Neberte nám princeznu

(TV film)
  • Československo Neberte nám princeznú (více)

Hrdinka príbehu Katka sa naozaj nemôže na nič sťažovať. Má dostatok všetkého, môže žiť bezstarostne, rodičia jej kúpia, na čo si len spomenie. A predsa... Katkini rodičia si vo víre povinností a záľub nenájdu čas na to najdôležitejšie - na vlastné dieťa. A Katku to, samozrejme, veľmi trápi. (oficiální text distributora)

lektvar

Dežo Ursíny je macher. Na to, že robí pre mňa nepočúvateľnú hudbu, tu zabojoval, a vydalo. Oooo šaty si spievam každý deň keď otvorím skriňu. ()

elanista1

Ziadny film, iba subor peknych piesni a mozno trocha rozpravkovej atmosferi pre deti. Vzhladom na kvalitu filmu idealna stopaz. Svojim sposobom to je nesmrtelne, hlavne scena A ja to poviem tete. ()

Eire

kultova hudba aj ked trosku PRVOplanovy scenar.... Rottrova Gombitova aj MEKKY su uuuzasny. Mozno to nie je az taky super muzikal. Ale NOSTALGIA a HUDOBNA CAST... 85% ()

sharka.68

strašlivá slovenština Marušky Rottrové a šílenej Luděk Sobota... nádherná Marika Gombitová...naivní příběh, ale tu princeznu si měla stihnout zahrát.... ()

Bilky

Tak toto je des! Už ako decko som to neznášal, ale teraz mi bolo až trápne. Tie kŕčovité pózy a papierové dialógy plné klišé. Celézle.sk Jediné pozitívum je hudba a texty, bohužiaľ niektoré skladby interpreti totálne "zazdili" Gombitovej a Rottrovej upišťané vokály trhajú uši aj po rokoch a nostalgia to nezachráni. Pritom od Deža mám všetky albumy a Modrý vrch či Príbeh patria k tomu najoriginálnejšiemu, čo sa na slovenskej hudobnej scéne vytvorilo. ()

COLOR

Nieco tak hrozne ako tento film sa hlada len velmi tazko. Za prve, neviem pre aku generaciu bol urceny - pre menej ako desatrocne deti je tam zo zaciatku dost nepochopitelnych scen, pre starsich je film zas prilis pre deti. Za druhe, rezisera by som hnal kade lahsie. Dej z velmi velkej casti postrada logiku, scenarista ho tiez vystaval velmi cudne. Za tretie, herecky vykony uplne nulove, este ako-tak to zachranovala Marika - ale na Mirovi som sa nemohol nesmiat, hrat absolutne nevie. A vedlasie roly boli este stokrat horsie (ach jo, socialisticke-alebo skor sovietske "herectvo"). Za stvrte, kamera dost tragicka. Musim povedat, ze jedina aspon trochu pozitivnejsia stranka bola filmova hudba od Ursinyho, hoci vacsina skladieb nemala od prisernosti daleko. Mmam takisto pochybnosti, ci sa on ako autor hodil prave do takehoto filmu. No skratka, tragedia a hanba slovenskej kinematografie. ()

`barocco

Hudba Dezo Ursiny, legenda slovenskej pop music, texty Jan Strasser, legendarny textar slovenskej pop music, Zbirka, Gombitova spev, legendy slovenskej pop music... uplne staci na pat hviezd.... Dejovo to radsej nekomentujem... nechcem stiahnut to 5 bodove hodnotenie ;) ()

sahier

vždy hovorím , že deti mám najradšej na cibuľke v tomto prípade to platí dvojnásobne ..... jediné čo dokážem pri tomto filme ,nefilme , rozprávke -nerozprávke hodnotiť je hudobná zložka.....a tie tri slová : za dve hviezdy ()

Fajolo

Zdá sa, že tunajšie hodnotenia silne závisia od toho, ako sa komu páči hudba. Kto má Ursínyho pesničky rád, ten filmu veľa prepáči. A kto nie, ten vidí každú chybu a je ich veru dosť. Možno najlepšie asi bude sledovať film so zatvorenými očami, teda len počúvať hudbu. Mojím osobným favoritom je pesnička Svitá. ()

Froschyankee

10/10. Ak jestvuje slovenské popové nebo, Dežo Ursiny stojí pri bráne a jamuje. Dementné komentáre niektorých mojich predchodcov ukazujú celkom jasne, že písať recenzie by mala byť výsada a nie pravidlo. Neberte nám princeznú je famózne nadčasový hudobný film a aj po tridsiatichpiatich rokoch má stále výborne znejúci soundtrack. Skladby ako Dvaja, Šaty, Svitá, Tri Slová patria ku klasike slovenského popu a navždy zostanú v srdciach nielen mojej generácie ale aj deciek porevolučného obdobia. Film samotný má iste pre dnešného diváka naivný nádych, ale v každom prípade vyvoláva skôr zimomriavky a nadšenie než pocit trápnosti. Podprahový odkaz a silné posolstvo, ktoré ukazuje skutočne srdce a nefalšovane pravé sociálne cítenie. V českej kotline paradoxne nie je vôbec známy, ale pre dve až tri generácie slovenských detí a pubertiakov zostane tým najlepším čo splodila ponormalizačná televízia. Hudobný poklad! Silne doporučujem každému. ()

Anetulicek

Nostalgické a chytľavé piesne, ktoré rezonujú v celom muzikále sa odrazilo na hodnotení...Marika a Meky, jednoducho nie sú herci, to je viac než citeľné, ale naproti tomu, musím uznať, že sledovať ten amaterizmus tej doby v celku pobavil. Všetci spievajú skvelo, deti sú milé, pán Sobota je tak akosi do počtu... 4* ()

pds

Herecké výkony slabé, ale čo čakať od spevákov ? Zato hudobná zložka na vysokej úrovni vďaka Dežovi. 70% ()

Brenda.Ch

Těžko uvěřitelný mišmaš, naivní scénář, zpracování rovná se utrpení. Luděk Sobota hraje, protože je herec, Žbirka celkem obstojně hraje, i když je zpěvák, ale herectví Gombitové a Rottrové je čiré zoufalství a mučení diváka. Viděla jsem to celé, cítila jsem se trapně snad u každé scény. Pro mě hrůza. Ale jednu hvězdu musím dát - za písničky, ty se mi fakt líbily, občas si je i zpívám. ()

Ctibi69

Pozerám to teraz s odstupom času, herecké výkony na úrovni amatérskeho divadla. Príbeh nič moc. Ani pekné spomienky z detstva mi to nesprijemnia. ()