Panika v městečku

• Belgie Panique au village (více)

Kôň má narodeniny. Jeho spolubývajúci, kovboj a indián doslova priťahujú problémy a katastrofy. Tentoraz sa rozhodnú darovať koňovi tehlový gril. Internetová objednávka tehál má však následky nečakaných rozmerov. A akoby toho nebolo dosť, počas noci začnú záhadne miznúť múry ich domu. Honba za zlodejmi z vodných hlbín ich zavedie do stredu zeme a do rúk dvoch šialených vedcov uprostred večného snehu a zimy... Podarí sa im získať svoj dom späť? Stihne kôň hodinu klavíra u svojej tajnej lásky, madam Longrée? Vo filme plnom absurdných a originálnych situácií autori rozhýbali klasické plastové postavičky z detských čias. Film vznikol na motívy rovnomenného seriálu. (maryam)

Drakenovec

Skvělý, originální a bláznivý humor v podání animovaných postaviček. Musím říct, že jsem se velice příjemně bavil a moc rád bych viděl nějaké další pokračování. ()

Rorka

Respekt, že sebrali odvahu a natočili tenhle úlet. Ale povedlo se a já si připadala zase jako malá 5-ti letá holka, co si hraje doma v obýváku s koněm, kovbojem, indiánem, se zvířátky a óóóbrovskou hromadou kostek. "Dobrý den, jak se máte koni?" ..."Dobře se mám a vy?" .."Já se mám taky dobře." ... "Tak to je dobře" :-))) ()

Ihuj

Prvních 10-15 minut jsem si říkal, že tohle je nejlepší film všech dob a že mě nic nemůže přesvědčit o opaku. Paradoxně mě o opaku přesvědčilo dokoukání zbývající hodiny, která byla sice stejně boží jako ten začátek, ale už jsem to nějak nedokázal strávit. Drogy jsou taky boží, ale nesmí se to s nima přehánět :) ()

Dvoja

Film nemá takovou atmosféru a šťávu jako seriál, ale pořád je to super vtipný a krásně udělaný :) ()

alonsanfan

Krásný úlet francouzských gentlemanů. Tak jako Pejsek s Kočičkou ve známe knize Jos. Čapka při vaření dortu smíchali téměř vše co je napadlo, Stéphan s Vincentem si vzali plastové figurky Indiána, Kovboje a Koně a k nim spoustu dalších zvířátek a rozehráli s nimi bláznivou grotesku, plnou gagů, zvratů, ale i romantiky. Začali seriálem o cca tříminutových dílech a nyní poslali své figurky do celovečerňáku, byť s trošku kratší metráží. Já jsem si pěkně zavzpomínal na svoji éru plastových panáčků na podstavcích, ať už to byli rytíři, kovbojové a indiáni nebo vojáčci. Brácha měl zase v obrovské krabici zvířátek na několik farem i jednu větší ZOO. Atmosféra snímku mě okouzlila a zároveň mnohokrát vykouzlila záchvaty smíchu. Bravo Francouzi, tleskám a klaním se! Merci. ()

markotter

Ještě sem nic podobnýcho neviděl a nevím jestli ještě uvidím. Na 5 hvězd bych hodnotil nápad s animací a neuvěřitelný množství fórků a bizarních situací, který na nás autoři chrlí celý film. Jako celek to ale kupodivu občas nudí, takže výsledně slušný průměr. ()

Black-star

dobrý nápad z kterého vzešel povedený film. Někteří z nas si jestě pamatují jak si v mládí hráli s indianem, kovbojem a koněm. Tohle je dobře a vtipně uchopeno... bohužel stopáž se mi zdá příliš dlouha a po chvíli už to začíná nudit. Nehledě na trochu přepláclý děj (příliš mnoho nových dějových linií). Nečekané zvraty a nesmyslné a neuvěřitelné a snad neskutečné návaznosti. Ale jako oddychovka, rozhodně stojí za to :-) ()

maddictive

Pane Koni, hodina klavíru už dávno začala, kdy dorazíte???-Jsem na cestě... Pan Kůň je popravdě největší tahoun srandy. Desetiminutové večerníčky původního seriálu byly lepší, protože na film už je to občas dost dlouhé. V Uherském Hradišti na náměstí se vším tím pivem a trávou to byl pro mnohé asi ještě veselejší zážitek, ale není to podmínka :) No, a koňova postel, kůň zdobí dort, maká na počítači....Pan Kůň prostě rulez. ()

Šípek

Koni, kovboji, Indiáne... Natolik neuvěřitelně bláznivý trip na to, aby mi nedal neocenit příznivě vaše tvůrce. Všechna čest. ()

Blz2g

Skvěle pošahanej francouzskej animák - smršť absurdních gagů a bizarního humoru. Geniálně natočen s dětskými plastovými figurkami technikou stop motion.. "Hej Koni!" ()

Scharra

Tohle bylo šílené, ale taky šíleně zábavné. Příběh indiána a kovboje, co chtějí dát svému spolubydlícímu a kamarádovi koňovi dárek na narozeniny, ale omylem při objednání cihel přidají do objednávky několik nul navíc. Jedna neuvěřitelná situace střídá druhou. Tohle se prostě musí vidět ()

retrogirl2

Výborný návrat do dětství, vybavila se mi spousta figurek, se kterými jsem si hrála, a dávno na ně zapomněla :) Oslovování "pane Koni" a "paní Hřívová" je prostě podle všech dětských předpisů naprosto správně! U mě zvítězila forma nad obsahem, což ale neznamená, že by příběh nebyl dobrý. ()

degster

Ukričaná hra dvoch detí. Farmár Steven huláka, zvieratá chodia do hudobky, Kôň má plnú skriňu šiltoviek, pod dedinou je oceán a Koňov švagor sa volá Jean-Claude. A možno sa v takomto chaose párkrát stratíte, no vždy sa budete chcieť vrátiť späť. ()

Psycho.R

Francouzi dovedli pojem absurdita do absolutních mezí. Myslím, že větší mimozitu, aby si to udrželo kvalitu, již natočit nejde. Jediné, co mi vrtalo hlavou, jak autoři scénáře vysvětlovali ostatním tvůrcům, co se má v záběru dít, protože to se druhému, snad, ani vysvětlit nedá :D. ()

Miksa

Seriál zbožňuji ( i v TOP10 ho mám) a film se mu vyrovnává. malinko pár dílů vykradl, ale ani trochu mi to nevadilo.doporučuji, je to k pořehtání. Jen poznámka k hodnotitelům - tato ulítlost je belgická od začátku do konce. Francie jen kapku koprodukovala tento filmek. ()

Slapi15

Neuvěřitelně bláznivá věc, příznivci Nicka Parkera by si rozhodně neměli nechat ujít. Kvůli konci tomu nemůžu dát plnou palbu, tam to podle mě chtělo trošku víc promyslet. ()

Tuomijoki

Jak zde bylo již několikrát napsáno, je to smršť šílených a absurdních nápadů, i když ne zas tolik jako v seriálu. Ke konci už filmu už trochu docházel scénáři dech, ale skvělý začátek to naštěstí vyvážil. ()

vojtik

Vemte mysl dítěte a propůjčte ji stop-motion kutilům. Ať už se před touhle projekcí zhulíte, ožerete nebo obojí dohromady určitě nebudete připraveni na to co vás zde čeká. Bizarní městečko, komické postavy a od začátku stupňovaná panika, která nebere konce. Podívaná, která těží ze svěžího humoru držícího se heslem - co není postaveno na hlavu, to sem nepatří. Hybající se obrázky jsou zabaleny do minimalisticky maximalizovaného plastového světa, který působí neskutečně hravě. To všechno vás vrací do let, kdy děti neměly potuchu o žádných Spider-Manech, Transformerech nebo Želvy Nindžích, ale vše co dítěti stačilo byl obyčejný Indián, Kovboj nebo Kůň a jedna bláznivá dávka dětské fantazie. ()

pekl

Totální pakárna, která pobaví každého, kdo třeba i v padesáti zůstal klukem nebo holkou. Nic pro kyselé prdele... ()