Olive je úplně obyčejná holka, není nijak zvlášť oblíbená a někdy má pocit, že je dokonce neviditelná. Přátelí se pouze se spolužačkou Rhiannon, která se ji snaží vytáhnout o víkendu kempovat. Olive nemá náladu, a tak si vymyslí, že má rande s vysokoškolákem Georgem. Po víkendu kamarádka hoří nedočkavostí a chce z Olive dostat nejmenší podrobnosti o jejím rande. Ta popustí uzdu své fantazii a vytvoří romantickou ságu o tom, jak s ním přišla o panenství. Olivino líčení fiktivního milostného zážitku ovšem zaslechla náboženská fanatička Marianne. Během chvíle to ví celá škola. Dívce nejprve vadí, že ji všichni odsuzují a probírají její sexuální život, nakonec si ale začne na svou popularitu zvykat. To všechno se ale brzy změní... (TV Nova)

Djoker

Gluck by měl mít na bláznivé komedie patent. V Easy A zavítal na typickou americkou střední, provětral několik stereotypů a jako bonus přidal nejúžasnější rodiče filmového plátna vůbec. Většina vedlejších postaviček je tady zábavných, ale hlavní hvězdou je jednoznačně Emma Stone, která září v každém záběru. ()

ORIN

Emma Stone bez debat táhne celý film a bez ní by Easy A bylo poloviční. To ale neznamená, že by zbytek obsazení za nic nestál. Právě naopak, casting se povedl na výbornou - Malcom McDowell, Thomas Haden Church, hippisáčtí rodiče Stanley Tucci a Patricia Clarkson. Snad jen s Lisou Kudrow mám problém. V poslední době hraje samé neurotické krávy. Odkazování k teenagerovským klasikám 80. let - Sixteen Candles, The Breakfast Club, Ferris Bueller's Day Off, Can't Buy Me Love a Say Anything... - beru "pouze" jako (nemalé) osvěžení, zcela jistě bych Easy A nevnímal jako určitou snahu tyto nesmrtelné filmy překonat. ()

choze

Příjemná podívaná, leč totálně černobílá a zdaleka ne tak vtipná a chytrá, jak by chtěla být. Ale Emmě to odpustíte. ()

robbiee

[imdb: 7.6/10] | me: Ako tu už niekto spomenul - trailer sľúbil viac než film dokázal ponúknuť. Celý film som presedel čakaním na niečo čo by ma pobavilo, upútalo, zaujalo, ... ale nič takéto sa nedostavilo. Hodina a pol uplynula a ja som bol stále v tom istom rozpoložení ako na začiatku filmu. Proste nič si nezískalo moju pozornosť natoľko, aby to pozitívne ovplyvnilo môj celkový pocit. Dej je veľmi priamočiary, veľa sa rozpráva o ničom a čas plynie. Emma Stone je síce veľmi zaujímavý typ herečky, ale len to mi nestačilo. Prívrženkyne Gilmore girls sa na to budú pozerať síce inými očami, ale mňa si tento snímok nezískal sňáď ničím. Film skončil a ja som sa pýtal sam seba: "Kde je ten film, ktorého trailer som videl ?" Už dnes poobede naň zabudnem. [2 a pol*] ()

StarsFan

Bez přehánění jeden z nejsympatičtějších filmů o teenagerech, který jsem kdy viděla. Tleskám scénáristům, že se jim podařilo přivést na plátno hrdinku, která se tolik vymyká tradičním napudrovaným blonďatým slečinkám. Tleskám i za dokonale sympatické a normální rodiče, štiplavé poznámky hlavní hrdinky (které mé ateisticky racionální duši dělaly jen radost), výbornou hudbu, hezké vizuální zpracování a vlastně tak nějak všechno. Kdybych si z těch deseti filmů, které jsem za poslední dva měsíce viděla v britských kinech, měla vybrat jediný, na který půjdu znovu, Easy A by tomuto žebříčku s jasným náskokem vedlo. ()

LihO

Podobné "high school" komédie sú väčšinou suché, bez nápadu s nepríjemným obsadením a lacným scenárom. Čo sa však tohto filmu týka, tak som rád, že sa od tejto predstavy vzďaľoval ešte viac ako som dúfal po tom, čo som videl trajler. Priznávam, že tento komentár je trochu subjektívny hlavne kvôli sympatickej Emme Stone, na ktorú by mi nevadilo pozerať ani keby išlo o presne takú komédiu ako som opísal na začiatku. Keď sa však k tomu pridá vtipný scenár plný skvelých nápadov a dialógov, ktoré nie sú len nejaké umelé a prázdne kecy, tak to fakt stojí za to. Taktiež strih a celkové spracovanie filmu na veľmi dobrej úrovni... striedanie zrýchlených a spomalených záberov a podobné detaily. Celkový dojem, ktorý mám z tohto filmu je niekde medzi 90 - 95 % a som si istý, že ten film si opäť rád pozriem znovu :) ()

Botič

A is for Awesome. A kameny se valí, aneb nezastavitelná Rolling (Emma) Stone(s) v (pro mě) bezkonkurenční komedie roku!!! Loni Zombieland, letos Easy A - mám pocit, že Emma Stone bude takový milý každoroční (před)Vánoční dárek :-) ()

hellstruck

I’m not sure what your generation’s obsession is with documenting every thought, but I can assure you they’re not all diamonds. Šarlatové písmo musela nosit knižní hrdinka Hester Prynne, jako trest za svůj hřích. Olive, poměrně neobvykle vtipná a inteligentní středoškolačka si jej přišije na korzet dobrovolně, aby nasadila korunu klepům, které se o ní ve škole říší rychlostí světla..Emma Stone je prostě výborná komediantka, v "Easy A" to naplno ukázala, v každém záběru chrlí jednu hlášku za druhou, jeden odkaz za druhým (pobavila i parodie na falešný britský akcent Demi Moore) a celkově to, co dokáže předvést mimikou je za hranicí mého chápaní. Nebýt jí, film není ani z poloviny tak výborným počinem. Každopádně je to jeden z těch skutečně originálních a nadprůměrných středoškolských filmů, u kterého mi připadá, že většina hodnotících nepobrala ony odkazy. Achjo. Ať je to jak chce, žádný tupý moment se nenašel, romantiky bylo snesitelné množství a navíc rodiče hlavní hrdinky by chtěl asi každý. Výborná komedie jako jedna z mála. A scéna s "I got a pocket full of sunshine?" LEGENDÁRNÍ ()

viperblade

Kde začít… když jsem viděl první reakce na tento film, většina byla ve stylu "super nová a chytrá komedie!", takže jsem zpozorněl. Proto, když mi kámoš řekl, jestli si od něj nechci půjčit i tento film, tak jsem neváhal a doufal jsem, že uvidím chytrou a sexy komedii. A tady se to zaseklo… Prvních 20 minut bylo tak příšerných, že jsem málem začal věřit, že peklo existuje. Tenhle snímek je totiž postaven na tak nepravděpodobné zápletce, že jsem měl chuť film vypnout, ale Emma Stone (respektive její krása a některé hlášky) mi v tom zabránila. Tak jsem film nechal pokračovat a zjistil jsem, že má vzestupnou tendenci. Líbily se mi různé odkazy na jiné filmy, opravdu se mi líbili rodiče (skvělá Clarkson a ještě lepší Tucci) a Alyson Michalka taky nebyla k zahození. Navíc, jak už jsem zmínil, Emma Stone má něco do sebe (ale to jsem věděl už od Zombielandu) ale zbytek filmu je dá se říct dost přehnaný a většinou bohužel nevtipný. Jednotlivé situace nefungují, spíše mě pobavily některé jednotlivé hlášky (-Kde máte Bibli? -Ta je v kategorii bestsellerů, hned vedle Stmívání.) ale jinak… Easy A není chytrá komedie, je to jen (bohužel) zcela průměrná komedie. Nebýt některých herců (opět se vracím ke Stone a Tuccimu) tak jdu ještě níž. 50 %. ()

castor

Promiskuitní Emma Stone? To si nechám líbit.. Olive je inteligentní děvče, které na leccos nabízí poměrně sarkastickou odpověď a které si vymyslí jedno fiktivní sexování, které se jí mezi spolužáky docela vymstí. I když – jak se to vezme. Školní promiskuitní odpadlík je snesitelný zejména právě díky rozdivočené Emmě Stone, která film jednoznačně táhne (mimochodem zasloužená nominace na Zlatý glóbus). Škoda jen, že ji chybí věrohodní protihráči. Snímek se totiž může tvářit jakkoliv svěže a sofistikovaně, na pevných základech však nestojí. Zaměnitelné postavy kolem (divní učitelé, divní fanatici, divná nejlepší kamarádka) mu totiž body ubírají. Jsou absolutně nereálné, i když třeba excelentnímu Stanley Tuccimu v roli chápavého otce to velmi rád odpustím. Jako středoškolská satira snímek docela obstál (hrdinka neustále odkazuje k literární klasice Šarlatové písmeno – i tady se střeží vše zaběhnuté), jako komedie má výkyvy, jako romance prakticky neobstojí. Potěší ale absence huličských part nebo tělesných tekutin. Ohlasy a hlavně tržby ze zámoří vynášely tuhle milou jednohubku do nebes, já budu při zemi, ale doporučím ji rád!! ()

D.Moore

Velmi sympatický zábavný film - především díky Emmě Stone a jejím rodičům v podání Stanleyho Tucciho a Patricie Clarkson. Rozumná stopáž, zajímavý děj, žádné velké drama... Na odpočinek přímo ideální snímek, jenž má s Juno (navzdory všem srovnáváním) společnou asi jen vyřídilku hlavní hrdinky a animace v menu DVD. ()

