44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 - Neurazí, nenadchne - 9. 7. 2009 - kino Richmond - Karlovy Vary + 12. 1. 2011 - 65%(11.7.2009)

Být či nebýt ovečka? Nejde o bůhvíjak originální příběh, dvě holky vychovávaný na pošahaný radikálně křesťanský způsob si zkusí žít chvilku moderně. Proč se na Zakázaný ovoce dívat? Jednak to téma a příběh neurazí, stopáž už vůbec ne, ale především je to dobrá šance, jak se seznámit s Domem Karukoskim, což je dosti talentovanej rejža. A když jsem u toho talentu, tak the best of movie je zcela jistě Marjut Maristo, strašně šikovná herečka.(6.12.2010)

Možná až trošku moc hnané do extrémů (asi by to tak ve skutečnosti nebylo - myslím především to nabízení panenství ...), ale to pokrytectví a totální potlačování jakéhokoli vlastního názoru je ve všech těchto sektách pravidlem....hygienik mě samozřejmě předběhl v upozornění na film ODDĚLENÉ SVĚTY, který řeší stejný problém u Svědků Jehovových.(27.6.2010)

Moc pěkný snímek o hledání sebe sama, o ceně svobody a odvaze v ní žít. Dívka z velmi konzervativní křesťanské rodiny se vydává poprvé do velkoměsta, kde chce poznat vše, co jí bylo od narození vírou zakazováno. Tančit při moderní hudbě, malovat se, napít alkoholu, líbat, mít předmanželský sex atd. Rozhořčená rodina spolu s církevními hodnostáři za ní posílá její dobrou kamarádku, aby na ni dohlížela "jako strážný anděl". Jak si dívky poradí, když se setkají s Bohem i Satanem na vlastní kůži? Celkově za 4, konec za 5 hvězdiček.(11.8.2011)

Filmy na tému v čo (v koho), prečo a ako intenzívne verím ma nikdy neprestanú fascinovať asi preto, že túto otázku riešim celý svoj život. Mohol by som na tomto filme hľadať chyby, ale on bol tak krásne seversky melancholický, tak dojemný a z môjho hľadiska obsahovo hlboký a úprimný, že nemám slov. Ako som už raz napísal, pre takéto filmy o zmysle života má filmový priemysel zmysel. Pár tipov na podobnú tému o hľadaní vzťahu k Bohu a svetu: 1. http://www.csfd.cz/film/246364-to-verdener/ 2. http://www.csfd.cz/film/249240-ivetka-a-hora/(21.9.2009)