poster

Pohádka svatojánské noci

Pohádka / Rodinný

Československo, 1981, 78 min

 • rodo
  ****

  Neprávem opomíjená pohádka, kterou jsem měl právě možnost shlédnout po velmi dlouhé době. Škoda, že ji nedávají častěji místo některých slátanin, kterými nás krmí naše televize každý rok o vánocích. Pěkná hudba z prostředí Valašska, exteriéry a okořeněno vtipem, to vše vytváří příjemnou atmosféru. Více starších povedených pohádek by opravdu našim televizním obrazovkám neškodilo.(17.11.2010)

 • LiVentura
  ****

  Milá pohádka z Valašska s klasickými písničkami i atmosférou dobroty, kterou narušuje hamižný zlý pán se svými nochsledy. Ale jak to tak v pohádkách bývá, bohužel jen tam, zlo je nakonec ztrestáno po zásluze. :-)(29.3.2011)

 • triatlet
  ***

  Folkloru je zde opravdu dosyta, i když hudba Petra Ulrycha se mi nezajídá a tance tvoří správnou atmosféru. Ale pohádkovosti jako šafránu, navíc sekyrková polívka není zrovna nejoriginálnější...(3.1.2011)

 • Tommassi3
  ***

  "Já jsem hotov, hospodáři, teď už je ta polívka tak strašně dobrá, že by se nedala pokazit ani klobáskama !!" - "Pche, to bych se na to podíval !!" - "Ani fazolema.. Ani vajíčkama.." ;)(21.4.2014)

 • topi
  *****

  Nádherná Valašská pohádka s nezapomenutelnou atmosférou a mým velice oblíbeným hercem Karlem Vochočem v roli lakomého fojta. Skvělá je i dvojice Pavel Zedníček a Július Satinský. K naprosté dokonalosti filmu dodává hudební doprovod Petr Ulrych se skupinou Javory. Krása!! Pohádka svatojánské noci je nádhernou atmosférickou podívanou, podobně jako pohádka O statečném kováři. Zdeněk Zydroň už bohužel dál nic nenatočil.(24.12.2011)

 • - Film byl natočen ve spolupráci se souborem Vsacan ze Vsetína a Valašským muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. (Prochy38)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace