinu Yu. Keď Yu stretáva dievča svojho života, na scénu ihneď prichádza ďalšia žena ktorá postupne rozloží celý jeho život, ba i ľuďom na ktorým mu najviac záleží. A čo na to Church Zero? Shion Sono vo vrcholnej forme! Koment: sniper18, Flipnic. Snáď raz uvidím tu 6-hodinovu verziu. ()