Tradičně ve filmech láska čeká na postavy, které odpovídají normám většinové společnosti. Provokativní japonský režisér Sion Sono v absurdně nadsazeném čtyřhodinovém ponoru do světa perverzí, mánií a fantasmagorií naopak do cesty Amorovým šípům staví úchylné a psychicky labilní jedince. Ve vyprávění protkaném psychoanalýzou a katolickou věroukou se pak láska stává ultimativním vykoupením. Film pojednává o tenké hranici mezi perverzností a normálem, přičemž se zaměřuje také na vágní mez dělící katolickou církev od fanatických sekt. Autor ovšem nevytvořil zanícený pamflet proti všemu svatému, nýbrž groteskně pokřivenou love story, v níž neduhy moderní společnosti nabývají bizarní podoby. Stylově film evokuje afektovanost japonských animovaných seriálů pro dospívající mládež a současně na mnoha místech vzdává hold bohaté historii japonského exploatačního filmu. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

noctambule

Má to čtyři hodiny a mě přišlo, že to má ještě jednou tolik. Co na tom, že je to originální, všeho bylo prostě tak nějak moc. Ale vidět se to musí, takový romantický film se jen tak nevidí. ()

klukluka odpad!

Věřím, že to třeba ve finále v divácích dokáže vyvolat neskutečnou euforii (proč by to jinak mělo mít 84%), která vyváží tu nepředstavitelnou nudu, kterou jsem pociťoval po celých 1:30 hodiny, než jsem to vypnul. Za to riziko, že by to mělo být dalších 2:30 hodiny podobně zábavný, mi ale žádná euforie nestojí. ()

Torako.chan

Shion Sono snímky jsou vždycky šílený a kvalitní. Běžný divák je asi odsoudí s tím, že jsou úchylný a proč tam pořád tak řvou??? Za mě ale právě konkrétně scéna, kdy Yu běží po ulici a řve jak smyslů zbaven je úžasná ukázka pocitu, který člověk prožívá, ačkoliv potichu. Každý určitě zažil ten pocit, pro každého z jiné příčiny, kdy se mu chce řvát a lehnout si na silnici. Pravděpodobně tu scénu zařadím mezi mé nezapomenutelné scény z filmů. Celkově je to film protkán bolestí - jak fizyckou tak psychickou. Rozhodně stojí za to vidět. ()

B4TM4N

Odysseus stříbrného plátna: Který žánr, emoci či záběr jste po 4 hodinách veskrze nefalšovaného úžasu nezažili/neviděli? Hlavně jde ale o ultimátní romantický film, vypořádávající se s možnou symbiózou víry a vztahu, jenom poněkud na cízí způsob - japonští tvůrci jsou prostě nezaměnitelní. ()

Plasticine

všichni zvrhlíci byli stvořeni jako sobě rovni. tohle byla síla. v tom nejlepším slova smyslu. člověku pak připadá všecko normální. ()

DailyDreamer

Láska a nenávist k sobě mají skoro stejně blízko, jako víra a bláznovství. Nejzvrhlejší, nejšílenější a dost možná nejkrásnější romantický film. ()

Yarushka

Náboženství, sekty, láska, rodina, život jako takový a navíc ke všemu podle skutečné události. Drsný!! 4 hodiny, které opravdu stály za to! Pro mě jeden z nejzajímavějších filmů vůbec, nedokážu vyjádřit své pocity...Možná některé části až moc "uřvané", ale to je tak jediná výtka. ()

Perverz

https://www.youtube.com/watch?v=5w_k0XQP1Uw Šion Sono.. No comment. Čtyři hodiny stopáž, nenudila ani minutu. Hikari Mitsushima, je to kundička. Epik, blood, divné psycho, stříkající krev-ale zas tak krvavé to není-resp. když už to teče tak pořádně, láska, kecy o bohu-nebrány vážně-žádné tlačení do diváka, sekta, kalhotky, samé kalhotky, šílenství, tenká hranice mezi drama a komedie. Erekce. O čem to je? Je to Sono. Třeba vidět, rozhodně doporučuji. ()

Rozjimatel

"Tvojim hriechom je, že si nevieš spomenúť na svoje hriechy."     Je zvláštne, ako sa mi tento podivný, miestami až úchylný film spočiatku dlho nepáčil, až sa stal zázrak a odrazu (asi od 90. minúty) som ho začal doslova hltať. Na scénu totiž nastúpila Yôko, a tak sa mohol začať rozvíjať vzťah sympatickej ústrednej dvojice Yû (Takahiro Nišidžima) a Yôko (Hikari Micušima), čo je hlavný a aj najzaujímavejší motív celého filmu. Tento veľmi zvláštny príbeh lásky predstavuje samotnú lásku ako všeliek na všetky možné neduhy sveta, na všakovaké zvrátenosti, akou sú napr. rôzne fanatické sekty (či trebárs aj zvrátený výklad kresťanskej viery). Láska je tak vlastne únikom zo zvráteného sveta. Ďalšie postavy ma už ani zďaleka tak nebavili, boli buď úplne zameniteľné, alebo otravné - tá šibnutá ženská Kaori (Makiko Watanabe) mi dokonca až neskutočne pila krv. Snímka v rámci tej svojej enormnej dĺžky prechádza rôznymi fázami dosť odlišného vyznenia, keď chvíľami pôsobí ako tarantinovka (neraz som si spomenul na film Kill Bill), chvíľami ako poriadne strelená zvrátenosť a ako postupom času vážnie, dostavujú sa aj silne dramatické a tragické tóny a občas dokonca až desivá hororová atmosféra (sekta The Zero Church a jej praktiky). Snímka ku koncu parádne kulminuje a záverečné scény na ústredí The Zero Church a v psychiatrickej liečebni sú potom jej absolútnym vrcholom. Menšie výhrady mám k nadužívaniu roztraseného obrazu a k občas trochu necitlivému použitiu klasickej hudby (Ravelovo Bolero tu ide dookola ako verklík, čo je priam na zbláznenie). Inak je ale hudba veľmi silným článkom filmu a kapelu Yura Yura Teikoku som si až zamiloval, najmä skladbu "Hollow Me" (celá zaznie v záverečných titulkoch).     "Som zvrhlík, ale nie falošník! Som zvrhlík s dôstojnosťou." ()

evil_ryu

WOW. Nemám slov. Najkrajšia perverznosť akú som kedy videl. Film ma dostal aj na zábavnostnej, aj na psychologickej úrovni. Nebojte sa toho, budete očarení (alebo prípadne znechutení). ()

Marys

Sákriš, tak toto bol zaberák počínajúc japonským tarantinom cez psychotický súboj perverzity a náboženstva, čo ďalej vhuplo opäť do brutalít až to nakoniec vyvrcholilo v blázinci. Rozhodne by som to nedokázal žánrovo zaradiť a keby chcel niekto, aby som mu poradil peknú romantickú komédiu, asi by sa veľmi nepotešil, keby som mu odporučil Love Exposure. Každopádne myslím, že každý si tam nájde nejaké pre aj proti. Mne sa páčilo to, že aj napriek dĺžke filmu som sa vôbec nenudil, priebeh bol nečakaný, zachádzajúci do expresivity, ktorú by som od takéhoto filmu nečakal. Sklamali ma trochu predstavitelia, kde až na Hikari Mitsushima mi absolútne nikto neprirástol k srdcu. Bol to kúsok, ktorý ma dosť prekvapil, páčil sa mi, ale v niektorých miestach to autori dosť prehnali s kreativitou. ()

Tarako

Nejdřív jsem přesně věděl, co sem o tomhle filmu napíšu ale čím dýl nad tím přemýšlím, tím míň mě toho napadá. Voyeurské kung-fu, kalhotky, erekce, lesby, krev, sekta a v neposlední řadě - ustříhnutý penis. Na to všechno ve filmu narazíte ale..může takhle fungovat příběh o lásce? Může! A funguje sakra dobře! Nelituju těch 237 minut. Ba co víc - "chci to!..chci to!...chci to!!" vidět znovu! Doporučuju všem, i za cenu toho, že se vám to líbit nebude. 90% ()

Mikino00

To byl ale masakr, režisér je totální perverzní úchyl, který evidentně splnil sny všech japonských slídilů a podobných individuí. V otázce křesťanství si chvílí dělá srandu a chvíli to myslí smrtelně vážně, nevím co si o tom myslet. Šel bych s hodnocením výš, ale proč jsem u tohohle musel trpět 4 hodiny! ()

Nethar

No to mě po... (podrž)! To se mi po skončení honilo hlavou, když jsem s otevřenou pusou zítral na závěrečné titulky. Co to proboha bylo? Neuvěřitelné. Šion Sono nemůže být zcela normální a ani já, protože se mi to líbilo. A to máte v průběhu chuť u některých scén, které s obrovskou rezervou jednoznačně zapadají do hodnocení "odpad", spáchat seppuku, ozvlášť, když vám chybí do konce ještě třeba tři hodiny a na obrazovce se objeví název filmu značící, že teď to teda už asi doopravdy začne. Jasně, délka je strašná, mlátit hlavou do stolu je potřeba několikrát. Pojal jsem to tedy spíš jako seriál a vcelku to je rozumné, protože film není směsicí různých žánrů, ve smyslu, že by se prolínaly, film je jejich slepením ve smyslu, že se střídají, ani nevíte jak. Komedie, akční film, krvavá vyvražďovačka, psychologické drama, romantika, školní teen movie a pak samozřejmě samostatný žánr, nazývaný mnou "japonský film", což je něco, co jsem doposud zcela nepochopil, podle mě to není jiná kultura a mentalita, podle mě se takhle nikdo nikdy nechová a herci v podobných scénách řvou a přehrávají, protože nejsou (režisér není) normální. Zaznělo tu párkrát v komentářích, že začátek je nadějný, ale postupně se to zhoršuje. Mám zcela opačný dojem. Z počáteční blbiny (počáteční je zde nutno brát s rezervou, tzn. tak dvě hodiny) se to stupňuje a poslední hodina už mě držela přibitého, kdy že se to už vlastně stane (každý asi později tuší, k čemu to spěje) a co bude dál. Pozor, toto není film o úchylech. Toto je úchylný film. Totálně. Když Yoko křičí na Yu hentai (zvrhlíku), je to podle mě jenom sestříhané, ve skutečnosti to řvala na režiséra, když jí ukázali scénář. No a ani ta délka mi vlastně už nevadí. Šion Sono to nějak zvládnul a já přecházím k vyššímu hodnocení, než když jsem to chtěl po hodině znechuceně vypnout a dát něco jako jednu hvězdu. A jako je to dobře natočené, mně i ta hudba k tomu seděla, atmosféra scén od rychlých rozklepaných střihů po pomalé nerozklepané střihy :-) původní běloba scény, kterou je nutno potřísnit krví, apod. Jestli si nejste jistí, že byste podobný film unesli, nezkoušejte to, je to fakt DIVNÝ! (klíčová slova: erekce, kalhotky, magoři, krev, papoušek, 237 minut) ()

Mírouš

První třetina paráda, druhá třetina lehčí oddychovka. Poslední poměrně akční a finálních pět minut se pro mě "cíťu" pochopitelně neobešlo bez kapesníčku...Dvě věci byly pro mě "cíťu-perverzáka" ovšem nezapomenutelné a krásné. A to Hikari a její sněhobílé kalhotky.......Panenko Maria podsrpenská vidíš to? ()

Oralfabet

"Ztopoř své srdce." Hmm... Divný. Občas dobře divný, občas spíš blbě divný, občas prostě jenom divný. Stalo se tam toho za ty čtyři hoďky prostě dost. Nejsem si mimochodem jist, zda fakt, že to má čtyři hodiny považuji za klad nebo zápor. A tak to v tomhle filmu bylo tak nějak se vším. Fakt nevím hele, asi třeba 7/10 ()

werewolf69

Určite som nebol jediný, ktorý k tomuto filmu pristupoval dosť nedôverčivo. Podivný príbeh a prehnaná stopaš ma od neho dlho odrádzali. Nuž moje obavy v prvej polovici filmu upne opadli. Uchvatne je tempo akým sa dej odvíja a že v ňom nenájdete jediné hluché miesto, kde by ste sa snáď mohli nudiť a to je k jeho dĺžke priam nepochopiteľné. Plus v záverečný etapách filmu som doslova vystrelil zo stoličky, priznávam že som mal úprimnú radosť že to skončilo happy endom. Myslím že tento film patri k tým na čo človek tak skoro nezabúda, hlavne z dôvodu že to celé bolo tak bizarne. Proste originál zážitok! ()