Hild

Ze začátku jsem se nemohla přenést přes nesmyslnou úvodní zápletku, která narostla do obrovských rozměrů. Některé postavy bych z filmu úplně vyhodila (celý ten náboženský spolek byl strašně trapný). Na druhou stranu je tady ale něco, co z Easy A dělá celkem příjemnou a stravitelnou komedii. A to je Emma Stone. Ta ze sebe dává úplně všechno, je to neuvěřitelná sympaťačka a už delší dobu mě tato herečka opravdu baví. Rodiče hlavní hrdinky jakoby přiletěli z Marsu, jenže když jsou v podání Stanleyho Tucci a Patricii Clarkson, nelze si je neoblíbit. Easy A na některý pohodový večer rozhodně není špatná volba a pár vtipných momentů se zde taky najde, bohužel trapných je poněkud více a víckrát už si asi Easy A nezopakuji. ()

Spooner

Nadprůměrná teenagereská komedie ze střední tu nebyla opravdu hodně dlouho (naposledy asi opravdu ty Mean girls), takže bylo opravdu načase, aby se konečně zadařilo. Easy A sice nakonec není nějakej komediální zázrak, ale ve výsledku jde o velice příjemnou komedii s dobrým nápadem, odsejpajícími dialogy a hodně sympatickou Emmou Stone. Ostatní herci hrají také velmi dobře, akorát geniální Stanley Tucci a Patricia Clarkson by si zasloužili více prostoru. Celé to hodně příjemně uteče a člověk se ani na chvilku nenudí. Jenom je škoda, že konec je trochu slabší a přišel trochu spíchnutej narychlo. Ale jinak velice příjemné překvapení.70% ()

Davies182

Po úvodní dvacetiminutovce mi došlo, že jsem nic žánrově podobného neviděl snad od Deset důvodů, proč tě nenávidím. Dobrá, možná viděl, ale sledovat tohle byly prostě čistě nostalgické emoce: návrat do minulosti k hloupoučkým filmům z prostředí amerických středních škol. Užíval jsem si to neskutečně a vzpomínal na časy, kdy jsem jako první věc po příchodu ze školy zapínal bednu se Školou zlomených srdcí. A Emma Stone je prostě úžasná, (nejen) kolem bazénu se ve filmu mohla procházet klidně déle... středoškolačka roku! ()

nunka

Teenegerská limonádka neponúkajúca nič nové, okrem Emmy Stone. Ten zostatok je založený na afektovaných výkonoch a tliachaní o ničom. Nepodnetné a žánrovo priemerné, bez špeciálneho pozitívneho dojmu. ()

Fiftis

Veľmi príjemná oddychovka, ktorá ponúka presne to, čo sľubuje. Vo svojom žánri sa snímka pohybuje s ľahkosťou a presvedčivo rozohráva tento ťažko uveriteľný príbeh, ktorý je však podaný s takou gráciou a vtipom, že som im to tak nejako zjedol. Navyše herectvo Emmy Stone je ozaj nezabudnuteľné. Jej postava je taká fajn rebelka, ktorá sa nehanbí nosiť na svojom oblečení s hrdosťou znak šlapky. Humor sa vyhýba vnucovaniu, je dávkovaný s citom až do poslednej minúty. To je na americkú teen komédiu rozhodne viac ako by si v dnešnej dobe trúfol človek vôbec priať. Práve som na tento film dostal znova chuť. ()

Shakers

Will Gluck ma tento štýl v malíčku a ako býva zvykom, pri tomto žánri sa záver nikdy nevytiahne. No a nevytiahol sa ani tu. Ma to fajn nápady, hlašky, hudbu, sympatickú hlavnú postavu s xichtom Emmy Stoneovej, navyše film nikde nedrhne, ale ten záver ... 85% - 4* ()

Pepinec

Módní přehlídka nevyzrálých, leč na správných místech vyspělých krasotinek na čtyřleté použití. Docela věrohodné, jako kdybychom s Willem Gluckem chodili na stejnou střední. I když... Kdyby tenkrát každá holka, která se vyspala během jednoho týdne se dvěma klukama, byla u nás hned za couru, nechodil bych býval na střední dívčí, nýbrž do bordelu a neměl bych teď pár let po matuře, ale kapavku. Akorát teda to čekání na pravého prince nevím kde Will vzal. V našem království bylo tolik pravých princů... ()

JohnnyD

Dva krát jasne ukázaná (raz menovite) snaha nakrútiť modernú variáciu na klasické tínedžerské filmy Johna Hughesa vyšla trochu naprázdno. Nie je to ani z ďaleka také vtipné a už vôbec nie tak dojemné ako hughesovky. Chýba tomu silný soundtrack i kvalitný casting (kapitolou samou o sebe sú veľké mená Church/Kudrow/McDowell, ktorí nepredvádzajú NIČ). Napriek tomu dostatočne pozerateľné a ani na chvíľu nudné. A ako bonus sexy ohoz Emmy Stone s červeným "A"-čkom. PS: Šľapky si môžu pridať jednu hviezdičku. ()

Dámské posily...

Dámské posily...