Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sázka dvou bohatých gentlemanů zamává se životem spokojeného, chudého ale poctivého mladíka v centru Londýna. Dokáže milionová bankovka změnit jeho společenské postavení? Jistě! Ale dokáže to bez toho, aby byla byť jen z části utracena? A dokáže zažehnout i lásku? (Chegi)

Recenze (85)

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Příjemná, vtipná, zábavná záležitost o sázce dvou starších bratrů o milionovou bankovku a náhodném výběru chudého muže, který se neplánovaně ocitl v Londýně.. To rýpnutí do pokrytecké společnosti je krásně zpracované, trefně vyobrazené.. Gregory Peck je v roli Henryho Adamse úžasný, báječně se na něj kouká, k tomu tento film nestárne, peníze pořád hýbou světem.. ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Tuhle klasiku jsem miloval už jako dítě. Neodolatelný G. Peck je v Anglii bez peněz a klasická anglická náruživost v sázení mu dopomůže prožít měsíc v přepychu a získat půvabnou nevěstu. Mark Twain byl osobitým humoristou s humorem ne nepodobný svému anglickému protějšku Ch. Dickensi. R. Neame natočil skvělou komedii plnou osobitě britských zápletek, vše okořeněno romantikou - jak že se jmenovala představitelka té dívčí role - tady jsem ji nenašel... Menší roli si tu zahrál W.Hyde-White, známý především z My Fair Lady. ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Spolu s Prime Miss of Jean Brodie a Dobrodruzstvi Poseidonu je toto u mna zatial najlepsi Ronald Neame. Vyborna komedia o tom, ako velka suma penazi zamava s mladym clovekom zijucim spokojnym zivotom v Londyne. Tempo je vyborne, nenudil som sa ani chvilu, obycajne rozhovory prevazuju, Ronald neame sa ukazal ako talentovany reziser. Film som videl v originale, takze netusim, o com toci LiVentura so svojim : "jedna basen poslouchat zvonive hlasy nasich bardu za jejich nejaktivnejsich let". 80 % ()

GMVajgl 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch starých filmů, který je zasazen do přelomu 19./20. století, kterýžto vykresluje velice půvabně - s drožkami, cylindry a šněrovačkami. Jsou to např. Hello, Dolly! (1969), My Fair Lady (1964), Mary Poppins (1964), nebo třeba Around the World in 80 Days (1956). Tenhle film také pěkně, i když trochu přehnaně, vykresluje jak mohou být obchodní vztahy ovlivněny kognitivním klamem tzv. haló efektem. S tím je protkaná i romantická příběhová linka, která už mi tak pravdivá nepřijde. Charakterový oblouk spanilé dívky totiž začíná jako jasná zlatokopka, která se později urazí a nakonec nevysvětlitelně končí jako z čisté lásky zamilovaná dívka bez předsudků - možná prvoplánově, aby sázka dvou bohatých gentlemenů, na které je to celé postaveno, nebyla tak jednoznačná. ()

pezz 

všechny recenze uživatele

Ak by tu bola možnosť zverejňovať obrázky v komentároch tak by som vám aj tú bankovku milión dolárov zverejnil, inak ju nájdete v zaujímavostiach ak mi to schvália, je aj uložená na ww. ulozto.sk tam si ju dajte vyhľadať je to naozaj skutočná miliónová bankovka USD dolárová mal som ju osobne v rukách a nafotil som si ju na svojom pracovnom stole. Rok vydania je ale 2000. Ale myslím si že takéto mohli kľudne vydať aj v  30 tých rokoch, už 1900 vydávali dolárové certifikáty typu bankoviek, kryté zlatom centrálna banka USA. Vo filme je anglická librová bankovka samozrejme. Pezz ()

Galerie (11)

Zajímavosti (4)

  • V roce 1903 byl 1 000 000 liber srovnatelný s 100 000 000 americkými dolary nebo 65 000 000 librami v roce 2014. (Mol)
  • Ve filmu se objevuje záběr na americkou vlajku, která má 48 hvězd, přičemž v novinách Daily News je uveden rok 1903. Vlajka se 48 hvězdami se však používala až od roku 1912 do roku 1959. V době, kdy se má děj odehrávat, by měla viset vlajka s 45 hvězdami, která se používala do roku 1908. (Kamiiik)
  • Film se natáčel v Buckinghamshire ve Velké Británii. (rafix)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno