poster

Milionová bankovka

 • Velká Británie

  Million Pound Note, The

Komedie / Romantický

Velká Británie, 1953, 90 min

 • necisty
  ****

  Pohodová komedie se skvělým námětem od Marka Twaina, tudíž na ději není co vytknout. Ztvárnění je také bez chybičky. Celkově se film jeví jako taková neuvěřitelná pohádka, ale bohatí dědulové občas dostanou šílené nápady a co by jste dělali vy, kdyby k vám domů přišel na návštěvu třeba Rockefeller?(13.6.2010)

 • LiVentura
  ****

  :-))) Skvostný původní dabing, jedna báseň poslouchat zvonivé hlasy našich bardů za jejich nejaktivnějších let.!(6.7.2009)

 • cheyene
  ****

  Úsměvný film s charismatickým Gregory Peckem v hlavní roli. Příběh o síle peněz ve společnosti, o tom, jak se z chudáka může stát respektovaná osoba, jak lze opět padat na dno a že díky štěstí se lze opět dostat na špici. Tak nějak bych popsal tento příjemný snímek ve zkratce.(20.1.2013)

 • dopitak
  ****

  Maličko naivní příběh až spíše dětskou povídačku vysoko vyzdvihuje skvělý původní dabing ČST Praha 1967. Na Pecka skvěle sedl Jaromír Spal, a o dalších rolích (Kopecký, Prokoš, Lipský, Kačírková, Beneš, Větrovec...) ani nemá cenu pochybovat.(26.10.2012)

 • Rakosnicek77
  *****

  Gregory Pack je i v této Twainově románové předloze excelentní. Nejenom Prázdniny v Římě, ale i Milionová bankovka, je jeho hereckým koncertem v tomto lehce naivním příběhu, který si od té doby vysloužil už nespočet dalších, třeba i mírně modernizovaných verzí.(24.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace