Charlie Baileygates dělá už 17 let u policie. Je to dobrácký, tvrdě pracující chlapík vždy ochotný pomoci a také milující otec tří synů. Bohužel trpí poruchou rozdvojené osobnosti. Když přeruší léčbu, Hank jeho druhé já udeří. Je agresivní, pije jako duha a rád se pere. Charlie a Hank zkrátka nemají vůbec nic společného, kromě jedné maličkosti oba se zakoukali do Ireny Waters, půvabné ženy na útěku. Teď spolu budou muset Charlie a Hank svést boj o její přízeň. A jak tohle dopadne? (Bonton Home Entertainment)

Jordan

teda, neviem ako ostatní, ale ja som túto komédiu (teda až na dabing) prijal celkom dobre. V scéne, keď sa v supermarkete po prvýkrát prebudí Hank Jim Carrey dokazuje, že čo sa týka grimás a ksichtov je number one a do vrecka strčí aj Mr. Beana, štíhla mladá Bridget Jones je na zahryznutie a tí traja černošskí synovia sú perfektní. Pár naozaj podarených scénok vyvažuje zopár menej podarených ale celkovo aj keď sa nejedná o nič extra nie je to nejaká stupídna komédia, tie ja poznám a je ich naozaj dosť ()

Lacike

Jim Carrey v dvojulohe bohuzial neznamena dvojnasobok zabavy, ale naopak. Pokial je na scene Charlie, tak je to riadna nuda, pretoze sa Carrey snazi hrat seriozne a naviac este nudneho slusneho loosera. Na druhej strane, akonahle sa objavi skazeny Hank, tak je to vrchol zabavnosti. Kazda jedna jeho scena je nezabudnutelna. Najlepsia je ta prva. Vagiclean a scena s kojacou zenou vladnu. Skoda, ze ma Hank tak malo priestoru. Z ostatnych postav su este zabavni traja fuckujuci negri sko Charlieho synovia. Zvysok hercov je rovnako nudnych ako ustredna romanticka linia. Chemia medzi Carreym a Zellwegerkou je nulova. Vysledne hodnotenie je sice priemerne 3*, ale rozhodne to nie je priemerne zabavna komedia. Prave naopak. Je strasne nevyvazena. Neskutocne zabavne sceny sa striedaju s nudnymi. Keby Charlieho po nutnom uvode nahradil az do konca Hank, tak to mohla byt strasne zabavna uchylna komedia. Na Carreyho v podani Dejdara som si nikdy nezvykol, ale Bohdan by dnes uz sialeneho Hanka podla mna nedal. 5/10. ()

MM_Ramone

V roku 2000 natočilo súrodenecké režisérske duo Peter Farrely a Bobby Farelly snímok "Ja, moje druhé ja a Irena" (Me, Myself and Irene). Do hlavnej úlohy obsadili amerického komika Jima Carreyho, ktorý sa v tej dobe viezol na vlne diváckeho a komerčného úspechu. Jeho popularita bola v tom čase na vrchole. Bol hviezda. Dali ho dohromady so skúsenou herečkou Renée Zellwegerovou, ktorá tiež už mala za sebou mnoho filmov. Takže s hereckým obsadením vsadili na istotu. Lenže čo sa týka samotného scenára, tak ten sa veru moc nepodaril a ani technické spracovanie nebolo na úrovni, ktorú producenti, kritici a i diváci očakávali. Dá sa povedať, že táto schizofrenická americká komédia bol prepadák. ** ()

UncleG

Nemůžu si pomoct, přestože je "Mé druhé já" narvané solidními fóry, já chci od komedie víc než jen sled zábavných skečů vedoucích odnikud nikam. Příběhově tedy naprostá nula, některé téměř geniální komediální výjevy by bývaly s klidem vyhnaly hodnocení na tři hvězdy. Bývaly. Nebýt celé řady nevydařených, vulgárních trapáren a nechutností. ()

tron

„Má to aj odborný výraz. Máš o koliesko viac.“ Ja, moje druhé ja a Irena som prvý raz videl v roku... v roku... no proste strašne dávno. Vtedy som mu dal (s miernym, ale neskrývaným opovrhnutím) 2*. Keď som si ho ale opäť pozrel v roku 2022, musel som zvýšiť na 3*. Zo začiatku som sa fakt dobre bavil. Prestal som sa na niečo hrať a užívam si už aj buransko-záchodové komédie a v tomto smere je film vcelku vydarený. Drastická hláška („Dúfam, že sa spoznáme lepšie. Prehĺtaš?“) strieda ostrý dialóg, scéna scénu (umlátenie šoférom limuzíny). Myslel som si, že to dosiahne na štvrtú hviezdu. Najviac sa mi páčil brutálny retrospektívny úvod a následne moment, v ktorom sa to v hrdinovi konečne zlomilo a začal sa mstiť ľudským (i zvieracím) obyvateľom mesta. V polovici ale začala nepochopiteľne víťaziť rozvláčnosť. Neviem, či sa tvorcovia naozaj vážne pokúsili analyzovať duševne chorého človeka, alebo aj to bol z ich strany vtip, tak či onak nevyšla ani jedna z možností a je to proste nuda. I v druhej polovici sa síce našťastie nájde pár extra kurióznych WTF okamihov (albín) a zážitkov (Renée Zellweger jemne kopúca do kravy, ktorá odmieta zomrieť) a oceňujem, že bratia Farrellyovci nepoznajú hranice (čo je pri komédii skoro vždy fajn). Ale už to proste nie je ono. Na najlepšie farrellyovské komédie sa to nechytá (Niečo na tej Mary je, Blbý a blbší). Ani zvyšok ľudstva nebol nejak extra nadšený a film síce na celom svete zarobil 149 miliónov, čo pri rozpočte 51 nebolo až také zlé, ale proste od Carreyho sa v tom období čakali iné, oveľa, oveľa lepšie výsledky. ()

• Jim Carrey (Charlie) zaimprovizoval scénu, v níž jej mají jeho synové políbit. (HellFire)
  • Most, po kterém na konci filmu Charlie (Jim Carrey) přechází, spojuje Jamestown s Newportem. (HellFire)
  • Charlieho (Jim Carrey) velmi rychlý odpočet do devíti ve scéně shazování auta do lomu byl improvizovaný a lze poznat, že Renée Zellweger (Irena) byla zjevně překvapena. (HellFire)

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster