Pohádka svatojánské noci

Pohádka / Rodinný

Československo, 1981, 78 min

Zapomenutá filmová pohádka o valšském kraji,kde vládnou zlý lidé a vysloužilý voják se jim rozhodne pomoc. Vaření polévky se sekyrky se mě vždy zamlouvalo. O komediální stránku se starají dva chasníci v podání J.Satinského a P.Zedníčka.(30.12.2007)

Folkloru je zde opravdu dosyta, i když hudba Petra Ulrycha se mi nezajídá a tance tvoří správnou atmosféru. Ale pohádkovosti jako šafránu, navíc sekyrková polívka není zrovna nejoriginálnější...(3.1.2011)

Nádherná Valašská pohádka s nezapomenutelnou atmosférou a mým velice oblíbeným hercem Karlem Vochočem v roli lakomého fojta. Skvělá je i dvojice Pavel Zedníček a Július Satinský. K naprosté dokonalosti filmu dodává hudební doprovod Petr Ulrych se skupinou Javory. Krása!! Pohádka svatojánské noci je nádhernou atmosférickou podívanou, podobně jako pohádka O statečném kováři. Zdeněk Zydroň už bohužel dál nic nenatočil.(24.12.2011)

Neprávem opomíjená pohádka, kterou jsem měl právě možnost shlédnout po velmi dlouhé době. Škoda, že ji nedávají častěji místo některých slátanin, kterými nás krmí naše televize každý rok o vánocích. Pěkná hudba z prostředí Valašska, exteriéry a okořeněno vtipem, to vše vytváří příjemnou atmosféru. Více starších povedených pohádek by opravdu našim televizním obrazovkám neškodilo.(17.11.2010)

"Já jsem hotov, hospodáři, teď už je ta polívka tak strašně dobrá, že by se nedala pokazit ani klobáskama !!" - "Pche, to bych se na to podíval !!" - "Ani fazolema.. Ani vajíčkama.." ;)(21.4.2014)

• - Film byl natočen ve spolupráci se souborem Vsacan ze Vsetína a Valašským muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. (Prochy38)