Neberte nám princeznu

(TV film)
  • Československo Neberte nám princeznú (více)

Hrdinka príbehu Katka sa naozaj nemôže na nič sťažovať. Má dostatok všetkého, môže žiť bezstarostne, rodičia jej kúpia, na čo si len spomenie. A predsa... Katkini rodičia si vo víre povinností a záľub nenájdu čas na to najdôležitejšie - na vlastné dieťa. A Katku to, samozrejme, veľmi trápi. (oficiální text distributora)

EmmaMorley

Samotný príbeh je riadne klišé a o hereckých výkonoch spevákov sa veľmi nedá baviť. Jednu hviezdičku dávam za malé milé deti a dve za hudbu. Odporúčam pustiť si radšej len vydarené pesničky a film ani neriešiť. ()

pilotson

Pre mňa suverénne najlepší muzikál, hlavne vďaka neprekonataľnej hudbe Deža Ursinyho a ľudskej, vždy aktuálnej téme. Subjektívne za ním Dancer in the Dark a potom dlho dlho nič. Soundtrack je pravidelným hosťom v mojom discmane. ()

awerto

Kultový slovenský televízny muzikál s neprekonateľnými speváckymi výkonmi Mariky Gombitovej, Marie Rottrovej a Mira Žbirku. Príbeh je jednoduchý, parafráza na Snehulienku, ale čo chcete od detsky ladeného naviac televízneho muzikálu? Herecké výkony ani nemožu byť hodnotené, pretože sa jedná o spevákov, nie hercov. V tomto prípade ani Hoffmeister nemože byť bohvieaký majster. Ale mne to nevadí. Ako celok a na tú dobu je to viac ako skvelá práca. A všeobecnú averziu k niečomu kultovému a navyše slovenskému, ktorú tu niektorí hodnotitelia reprezentujú, tú ja nemám. Ja tomuto snímku dávam 5 hviezdičiek a vždy si ho rád pozriem. ()

Mike_BossO

Jediné unikátne na tomto filme je hudba, ktorú spravil legendárny Dežo Urśiny. Tento film je určený pre deti a mládež. Napriek tomu ťažko povedať či by tento film dokázal osloviť aspoň tých najmenších? ()

MaroCR odpad!

Mohl by mi, prosím, někdo vysvětlit co měl tento počin vůbec znamenat ? Na tohle fakt "můj prací prášek nestačí" ()

vlkcz

Není to bůhvíjaká perla, ale na druhou stranu s těmi možnostmi, které v tehdejší době měla bratislavská televize by podobně muselo dopadnout i CHicago nebo Moulin Rouge. Ta hvězda nad průměr je za muziku a krásnou Mariku. ()

zuzanitta

Herecké výkony hrozné. Musím si zakrývať tvár, aby nebolo vidno, ako sa červenám, keď to pozerám :) ALE, príbeh je dobrý, hudba fenomenálna, kostýmy Rottrovej umelecké dielo, rozkošné fejsíky detičiek, čo horko-ťažko recitujú svoje repliky a šuští to až aaaž, na Sobotku len pozriem a smejem sa (je vtipný, aj keď nič nevraví a len stojí), na Žbirku pozriem a smejem sa (so svojim legendárnym pásikavým svetrom), gengstri skejťáci - smejem sa... Neviem, čo proti tomu niekto má. Príjemná neplánovaná komédia s piesňami, ktoré si poHmkávam a keď to skončí ešte si aj zalamentujem, že škoda bolo tej Gombitky ;) ()

NavzdyMlady

Budem trošku drsný. Nazdar, kokoti prijebaní. Toto má 63 %?!?!? Prečo, lebo je to slovenské? Škoda slov nad vami. A muzikál je super, pesničky, ktoré žijú aj dnes a dej to má tiež. Takže suck my suck :D ()

SammyboiSK

Skutočne rozporuplný film. Ten je plný hrôzostrašných hereckých výkonov (aj detských), amatérskej réžii, scenár a dialógy ani nehovorím, nonsensikálneho príbehu, manipulatívneho zobrazenia socialistickej mladéže (skateboardy v ČSSR?) A ešte k tomu exploitácia detí v priamom prenose. Pochybujem ale že tie veci zaujímali tvorcov, a ako už všetci vieme jediná vec ktorá zachraňuje celý film je ikonický soundtrack Deža Ursínyho. No a aj keď to není moja najobľúbenejšia hudba od neho, sú to pesničky fakt skvelé (až na tie z detského domova, to bolo fakt utrpenie). Občas sa na to pozriem z nostalgie, ale nemôžem tvrdiť že by tento muzikál patril k mojej najobľúbenejšej tvorbe. 4/10 ()