Suzanne je čtyřicátnice, žena doktora, matka dvou teenagerů, která žije na jihu Francie. Její nudný, měšťácký způsob života ji ničí. Rozhodne se vrátit ke své původní práci fyzioterapeutky, ve které byla skvělá, dříve než se rozhodla život věnovat výchově dětí. Manžel souhlasí a navrhne vybudovat její ordinaci vzadu za domem. Stavby se ujme dělník Ivan, bývalý vězeň. Když se s ním Suzane poprvé setká, je pohlcena náhlou a zničující přitažlivostí. Vzdá se všeho a zcela se oddá všepohlcující vášni. Jeden okamžik jí však stojí v cestě: ROZCHOD s manželem... (oficiální text distributora)

adriane9

"Nech mě odejít.." prosba tomu, jež byl blíž než kdokoliv jiný. Miluju tyhle emoční výbuchy a nespoutanou touhu, tím spíš když přetrvá navždy. Skvělý výkon Kristin a Sergia Lópeze utvrzuje v tom, že člověka nelze vlastnit..nikdy.. ()

Eluin

Zajímavé, četl jsem na to dost kritické recenze, takže možná právě proto se mi film líbil :-) Snímek hezky ukazuje sílu lásky, která je však konfrontována s realitou všedního života a jeho nástrah. Příběh by se tak dal s trochou fantazie přirovnat ke slavné Anně Kareninové, neboť zpracovává podobné téma. Film se mi líbil a přesvědčil mě krom toho, že Kristin S. Thomas je na svůj věk stále velmi půvabná i o tom, že překvapivé konce jsou někdy….skutečně překvapivé. Někdo by možná mohl za negativum považovat absenci výrazného hudebního doprovodu, ale podle mého názoru se k tomuto žánru, komorně laděnému dramatu, to ticho a jemně doplňující hudba docela hodí ()

Rokle

Obdivuju nejen krásu Kristin Scott Thomas, ale zejména její odvahu vystavit se v jejím věku explicitním scénám a vložit do toho opravdu vše. Její herecké umění táhne celý film. Dokáže perfektně vyjádřit znuděnost a stereotyp v manželství a následný okamžik, kdy se probudí v novém životě po tom, co ji někdo dokáže milovat. Bohužel herečtí partneři za ní zaostávají. Závěr mi nevadil, naopak... myslím, že to skončilo rozumně a správně bez dodatečného dovyprávění. ()

Fridecka

Zcela reálně vypadající příběh ženy, která se po letech snad spokojeného manželství náhle a bezhlavě zamiluje do muže z nižší sociální vrstvy a spálí mosty za dosavadním životem, skoro až chladně. Její postava se vyvíjí zcela jednoznačně jedním směrem, chybí pozitivní emoce opačným směrem, které zákonitě musí přijít, ale zde nejsou rozpracovány nebo jen málo, proto paní působí tak chladně...Odstrčený manžel zarputile, někdy až nepochopitelně a všemi možnými úskoky či nátlaky bojuje za její návrat k rodinnému krbu, což se mu nakonec vytvořením patové situace daří. Žena pak na nastalou situaci zareaguje nečekaně brutálně, asi jako zvíře zahnané do kouta jež jakoby nemá co ztratit. ()

Galahad

Veskrze podprůměrný snímek, ze kterého vyčnívá pouze herecký výkon hlavní hrdinky, kterou tady uživatelé nazývají vypočítavou mrchou. Já bych spíš řekl, že byla blbá jak necky. ()

Huguette

Mám obrovský problém s přijetím celé konstrukce příběhu...jednání postav mi připadalo velice nelogické nebo hloupé, nedokázala jsem se s tím ztotožnit ani málo. Měla jsem pocit, že hlavní nápad filmu byla ta "dramatická" závěrečná scéna a zbytek se snažili uplácat, aby to tak nějak k tomuto závěru vedlo.... chápu vášeň, chápu hormony, chápu nudu a prázdnotu a snahu o její zahnání....ale to "jak"...to bylo - dle mého vnímání - hloupé. V podstatě cokoliv mi bylo na filmu nesympatické, nehodící se a iritující. ()

cerbygerby

Noo nevim.. podobný děj jako u jiných podobných filmů, ale tady mi vadilo herecké obsazení, tedy spíš to mužské...Lopéz mi tam tedy za toho milence vůbec nesedl a K.S. Thomas byla docela odvážná v těch letech.. a někde jí to docela i slušelo. Takže když to vezmu s tím bláznivím koncem, tak jsou to průměrné 3* ()

Porp

Autorka scenáru a režisérka v jednej osobe musí byť veľkou fanúšičkou červenej knižnice, podľa spôsobu akým v tomto filme uvažujú muži. V reálnom svete by zabezpečený doktor neveru manželky videl ako príležitosť na začatie si romániku s mladou sestričkou a podobne aj remeselník v zrelom veku, ktorý ma už evidentne čo-to za sebou, by takmer päťdesiatročnú ženu vnímal iba ako dočasné spestrenie svojho intímneho života. Ale budiš! Adresát tohto príbehu je viac než jasný. V takom prípade film ako celok celkom dobre funguje. Zábavné je hlavne sledovať peripetie dvoch aktérov nevery pri zháňaní obživy, ako aj ich odhodlanie znášať polená, ktoré im neustále hádže pod nohy vyčiňajúci paroháč. Film o neúvaženosti konania v červenom obale. ()

fool-mood

Díky tomuto snímku jsem si připomněla, proč že mám tak ráda Kristin.. její "upřímný" a bezprostřední herecký projev je prostě báječný. V průběhu filmu dokáže působit svěže a zvládne i chvíle, kde najednou jakoby zestárne a zešedne. Jak už zmiňují jiní, nečekejte klasické protahování děje a zbytečné prodloužování a hluchá místa či zbytečná slova. Hodina a půl čisté filmové tvorby bez zbytečností. ()

Italiano

Filmek na zamyšlení - takto to opravdu někdy bívá :-) Skvělé herecké výkony obou protagonistů a taky hodně sexu :-D ()

markotter

Syrové a pravdivé drama o manželském trojúhelníku ve Francii. Navíc úžasná K.S. Thomas, která mimikou řekla víc než slovy. Přesto mi ve filmu něco chybělo, nedoikážu to pojmenovat, ale na 5* to nebylo. Ale určitě doporučuju těm, co jim doma něco nevoní a chystají se osladit život něčím novým, neokoukaným.... ()

Dan

Poměrně zajímavý snímek, u něhož mi nicméně chyběl nějaký pořádný začátek, který by dokázal osvětlit chování jednotlivých postav takovým způsobem, aby nevypadaly jako telenovelové karikatury. ()

Gardenboy

Ničím výnimočný, by som povedal až televízne psobiaci projekt, ktorého silnou stránkuo sú herecké výkony. Do vôd priemernosti však padá hlavne na základe lacného scenáru. Kristin Scott Thomasová hra príšernú hlupaňu. Snáď niekto nechcel, aby som s takou kravou sympatizoval? ()

E lan

Povedené smutné dílko korunované výbornými hereckými výkony ústřední trojice, povedeným scénářem a podmanivou hudbou. Navíc přiměřená délka tomuto příběhu dodává ještě větší spád. ()

John80

Dráma Francúzskej produkcie,kde manželka sa zaľúbi stavbára, ktorý jej príde vybudovať ordináciu ,avšak dej naberie iné obrátky 3* ()

VvV14

Film zajímavé povahy a kvalitního zpracování. Kristin opět předvádí jak skvělou je herečkou a po boku Yvana a Sergiho to prostě nemělo chybu. Zápletka zajímavá a napínavá. Ovšem být v tom vztahu já skončím stejně jako její manžel! ()

MyrnaAlec

Plný počet pro Kristin ! Vynikající výkon. Věrohodný příběh jakoby dle předvídatelné šablony právě její mistrovský výkon povyšuje nad běžnou produkci. Každá ženská to zná - už to není co bývalo, je sice klídek a jistota, ale podvědomí jen čeká na příležitost všechno spálit a začít znova za každou cenu. JO ! ()

miki68cz

Nevšední drama s originálně syrově pojatým dějem, kde se dopředu nedá předvídat co se stane v příští minutě. Chybí happyend a to je myslím dobře, protože sem by se opravdu nehodil. Fantastický výkon Kristin Scott Thomas ()

jafuska

slušné drama, kde to ke konci dost graduje, ačkoliv první půlka filmu trochu slabší, pak se to rozjede na plné obrátky, ale bohužel manželku jsem dost nechápala její chování, její nesmyslné uvažování, její postoj k rodinnému životu, nelíbilo se mi, jak se zachovala, a proto bohužel musím dát jen tři hvězdičky, asi nějaká ta morálka přeci jen zvítězila. ()