Milionová bankovka

Million Pound Note, The

Komedie / Romantický

Velká Británie, 1953, 90 min

Konečně to vyšlo na DVD! Hurá! Krásná klasika!(11.10.2010)

Maličko naivní příběh až spíše dětskou povídačku vysoko vyzdvihuje skvělý původní dabing ČST Praha 1967. Na Pecka skvěle sedl Jaromír Spal, a o dalších rolích (Kopecký, Prokoš, Lipský, Kačírková, Beneš, Větrovec...) ani nemá cenu pochybovat.(26.10.2012)

Na rok vzniku prekvapive docela svizne natocena komedie, ktera sazi krome zajimavy zapletky hlavne na tradicne perfektniho Pecka, kterej svym charisma utahne ke konci uz lehce natahovanej dej a sem tam nejaky to hlussi misto. Takze jsem se nakonec tech 80 minut dobre bavil.(11.7.2010)

• - V roce 1903 byl 1 000 000 liber srovnatelný s 100 000 000 americkými dolary nebo 65 000 000 librami v roce 2014. (Mol)

• - Ve filmu se objevuje záběr na americkou vlajku, která má 48 hvězd, přičemž v novinách Daily News je uveden rok 1903. Vlajka se 48 hvězdami se však používala až od roku 1912 do roku 1959. V době, kdy se má děj odehrávat, by měla viset vlajka s 45 hvězdami, která se používala do roku 1908. (Kamiiik)

• - Film se natáčel v Buckinghamshire ve Velké Británii. (rafix)