Poklad z Yankee Zephyru

• Česko Souboj o poklad z Yankee Zephyru (více)
TV spot

Jednoho dne najde v jezeře v novozélandských horách lovec Gilbert "Gibbie" Carson (Donald Pleasence) starý vrak letadla. Jedná se o Yankee Zephyr a letadlo v těchto místech havarovalo během druhé světové války. Gibbie v něm nalezne všelijaká válečná vyznamenání a hlavně bedny plné lahví whisky. Vojenská vyznamenání poměrně slušně zpeněží, a tak se rozhodne se svým parťákem Barney Whittakerem (Ken Wahl) vrak znovu a důkladně prohledat. Najednou se ale oba hrdinové ocitají v řadě nebezpečných situací a musejí dokonce bojovat o holý život. Vrak totiž skrývá jedno velké tajemství. Poklad neuvěřitelné hodnoty... (Magic Box)

majo25

Nenáročný dobrodružný film so silnými prvkami akcie a komédie. Práve tá prílišná komedionálnosť mi aj trochu vadila, ztrácalo sa tak trochu napätie v akčných sekvenciách a tým aj atmosféra. Postavy vcelku sympatické, aj keď takému ožranovi, akého dobre ztvárnil Pleasence, by som poklad veru nedoprial. Zo scén by som vypichol tie na mororových rýchločlnoch, ale aj helikoptérové neboli zlé. Škoda inak, že nám sexi cica Lesley Ann Warrenová neukázala toho zo seba viac, priestoru na to bolo. ()

dr.fish

Ukrutně mne to nebavilo a usnul jsem po půl hodině. Hned jsem se ale probudil a zkusil to znovu. Nevyšlo ani napodruhé. Tenhle film není pro mne. ()

andrii

Vím, dobýváte bohatství z historie, ale prosím, kroťte své hysterie. Však dámy i tak najdou pro sebe poklad. Má jistý vklad. Pilot "Tom Cruise," dle originál mustru, je kus, a to je filmu klad. ()

pytlik...

No z dětství si z filmu pamatuju akorát na vrak letadla, na chlapa v síti, kterýho mi bylo děsně líto, a dále na ukřičenou ženskou. Teď jsem se na něj podíval podruhý a musím se pochválit, že mi v paměti utkvělo vše podstatné. Jako starší a moudřejší musím ocenit i další věci, např. vymazlený outfit hlavního padoucha, který si patrně zapomněl svéct kostým Santa Klause, když si v zimě přivydělával. No, co si budeme nalhávat, na Novým Zélandu se pod tou beranicí musel pěkně potit, a taky zbytek oděvu za ty měsíce nošení změnil barvu z jásavě červené na výhružnou hnědou. Takže není divu, že se v závěru snažil trochu si šaty vyprat, proto skočil do jezera, což se mu bohužel stalo osudným.. sakra, spoiler! ()

fefee

Dosť naivná dobrodružná pohádka o krásnej prírode, prostých hereckých výkonoch či zápletke, a helikoptériodnej vzdušnej zábave. ()

Molir

Prijemna pohodova oddechovka o nekolika lidech, kteri chteji poklad pro sebe, ale nejak se jim o neho nechce delit :-) ()

Ironfood

V dětství se mi tenhle film velice líbil, takže jsem se trochu obával, že na starší kolena to bude těžké zklámání, ale kupodivu jsem se opět dobře bavil. Tenhle nenáročný dobrodružný snímek byl natočený ve stejném roce jako Dobyvatelé ztracené archy a v mnoha směrech se jim podobá (pozdější šéf A-Teamu George Peppard tu například dost připomíná esesáka z dobyvatelů) , ačkoli je méně bombastický, nákladný a americký, což je v určitém směru výhoda. Klíčovou postavou Souboje není hlavní akční hrdina, ale Donald Pleasence v roli komického parťáka. ()

vitekpe

Film, ktery jsem v detstvi zboznoval (a videl asi 10x v kine), neztratil prilis se sve schopnosti pobavit, a i dnes je to sympaticka, odpocinkova, dobrodruzna zalezitost. Australani si ostudu neurizli. ()

kenkaku

Nedávno během večerní nudy u TV tak klikám a klikám a najednou co to nedávají? Jeden ze tří "kultovních" filmů mého mládí (které jsem viděl v TV jako kluk, protože je tenkrát jako jedny z mála pustili komunisti do TV - ty další dva byly Vražedné utkání a Drsný chlapík btw ;)). No nebudu to protoahovat, vydržel jsem u něj až do konce i když jsem ho jako kluk viděl tucetkrát (VHS rules). Za ty roky samozřejmě o svůj lesk přišel, nicméně z roztomilé jednoduchosti a chytlavého zpracování zůstalo vše. Z nostalgie tedy přidávám jednu hvězdičku a s klidným svědomím se na něj podívám příště zase :). ()

Han22

Jeden z těch filmů, které jsem mnohokrát viděl v TV programu, ale nikdy jsem se na něj nekoukl. Mít nostalgické vzpomínky, bylo by to asi za víc, takhle jsem váhal mezi 3-4*. Mladý pilot, jeho starý parťák a upjatá dcera objeví potopené letadlo v divočině plné zlata, ale záhy se za nimi vydává celá banda záporáků. Má to spád, je tu pěkná honička člunů a naprosto famózní Pleasence, který byl ozdobou kdejakého áčka i béčka. Tady hraje věčně ožralého, vyřehtaného dědka nezmara a táhne to nahoru. Zbytek je ale slabý - hrdina i holka nevýrazní, stejně jako záporáci, kteří střílí jak o život, ale netrefí vrata od stodoly. Ani žádná nezapomenutelná scéna... tak aspoň hrdinové neodejdou s prázdnou jak to v podobných filmech bývá. Nebylo to špatné, ale do jiných dobrodružných klasik 80. let tomu něco chybělo. ()

wosho

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů mého dětství. Nevím jak bych ho hodnotil dnes, ale tehdy to byla pro mě pecka.-viděno nedávno. Sice kouzlo co to mělo v mých vzpomínkách vyprchalo, stále je to skvělá dobrodružná podívaná. Hlavně Donald Pleasence a George Peppard jsou ve svých rolích absolutně dokonalí. ()

Holina

Především z nostalgie pochází vysoké hodnocení, které dávám. Ať se přizná ten kdo film jako dítě neviděl na ČT2 v repríze v hluboké noci ()

dopita

Tohle je film, kterej sem poprvý viděl, když mi bylo asi tak třináct a děsně mě to bavilo. Dneska musím uznat, že to zas takovej zázrak není, nicméně mě to baví pořád. Ve filmu sice není moc akce, ale humoru je tam dost a věčně nalitej Donald Pleasence je k sežrání. Existujou pokud vím čtyři dabingy, ten z Pardubic (vysílala TV Nova v. r. 1994) nemá chybu!. ()

York

Snad první film, který si pamatuju že jsem viděl v TV. Taky si pamatuju co se mi potom zdálo - o nafukovací lodi na které jsem byl a která se potápěla. A hlavně, byla to nafukovací loď s podpalubím! ()

mira007

Parádní svižná dobrodružná osmdesátková honba za pokladem v potopeném letadlu - můj dětský nejakčnější film a asi jediný film z Nového Zélandu. ()