Tradičně ve filmech láska čeká na postavy, které odpovídají normám většinové společnosti. Provokativní japonský režisér Sion Sono v absurdně nadsazeném čtyřhodinovém ponoru do světa perverzí, mánií a fantasmagorií naopak do cesty Amorovým šípům staví úchylné a psychicky labilní jedince. Ve vyprávění protkaném psychoanalýzou a katolickou věroukou se pak láska stává ultimativním vykoupením. Film pojednává o tenké hranici mezi perverzností a normálem, přičemž se zaměřuje také na vágní mez dělící katolickou církev od fanatických sekt. Autor ovšem nevytvořil zanícený pamflet proti všemu svatému, nýbrž groteskně pokřivenou love story, v níž neduhy moderní společnosti nabývají bizarní podoby. Stylově film evokuje afektovanost japonských animovaných seriálů pro dospívající mládež a současně na mnoha místech vzdává hold bohaté historii japonského exploatačního filmu. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

brumbrum odpad!

Cakal som daku inteligentnu polemiku medzi cirkvou, sektami a uchylarnami - ale je to prakticky nepozeratelny maglajs krvi, sukniciek, citatov z Biblie, v uplne choromyselnom a zlom kontexte Kristovho ucenia. Ziaden dej, ziadne postavy, nijake uvahy, polemiky ci psychologie - proste nic, len hrozne psychopaticky uchylne. Zalezat si dali len na vykresleni zboznosti zomierajucej matky a "kostolnej" atmosfery, coz trva cirka 10 minut - dalsie hodiny je hopskanie s fotakom pod sukne, zvrateny satanizmus a krv. Hrozne je, ze to dali medzi "romanticke psychologicke" a ze to tu ma 84% - to je hodne matuce potom. Nefalsovany ODPAD, navyse hodne skodlivy. Je mi luto vsetkych, co hned po prvej polhodine nezmercia satantisticky rukopis a napiju sa tej sracky. ()

siloalampa

Veľkolepý 237 minútový blud, ktorý funguje... Láska je dokonale šialená a naozajstne milovať dokážu len skutoční blázni.HOWGH ()

barcisz

Tak jsem se odhodlala k tomuto 4 hodinovému filmu a trochu mi to zklamalo. Děj byl zajímavý,skoro až absurdní,jestliže to bylo opravdu inspirováno skutečným příběhem. Navíc snad každá postava byla jistým způsobem tak trochu magor,což zase na druhou stranu dělalo z filmu zajímavou podívanou. Proto hodnotím 3 a chlup * ()

ptsd

Neskutečná jízda od začátku do konce, film se hodnotí opravdu obtížně tento film se musí vidět. Čtyřhodinový snímek, který dokáže 4 hodiny bavit nenudit a ještě vám to nejspíš nedá a budete jej chtít vidět znovu. ()

Eki

Čtyři hodiny už na mě byly trošku moc. Ale stejně je to asi geniální a závěr je prostě boží. ()

Ihuj

4hodinovy, hutny, po vsech stranach nekonvencni, presto prijemne srozumitelny epos o lidskem druhu. Pokud jste mimozemstan a touzite se dovedet neco o lidech, podivejte se na tento film. Pokud chcete poznat jen nase predsudky o nas samych, vyhledejte libovolny jiny snimek. ()

Moiraine

O tomto filmu jsem poprvé slyšela na Advíku na přednášce o japonských úchylkách. Trvalo mi rok a půl než jsem sebrala odvahu se na něj podívat. Tento film má opravdu snad úplně všechno. Nic takového jsem do té doby neviděla, a nejspíše už ani neuvidím. Neuvěřitelné, jak čtyři hodiny můžou rychle uběhnout. ()

Mik_e

Jet čtyři hodiny v kuse jeden film, to byla zase jednou výzva po dlouhé době..Nicméně vyplatilo se ! Film je zpočátku vyprávěn z pohledu několika osob, později se vše protne v jednu silnou dějovou linii. Pan režisér natočil akční drama (s prvky nadsázky) o lásce, které vstoupí do cesty sekta, v tomto případě křesťanská. Ona i ta láska není zrovna tradiční, hrdinové jsou šílení, perverzní...a kde se vůbec nachází ta hranice mezi normálnem a šíleností? No, je jasné, že pan Šion Sono rozhodně normální nebude. :) Ale taky je to génius, tohle natočit. Nejlepší japonský film za hodně dlouhou dobu, co jsem měl možnost vidět.. ()

markotter

Jeden týden a 5 pokračování ve snaze dokoukat tento 4 hodinový kousek. To, že jsem to vždy po cca 40 minutách vypnul a pustil znovu další den, hovoří za vše. Člověk sice dostane v jednom filmu neuvěřitelné množství podnětů, stylů a akcí, ale 4 hodiny jsou fakt moc, zvlášť když ve zhruba třetí hodině probíhá Yuova očista v sídle Církve Nula, která je nesnesitelně nudná. Kvůli téhle části nejdu s hodnocením výš. ()

GTS_PUNK

Snímka režiséra Siona Sona z roku 2008 predstavuje na prvý pohľad vyčerpávajúcu, ale v každom prípade pozoruhodnú sondu do vnútra (nielen) japonskej spoločnosti. V príbehu, ktorý sa naprieč svojou minutážou berie niekedy vážne a inokedy o čosi menej, môže divák vidieť implementáciu a najmä funkčné prepojenie viacerých filmových žánrov. Spomedzi všetkých, ktoré v tomto prípade Sono prezentuje, do popredia najviac vystupujú dráma a komédia. Snímka ako taká v mnohom z toho, čo obsahuje, preháňa a zveličuje. K veciam však dokáže pristupovať aj s maximálnou vážnosťou. Od styčného bodu, ktorým je v príbehu kresťanská viera, sa odvíja prakticky všetko ostatné. Režisér Sono vďaka tomu dokáže poukázať na viaceré aspekty spoločnosti, akými sú napríklad láska, manipulácia či deviácia. Ak veci zjednodušíme, možno povedať, že práve na tejto "svätej trojici" celé dielo stavia. Zároveň sú v ňom obsiahnuté témy nenávisti či problematiky siekt a kultov, ktoré rovnako zohrávajú dôležitú úlohu. Film paradoxne až toľko nepracuje s psychológiou, aj keď sa jej prakticky celý čas svojím spôsobom dotýka. Prepojenie žánrov, ktoré predstavuje dominantný prvok snímky, zároveň dokáže vynikajúco pôsobiť na diváka. Dokáže ho rozosmiať, znechutiť, prinútiť sa zamyslieť, ale takisto v ňom vzbudiť city. To, že Sonov film skutočne dobre funguje, však nie je iba zásluhou dobre napísaného scenára. Snáď ešte väčšiu zásluhu nesie herecké obsadenie. A potom obzvlášť trojica Takahiro Nishijima, Hikari Mitsushima a Sakura Ando. Poslednej menovanej pasuje rola Aye Koike, manipulatívnej členky sekty, dokonale, vďaka čomu má divák možnosť sledovať vynikajúco stvárnenú zápornú postavu. Ai no mukidashi ponúka pohľad na lásku. Alebo aspoň na jednu z jej možných podôb. A takisto ponúka aj pohľad na množstvo ďalších vecí, ktoré režisér Sion Sono zabalil do štvorhodinového balíčka. Aj napriek vyčerpávajúco pôsobiacej minutáži však snímka vyčerpávajúca ani zďaleka nie je, pričom stále dokáže prichádzať s novými zaujímavými nápadmi, ktoré v konečnom dôsledku tvoria jej komplexný príbeh. Príbeh, ktorý je možno kritikou, možno iróniou, možno komédiou a možno vážnou drámou. A možno aj všetkým dohromady, vďaka čomu dokáže tak dobre fungovať. Erekcia nemusí nutne znamenať, že človek je úchyl. Jednoducho možno len našiel svoju Máriu. ()

Sciner

Nic takového jsem ještě neviděl, kombinace naprosto šílených scén(v nejlepším případě plných krve) a na druhé straně úchvatných momentů. Nakonec ty čtyři hodiny uplynou jako nic. ()

_aandyy_

Ze začátku na mě toto poměrně dost časově náročné dílo působilo velice rozpačitě, říkala jsem si: no co to jako je? Na to se přece čtyři hodiny dívat nevydržím... Postupně se to ale rozjelo, absolutně se odvrátilo od (dnes velice oblíbeného) pojmu "konvence", překročilo toho na pouhý jeden film snad více než běžně lze, a v závěru bylo dotaženo do naprosto bezchybného konce. Za tuto ohromnou sloučenost neslučitelného (původní dojem náboženského dramatu se proměnil v dokonalou lovestory) přehodnocuji na 5 *. ()

sawyer5200

Neskutocny film nieco taketo som este nevidel... Pribeh napinavy od zaciatku az do konca a 4 hodiny ubehly ako nic. Krasny zazitok, odporucam kazdemu slovami to nejde popisat treba vidiet. Inak ako 5* dat nemozem :) ()

Yahey

Netradiční jízda, která udrží pozornost celé 4 hodiny. Ulítlý humor i vzletný tragický patos v jednom. ()

wege

Marně přemýšlím, jak by to vypadalo, kdyby to mělo těch původních šest hodin. Nikdy jsem nic takového neviděl. Nemyslím si, že je to nějak přehnaně pervérzní, to ani ne, spíše to nic nepřikrášluje. Přijde mi, že je to tak trochu kritika náboženství, společnosti, vztahů v rodině a tak obecně všechno. Každý si v tom najde to svoje, já si to našel taky. Myslím, že to, že jsem to dal na jeden zátah (bez přestávky), mluví za vše. Je to jeden z těch film, které by měl aspoň jednou za život vidět každý. ()

MyrnaAlec

Zvláštní. Dlouhé. Meditativní trpělivosti je třeba než se to došine k závěru. Občas super záběry , vtipné lovení kalhotek mobilem, pak zas dlouho nuda . Dokoukala jsem v podstatě díky fešáckému hrdinovi. A taky proto , že jsem taky Slečna Škorpionka. ()

Scandium

4 hodinový film, který odradí jen jeho délkou...sám jsem si ho pustil když jsem se vrátil z hospody a to si většinou pustím nějakou oddychovku abych u ní dobře usnul, ale tady jsem se sakra spletl...po první hodině jsem úplně vystřízlivěl a s otevřenou pusou sledoval co se bude dít dál...hlavní hrdina si zde najde oblibu skoro u každého a vy mu přejete jen to nejlepší. Napínavé od začátku až do konce a když jsem zapřemýšlel jak bych film zkrátil nenašel jsem žádnou část kterou bych vynechal...prostě 4 hodinový film který uběhne jako voda s dobrým dějem a japonské herecké výkony jsou zde velice nadprůměrné... ()