O´Neill

Řeknu to asi takhle - tenhle film mě byl od začátku proti srsti. Pattinsona opravdu nesnáším, a de Ravin od Lostu taky dvakrát nemusím. Ale na radu kamaráda jsem to i tak zkusil, a nedá se říct, že bych litoval. Pattinson i de Ravin to hrajou prostě skvěle, že člověk zapomene na to, že je z jiných filmů/seriálů nesnáší. Celé to koření Pierce Brosnan coby otec, pro kterého je kariéra to nejdůležitější. Film utekl rychle, a to se moc nestává u filmu, který má téměř dvě hodiny. A konec? Ten jednoduše nečekal nikdo. Závěrem, zejména díky velice přesvědčivým hereckým výkonům dávám palec nahoru, a házím pětihvězdičkové hodnocení. ()

Nach

Silný, komorní příběh s velice osudovým závěrem. Robert Pattinson mi zde, stejně jako ve Vodě pro slony dokázal, jak výborný je herec. I zde mu to parádně slušelo a věřil jsem mu nejen každé slovo, ale i každé gesto. Mezi ním a Emilii de Ravin to prostě jiskřilo. Takhle přesně si představuji pár v období zamilovanosti. A i když zde je to hlavně i o řešení rodinných problémů, které ovlivňují partnerský vztah, kvality filmu to nějak nesnížilo. Všechno do sebe zapadlo jako stavebnice puzzlí. Za mě velký palec nahoru. 75% ()

Džef!

Opravdu nevím jak tuto změnu z lesknoucího se upíra na neupraveného New Yorského studenta zvládnou jeho fanynky. Snad nedojde k žádnému úrazu. Přišlo mi, že při filmu jste si oblíbili každou postavu jiným způsobem a hned jste znali jeho charisma a city, které na konci opravdu propuknou na 100%. Film přitom popisuje nejen romantickou zápletku, ale i rozdílný život v naší společnosti. Stejně tak popisuje cit k jedné osobě, pro kterou i umřete. ()

starbrejkr

Hele, to je ten upír-miláček a zvlhčovatel dívenek 15- ? No a, hlavně když taky umí dobře zahrát. A to rozhodně v Nezapomeň za mě zahrál. Film i přes hvězdné obsazení je v podstatě komorním a takovým uvěřitelným dílkem, který jen občas do své niternosti nechá propadnout krapet americké lacinosti. Popravdě jsem jí ale čekal mnohem víc, a proto jsem byl opravdu spokojen. Ono herecké obsazení samozřejmě udělalo taky strašně moc a smekám klobouk hlavně před Pierce Brosnanem, který před pár lety byl ještě šarmantním a pro mě možná nejlepším Bondem a tady dokázal ztvárnit roli tak jinou. A závěr? Libilo se mi, že nebyl jen účelově šokující, ale že ho tvůrci v následných minutkách dokázali přetavit i v myšlenku filmu, kterou jsem si z něj vzal - je zbytečné se něčemu ze špatné zkušenosti či předskudku vyhýbat. Naše životy určuje osud či náhoda (každému dle jeho gusta a filozofie) a ta si nás vždycky najde. Silná věc, která doznívá... ()

Lopic

Kult Roberta Pattisona me minul, ale v Remember me mi neprisel vubec marnej. Takovyhle vzrahovy dramata mam moc rad a nebyl sem zklamanej ani tentokrat. Misto Emilie de Ravin bych asi obsadil nekoho mladsiho, kdo by vekem odpovidal hrdince, i kdyz je Emillie moc pekna, tak na tech 20 tak uplne nevypada. Mel sem pri sledovani tohodle filmu trochu upito, takze mozna nehodnotim uplne objektivne, ale konec se mi libil jako uz dlouho u zadneho filmu ne. ()

Kwaichi

Pôvodné hodnotenie sa blížilo 3* ale keď mi priateľ objasnil záver filmu (odporúčam všimnúť si dátum na tabuli v triede pri konci filmu) bolo mi hneď všetko jasnejšie. ()

wohna

Ve scéně, kdy učitelka psala na tabuli datum a najednou přeskočil záběr na dvě vysoké budovy stojící vedle sebe, tak to ve mě úplně zamíchalo. Celý film byl dokonalý, ale tohle všechno změnilo. Vynikající film. Skvělé obsazení. Svěží hudba. Atmosféra. Vše zapadá. Nádhera. Až se mi i chtělo na konci brečet. ()

bukowski83

No ten konec ten teda byl, zůstal sem jak opařenej a slza ukápla. Sice si pořád myslím, že herectví Pattinsona je spíš o ublíženým výrazu, strnulým pohledu a psích očích, ale film mě velmi mile překvapil. Mohlo to skončit už při záběru na WTC, ale to by nebyla ta pravá Amerika a její hra na city. Pro mě je to přesně 80% ()

TomikZlesa

Až by se mi chtělo dát odpad! jako verbal, jenže film je to kvalitní, dramatický a výborně vyhypovaný. Bohužel má averze na 11. září je tak vysoká že ve mě závěr nevzbudil sebemenší emoce, pokud se tedy nasrání mezi emoce nepočítá. Navíc pro film jako celek jsou některé stěžejní události zybtěčné. Na druhou stranu ocenuju že závěr nebyl podanej přímo, ale je potřeba něco vědět a znát historii, i když kdo by neznal nejzmedializovější a nejpochybnější "teroristický útok" v dějinách. ()

C0r0ner

Ne že by to bylo špatné, ale dobré také ne. Jediný kvalitní moment totiž nedokáže zvrátit skoro dvouhodinové plácání se na místě. Sice to bylo špičkově natočené, ale scénář bohužel nestál za nic, takže se na to dobře koukalo, ale vnitřně jsem to cítil podobně jako kdybych koukal do zdi. Jak tohle může být v žebříčku oblíbených filmů? 50% ()

carly

film mohol skončiť Tylerovým pohľadom z otcovej kancelárie. lenže život ide ďalej. a o tom ten film je. že keď sa vám stane niečo zlé, môžete strčiť hlavu do piesku a prežívať vo svojom tmavom smutnom kúte, alebo môžete nasadnúť na metro. a niekedy vás môže postrčiť náhodné stretnutie. nebola som si istá maximálnym hodnotením. ale vo filme nebolo hluché miesto, či slabý výkon. išla som naň kvôli Robovi, ktorý bol lepší ako som dúfala. a absolútne ma očarili Ruby a Tate. a ešte tam bol Pierce :) ()

Matrinx

Další důkaz mé teorie, že Twilight mistrovsky zvládá dělat z dobrých herců naprosté neherce. Pattinson není vůbec ztracený případ, jak by se mohlo zdát po shlédnutí Twilightu, tady rozhodně dokázal, že jsme se v něm většina z nás filmově znalejších mýlili... ()

Pajky3

K tomuhle filmu jsem přistupoval s mírným despektem, protože mě zajímalo nakolik je dobrej a nakolik to hodnocení vyhonilo směrem nahoru několik fanynek Pattinsona. Verdikt - Rozhodně zajímavej film s nejen zajímavým koncem, ale i zajímavým průběhem a obsazením. Rodiče v podání Brosnana i Coopera mi přišli velice dobře uvěřitelný a skvěle zahraný. Ještě víc překvapil Pattinson, který podle mě hrál velice dobře. Ať si má proti upírům každej co chce. No a Emilie de Ravin byla sympatická, stejně jako Claire na začátku ve Ztracených. Film je tak trochu zvláštní, rozhodně neni ohranej jako už to bývá. Jako ostatnim mi ani nevadí, že ten konec prostě neni uplne podle jejich představ. Mě prostě odrovnal. P.S. V průběhu jsem si řikal co dělaj v kině na tak starym filmu. ()

sulimo

Je hrozná hanba, že takováhle spatlaná zbytečnost, má tak vysoké hodnocení......já fakt nevim, zkuste si to pustit znovu a malilinko přemýšlet, neříkám, natočené je to obstojně (za to je ta jedna hvězda), ale ten scénář je katastrofa sama. Pánové scénáristi už asi fakt nevěděli, jakou srdcervoucí scénu tam hodit, tak tam hodili vše, co je napadlo. Asi nejhorší scény byly ty u večeře, na konferenci a ve škole - naprosto stupidní a zbytečné, rádobydramatické výstupy, které působí naprosto směšně, ale hlavně co nejvíc bouřícího se Pattinsona, aby na to šli lidi do kina jako ovce. Rádoby ignorantská postava otce Brosnana je více než komediální poté, co ji obměkčí ostříhaná dcera (u toho jsem si vzpomněla na krédo mého otce: ,,dlouhý vlasy, krátkej rozum"). Jinak vlastně nevíte, na co koukáte, jak je děj plochý, vytrácí se veškeré myšlenky, pointa, sdělení, prostě cokoli, co by mělo nějakou hodnotu a co by děj někam táhlo nebo aspoň maličko posunulo. Korunu pomylsné hovadiny roku tomu dodává herecké ,,umění" Pattinsona, mě hezkej ksichtík asi fakt nestačí k uspokojení, naštěstí jeho neherecké schopnosti přebije konec, který je pro film škoda, a u kterého jsem se smíchy mohla potrhat, kroutíc hlavou, že tohle je fakt moc. Jedním slovem: ZBYTEČNÉ ()

campix

Remember me na mě zpočátku působilo jako klasické tuctovní lehce romantické drama, kde Pattinson je ten týpek a má své problémy ať už větší nebo menší, ale touhle rolí mi dokázal, že jeho herectví nemá pouze tu jednovýrazovost jako v Twilight a umí i dobře zahrát. Konec mě naprosto překvapil, nenapadlo by mě, že do děje zapracují takovou důležitou událost a závěr se mi díky své síle velmi líbil. ()

Andre3000

Film nemusí mít ty nejlepší dialogy, nepropracovanější psychologii postav, stačí aby nás něčím dostal. Mě dostaly věci dvě. Malá Ruby Jerins, která prostě byla fantastická a konec. Tušil sem, že se něco zásadního stane, ale tohle bylo provedeno tak skvěle, že jsem si připadal jako jeden z těch lidí co vyšli do ulic. Takhle mě nepoznamenal dlouho žádný film!!! ()

MovieKings

2*. OK, takže v první řadě mě napadá silně nemístná otázka: "Co se nám tvůrci snažili sdělit?". To nás vlastně v podstatě nezajímá, takže subjektivně vzato, je svět tohoto filmu světem, ve kterém snobský otec potřebuje smrt dvou synů, aby se nějakým způsobem prohloubil vztah k jeho dceři? Nebo snad se snaží upozorňovat na křehkost nejenom lidské duše a mysli, ale i mezilidských vztahů? Jestli ano, tak je to silně nevydařené. Tvůrci pravděpodobně netušili, jak film v posledních deseti minutách zakončit, tak proč nevyužít den kdy se Amerika/Svět otřásl v základech? A není to tak trošku laciné? Nejlepší ovšem zůstává postava Pattinsonovi sestry. Nejen dobře napsaná (ve srovnání s ostatními charaktery), ale rozhodně i nejlépe zahraná. Určitě mnohem více uvěřitelnější postava a ne natolik prvoplánová jako například sestry v "Je to i můj život." Celkově film je lehčí podprůměr, který se snažil fanynkám říci, že život občas dře. Bohužel na můj vkus dost nekorektně. ()

pufina

První co mě na začátku napadlo bylo: ,,Do p*dele, na co to koukám?" Pattinson jako rozervanec, co neustále kouří, pije a je úplně mimo - a přesně tato představa mi k němu sedí (i k tomu vzhledu). Emilie byla hodně velké překvapení, role přímo na míru. Ač byl příběh zajímavý, tak konec mi tam neseděl - ano jistě, byl to záměr, to chápu, ale nepřišlo mi to zrovna dvakrát vhodné. Pokud filmaři chtějí vydělat a hrát na city diváka, rozbrečet ho za každou cenu, tak prosím, využívat téma 11. září 2001 je akorát ubohé.. Ale ano, je to jejich americký film, tak si to můžou dovolit (byla to přece jejich tragédie) a o to horší mi to ještě příjde.. ()