poster

Pohádka svatojánské noci

Pohádka / Rodinný

Československo, 1981, 78 min

 • topi
  *****

  Nádherná Valašská pohádka s nezapomenutelnou atmosférou a mým velice oblíbeným hercem Karlem Vochočem v roli lakomého fojta. Skvělá je i dvojice Pavel Zedníček a Július Satinský. K naprosté dokonalosti filmu dodává hudební doprovod Petr Ulrych se skupinou Javory. Krása!! Pohádka svatojánské noci je nádhernou atmosférickou podívanou, podobně jako pohádka O statečném kováři. Zdeněk Zydroň už bohužel dál nic nenatočil.(24.12.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Pokud se to nestalo, tak se to jednou stane, nebo by se to stát mělo. Každopádně i jako vyprávěnka je to dobré. Pravda nesmí stát v cestě dobrému příběhu. V hlavní roli zpěvy a tance a hlavně rožnovský skanzen. Zlo, personifikované fojtem a jeho přicmrndávači, je více či méně drtivě potrestáno, poctivost odměněna (odměna spočívá v konci šikany) a tajemný vojenský vysloužilec může přeskočit ovčí ohradu a putovat zas dál.(27.5.2015)

 • triatlet
  ***

  Folkloru je zde opravdu dosyta, i když hudba Petra Ulrycha se mi nezajídá a tance tvoří správnou atmosféru. Ale pohádkovosti jako šafránu, navíc sekyrková polívka není zrovna nejoriginálnější...(3.1.2011)

 • zette
  ***

  Pohadka se spoustou zajimavych postav, jinak ale urcena spise pro vetsi deti a dospele. Folklor ve filmu obsazeny mi nevadi, je zajimave kouknout se na krajove pohadky a o vareni sekyrkove polevky uz slysel asi kazdy nasinec. O to vice se divim, ze tato pohadka nepatri uplne mezi nejznamejsi...(15.9.2013)

 • Tommassi3
  ***

  "Já jsem hotov, hospodáři, teď už je ta polívka tak strašně dobrá, že by se nedala pokazit ani klobáskama !!" - "Pche, to bych se na to podíval !!" - "Ani fazolema.. Ani vajíčkama.." ;)(21.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace