Christine je téměř celý život připoutána na invalidní vozík. Tím, že se cítí být sama, vydá se na výlet do Lurd, ikonického města poutníků v Pyrenejském pohoří. Jednoho rána se probudí zdánlivě vyléčená. Film Lurdy je krutým příběhem. Nemocní lidé z celého světa přichází na toto posvátné místo s vírou, že získají zpět své zdraví, protože Lurdy jsou považovány za místo zázraků, nadějí, pokoje a uzdravení se pro mnoho zoufalých a umírajících lidí. Ale cesty boží jsou nevyzpytatelné a naděje, která je tak blízko smrti, se může naplnit, což se zdá absurdní ve chvíli, kdy se život ubírá ke svému konci. Lurdy jsou scénou, na které se odehrává lidská komedie. (oficiální text distributora)

sanikope

Režisérka nehodnotí, nekomentuje a nesnaží sa mi vtlačiť akýkoľvek názor. Všetko necháva iba na mne nech sa rozhodnem si nastaviť sám svoju latku odstupu. Tak ako píše uživateľ Matty- Lurdy nie su filmom ktorý vas bude baviť ale sa o ňom budete baviť. Často som si pripadal akoby som pozeral veľmi kvalitný dokument s divným osadenstvom ktoré sa chová presne tak ako by sme sa mi bežný ľudia v takých situáciach pravdepodobne správali podla našej podstaty. Jedine nastavenie hlavnej hrdinky Christine ktorá je pripútaná na vozík a trpí slerózou multiplex a jej príbehu mení i charakterové vlastnosti celého filmu. V kontexte s jej "premenou" sa nám vyplavujú na povrch mnohé vlastnosti ostatných členov zájazdu. ()

E lan

** jsou maximem co jsem ochotný tomuto zvláštnímu filmu dát. Je to bohužel od začátku do konce nuda, ve které se na druhé straně odehrává skrytý dramatický příběh. Vše zobrazeno v náznacích, ty jsou ale zdlouhavé a ve většině případů matné. Přesto za nápad, autentičnost a herecké výkony nejdu s hodnocením níže. ()

sehe

Tieto Lurdy maju zaiste co to ponúknuť aj ateistovi.Odpovede pána duchovného na otázky veriacich sú skvele. ()

kraval

Lurdy jsou více než svou příběhovou linkou zajímavé svojí téměř dokumentární výpovědí o v současnosti přelidněných poutních (a dalších turistických) místech, na nichž jsou prodávány stejné upomínkové předměty a sofistikovanými kolotočáři nabízeny stejné zážitky, a jež tímto (moderním turismem) každým dnem přicházejí o poslední zbytky svého kouzla. ()

mira.l

Za co má tohle 74%?? Já to stáhnul, protože Léa Seydoux, ta ale vlastně, oděna do jakéhosi hábitu nějaké řádové sestry, jenom tlačila vozík, takže nic moc. A byl to teda zázrak nebo ne? Každopádně bylo docela utrpení to přes ty pánbíčkářský žalozpěvy dokoukat. ()

Ronee

Svojím spôsobom ide o veľmi náboženský film, pretože sú tam dlhé zábery na modliacich sa ľudí, zábery z omše, pohládzania lourdského kameňa a podobne. Avšak je to film o uzdravení, či zázračnom, to si môže divák sám domyslieť. Je na každom, či v toto všetko uverí, pretože vo filme je aj názor doktora, aj kňaza, dokonca tam padajú aj vtipy o Panne Márií. Každopádne, aj keď po prečítaní popisu už film nemá čím prekvapiť, myslím, že ide o vydarenú snímku. ()

-henry-

Takovej ten slušnej "pozorovací" film: z odstupu sledujeme procesy v "lurdských lázních", akorát mě překvapila ta doslovnost (postavy vyslepičí svoje moudra, která posléze dlouze a jasně sleduji v následujícím dění, jednorozměrné pohledy herců či přímo televariétní herectví, tupé kamerové zoomy). Ale ono to ke křesťanskému tématu, paralyzované protagonistce a rakouské satiře tak nějak sedí .) ()

Monty2729

Velice zvláštní film, který není pro každého. Nicméně ale ukazuje velmi důležitou věc, jakmile se víra či náboženství obecně začne institucionalizovat, je to špatně. Víra (ať už v Boha či cokoliv jiného) měla prožívat vnitřně jako hluboce intimní záležitost. Jak nám tento snímek ukázal, ve většině případů tomu tak není a lidé si závidí. Hlavní hrdince její "zázrak" nepřáli, zázrak, který by je měl paradoxně v jejich víře utvrdit a dodat jim obrovskou naději. ()

Mabfred

Moc se mi líbil styl vyprávění - až dokumentární odtažitost, kdy vše pozorujeme z dálky, tak nějak náhodou... Rozhodně se na to musím podívat ještě někdy znova. ()

iz67

Něco tak nezajímavého se hledá hodně dlouho. Snad dokument, ale film .... ? Mě to k zamyšlení opravdu nedonutilo. ()

nula87

Téměř až dokumentární styl, který ale filmu výborně sedí, navíc natočeno s velkým nadhledem a zároveň natočeno tak, aby si tam každý našel to svoje. Divákovi film nic nepodsouvá, nikam ho netlačí, a to je jenom dobře. 80% ()

mosem

Téměř koketuji s pěti hvězdičkami. Když jsem viděl název filmu, obával jsem se kýčovitosti - ať již z hlediska zachycení historie místa nebo nábožensko propagační film. Naštěstí nic z toho. Moc hezké zpracování, kde scény, které diváka nutí se zamyslet se střídají se scénami lehce komickými (zachycení dialogů dvou účastnic zájezdu, připomínajících prosté, závistivé zbožné venkovanky). Scénu z výletu do přírody, která by se spíš uplatnila v romantickém filmu z Tyrolska plnou měrou vyrovnává nádherná, hluboká, takřka závěrečná....otevřená závěrečná scéna. Film nevnucuje ani nepřesvědčuje, spíše klade otázky. A nádherný výkon Syllivie Testud. ()

spelunka

hodne pomalej snimek, skoro beze slov. a silnej dost. pochyby versus vira versus zdravej rozum. velice komorni, vnitrni drama hlavni hrdinky s pro me neprijemne otevrenym koncem. ()

Joostas

Film jsem viděl ještě v Rakousku.Mrzí mne,že tomuto druhu kinematografie není u nás věnována pozornost.Ano, Bůh není režisérem na objednávku.Nesmírný zážitek. ()

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze