poster

Pohádka svatojánské noci

Pohádka / Rodinný

Československo, 1981, 78 min

 • cariada
  ****

  Zapomenutá filmová pohádka o valšském kraji,kde vládnou zlý lidé a vysloužilý voják se jim rozhodne pomoc. Vaření polévky se sekyrky se mě vždy zamlouvalo. O komediální stránku se starají dva chasníci v podání J.Satinského a P.Zedníčka.(30.12.2007)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Pokud se to nestalo, tak se to jednou stane, nebo by se to stát mělo. Každopádně i jako vyprávěnka je to dobré. Pravda nesmí stát v cestě dobrému příběhu. V hlavní roli zpěvy a tance a hlavně rožnovský skanzen. Zlo, personifikované fojtem a jeho přicmrndávači, je více či méně drtivě potrestáno, poctivost odměněna (odměna spočívá v konci šikany) a tajemný vojenský vysloužilec může přeskočit ovčí ohradu a putovat zas dál.(27.5.2015)

 • Radiq
  ****

  Tak nevím, byla to pohádka nebo pravda? Ale jestli se to nestalo, jednou se to stane. A teda mezi nama, ono to fakt nevypadalo jako klasická pohádka plná kouzel a nadpřirozenejch postav. A to se mi na tom právě libilo. Navíc zakomponování děje do valašské tématiky, spolu s kroji, zvyky, tanci a zpěvy, do toho atmosféra a žádny velky triky, no prostě radost pohledět. Taky tam hraje hafo dobrejch herců a třeba takovej Ladislav Křiváček jako dráb, ten neměl chybu. Ale i ostatní byli dobří.(21.4.2014)

 • topi
  *****

  Nádherná Valašská pohádka s nezapomenutelnou atmosférou a mým velice oblíbeným hercem Karlem Vochočem v roli lakomého fojta. Skvělá je i dvojice Pavel Zedníček a Július Satinský. K naprosté dokonalosti filmu dodává hudební doprovod Petr Ulrych se skupinou Javory. Krása!! Pohádka svatojánské noci je nádhernou atmosférickou podívanou, podobně jako pohádka O statečném kováři. Zdeněk Zydroň už bohužel dál nic nenatočil.(24.12.2011)

 • triatlet
  ***

  Folkloru je zde opravdu dosyta, i když hudba Petra Ulrycha se mi nezajídá a tance tvoří správnou atmosféru. Ale pohádkovosti jako šafránu, navíc sekyrková polívka není zrovna nejoriginálnější...(3.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace