Koncert

• Polsko Koncert (více)

Před třiceti lety byl Andrej Simoniovich Filipov, známý dirigent orchestru Bolšoje, vyhozen ze své pozice, protože se postavil za židovské hudebníky. Teď v divadle pouze uklízí. Při vytírání ředitelovy kanceláře se čirou náhodou dozví, že pařížský Chatelet Theater si přeje, aby současný orchestr zahrál v Paříži. Hlavou mu bleskne myšlenka, kterou se rozhodne uskutečnit. Do Paříže pojede on se svým orchestrem! S přítelem houslistou začnou kontaktovat bývalé kolegy. Jsou ti však schopni po třiceti letech znovu hrát? (oficiální text distributora)

Jincom

Člověk, který zná ono muzikantské prostředí, se u tohohle filmu prostě musí bavit. Samozřejmě je nutné celý snímek vnímat jako značnou nadsázku. Skvělé gegy i rádoby dojemný příběh, balkánský temperament a to vše na podkladu dobré muziky. ()

skok01

Hodnocení filmu bych začal poněkud netradičně a to sice slovy (po našich národních zkušenostech z let 1968 a dál): Co může vzejít z Ruska dobrého? A přece jen. Může z něj vzejít výborný a poutavý film. Osobně mám rád kvalitní filmy a kvalitní hudbu. A tento film je pro mě skvělou kombinací obojího. Od začátku do konce ve mně film vyvolával myšlenku: Jak tohle všechno nakonec dopadne? Zejména pak gradace poslední třetiny filmu mě nenechala ani na okamžik klidným. Byl jsem nervózní a netrpělivý vyústění děje až do samého konce. A ještě jednu zajímavou myšlenku nemohu filmu odepřít. Film naprosto realisticky popisuje kdo a s čím resp. s jakými motivacemi do akce vstupuje...kariéristi, vypočítavci, snílci...ale přesto všechno, když jde do tuhého a já jedu do Francie jen kvůli komunistické propagandě a stavím na tom celou svou kariéru, ale v závěru projektu jsou mí kolegové a snad někteří mí kamarádi a přátelé v úzkých?...Jak se rozhodnu? Co udělám? Podpořím je/Potopím je? Jak bych se já rozhodl na jeho místě? A co udělal onen zmiňovaný filmový hrdina? A hodnocení: výborná režie, scénář, hlavní mužská role a hudba, což je u filmu s hudební tématikou velmi důležité. Film je od začátku do konce poutavý a zajímavý, žádný „odrhovák". (edice: filmx) ()

filipm

Pokud máte vztah k vážné hudbě, zejména Čajkovskému a věříte, že se přes tuto hudbu dají sdělit věci, které jsou jinak nesdělitelné - je tento film Váš. Bonusem jsou pak komediální vložky a narážky na ruskou, židovskou, komunistickou a francouzskou povahu. Tyto narážky nejsou dle mého názoru urážlivé - využívají stereotypů, které ale také samy karikují. Film má úžasný rytmus a spád. Vynikají především herecké výkony Alexeje Guskova a Mélanie Laurent. Za toto vše, bezkonkurenčně 5 hvězd. ()

zebu_cz

Ano, k tomuto filmu lze mít řadu výhrad: některé monology Filipova tahaly za uši, máme tu schematické rozdělění na klaďase a záporáky, nehledě na jisté "logické nesrovnalosti" (parta nesehraných muzikantů vystřihne koncert jak víno). Nemám ve zvyku se u filmu dojímat, ale u závěrečných dvaceti minut jsem brečel jak želva. Proto dávám plný počet. Pro ty emoce, které ve mě Koncert vyvolal. ()

Köbi

Uf, takovou koncentraci klišé a stereotypů jsem dlouho neviděl. Jako komedie je to celkem zábavné, ale přes nesmysly ve vážně míněných momentech je docela těžké se přenést (židovští hudebníci byli v osmdesátých letech na přání Brežněva odvezeni do gulagu a podobné perly). ()

Indio

Někde jsem četl že z Mélanie Laurent vyzařuje přirozená ušlechtilost. Nevim sice co si pod tím představit ale dobře to zní.Kvůlivá Ní a nádhernýmu finále je jinak pohodovej filmeček fakt výbornej.A keci o kýču neslyšim. ()

rhodos

Tento výtečný film by si neměl nechat ujít žádný milovník hudby, ale také báječné komedie s dramatickým podtextem a kvalitními hereckými výkony všech představitelů v čele s uvěřitelným Alexejem Guskovem, kterému musíte fandit od začátku až do konce. ()

marshmallow1

Nejsem příznivcem francouzského humoru, takže jsem se prvních 40 minut nudila, až později jsem se začala bavit, skvělé hlášky a scény při cestě do Paříže. Líbilo se mi zakončení, kvalita námětů a zpracování filmů se nedá Francouzům zapřít. Nakonec hodnotím 4 hvězdičkami. ()

Sejkorka

Komedie / Drama / Hudební tentokrát sedí. Úžasné jsou Rusové v Paříži, dramatické spíše vzpomínky na minulost a hudba celý film provází. Samotný koncert je skutečná perla. Kromě krásné houslistky Mélanie Laurent zaujme hlavně Valerij Barinov v roli uvědomělého komunisty, manažera zájezdu. Pochopitelně, našly by se mouchy, ale to ke komedii patří. Člověk ani nepřemýšlí o tom, jak zázračně začne nesehraný orchestr válet, když Marie_Ann spustí svoje houslové sólo. Taky by asi bylo lepší vidět film v originále s titulky, v tomhle směru je příkladem filmy "Svéráz lov /rybolovu ..." A ještě snad, Mélanie Laurent je blondýna s modrýma očima. Nevím, je to typické pro židovské dítě ? .... Nicméně, film je na 75% ()

Hugho

Ako muzikálne neschopného tvoriť ale zato schopného precítiť dobrú muziku a dobrý príbeh je to pre mňa najlepší hudobný film ever. Nenápadný, ale výrečný film mi hovorí z duše, proste balada aj na tretí krát. Geniálne vyvážený film oslavujúci skutočnú hudbu a zároveň zobrazujúci russkuju tragičeskuju suďbu.  Vydarená clivá komédia, v ktorej je všetko. ()

Clowie

Je to crazy komedie, ale nevypnula to racionální ve mně. Takže asi ne dost dobrá komedie. Pominu chaotické a expresivní ruské (a taky francouzské) herectví, které mi prostě nesedí. Protože jinak bych se musela smát skoro všemu a nepřemýšlet o tom. Jenže já přemýšlela a to byl konec. Originální námět ve spojení s nádhernou hudbou a možností vhledu do zákulisí symfonického orchestru, to bylo velmi lákavé. Takže nic. Je to jen snůška rádoby legračních situací, které si střílejí z jejich představitelů. Velké plus dávám za scénu hned na začátku, za ten kontrast, kdy se novopečený manažer neexistujícího orchestru domlouvá na podmínkách smlouvy. Jsou v tom i honoráře? ptají se členové výboru pařížského divadla. Zůstali na tarifech před perestrojkou! Za tu snahu ruských hudebníků, za to, že to nevzdali a bojovali, tak za to jim dávám čtyři hvězdičky. Jenže to ostatní je stahuje dolů. Opulentní film. Chaotický. Neskutečný. Odešla sem od něj několikrát a zase jsem se k němu vrátila. Ale ne dost, abych se dostala přes polovinu. ()

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky