Pohádka svatojánské noci

Pohádka / Rodinný

Československo, 1981, 78 min

Pohadka se spoustou zajimavych postav, jinak ale urcena spise pro vetsi deti a dospele. Folklor ve filmu obsazeny mi nevadi, je zajimave kouknout se na krajove pohadky a o vareni sekyrkove polevky uz slysel asi kazdy nasinec. O to vice se divim, ze tato pohadka nepatri uplne mezi nejznamejsi...(15.9.2013)

Milovníci Valašského folklóru zbystřete: příběh plný krojů, zpěvů a tanců v prostředí horských vísek! A jako zcela nečekaný bonus to ti dobří chudáci natřou zlým boháčům... Fuj, takový spoiler, jsem já to ale svině svinutá! "Pohádka svatojánské noci" je tak trošku nuda, těch ukázek lidových obyčejů by bylo dost i na dokument, ale má to své kouzlo. A kupodivu jsem ji viděla poprvé - ve kterém archívu to 30 let plesnivělo? 61%(3.1.2011)

Milá pohádka z Valašska s klasickými písničkami i atmosférou dobroty, kterou narušuje hamižný zlý pán se svými nochsledy. Ale jak to tak v pohádkách bývá, bohužel jen tam, zlo je nakonec ztrestáno po zásluze. :-)(29.3.2011)

Tak nevím, byla to pohádka nebo pravda? Ale jestli se to nestalo, jednou se to stane. A teda mezi nama, ono to fakt nevypadalo jako klasická pohádka plná kouzel a nadpřirozenejch postav. A to se mi na tom právě libilo. Navíc zakomponování děje do valašské tématiky, spolu s kroji, zvyky, tanci a zpěvy, do toho atmosféra a žádny velky triky, no prostě radost pohledět. Taky tam hraje hafo dobrejch herců a třeba takovej Ladislav Křiváček jako dráb, ten neměl chybu. Ale i ostatní byli dobří.(21.4.2014)

Neprávem opomíjená pohádka, kterou jsem měl právě možnost shlédnout po velmi dlouhé době. Škoda, že ji nedávají častěji místo některých slátanin, kterými nás krmí naše televize každý rok o vánocích. Pěkná hudba z prostředí Valašska, exteriéry a okořeněno vtipem, to vše vytváří příjemnou atmosféru. Více starších povedených pohádek by opravdu našim televizním obrazovkám neškodilo.(17.11.2010)

• - Film byl natočen ve spolupráci se souborem Vsacan ze Vsetína a Valašským muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. (Prochy38)