Nebojte se tmy

• USA Don't Be Afraid of the Dark (více)

Bojíte se tmy? Ne? Začnete. Guillermo del Toro se o to postará. Klasický lehce pohádkový horor s Katie Holmes, Guyem Pearcem a malou Bailee Madison, se Vám dostane pod kůži. Alex (Pearce) se spolu se svou dcerou Sally (Madison) a přítelkyní Kim (Holmes) přestěhuje do starobylého venkovského sídla. Zvídavá Sally záhy objevuje tajemný sklep se zapečetěným krbem. Neodolá a krb otevře. Z jeho útrob se začínají ozývat vtíravé hlasy... (oficiální text distributora)

kery-

Jedním slovem - Zklamání. Očekával jsem tolik a nedostalo se mi téměř nic.. Souboj malé holky proti Rychlé Rotě(trailer jsem neviděl) mi vážně nic neřekl a kdyby byl celý film o klasice v podobě duchařiny "Holka vs. mluvící kamna" asi by to tak bylo lepší. Víc nemám co bych dodal. Jedna hvězda za pěkný barák, druhá za pár lekaček - byly asi 3. Ke konci se vyjadřovat nebudu raději vůbec.. ()

Hanys_

Někde na půl mezi zajímavou fantasy aka Faunův labyrint a duchařským horrorem. K obojímu to má stejně daleko, navíc mě ještě půl filmu děsně iritovala dětská postava (to nešlo její postavu napsat lépe?). Del Toro na židličce producenta si vydupal své miniroztomilé příšerky (asi neví, že méně znamená více a co nevidíme, toho se bojíme) a protože o nich celý film víme - není se vlastně čeho bát. 5/10 ()

Corpsegrinder

Od filmu co se chlubí Del Torovým jménem jsem čekal mnohem víc. Tuctovej horůrek o bubácích v baráku v hlavní roli s naprděnou holkou která je přesně prototyp dítěte který ve filmech nenávidim. ()

danielosbourne

Největší radost udělal asi až závěr filmu. I když jsem od začátku myslel, že mi tenhle horor nebude bavit, nakonec to nebylo až tak uplně hrozný. Ale ten název mi prostě přijde naprosto pitomej...ohledně toho, co se v něm děje. ()

ti88na

Alebo Zúbková víla trochu inak. Nazvať toto horor je veľmi odvážne, nespomeniem si na jeden desivý moment, a celé to bolo natočené spôsobom, aby si to mohli pozrieť aj rovesníci hlavnej hrdinky. Tu necítiť ani najmenšiu snahu tvorcov urobiť s námetu niečo zaujímavejšie, čo malo za následok jedine to, že sa filme zaradí medzi podpriemerných kamarátov tohto žánru. Vážne ma v niektorých momentoch viac vydesil aj Harry Potter. ()

F.W.Colqhoun

We have all the time in the world. Varování v titulu je zbytečné. Nebudete. Podobně zbytečné je prozrazovat, že del Torovo producentské a scenáristické angažmá je prachobyčejný reklamní trik. Nebylo-li tomu v první fázi tak a projekt měl potenciální potenciál být alespoň z 10% něčím jako Faunovým labyrintem, režisér Troy Nixey, který si do / od roku 2010 po právu neškrtl, jej zazdil jako vchod do sklepa. Kde začít: Záměr démonizace zubních víl (a určení lokality, kde je najít), není pitomý, ale exekuce, včetně trikové, jej potratila. Chybí tomu i ta tma; vše je naprosto osvětleno nejen v rovině scény, nýbrž i příběhu: plochý jako zadek Katie Holmes, jejíž postavě hlavní hrdinka coby nevlastní dcera necitlivě ale pregnantně vysvětlí, že je stará. Guye Pearce nemá prostor kohokoliv a cokoliv zachraňovat. Kulisy strašidelného domu, nejprovařenější rekvizity šestákových hororů, šustí polystyrenem. Představitelce hlavní role se přes sympatický záměr nastolit cosi na způsob Ligy na osvobození domácích skřítků povede nevzbudit sympatie. V poslední třetině jsem vyhlížel smrt kohokoliv, jehož odchod by ospravedlnil spuštění opony titulků. Film ani nezačne zajímat. ()

iampatrik

75% Těšil jsem se už jen kvůli del Tora, jehož ruka je zde znatelná (místy jako bych se díval na Faunův labyrint) a to bylo jen dobře, pohádkové a zároveň hororové prostředí s atmosférou a hudbou. Když pominu průměrnou kostru filmu avšak obohacena poměrně povedenými skřítky (kteří taky vypadali pohádko-hororově) a dobře hrající 11 letou B. Madison, můžu říct, že jsem v kině bavil a Nebojte se temnoty pro patří mezi ty lepší horory. ()

Kejt.lin

Nedomyšlený a nepropracovaný..škoda těch pobíhajících mini opičáku, to si mohli odpustit..ale s trochou fantazie by z toho nemusel být zas tak špatný film, jen tomu chyběl to, co si představim pod slovem horor, což je teda docela špatný :D ..co mě zaujalo bylo okolí a ta kouzelná příroda kolem "hrůzodomu" a malá holčička, která hrála přesvědčivě..a taky řešení schodů hned při vchodu do baráku :D .. ()

Teabag

Je to pěkná pohádka, na které je vidět, že se na ní coby producent podílel Guilermo del Toro. Chybí tu ale to napětí, které del Toro vkládá do svých filmů, které sám režíruje. Jako horor by si to zasloužilo tak 3/10, páč zubní víly opravdu moc strachu nenaženou. Ale když odhlédnu od žánrového škatulkování, tak to jsou solidní 3*. ()

Bathoryčka

Skříťata, achjo...kdyby tam strašily zohavené mrtvůlky sežraných dětiček, bylo by to daleko lepší než toto...A zakončení s Katie Holmes jako jejich novou vůdkyní, njn. Nicméně, koukat se na to nechá. ()

Haymar

Gej Pírs by měl hrát už jenom výhradně záporáky (role milujícího taťky mu fakt nesedí) a Kejtý Holmz by pro jistotu neměla před kameru už lézt vůbec... o tý malý uvřeštěný holce raději nemluvě! Takže co tam ještě máme? Joo několik digitálních skřetů, kteří nejspíš vznikli křížením Quasimoda, Gluma a krysy říční. Nuda... nuda... nuda... Fakt zbytečnost totální! ()

Zyne

ach jo, nebýt velmi brzkého odhalení, kdo vlastně v té tmě je, tak by to docela i šlo. takto se velmi rychle zahodí celkem pečlivě budovaná tajemná atmosféra a je z toho pak něco na způsob kroniky spiderwicků, tedy rozhodně ne strašidelný film. škoda, protože jinak je film řemeslně na vysoké úrovni, malá holčička hraje perfektně a beltramiho hudba pěkně sedí. jinak ale nejde o žádný extra zážitek, byť jedno zkouknutí se dá zvládnout ()

Martin_W

Horor / Thriller? Já bych film nejlépe zařadil do kategorie rodinný film. Připadalo mi, že sleduju remake Gremlinsů, který se však ale nepovedl. Ohraný příběh, nezáživný konec = 2 hvězdy. 37% ()

Cement73

Taký slabší štandart. Najviac sa mi páčilo ako to zahrala malá Bailee... Krásne interiery domu, pekná vonkajšia kamera... pokulháva iba príbeh, ktorý je dosť nudnovatý... 40% ()

mazadlo

Tvůrci tohoto snímku viděli Faunův labyrint a řekli si, že by něco podobného taky chtěli natočit. Ale protože jim chyběl hlavní motiv zavolali strejdovi Torovi, co labyrint točil aby jim poradil. Řekl jim, že nemá čas protože v jeho domě otravují zrovna krysy jak diví. A nápad byl tady.... Dům ve kterém skřítco-skřeti velikosti talíře na polévku terorizují nezbednou malou holčičku. Dopručuji při sledování stáhnout hlasitost a dát si nohy do horké vody...bude to zatraceně dlouhá podívaná bez ničeho. Označení horor je pro tento snímek platné pouze v případě, že vás to unudí k smrti. Klišé střídá klišé a jak to tak bývá na konci dostanete takovej nátěr v podobě " nečekanýho " závěru, že si již na sto procent stříknete do gatí. Přesto dám dvě hvězdy. Za Pearce, kterej tady tedy ani moc nehrál ale jeho xicht úplně stačí a druhou hvězdu dávám z manýru té holčičce, co jí mamka krmí antidepresivama už jen protože mi je toto téma tak nějak povědomé.... ()

fredisek

Naprosto neuvěřitelně neuvěřitelné. Hororu se člověk zpravidla bojí ve chvíli, kdy si uvědomí, že by se mu to mohlo nakrásně stát. Rozsekají vás skřeti, co vypadají jako opelichaná kočka, co se blbě vyspala? Doufám, že ne. Enormně stereotypní a naprosto učebnicové. Knihovník, co sežral všechnu moudrost světa, tajemný opravář, co NĚCO ví, služebná á la ten slavnej obraz z Zwingeru, macecha, co nakonec není tak zlá, jak vypadá. Originalita téměř nijaká (kromě kreseb, ty byly výborné), vizuálně taky žádný zázrak...neogotický dům, aneb je mi jasné, že takový horor byste těžko vystavěli na panelákovém 3+1, ale klišéovatý zaprášený romantismus už prosím nee. Třemi hvězdičkami (tak vysoko v tomto případě) hodnotím, protože jsem se málem podělal smíchy u scény v knihovně se Sally a skřety, protože je v tom cítit deltorovská idea poctivého hororu, protože představitelka Sally to odehrála naprosto úžasně. Žádný afektovaný spratek, ale civilně podané emoce, důvěryhodnější než Holmes nebo Pearce. ()

Harpy

po tom všetkom čo som už videla........taká katastrofa to zas nebola :) no a tmy sa po tomto horore veru nebojím :D opičiek tiež nie :DDD aaaa najlepší zážitok z toho celého bol, keď sme v kine s naj kamoškou pri jednom "bu efekte" na seba skočili šípku :D vyskočili sme zo sedadiel a lapili sa po sebe a potom ešte 5 minút od uplynulej scény sme sa rechtali ako kone.....vďaka bohu, že bolo takmer prázdne kino :P ()

wampire23

Dosť mi to pripomínalo Kingovu poviedku The General. Ale dokonca aj jej filmové spracovanie (poviedka mala maximálne 25 minút) je oveľa lepšie ako táto hororová srandička pre deti. Napätie takmer nulové, keďže sa viac tlačilo na CGI ako na čokoľvek ostatné. Guy Pearce a Katie Holmes ozaj nie sú na horor tie najlepšie voľby. Takto film stojí na malom dievčati, ktorá však nemá šancu ťahať taký kolos sama. Plusom je vskutku dobrá kamera, ale to je tak všetko. Neodporúčam hororovým fanúšikom. ()

cutugno

Ľudia idú do kina a čakajú jednoducho horor. Pokiaľ však nepoznajú del Torove poňatie hororov tak budú sklamaní. Nejde tu vôbec o klasického predstaviteľa žánru, je to vlastné akási hororová rozprávka. Ja som sa bavil ale určite nie bál, film by som si určite pozrel ešte raz ale až za veľmi dlhú dobu a preto len 2 hviezdy. Pre mňa veľké sklamanie, pretože som očakával oveľa viacej. ()