• playboxguest

Jé, jak já si ze začátku myslela, že jsem narazila na zajímavý film, který bude mít, co říct... Nakonec jsem se docela nudila a film mi neřekl zhola nic, co bych už neznala odjinud.(3.1.2011)

Zaujímavý pohľad na život dvoch mladých dievčat ktoré sú vychovávané v ortodoxnej viere, ale chcú vedieť, ako sa žije mimo ich spoločenstvo. Ocenenia: Amanda Pilke vyhrala cenu Jussi 2010 v kategória herečka vo vedľajšej úlohe a Silver Dolphin na Festróia - Tróia International Film Festival. Dome Karukoski bol nominovaný na Jussi 2010 v kategórií najlepšia réžia a na Festróia vyhral Gold Dolphin (najlepší film) a špeciálne ocenenie C.I.C.A.E. Award.(9.7.2010)

Dve kamarátky s jednej hnusnej hlboko konzervatívnej ortodoxno a ešte neviem čo -/ lestadianismus / dediny. Jedna ide spoznať "hriešny" svet a druhá ju ide zachrániť ... no každá s nich sa po svojom vyrovnáva s okolitým svetom, záver smutný(22.1.2013)

Sektářství versus dospívání a touha dvou kamarádek ochutnat svět. Budou mít sílu opustit tolik svazující prostředí domova? Opatrnější a na první pohled dogmatičtější Raakel tu jiskru nenechá vyhasnout. Pěkně rozkreslené vnitřní souboje hrdinek i střety s komunitou.(14.11.2016)

Možná až trošku moc hnané do extrémů (asi by to tak ve skutečnosti nebylo - myslím především to nabízení panenství ...), ale to pokrytectví a totální potlačování jakéhokoli vlastního názoru je ve všech těchto sektách pravidlem....hygienik mě samozřejmě předběhl v upozornění na film ODDĚLENÉ SVĚTY, který řeší stejný problém u Svědků Jehovových.(27.6.2010)

• - Filmovalo sa na viacerých miestach v okolí fínskych Helsínk. (MikaelSVK)

• - Amanda Pilke získala za film cenu Jussi v kategórií Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. Dome Karukoski bol nominovaný v kategórií Najlepšia réžia. (Orvokki)

• - V letech 2009 a 2010 film na pěti filmových festivalech ve Finsku, Portugalsku, Švédsku, Belgii a Kolumbii získal 6 vítězství z celkem 8 nominací. (lioncel)