Extraterrestrial

• Kanada The Visitors (neoficiální název) (více)

April sa spolu s priateľmi odoberie na rodinnú chatu do Echo Lake. V danej oblasti pred pár dňami za záhadných okolností zmizla mladá žena, po ktorej na mieste činu zostala len peňaženka s dokladmi. Hneď v prvú noc ostane partia mladých ľudí v šoku. Z vesmíru na Zem dopadá neidentifikovateľné lietajúce teleso, označované ako U.F.O. Kúsok od neho nachádzajú stopy neznámeho tvora, ktorý nepochádza z našej planéty. Na túto noc už nikto z nich nezabudne ... (*CARNIFEX*)

kaylin

„Extraterrestrial“ není až tak moc hororový snímek, i když se tam se snaží o to, aby vypadal trochu jako „Vetřelec“ Ani na chvíli tu gotickou tíhu nevzbudí. Nejspíš se pak osypete z příšerného konce, který by trochu mohl odkazovat na „Noc oživlých mrtvol“. The Vicious Brothers ukázali, že jsou možná znalci žánru, ale že dokážou natočit horor jenom proto, že jim na to někdo dá peníze a že ví, jaká jsou základní pravidla. To nic nemění na tom, že „Extraterrestrial“ je film, kterým ujeli mimo míru snesitelnosti. ()

zolo23

Ja som nadmieru spokojný, na to s akým rozpočtom bol film natočený je to malý zázrak. Efekty sú výborné, rozmýšľam kedy som videl naposledy film na túto tému - únos, natočený bez jedinej hluchej minúty. Extraterrestrial má všetko čo si fanúšik "E.T.ho" môže želať. Kamera už od začiatku výborná, konečne je vidieť to podstatné v pasážach kde iný zlyhávajú na celej čiare - roztrasenej kamery je tu minimum. Na záver malý bonbónik o ktorom sa mi ani nesnívalo - prekvapko na 100%. Dal by som plný počet, ale tých posledných 5 minút si mohli tvorcovia odpustiť. Malo sa to skončiť proste "hore". ()

dr.horrible

Na Vicious Brothers mám rád, že hodinu nekrúžia nad vecou, naopak, hneď pristanú. A na divákovi zostáva, či sa s tým doslovným štýlom dokáže stotožniť, alebo ho hneď odsúdi ako úplnú blbosť. Vidíte toho emzáka na fotke? Neobjaví sa na dva zábery v závere, ten tam bude behať, zabíjať, užijete si ho ako ďalšieho z hercov. Ja vidím týchto mimozemšťanov medzi 3 a 4*, nižšie hodnotenie dávam za koniec, ktorý mal skončiť tak o 15 minút skorej, ešte pred zhruba šiestou pointou. Jak keby tvorcovia čakali, že po tej hodinke a pol ufo zábavy, treba povedať ešte niečo o svete. A teda wtf ()

EvilPhoEniX

Jeden z mých nejočekávanějších hororů letošního roku je venku a já jsem velmi mile překvapen a rád, že trailer nelhal. Od začátku do konce temná, silně atmosférická a zadek svírající Alien Abduction jízda za pomocí jednoho z nejlepších a nejděsivějších soundtracků vůbec, která mimochodem také disponuje snad nejatraktivnějším vizuálem, který jsme kdy v hororu mohli zahlédnout. Nechybí i účast kvalitního gore, byť v malém množství, tak fanoušky potěší. Takové příjemné oživení hororový žánr akutně potřeboval a troufám si říct, že lepší Mimozemský film z hororové oblasti za posledních 10 let nevyšel. Tihle alieni vyvolávají respekt! ()

Gray Wolfman

Teda tak tahle hnusnou vykrádačku Altered a Fire in the sky sem snad ještě neviděl, ale prosím, to ještě skousnu. Co ale neskousnu, tak jsou hlavní protagonisté, kteří nejsou nic jiného, než nafoukaní a rozmazlení spratci, které snobští rodiče asi zapoměli naučit, jak se správně chovat a už po dvou locích z pivka střílejí dělobuchy uprostřed silnice 1. třídy. Bohužel poslední dobou ve skoro všech teen horrorech se tato společnost objevuje a moje sympatie si získají akorát pomalou a bolestivou smrtí. No, ani v tomto případě se ale hitparáda nekoná. Jediné, co mě na filmu lehounce potěšilo byl Smokeman na konci filmu a za něj teda ta jedna hvězda... Takže tleskám tvůrcům za to, že se jim podařilo ukrást 100 minut mého drahocenného života ()

• Během produkce scény "anální sondy" se filmaři obrátili na specializované a kvalifikované pracovníky v oblasti sond. (Lajty)
  • V závere filmu, pri upratovaní miesta činu, všetko vedie muž, ktorý má oblek a zapáli si cigaretu. Ide o odkaz na postavu "The Smoking Man" zo seriálu The X-Files (od r. 1993), ktorú pôvodne stvárnil William B. Davis. (Lukoh)
  • V scéne, kde April volá so svojím otcom, je na pozadí vidieť súbor s filmom Grave Encounters (2011), ktorého scenár napísali taktiež The Vicious Brothers. (Marceloo)