Pohádka svatojánské noci

Pohádka / Rodinný

Československo, 1981, 78 min

Pohadka se spoustou zajimavych postav, jinak ale urcena spise pro vetsi deti a dospele. Folklor ve filmu obsazeny mi nevadi, je zajimave kouknout se na krajove pohadky a o vareni sekyrkove polevky uz slysel asi kazdy nasinec. O to vice se divim, ze tato pohadka nepatri uplne mezi nejznamejsi...(15.9.2013)

Milovníci Valašského folklóru zbystřete: příběh plný krojů, zpěvů a tanců v prostředí horských vísek! A jako zcela nečekaný bonus to ti dobří chudáci natřou zlým boháčům... Fuj, takový spoiler, jsem já to ale svině svinutá! "Pohádka svatojánské noci" je tak trošku nuda, těch ukázek lidových obyčejů by bylo dost i na dokument, ale má to své kouzlo. A kupodivu jsem ji viděla poprvé - ve kterém archívu to 30 let plesnivělo? 61%(3.1.2011)

Nádherná Valašská pohádka s nezapomenutelnou atmosférou a mým velice oblíbeným hercem Karlem Vochočem v roli lakomého fojta. Skvělá je i dvojice Pavel Zedníček a Július Satinský. K naprosté dokonalosti filmu dodává hudební doprovod Petr Ulrych se skupinou Javory. Krása!! Pohádka svatojánské noci je nádhernou atmosférickou podívanou, podobně jako pohádka O statečném kováři. Zdeněk Zydroň už bohužel dál nic nenatočil.(24.12.2011)

Neprávem opomíjená pohádka, kterou jsem měl právě možnost shlédnout po velmi dlouhé době. Škoda, že ji nedávají častěji místo některých slátanin, kterými nás krmí naše televize každý rok o vánocích. Pěkná hudba z prostředí Valašska, exteriéry a okořeněno vtipem, to vše vytváří příjemnou atmosféru. Více starších povedených pohádek by opravdu našim televizním obrazovkám neškodilo.(17.11.2010)

Milá pohádka z Valašska s klasickými písničkami i atmosférou dobroty, kterou narušuje hamižný zlý pán se svými nochsledy. Ale jak to tak v pohádkách bývá, bohužel jen tam, zlo je nakonec ztrestáno po zásluze. :-)(29.3.2011)