Středoškolák White Mike (Chace Crawford) předčasně ukončil školu a dodává svým bývalým spolužákům, dětem z bohatých rodin marihuanu. Před rokem mu zemřela matka, její léčba spolkla celé rodinné jmění a z Mika zůstala emocionální ruina.. Nová droga Twelve, kterou prodává nebezpečný díler Lionel (Curtis Jackson / 50 Cent) způsobí vraždu Mikeova bratrance Charlieho a náhodného svědka, kterou v afektu spáchá Lionel. Policie však zatkne Mikeova nejlepšího přítele Huntera, který je obviněn z obou vražd. Další teenageři si v permanentním drogovém opojení ani nestihnou všimnout, že ztratily své kamarády. Život je jedna nekončící party. Něco je však přece jen probudí… (JOJ Cinema)

Marqta

Prvoplánový a jednoduchý počin. Přesto jsem se ale celkem bavila. Je pravda, že na začátku to trvá, než se něco začne dít, pak se toho moc neděje a téměř celý "děj" filmu se odehraje v jeho poslední (přibližně) čtvrtině. Škoda, že nebyl děj trochu rozvinutý a stejně tak i postavy. Ty tam byla jen dalo by se říct jako loutky a člověk se o nich moc nedozví- což mi přišla škoda. To co se mi hodně líbilo- byly výstupy vypravěče v ději- který to tam- alespoň pro mě- zachraňoval. Dával tomu jednoduchému filmu hloubku a vytvořil ho mnohem zajímavějším než by byl bez něj.( Musím říct, že mi vypravěč trochu připomněl Amelii z Montmartru- alespoň tím stylem a obsahem proslovu.) Zajímavá je i kamera a rozhodně střih. Moje hodnocení je někde mezi dvěma a třemi hvězdičkami. ----"Ten nejlepší život, který můžeš.----Když teď umřeš,nikdo si tě nebude pamatovat. Pohřbí tě a jen pár lidí projeví smutek. Co víc by sis mohl přát? Svět se stále bude točit. Ať jsi chytrý nebo hloupý ..."---- ()

Othello

Zaměřením příběhu na pozdně středoškolskou komunitu film skýtal naději, že Schumacher si rozpomene na svůj první zásadní režijní zářez a to bravurní frat-packovku St. Elmo's Fire. Bohužel však už sedmdesátiletý režisér za tvůrčím zenitem v sobě tu energii nenašel, nemluvě o tom, že už zřejmě nebyl schopen se navázat na proměnu středoškolských komunit a jejich problémů. Koneckonců od Elma uběhlo již čtvrtstoletí. Twelve obsahuje prakticky všechny chyby a berličky ve vyprávění: vševědoucí overvoice, flashbacky, obrovské množství postav, které nejsou dostatečně charakterizovány, vztahy mezi nimi, které mají vyplynout z jedné charakterizující scény, do konce není jasné o čem film vlastně vypráví a jakýkoli výchozí bod si navzdory tomu zvolíte, tak vám vyjde jako strašlivě banální. Smutný fail. ()

genetique

Ach, Joel, toto bolo slabšie ako slabé. Rozštiepený dej, amatérski herci a triviálna réžia, z tohto naozaj nemohlo vzniknúť nič hodnotné. Aspoň thrillerové náznaky zachraňujú bezvýslednú snahu o dramatickú líniu. Rozprávačské zliepanie aspoň trošku ucelilo tento roztrieštený príbehový nepodarok a vhodnou hudbou tvorcovia miestami trafili do niektorých scén. Inak naozaj nič moc. Musel som to pozrieť na dvakrát. 35%. ()

Jizni Tlapa

Než jsem si pustil Twelve, bylo už dost pozdě, a tak jsem se nejprve díval jakou to má stopáž. 93minut jsem byl ochotný risknout a čekal, že u tak "krátkého" filmu nebude prostor se ve večerních hodinách nudit. Jaký omyl mne čekal, když jsem stále čekal a čekal na zápletku a pointu celého filmu, které se mi dostalo v úplném závěru. Snímek je o "usa zlaté mládeži", trochu o drogách, o nudě, o sebepoznání a o rozdílných hodnotách. Základní chyba J.Schumachera byla skutečně v tom, že se snažil do 90minutového snímku vmíchat tak trochu od všeho. Konec mne příjemně překvapil a 50Cent nepředvedl vůbec, ale vůbec nic. 50% procent za závěr a za netradiční zpracování v podobě "vypravěče", který nás svými v celku zajímavými monology provází celým příběhem. ()

h0n24 odpad!

S Joelem Schumacherem budu mít vždycky spojeny skvělé vizuály a perfektní důraz na střih. Je to něco nepopsatelného Joel-specifického (Ach ano, Nepočítám-li nenápadné nad-obsazování herců s příjměním Sullivan, Roberts, Sutherland, Farrell) ░ Bohužel však nedokázal z polo-zkušených herců vykřesat více. Film trpí. Ale třeba za to může i téma. Špatná reklama. Podivný název. Hmm. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 29. ledna 2010 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Keď Molly navštívi Mikea v nemocnici, na jeho vankúši si môžeme všimnúť nášivku "Property of Queens Hospital" ("Majetok nemocnice Queens"). Po prestrihu na Molly a späť na Mikea ale nášivka zmizla. Naviac boli v Manhattane, takže by ho aj tak do žiadnej nemocnice v Queens nevzali. (martin1m2)