Tradičně ve filmech láska čeká na postavy, které odpovídají normám většinové společnosti. Provokativní japonský režisér Sion Sono v absurdně nadsazeném čtyřhodinovém ponoru do světa perverzí, mánií a fantasmagorií naopak do cesty Amorovým šípům staví úchylné a psychicky labilní jedince. Ve vyprávění protkaném psychoanalýzou a katolickou věroukou se pak láska stává ultimativním vykoupením. Film pojednává o tenké hranici mezi perverzností a normálem, přičemž se zaměřuje také na vágní mez dělící katolickou církev od fanatických sekt. Autor ovšem nevytvořil zanícený pamflet proti všemu svatému, nýbrž groteskně pokřivenou love story, v níž neduhy moderní společnosti nabývají bizarní podoby. Stylově film evokuje afektovanost japonských animovaných seriálů pro dospívající mládež a současně na mnoha místech vzdává hold bohaté historii japonského exploatačního filmu. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

Nicek

Čtyři hodiny zvrhlé, zábavné, úchylné, dojemné, radostné, smutné, nechutné, zvrácené, nádherné, šokující jízdy, která Vás nenechá chladným. Tento film jsem viděl ve společnosti přátel a když jsem přišel domů, jen jsem se usadil do středu pokoje a dvě hodiny jsem se jen díval do prázdna, nemohoucí myslet na nic jiného, než na propojení mezi filmem, světem a mnou...Naprostý emocionální orgasmus. ()

mpet

Poměrně zajímavý snímek, který má jednu ohromnou slabinu. Vždyť kdo by se dokázal koukat na něco takového déle než čtyři hodiny. Příběh je zbytečně roztahaný a ačkoliv jsem trpěl a snažil se to dokoukat po necelých třech hodinách už jsem toho měl dost a zavrhl jsem to. Tím ovšem nechci shazovat celý film. Svým způsobem si mě tato perverzní místy komedie, místy drama, místy akčák získal, a ty kdo budou mýt trpělivost větší než já a vydrží celý čtyři hodinu u toho, tak budou asi soudit jinak, ale já nemůžu dát víc než dvě hvězdy, protože i když jsem se docela bavil nebylo to tak moc, abych to dokoukal, čímž u mě dost film ztratil. Možná někdy získám odvahu zpět a dokoukám ten zbytek a pak budu hodnotit jinak, ale pro teď je to pro mě spíš jen velké zklamání. ()

Juriko

Jako jeden z mála filmů si myslím, že tento dokáže opravdu oslovit. Vyvolává v člověku mnohé otázky, přivádí na myšlenky ohledně víry, rodičovství, lásky, života. V dnešní době by to většina lidí v situaci chlapce Yu již vzdala, ale on se nevzdává a bojuje. Bojuje pro svou lásku. Film krásně ukazuje, jak je rodičovství pro dítě důležité a jak to ovlivňuje jeho osobnost. Kdo ještě neviděl, rozhodně by si neměl tento film nechat ujít. Opravdu doporučuji všem. ()

danny79

Film, ktery prochazi skrz vsechny zanry - drama, romantika, akce, komedie, parodie, thriller a naslo by se i z dalsich zanru. Vse se podrizuje obsahu do te miry, ze nektere sceny vypadaji absurdne, hodne situaci jde az do krajnosti, takze film docela casto pusobi jako ulet. Po herecke strance to je velmi dobre, muzika je dobra, kamera je velmi dobra a reziser take vi, co chce a jak toho dosahnout. Problem mam trochu v jeho osobnosti, ktera podava veci sokujicim zpusobem (takze jsou trochu odtrzerne od reality) a silenou stopazi - 240 minut!!! Presto jsem se nenudil a jedna se kvalitni, velmi netradicni pocin. ()

StaryMech

Vývojový film. Pikareskní dobrodružství. Komedie o strastech náctiletých v Japonsku (být dítětem nebo rodičem tam je očividně ještě větší hrůza než v Americe). Novorenesanční / novoromantická obhajoba zdravě smyslné lásky a ideálů + obžaloba zotročení jedince společenstvím. Satira na globalizovaný svět, s prvky antiutopie. Pohádka o zakletích a vysvobozováních. A v hlubší vrstvě - možná - chmurné pojednání o podmíněnosti prostředím, o nesvobodě, zrušitelné leda smrtí.... Sion Sono prchá před všedností s děsem, jaký zachvacuje v pověstech upíra tváří v tvář krucifixu anebo v protiměšťácké literatuře (a skutečnosti ?) měšťáka vydaného napospas nadpřirozenu. V "Pod vlivem lásky" se navíc nemůže nasytit vlastních nápadů - zmnožuje a recykluje vypravěče, dialogy, monology, křik, pláč, násilí, krev, erekce, hry a zdání, dějové zvraty, střihy, už použité záběry, symboly, citáty, hudební kulisy... Není pak divu, že se dílo protáhlo na čtyři hodiny. Soudný sestřih řekněme na polovinu by podle mě vykázal do koše mnoho nudného a chromého, a tak zhustil, co je na filmu zábavné. ()

tehol

Mnohovrstevnate. pici. Nejlepsi film(minimalne hrany) people. Yoko. Leute. Cykl-jakko v MKP kdyz bugg zachranil žanat..... ()

EXCLUSIVE

Nejšílenější na tomhle filmu je - a co asi sledující a komentující převážně nevědí - že byl natočen podle skutečných událostí! ()

TylerD.

Před mnoha lety mě tohle rozsekalo, pamatuju si, že jsem na konci nevěřil, že film měl 4 hodiny. Byl to jeden z těch filmů, díky kterým jsem začal sledovat filmy :) Taky je zajímavý, že jsem od té doby nedostal z hlavy název filmu v češtině, angličtině i japonštině. Nikomu si tohle netroufnu doporučit a nechci se ani pokoušet vyjadřovat proč se mi to tak líbilo ale je to za plnou palbu. Miochodem, vidím, že míň než 4 nebo 5 hvězd dávají halvně ženský, katolíci a ti co to nezvládli do konce. Ani proti jedné ze skupin nic ve zlém ale dejte tomu šanci znovu ;) ()