Proměna

• Francie Ne te retourne pas (více)

Jeanne (Sophie Marceau), pohlcená do psaní svého prvního románu, začíná pozorovat kolem sebe znepokojivé změny. Její tělo se začíná měnit, ale nikdo v jejím okolí to nepozoruje. Její rodina pokládá tyto obavy za výsledek stresu při dokončování románu, ale Jeanne si uvědomuje, že se děje něco mnohem hlubšího a mnohem více znepokojujícího. V domě své matky objeví fotografii, která ji přivede na stopu jedné ženy v Itálii. Tady, přeměněná v jinou ženu (Monica Belluci), odhalí zvláštní tajemství své identity. (oficiální text distributora)

Jermann

SPOILER ALERT! .. i když na druhou stranu je asi zbytečné očekávat od rozuzlení Proměny něco nového a překvapivého. Přece jen to není sci-fi, takže zjevně nepůjde o hrdinčinu fyzickou mutaci z jedné krasavice do druhé, nýbrž o nejoblíbenější zvrat většiny mysteriózních thrillerů této dekády. Dříve, než v půlce už není vůbec pochyb o tom, která bije, ale ani v nejmenším to nevadí. Atmosféra je po celou dobu neúprosně tísnivá, až je z ní těžko na žaludku .. a hlavně herecké výkony dvou ústředních dam jsou naprosto špičkové, o jejich přirozeně oslnivé kráse ani nemluvě. Je to pastva pro oči, která za sebou nechá také něco emocí a mírně zvýšený krevní tlak. ()

Rockerman

Divný film. Dlouho jsem se nudil a jediná dobrá scéna byla, když se Sophie Marceau mění v Monicu Bellucci. Obě bezpochyby ještě krásné ženy, ale proměna probíhá postupně a půl Sophie a půl Monicy to vážně nebylo nic pěkného. Jistě bylo to jen obrazně. Naštěstí závěr filmu vše vyřešil a konečně se něco začalo dít. Téma filmu bylo zajímavé, ale jak říkám, chtělo to trochu vzruchu i na začátku. ()

Hennes

Psychické poruchy v dospělosti si Jeanne "přivodila" před osmým rokem svého života. Prožívá život se svým mužem a dětmi a přitom se sama sobě ztrácí a prožívá život někoho jiného. Psychothriller, který nakonec měl závěrečné rozuzlení a celkem dobrou atmosféru. Sophie Marceau i Monica Bellucci jsou pro film přínosem ( a moc hezkým ). ()

Petulka88

Ani v mých 30 letech mě nepřestane udivovat, co někdo dokáže natočit. Proměna je ten druh filmu, ve kterém vůbec nic nefunguje. Když tedy nepočítám moje salvy smíchu u scén, kdy se Sophie Marceau mění v Monicu Bellucci. Nápad to ale není špatný, zpracování je ovšem úděsné. Odpad nedávám jen kvůli odhaleným vnadám obou hereček. Ale od thrilleru s tajemstvím bych čekal něco mnohem, mnohem víc. ()

*CARNIFEX*

Mám rád snímky v ktorých je hlavným prvkom takpovediac "haluškový" premis, kedy hlavná postava nedokáže rozlíšiť čo je realita a čo predstava. Do "Premeny" som išiel najmä z dôvodu Monči, ktorá je pre mňa jedna z najkrajších žien na tejto planéte. Bohužiaľ, o filme v ktorom účinkuje tak pozitívnymi dojmami nedisponujem. Stotožňujem sa s názorom "Stvoriteľa", zúfalo nefunkčný snímok je toto, pričom zaradenie do horor žánru je pre mňa jedným obrovským frkom, ktorý ani vtipný nie je. Strata času - 35% ()

• Natáčení probíhalo v Lucembursku, Itálii a Francii. (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru na Filmovém festivalu v Cannes 2009. (Terva)