Poklad z Yankee Zephyru

• Česko Souboj o poklad z Yankee Zephyru (více)
TV spot

Jednoho dne najde v jezeře v novozélandských horách lovec Gilbert "Gibbie" Carson (Donald Pleasence) starý vrak letadla. Jedná se o Yankee Zephyr a letadlo v těchto místech havarovalo během druhé světové války. Gibbie v něm nalezne všelijaká válečná vyznamenání a hlavně bedny plné lahví whisky. Vojenská vyznamenání poměrně slušně zpeněží, a tak se rozhodne se svým parťákem Barney Whittakerem (Ken Wahl) vrak znovu a důkladně prohledat. Najednou se ale oba hrdinové ocitají v řadě nebezpečných situací a musejí dokonce bojovat o holý život. Vrak totiž skrývá jedno velké tajemství. Poklad neuvěřitelné hodnoty... (Magic Box)

Rutger

Souboj o zlatý poklad, který odpočívá ve vraku letadla z Druhé světové války na dně jezera. Další legendární snímek z mého dětství, na který nedám dopustit. Nutno vidět v původním dabingu! ()

curfew77

Dneska už je to poněkud dýchavičné retro, ale ve druhé polovině osmdesátých let, kdy mi bylo kolem deseti, to v kině s dabingem tria Bartoška-Moravec-Krampol byla naprostá paráda. Vrtulníky patrně australská produkce pořídila od kolegů z legendárního seriálu Skippy (stepná kangura) a příroda hraje taky své. Mínusy? Hudba jmenovce slavnějšího Briana Maye je teda po letech otravná až běda, a na Yankeeho Zephyra reálně dojde až v úplném závěru, což mi tehdy ani nedošlo, ale teď to z filmu dost trčí. Velmi dobře vypointovaný závěr ale obstojí i na dnešní standardy. 60 %. ()

Blackadder

Srdeční záležitost z dětství. Z dnešního pohledu filmu strašně škodí délka a pro děj absolutně nepodstatné pasáže. ()

Piedone

Výborný slovenský kinodabing k tomuto filmu sa do TV nikdy nedostal, čo ma dosť sklamalo. Donalda Pleasenca daboval Vladimír Kostovič. "Toto je pán Vylámzuby, toto je pán Rozkopávač ľadvín a toto je pán Znásilňovač." ()

route60

Pro mě osobně Poklad Yankee Zephyru legenda, nenaročná ale zábavná a dnešní v uvozovkách dobrodružné snímky stojí za HOVNO! zde je věčný vožrala, mafiáni, dobrodruh, vrtulník nadobro uzeměn, pořádna hromada zlata a řádna porce zábavy co chceme více a žádné digitálni triky nenahradí poctivou filmařinu. ()

ridik1

Na tento snímek jsem si vzpoměl až po delší době, asi průkopník dobrodružných filmů jako je Krokodýl dundee nebo Honba za diamantem. Dobrodružný, plný honiček a kaskadéři si přišli taky na své. U filmu jako je tento si neodskočíte udělat kávu nebo si dáte jen pauzu, prostě budete čumět a koukat až do konce.. ()

geo.nohejl

Srdcová záležitost, na kterou jsem si vzpomněl díky reklamě v tv. Jako kluk jsem ten film viděl snad tisíckrát a podívám se na něj zas. Nenáročná akční zábava! :-) ()

Radek273

Pro někoho možná klasika, ale tenhle "zasloužilý" snímek už by měl jít konečně do očekávaného důchodu. Časové rozpětí je zbytečně dlouhé, prošpikované nudnými zdlouhavými pasážemi, které by bylo radno vystříhat. Potom by možná byl snesitelný, ba dokonce napínavý a akční. Vždyť honičky vrtulníků, člunů nebo aut .. to vše dává snímku grády. Bohužel utápí se ve zbytečných záběrech a napětí se tak dostává k nule. Nakonec i dabérka (možná i herečka) Sally mnohdy uječená nána, kterou bych z toho srázu nejraději srazil, dost celý výtvor kazí. ()

Horácius

K tomuto filmu mám vztah více než vřelý. V době, kdy šel v kinech, to byla absolutní špička ať už se zábavy nebo akce týká. Hlavně způsob vyprávění příběhu je mi velmi sympatický, včetně výborně nasnímaných akčních scén - takto se má točit aby si to divák užil, a ne koukat na nějaké epileptické záchvaty kameramanů ve filmech z poslední doby. Herci a jejich postavy jsou také dostatečně sympatičtí, a film pro mě neztrácí na atraktivitě ani po letech, a to už nějaký ten pátek za sebou má. V rámci svého žánru klidně 90% nebo i trochu více. ()

med

Před 30lety jsem to žral.Ale jen díky tomu že v televizi skoro nic nedávali.Tento snímek to byla událost.Honičky ve člunech nebo ve vrtulníku ale hlavně ta příroda.Dnes se tomu jen směji.To kouzlo už odpadlo. ()

Himbajz

Nevím, jestli je to tou nostalgií, když si vzpomenu, jak jsem na to šel 2x za sebou do kina Morava, nebo tím snímkem, ale je to pořád strhující a pořád zábavné. Patří to do kategorie filmů "jednou za rok za dva zjuknu". ()

tulen

Jako teenagerovi se mi tenhle film libil a ani po letech neztratil zabavnost - 3*. Dalsi za povedene letecke sceny bez trapnych pocitacovych triku. A posledni za krasne zabery novozelandske prirody. A hlavne je to stary poctive udelany, normalni film, zadna moderni akcni sragora ... ()